صفحه 91 از 180 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100101141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_in_abroad نمایش پست ها
    والا من قاعدتا کسانی رو پیگیری کردم که مثل خودم کامپیوتر خوندن و البته زمینه ریسرچشون هم مثل مال من بوده. به طور خاص دوتا از دوستام یکیشون SFU کانادا. یکی دیگه Toronto و دیگری هم USC آمریکا ست. یه جوری سوالتون برام عجیب بود. قبول که حکم کلی نمیشه داد. ولی....
    هدفم از پرسیدن سوال این بود که ببینم این بچه های شریفی که می گید کجاها می رند آیا منظورتون استوفوردی ها بود یا معمولی ها که دوستمون هم پاسخ دادن:

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    با مدرک کنکوردیا (البته با تز و کار پژوهشی و معدل خوب) هم قطعا از همه این دانشگاههایی که اسم بردید میتونید پذیرش دکترا بگیرید.
    دقیقا نکته ای که من هم می خواستم بگم همین بوده. اینجاهایی که دوستان شما در شریف رفتن با شرایط خوب قطعا با همون دانشگاه متوسط کانادا هم میشه به همون مقصد ها رفت.

والا من قاعدتا کسانی رو پیگیری کردم که مثل خودم کامپیوتر خوندن و البته زمینه ریسرچشون هم مثل مال من بوده. به طور خاص دوتا از دوستام یکیشون SFU کانادا. یکی دیگه Toronto و دیگری هم USC آمریکا ست. یه جوری سوالتون برام عجیب بود. قبول که حکم کلی نمیشه داد. ولی....

به نظر من جواب این دوستمون رو باید اینطور داد که شما هدفت از رفتن/ موندن و اینکه حالا اگه در شریف درس خوندی چیه؟ مثلا آیا می خوای بعد اینکه شریف خوندی پاشی بری؟ اگه رفتی برای Phd بعدش می خوای برگردی؟ ببین اگه هدف در نهایت بر گشتن به ایران هست که از نظر من اصلا به زحمت و سختی رفتن اونور آب نمی ارزه. بخ قول خودت همین شریف بخون و بعد هم ایشالا Phd هم همین شریف بخون و همینجا حالش رو ببر. ولی اگه واقعا می خوای از ایران بری، هر چه زودتر و برای مقطع پایینتر بری بهتره.

من الان خودم فارق التحصیل شریف ام و معدلم خیلی بالاست . 4 تا مقاله دارم و .... فکر می کنی کجا پذیرش گرفتم؟! وقعا یکم پذیرش گرفتن و این داستان ها به اقبال هم بستگی داره. الان امسال شاگرد اول لیسانس شریف 5 تا دانشگاه خوب apply کرد هیچکدوم پذیرش نگرفت!!!!

می گم مهم اینه که تو از زندگیت چی می خواهی. اگه صرفا چون همه دارن از ایران می رن فکر می کنی تو هم باید بری که بهت تو صیه می کنم خوب فکر کنی. اگر نه واقعا هدفی داری go for it. شریف و اینجا مستر خوب و ... رو هم بیخیال شو. البته من اگه جای تو بودم روی هر دوتاش سرمایه گذاری می کردم تا شانسم رو از دست ندم. (البته اگه دلیلی برای رفتن داری)

بچه ها یعنی هیچ کس هیچ نظری در مورد کیس من نداره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mojgan_az نمایش پست ها
    سلام
    لطفا نظرتون در مورد شرایط من رو هم بگید.

من برای PhD در Computer Science می خوام برم و نامزدم برای Robotics.
    هر دو مون از worcester polytechnic institute پذیرش بدون فاند داریم. رنک این دانشگاه در usnews 62 هست که البته graduate in computer science 90 هست. البته این دانشگاه جز معدود دانشگاهایی هست که رشته ی robotics داره (بعد از Carnegie Mellon و Georgia tech) و بنابر این نامزدم مجبور نیست mechanical engineering بخونه ولی بخواد رو robotic کار کنه. چون اینجا رشتش مکاترونیک بوده. یعنی کلا wpi واسش خوبه.

حالا از اون طرف من از Florida International University پذیرش با full graduate assistance دارم که البته هنوز مبلغ دقیقش رو بهم نگفتن و کلا اینکخ در چه پروژه ای باید کار کنم و اینکه condition هاش چی هست. نامزدم اینجا اصلا apply نکرده چون فقط یک استاد در فیلدش کار می کرد که اونم جواب ایمیل هاشو نمی داد.
    رنک این دانشگاه در usnews، unpoblished هست ولی من فکر می کنم حدود 400-500 ایناست در دنیا.
    شهر wpi خیلی به Boston نزدیکه که اونجا کلی به نظرم فرصت شغلی و دانشگاه های دیگه هست از جمله MIT. مثلا می دونم با MIT در کامپیوتر ساینس پروژه مشترک داره و ... شاید مثلا من بتونم سال دیگه دانشگاهم رو عوض کنم و یه جا بهتر تو Boston برم.

حالا از اونطرف FIU در Miami هست و دانشگاه جالب دیگه ای هم اون اطراف نیست. بعلاوه (البته هنوز مطمئن نیستم ولی چون تز فوقم تو همون موضوع بوده) فکر می کنم یه استادی که به من فاند داده موضوع تحقیقش یکم قدیمی هست و چینی هست استاده. دیدم که دست دانشجو هاشو بند کرده یه جایی ولی نه جاهای خیلی خوب. حالا بنظرتون من چیکار کنم. رنک مهمتره یا پول. اینم بگم من فقط پول یک سالم رو دارم.
    2 نفر ایرانی در wpi ترم 2 تونستند فاند بگیرند ولی من در حال حاضر زیاد با فیلد احتمالی research ام در wpi اشنایی ندارم ولی خوب ترم اول می تونم بخونم یه چیزایی یاد بگیرم و دنبال فاند بگردم. کمک کنید لطفا واقعا نمی دونم باید چیکار کنم.

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

to my knowledge, and with the description u have also added, I think WPI is more advisable
    I love you USA

ApplyAbroad Guru

من بهتون WPI رو پیشنهاد می کنم.. درسته از اینجا مثلا نمی تونید برید MIT ولی هم در منطقه مناسبیه و هم لینک های قوی ای داره و در کل نسبت به FIU بهتره.

من خیلی از این نگرانم که نتونم فاند بگیرم ولی از اون طرف هم واقعا کسی رو ندیدم که نتونسته باشه بگیره. کلا هم دانشجوی بدی نیستم ولی با این حال خیلی نگرانم میکنه این قضیه.

Senior Member

من از این دو تا پذیرش گرفتم: 1- دالهوسی 2- کونکوردیا. هردوی اینها Master of Applied Computer Science هستند و طبیعتا بدون فاند. یه گزینه سوم هم بدجوری مخم رو داره میخوره و اونم اینه که همینجا ایران یه مستر توپ از شریف یا تهران بگیرم(حدس میزنم میتونم رتبه 2 رقمی بیارم). واقعا گیج شدم. نمیدونم چیکار کنم. هدفم تحصیله در یک دانشگاه عالی داخل آمریکا/کانادا هستش. شما بودید چیکار میکردید؟
    به نظر من با فرض یکسان بودن بقیه عوامل، شما احتمال اینکه بتونید با مدرک مستر شریف از یک دانشگاه خوب آمریکایی پذیرش دکترا بگیرید، به مراتب بیشتر از اینه که با مدرک مستر کنکنوردیا یا دالهوسی بتونید این کار رو بکنید.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

اینطور که شنیدم بعضی کشورهای اروپایی شروع به اعمال محدودیت روی ویزاهای دانشجویی برای ایرانی ها کرده اند. اگر هدفتون خارج است هرچه زودتر بروید بهتراست.
    The first one
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

سلام
    لطفا نظرتون در مورد شرایط من رو هم بگید.

من برای PhD در Computer Science می خوام برم و نامزدم برای Robotics.
    هر دو مون از worcester polytechnic institute پذیرش بدون فاند داریم. رنک این دانشگاه در usnews 62 هست که البته graduate in computer science 90 هست. البته این دانشگاه جز معدود دانشگاهایی هست که رشته ی robotics داره (بعد از Carnegie Mellon و Georgia tech) و بنابر این نامزدم مجبور نیست mechanical engineering بخونه ولی بخواد رو robotic کار کنه. چون اینجا رشتش مکاترونیک بوده. یعنی کلا wpi واسش خوبه.

حالا از اون طرف من از Florida International University پذیرش با full graduate assistance دارم که البته هنوز مبلغ دقیقش رو بهم نگفتن و کلا اینکخ در چه پروژه ای باید کار کنم و اینکه condition هاش چی هست. نامزدم اینجا اصلا apply نکرده چون فقط یک استاد در فیلدش کار می کرد که اونم جواب ایمیل هاشو نمی داد.
    رنک این دانشگاه در usnews، unpoblished هست ولی من فکر می کنم حدود 400-500 ایناست در دنیا.
    شهر wpi خیلی به Boston نزدیکه که اونجا کلی به نظرم فرصت شغلی و دانشگاه های دیگه هست از جمله MIT. مثلا می دونم با MIT در کامپیوتر ساینس پروژه مشترک داره و ... شاید مثلا من بتونم سال دیگه دانشگاهم رو عوض کنم و یه جا بهتر تو Boston برم.

حالا از اونطرف FIU در Miami هست و دانشگاه جالب دیگه ای هم اون اطراف نیست. بعلاوه (البته هنوز مطمئن نیستم ولی چون تز فوقم تو همون موضوع بوده) فکر می کنم یه استادی که به من فاند داده موضوع تحقیقش یکم قدیمی هست و چینی هست استاده. دیدم که دست دانشجو هاشو بند کرده یه جایی ولی نه جاهای خیلی خوب. حالا بنظرتون من چیکار کنم. رنک مهمتره یا پول. اینم بگم من فقط پول یک سالم رو دارم.
    2 نفر ایرانی در wpi ترم 2 تونستند فاند بگیرند ولی من در حال حاضر زیاد با فیلد احتمالی research ام در wpi اشنایی ندارم ولی خوب ترم اول می تونم بخونم یه چیزایی یاد بگیرم و دنبال فاند بگردم. کمک کنید لطفا واقعا نمی دونم باید چیکار کنم.
    سلام، در مورد WPI من هم ترم بهار 2012 از این دانشگاه برای دکترای مکانیک پذیرش بدون فاند گرفتم. اونطور که با ایرانی ها صحبت کردم در کل وضعیت فاندش رو جالب ارزیابی نمی کردند. حالا شاید دانشکده به دانشکده فرق بکنه، ولی در کل در نظر بگیرید که این دانشگاه هم شهریه نسبتاً بالایی داره و هم در شهر گرونی هست. به هر حال این بستگی به خودتون داره که تصمیم بگیرید، ولی اگر از نظر فاند شرایط گروه شما هم جالب نیست توصیه نمی کنم WPI برید، چون هزینه ها بعد از یک سال سرسام آور خواهد شد. توصیه من اینه که حتماً بیشتر با دانشجویان ایرانی اونجا تماس بگیرید و ببینید احتمال گرفتن فاند براتون بعد از یک ترم یا دو ترم چقدر هست. موفق باشید.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    به نظر من با فرض یکسان بودن بقیه عوامل، شما احتمال اینکه بتونید با مدرک مستر شریف از یک دانشگاه خوب آمریکایی پذیرش دکترا بگیرید، به مراتب بیشتر از اینه که با مدرک مستر کنکنوردیا یا دالهوسی بتونید این کار رو بکنید.
    چرا دقیقا؟ توی پست های قبلی دوستان نظر مخالف شما رو داشتند. به عنوان مثال:
    با مدرک کنکوردیا (البته با تز و کار پژوهشی و معدل خوب) هم قطعا از همه این دانشگاههایی که اسم بردید میتونید پذیرش دکترا بگیرید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)