صفحه 94 از 180 نخستنخست ... 4484858687888990919293949596979899100101102103104144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 931 تا 940 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

من به شخصه نمیدونم چرا این دوست ما اینقدر روی دانشگاه شریف تعصب داره مگر اینکه فارغ تحصیل اونجا باشن.
    شما فقط کافیه به رنکینگ دانشگاه ها یه نگاه بندازید می بینید که شریف حتی در 600 تای اول دنیا هم نیست. ما کی می خوایم این حقیقت تلخ قبول کنیم که دانشگاه ها ی ما چیز خاصی به حساب نمیان. شریف، تهران و علی قس هذا وقتی شناخته شده هستن که فارغ تحصیلان برق شریف میره استنفورد و اونجا توانایی های خوشونو اثبات میکنه و این باعث میشه که در طول زمان دید مثبتی نسبت به شریف در استنفورد ایجاد بشه! یا فارغ تحصیل تهران یا شریف در کمیته پذیرش دانشکده x دانشگاه y بانکشه و کمیته متقاعد کنه که به دانشجوی ایرانی فارغ تحصیل این دو دانشگاه پذیرش بده. وگرنه همونطور که قلوب عزیز هم گفتن اعتبار شریف به دانشجوهاشه و نه به امکانات بینظیری ! که نداره و در عین حال همون دانشگاه کارلتون دارای امکانات پژوهشی و اساتید به مراتب قوی تر و مطرح تری از بت پوشالی دانشگاه های ایران می باشد.
    پ.ن: این بحث به موضوع تاپیک نامرتبط است.
    موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    اما در مورد مدرک فوق لیسانس هم در دانشگاه های آمریکایی مدرک شریف از مدرک اکثر دانشگاههای غیر آمریکایی کانادا و اروپا (مسلما به جز دانشگاههای بسیار خوب و مشهور مثل تورنتو، مک گیل، ای تی اچ، آکسفورد، توکیو و ......) اثر سیگنالینگ بهتری داره.

مدرک فوق لیسانس هر کشور (حتی از یک دانشگاه متوسط، اما نه خیلی رده پایین) برای کسی قصد ادامه تحصیل در همون کشور رو داره، احتمالا از مدرک شریف بهتره. مثلا برای کسی که می خواد برای دکترای مهندسی در دانشگاه عالی کانادا ادامه تحصیل بده، احتمال اینکه مدرک کارلتون از شریف بهتر باشه براش بیشتره، اما همین فرد اگر بخواد برای دکترا در آمریکا ادامه بده، احتمال اینکه مدرک شریف از کارلتون بهتر باشه براش بیشتره.
    ویرایش توسط Industrial88 : June 4th, 2012 در ساعت 11:24 AM دلیل: پیونوشت

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Industrial88 نمایش پست ها
    من به شخصه نمیدونم چرا این دوست ما اینقدر روی دانشگاه شریف تعصب داره مگر اینکه فارغ تحصیل اونجا باشن.
    شما فقط کافیه به رنکینگ دانشگاه ها یه نگاه بندازید می بینید که شریف حتی در 600 تای اول دنیا هم نیست. ما کی می خوایم این حقیقت تلخ قبول کنیم که دانشگاه ها ی ما چیز خاصی به حساب نمیان. شریف، تهران و علی قس هذا وقتی شناخته شده هستن که فارغ تحصیلان برق شریف میره استنفورد و اونجا توانایی های خوشونو اثبات میکنه و این باعث میشه که در طول زمان دید مثبتی نسبت به شریف در استنفورد ایجاد بشه! یا فارغ تحصیل تهران یا شریف در کمیته پذیرش دانشکده x دانشگاه y بانکشه و کمیته متقاعد کنه که به دانشجوی ایرانی فارغ تحصیل این دو دانشگاه پذیرش بده. وگرنه همونطور که قلوب عزیز هم گفتن اعتبار شریف به دانشجوهاشه و نه به امکانات بینظیری ! که نداره و در عین حال همون دانشگاه کارلتون دارای امکانات پژوهشی و اساتید به مراتب قوی تر و مطرح تری از بت پوشالی دانشگاه های ایران می باشد.
    پ.ن: این بحث به موضوع تاپیک نامرتبط است.
    موفق باشید.
    دوست من تعصبی در کار نیست، و من وشما و بقیه دوستان هم اولین گروهی نیستیم که این موصوعات به فکرمون رسیده. در این باره مقاله های متعدد در ژورنالهای معتبر علوم تصمیم گیری، علوم اجتماعی، و اقتصاد چاپ شده که تا جایی که میشد به چند تاش اشاره کردم.
    این ویژگی منحصر به یک دانشگاه مثل شریف نیست و دانشگاههایی مثل انستیتو تکنولوژی هند یا کمابیش دانشگاه تهران و دانشگاههای دیگه هم در دنیا هستن که در همین جایگاه هستن.
    دانشگاههای مثل تورنتو یا ای تی اچ و بقیه دانشگاههای عالی یا خیلی خوب اثر سیگنالینگ مثبت رو هم از رنکینگ، خروجی تحقیقاتی و اثر شبکه ای و ... می گیرن (در این مورد هر کدوم این موارد به مقاله های تحقیقاتی عالی وجود داره که اگر دوست داشته باشید معرفی می کنم) و هم از سیگنالینگ تجربی، ولی دانشگاههای مثل شریف یا اینستیتو تکنولوژی هند یا دانشگاه تهران بیشتر به سیگنالینگ تجربی (یا در واقع همونطور که شما گفتید اینکه فارغ التحصیلشون میره و خودش رو اثبات می کنه می گیرن) تکیه دارن. در واقع گفته شما نه تنها تناقضی با گفته من نداره بلکه توضیحات شما بخشی از دلایل وجود اثر سیگنالینگ مثبت رو توضیح میده ... من هم در هیچ جا درباره رنک یا امکانات دانشگاه شریف صحبتی نکردم، صرفا درباره اثر سیگنالینگ تجربی صحبت کردم و شما هم دلایل وجود چنین اثری رو (تا حدی) در پست خودتون توضیح دادید.

بچه ها کسی می دونه اگه شما یه آفر با فاند رو از یک دانشگاه قبول کنید و بعدا نرید اون دانشگاه واسش مشکلی پیش میاد یا نه! آخه در این تاپیک http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D8%B1%D8%AA
    یکی گفته که دانشگاه بهش گفته:
    . The issue is that there is an agreement between universities
    in the US where we dont make financial offers when the student has already
    accepted a financial offer from another university. For this reason it is
    not possible to move forward.
    حالا یعنی مثلا اگه بره یه دانشگاهی که از اول بهش فاند نداده، بعدا هم بهش فاند نمی ده چون قبلا یه آفر با فاند رو قبول کرده؟
    مگه اینها می فهمن کلا یه نفر چند تا I-20 داره و واسش ثبت شده؟

لطفا هر چه زودتر اگر اطلاعات دارید در اختیار بزارید مساله حیاتیه. ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojgan_az نمایش پست ها
    بچه ها کسی می دونه اگه شما یه آفر با فاند رو از یک دانشگاه قبول کنید و بعدا نرید اون دانشگاه واسش مشکلی پیش میاد یا نه! آخه در این تاپیک http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D8%B1%D8%AA
    یکی گفته که دانشگاه بهش گفته:
    . The issue is that there is an agreement between universities
    in the US where we dont make financial offers when the student has already
    accepted a financial offer from another university. For this reason it is
    not possible to move forward.
    حالا یعنی مثلا اگه بره یه دانشگاهی که از اول بهش فاند نداده، بعدا هم بهش فاند نمی ده چون قبلا یه آفر با فاند رو قبول کرده؟
    مگه اینها می فهمن کلا یه نفر چند تا I-20 داره و واسش ثبت شده؟

لطفا هر چه زودتر اگر اطلاعات دارید در اختیار بزارید مساله حیاتیه. ممنون
    سیستم SEVIS برای tracking دانشجویان خارجی در آمریکا درست شده و در هر دانشگاه بخش دانشجویان خارجی به اطلاعات این سیستم دسترسی داره، در این سیستم مشخصه چه مدارکی (از جمله چه از کجاها و در چه تاریخهایی برای شما صادر شده. اما دقت کنید که بخش دانشجویان خارجی در مرحله بررسی پرونده این اطلاعات رو با دپارتمان تحصیلی share نمی کنه، چون این کار قانونی نیست. فقط بعد از اینکه دپارتمان به بخش دانشجوین خارجی اعلام کنه که قصد داره به یک دانشجو پذیرش بده، خود بخش دانشجویان خارجی اطلاعات سیستم رو چک می کنه تا ببینه مشکل قانونی ای وجود نداشته باشه و اگر وجود نداشت اقدام به صدور I-20 می کنه. گرفتن چند I-20 غیر قانونی نیست، اما خلاف عرف آکادمیکه. قبول کردن همزمان چند پذیرش بدون فاند غیر قانونی نیست، اما خلاف عرف آکادمیکه. قبول کردن همزمان چند پذیرش با فاند (بعد از 15 آپریل هر سال) هم غیر قانونیه، هم خلاف عرف آکادمیکه.

متن CGS Resolution:
    Acceptance of an offer of financial support (such as a graduate scholarship, fellowship, traineeship, or assistantship) for the next academic year by a prospective or enrolled graduate student completes an agreement that both student and graduate school expect to honor....
    [...]
    In those instances in which a student accepts an offer before April 15, and subsequently desires to withdraw that acceptance, the student may submit in writing a resignation of the appointment at any time through April 15. However, an acceptance given or left in force after April 15 commits the student not to accept another offer without first obtaining a written release from the institution to which a commitment has been made. Similarly, an offer by an institution after April 15 is conditional on presentation by the student of the written release from any previously accepted offer

Member
    رشته و دانشگاه
    IT - KNToosi University of Tech

نقل قول نوشته اصلی توسط panizza نمایش پست ها
    شما اگه شرایط خودتون رو هم بگین بچه ها بهتر می تونند کمک کنند مثلا فاند چقدر مهمه براتون؟ می تونید با نیم فاند از عهده هزینه های زندگی بر بیان یا نه؟
    سلام دوست من

هزینه همه دانشگاه ها نهایتا بعد از کم کردن فاند ها یکی در میاد تقریبا و مشکل مالی ندارم . از لحاظ موقعیت دانشگاه و اینا منظورم بود . ممنون می شم کمکم کنید

مرسی

سیستم SEVIS برای tracking دانشجویان خارجی در آمریکا درست شده و در هر دانشگاه بخش دانشجویان خارجی به اطلاعات این سیستم دسترسی داره، در این سیستم مشخصه چه مدارکی (از جمله چه از کجاها و در چه تاریخهایی برای شما صادر شده. اما دقت کنید که بخش دانشجویان خارجی در مرحله بررسی پرونده این اطلاعات رو با دپارتمان تحصیلی share نمی کنه، چون این کار قانونی نیست. فقط بعد از اینکه دپارتمان به بخش دانشجوین خارجی اعلام کنه که قصد داره به یک دانشجو پذیرش بده، خود بخش دانشجویان خارجی اطلاعات سیستم رو چک می کنه تا ببینه مشکل قانونی ای وجود نداشته باشه و اگر وجود نداشت اقدام به صدور I-20 می کنه. گرفتن چند I-20 غیر قانونی نیست، اما خلاف عرف آکادمیکه. قبول کردن همزمان چند پذیرش بدون فاند غیر قانونی نیست، اما خلاف عرف آکادمیکه. قبول کردن همزمان چند پذیرش با فاند (بعد از 15 آپریل هر سال) هم غیر قانونیه، هم خلاف عرف آکادمیکه.

متن CGS Resolution:
    Acceptance of an offer of financial support (such as a graduate scholarship, fellowship, traineeship, or assistantship) for the next academic year by a prospective or enrolled graduate student completes an agreement that both student and graduate school expect to honor....
    [...]
    In those instances in which a student accepts an offer before April 15, and subsequently desires to withdraw that acceptance, the student may submit in writing a resignation of the appointment at any time through April 15. However, an acceptance given or left in force after April 15 commits the student not to accept another offer without first obtaining a written release from the institution to which a commitment has been made. Similarly, an offer by an institution after April 15 is conditional on presentation by the student of the written release from any previously accepted offer
    مرسی از توضیحاتتون خیلی کامل بود. حالا اگه یک فاند رو از یک دانشگاه قبول کنیم ولی بعد از ورود به US بخوایم بریم یه دانشگاه که فاند نداده، باید ترنسفر کنیم دیگه؟ این منع قانونی داره؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojgan_az نمایش پست ها
    مرسی از توضیحاتتون خیلی کامل بود. حالا اگه یک فاند رو از یک دانشگاه قبول کنیم ولی بعد از ورود به US بخوایم بریم یه دانشگاه که فاند نداده، باید ترنسفر کنیم دیگه؟ این منع قانونی داره؟
    مطابق توافقنامه CGS قبول آفر اول برای شما تعهد ایجاد می کنه. شما برای ترانسفر نیاز به موافقت دانشگاه اول دارید و اگر دانشگاه مبدا یا دانشگاه مقصد یکی شون بخواد دقیقا توافقنامه CGS رو اجرایی کنه اون وقت شما احتیاج به موافقتنامه کتبی دارید. من بعید می دونم، دانشگاه اول موافقت نکنه، چون دانشگاه قاعدتا سعی نمی کنه کسی رو بر خلاف میل خودش نگه داره. ضمنا ترانسفر SEVIS شما خودش نیاز به مجموعه ای از action ها و ورود اطلاعات از طرف دانشگاه داره، که شاید خودشون در بردارنده چیزی شبیه توافق با انتقال هم باشند. در اون صورت همون به منزله موافقتنامه کتبی یه شمار میاد.
    چون CGS resolution یک موافقتنامه بین دانشجویان و تعدادی از دانشگاهها است و نه یک قانون فدرال یا ایالتی، نقض اون فقط به واسطه نقض تعهد عمل غیرقانونی محسوب میشه. عواقب نقض تعهد هم وقتی میتونه متوجه شما بشه که یک نفر دیگه از امضا کنندگان تعهدنامه (مثلا یک دانشگاه) بخواد از طریق قانون اجرای تعهدنامه رو خواستار بشه (یعنی بره و از شما شکایت کنه). من تا به حال نه دیدم و نه شنیدم که یک دانشگاه چنین کاری بکنه.
    ضمنا در مورد آفرها به این نکته هم دقت کنید که بعدها در رزومه شما این نکته که financial support شما از کجا اومده تو برداشت دیگران درباره ارزش مدرک دکترای شما اثرگذاره. مدرک دکترای دانشگاه ایکس که فرد خودش هزینه تحصیلش رو داده باشه، با مدرک همون دانشگاه که فرد فاند گرفته باشه یکسان نگریسته نمیشه. financial support داشتن به عنوان یک evidence مثبت مهم درباره کیفیت دانشجو نگاه میشه. اگر تفاوت جایگاه دو دانشگاه بسیار زیاد نیست، شاید این نکته هم به کارتون بیاد.
    نهایتا این رو هم احتمالا خودتون در نظر گرفتید که غیرقانونی نبودن یک بخش داستانه و اینکه شما مسئولانه عمل کنید یک بخش دیگه، اینطور نباشه که آخرین لحظه که می خواهید ترانسفر کنید، تازه به استادتون در دانشگاه مبدا خبر بدید...

مطابق توافقنامه CGS قبول آفر اول برای شما تعهد ایجاد می کنه. شما برای ترانسفر نیاز به موافقت دانشگاه اول دارید و اگر دانشگاه مبدا یا دانشگاه مقصد یکی شون بخواد دقیقا توافقنامه CGS رو اجرایی کنه اون وقت شما احتیاج به موافقتنامه کتبی دارید. من بعید می دونم، دانشگاه اول موافقت نکنه، چون دانشگاه قاعدتا سعی نمی کنه کسی رو بر خلاف میل خودش نگه داره. ضمنا ترانسفر SEVIS شما خودش نیاز به مجموعه ای از action ها و ورود اطلاعات از طرف دانشگاه داره، که شاید خودشون در بردارنده چیزی شبیه توافق با انتقال هم باشند. در اون صورت همون به منزله موافقتنامه کتبی یه شمار میاد.
    چون CGS resolution یک موافقتنامه بین دانشجویان و تعدادی از دانشگاهها است و نه یک قانون فدرال یا ایالتی، نقض اون فقط به واسطه نقض تعهد عمل غیرقانونی محسوب میشه. عواقب نقض تعهد هم وقتی میتونه متوجه شما بشه که یک نفر دیگه از امضا کنندگان تعهدنامه (مثلا یک دانشگاه) بخواد از طریق قانون اجرای تعهدنامه رو خواستار بشه (یعنی بره و از شما شکایت کنه). من تا به حال نه دیدم و نه شنیدم که یک دانشگاه چنین کاری بکنه.

ضمنا در مورد آفرها به این نکته هم دقت کنید که بعدها در رزومه شما این نکته که financial support شما از کجا اومده تو برداشت دیگران درباره ارزش مدرک دکترای شما اثرگذاره. مدرک دکترای دانشگاه ایکس که فرد خودش هزینه تحصیلش رو داده باشه، با مدرک همون دانشگاه که فرد فاند گرفته باشه یکسان نگریسته نمیشه. financial support داشتن به عنوان یک evidence مثبت مهم درباره کیفیت دانشجو نگاه میشه. اگر تفاوت جایگاه دو دانشگاه بسیار زیاد نیست، شاید این نکته هم به کارتون بیاد.
    نهایتا این رو هم احتمالا خودتون در نظر گرفتید که غیرقانونی نبودن یک بخش داستانه و اینکه شما مسئولانه عمل کنید یک بخش دیگه، اینطور نباشه که آخرین لحظه که می خواهید ترانسفر کنید، تازه به استادتون در دانشگاه مبدا خبر بدید...
    بازم ممنون، فکر کنم شما باید حقوق می خوندین نه خوشبختامه فعلا دانشگاه استادی رو برای من assign نکرده و شاید فرصت این کار رو داشته باشم. اینطوری فکر کنم خیلی راححتر باشه

Junior Member

با سلام به همه دوستان

یک سوالی برای من پیش اومده اونم اینکه اگر این امکان را داشته باشید که در یکی از دانشگاههای خوب سنگاپور با رنک بالا ادامه تحصیل بدین و همچنین بتونید به یکی از دانشگاهای با رنک زیر 200 استرالیا برید کدوم انتخاب می کنید.

بچه ها من شرایطی برام پیش اومده که واقعاً نمی تونم تصمیم بگیرم...
    من اینجا مهندسی صنایع دانشگاه آزاد خوندم معدل 14 ولی همیشه علاقم از بچگی به خودرو و مهندسی خودرو بوده. حتی خارج از چارچوب دانشگاه دوره های تخصصی مختلفی رو در این مورد گذروندم از روی علاقه...

الان 2 پذیرش دارم یکی از استرالیا دانشگاه Wollongong رشته engineering management و خوبیش اینه که بعد از 2 سال می تونم دیگه بمونم اونجا

و در عین ناباوری امروز از Cranfield University انگلیس رشته ای که همیشه دوست داشتم Automotive product engineering پذیرش گرفتم.

واقعاً نمی دونم چیکار کنم. بعد از یک سال مستر تو انگلیس شانس موندن تقریباً صفره من هم نمی خوام برگردم.....

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)