صفحه 99 از 180 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101102103104105106107108109149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط EmirR نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از دو دانشگاه یکی در کانادا و یکی در ترکیه پذیرش دارم ولی کاملا گیج شدم. از کانادا وینزور و از ترکیه بیلکنت. رتبه علمی بیلکنت از وینزور خیلی بهتره و وینزور جای داغونیه. هر دو تا فاند دارن. ولی وینزور اسکولارشیپش خیلی کمه و باید زیاد کار کنم. بیلکنت کلا شهریه نمی گیره ازم. به نظر شما به خاطر کانادا بودنش ارزش داره که برم یه دانشگاه که ضایعه؟ اصلا آیندم درخشانتر میشه؟ ممنون.
    دوست عزیز شاید بیلکنت دانشگاه بهتری باشه و هزینه ها هم براتون کمتر باشه اما ویندزور هم انقدر دانشگاه داغونی نیست اونجوری که می فرمایید. شاید تحول کاری ، تحصیلی که در ویندزور می تونید داشته باشید بهتر از بیلکنت باشه.
    البته اینو در نظر داشته باشید که ترکیه همین بغل ایران هست و هر موقع خواستید به راحتی می تونید برگردید ، هزینه ها خیلی خیلی کمتره و شهریه هم که قرار نیست بدید.

گاهی اوقات چیزهای خیلی مهمتری هستن که کفه ترازو رو به سمت دانشگاه پایین تری (از نظر رنکینگ) متمایل می کنن. باید خوبی ها و بدی های هر دو رو سبک سنگین کنید.

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

Master of Science in Computer Science. My supervisor is a Chinese and on ratemyprofessor website he is rated very very low.((
    اگه PhD بودید خوب دیگه به قولی‌ جای پیشرفتی نبود. اما اگه برای مستر میرید قطعا برای PhD میتونید دانشگاهتون رو upgrade کنید. اگه خوب کار کنید میتونید برید حتی waterloo یا mcgill مثلا یا دانشگاه‌های خوب آمریکا. (چون رشتتون کامپیوتر هست آمریکا رو پیشنهاد کردم) وقتی‌ در کانادا باشید این امکان رو دارید که حتی حضوری برید و با اساتید صحبت کنید.
    من خودم windsor رو ندیدم اما شنیدم که شهر کوچیکی هست و بیشتر کارخانجات صنعتی در زمینه خودرو اونجا هستن. البته چون خیلی‌ نزدیک detroit هست خیلی‌ از دانشجوها برای تفریح یا خرید می‌رن detroit که متاًسفانه این امکان برای شما نیست چون ویزاش سینگل هست و هر دفعه ۱۶۰$ خرج بر می‌داره!
    در ضمن وضعیت فاندینگ شما رو دقیقا نمیدونم به چه صورت هست. اگه scholarship بوده، یعنی‌ TA یا RA نیست، احتمال داره که وقتی‌ رفتید بتونید TA هم بگیرید ...
    در مورد استاد هم بهتر هست از دانشجوهاش بپرسید. ratemyprofessor منبع خوبی‌ برای قضاوت در مورد استاد نیست. بیشتر دانشجو‌های undergrad میان کامنت میگذرن و اگه مثلا استاد سخت گیر باشه بهش نمره کم میدن.
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.

Junior Member

Master of Science in Computer Science. My supervisor is a Chinese and on ratemyprofessor website he is rated very very low.((
    به نظر من خودتون ته دلتون میدونید کجا میخواید برید.
    بچه ها همه جوابای خوب و غیر بایاسی دادن و این شمایید که باید تصمیم بگیرید. رنکینگ که مهم نیست ولی بیلکنت در مجموع از ویندزور بهتره. من هم خودم ترکیه ام میدونم اینجا جو چجوریه و موقعیت بیلکنت چجوریه. من خودم هم سال پیش یه همچین انتخابی داشتم با فرق اینکه من از Wyoming پارشل فاند داشتم. ترکیه از METU هم پذیرش داشتم که بدون فاند بود ولی خرجم توی آمریکا بیشتر میشد یا این وجود. الان از ترم دو اینجا RA شدم.
    ولی من مکانیک و هواهضا هست رشتم و این رشته توی ترکیه خیلی خوبه. کامپیوتر رو باید بجه های کانادا نظر بدنن که این دانشگاه چجوریه. البته دوستمون سهند گفت که توی کامپیوتر شرایط خوبی داره.
    امکانات بیلکنت معروفه و از دانشگاه خود من هم امکانات وسیع تری داره. چون خصوصی هستش و همه چی در اختیارت هست. ولی رشته کامپیوتر توی ترکیه خیلی هنوز پیشرفت نکرده و وضعیتی مثل هند و آلمان اصلا نداره. بیشتر شبیه به ایران هستش. حالا این رو من با در نظر گرفتن کلی همه دانشگاهها میگم. مثلا KOC میدونم شرایط ایده الی داره توی برق و کامپیوتر.

توی ترکیه ,ITU, Bilkent , Bogazici , koc, METU خیلی خوبن. از نظر شناخته شدن به جز KOC بقیه خیلی معروفن. هر سال هم کلی دانشجوهای ترک از این 3 تا دانشگاه 1-15 آمریکا پذیرش میگیرن. ولی باید کارتون درست باشه. اگه معمولی باشید اینجا پیشرفت کردن سخته. من فردوسی خوندم و اومدم اینجا فکر میکردم چون معدلم بالا بود دیگه خیلی خوبم. ولی ارشد شروع شد دیدم تعطیلممممم. از نظر شهرت هم برای مثالی که ملموس باشه میشه گفت ایران شریف و تهران رو داره و ترکیه این 4 تا داتشگاه رو داره که معروفن. امسال هم شنیدم که یه ایرانی از Bogazici از Stanford پذیرش گرفته.
    اگه سخت کار کنید میتونید پیشرفت کنید تا دیده بشید اگه معمولی باشید پیشرفت سخته.

در ضمن شما میخواید برید آنکارا نه استانبول. من شهری که ویندزور هستش رو نمیشناسم ولی اینم بدونید که استانبول و آنکارا خیلی فرق دارن. انکارا شهر خلوتیه و جاذبه خاصی هم نداره. البته برای کسانی که از جاهای آروم خوششون میاد انتخاب خوبیه. یک یاز حسن های کانادا اینه که توی یک شهر انگلیسی زبان دارید زندگی میکنید. البته Bilkent هم از نظر تنوع کشورها واقعا گستردست. ولی توی رشته های فنی این گستردگی کمه. از نظر اقامت هم که 100% کانادا بهتره.

راستی اگه بیلکنت باشید راحت میتونید ترنسفر هم بکینید. یعنی مثلا، فکر نکنید محدود میشید. کانادا هم که باشید اونجا راحت تر میتونید ترنسفر کنید جای بهتر.

ببخشید دیگه هرچی به ذهنم اومد گفتم.
    ویرایش توسط Student11 : August 1st, 2012 در ساعت 09:49 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Student11 نمایش پست ها
    به نظر من خودتون ته دلتون میدونید کجا میخواید برید.
    بچه ها همه جوابای خوب و غیر بایاسی دادن و این شمایید که باید تصمیم بگیرید. رنکینگ که مهم نیست ولی بیلکنت در مجموع از ویندزور بهتره. من هم خودم ترکیه ام میدونم اینجا جو چجوریه و موقعیت بیلکنت چجوریه. من خودم هم سال پیش یه همچین انتخابی داشتم با فرق اینکه من از Wyoming پارشل فاند داشتم. ترکیه از METU هم پذیرش داشتم که بدون فاند بود ولی خرجم توی آمریکا بیشتر میشد یا این وجود. الان از ترم دو اینجا RA شدم.
    ولی من مکانیک و هواهضا هست رشتم و این رشته توی ترکیه خیلی خوبه. کامپیوتر رو باید بجه های کانادا نظر بدنن که این دانشگاه چجوریه. البته دوستمون سهند گفت که توی کامپیوتر شرایط خوبی داره.
    امکانات بیلکنت معروفه و از دانشگاه خود من هم امکانات وسیع تری داره. چون خصوصی هستش و همه چی در اختیارت هست. ولی رشته کامپیوتر توی ترکیه خیلی هنوز پیشرفت نکرده و وضعیتی مثل هند و آلمان اصلا نداره. بیشتر شبیه به ایران هستش. حالا این رو من با در نظر گرفتن کلی همه دانشگاهها میگم. مثلا KOC میدونم شرایط ایده الی داره توی برق و کامپیوتر.

توی ترکیه ,ITU, Bilkent , Bogazici , koc, METU خیلی خوبن. از نظر شناخته شدن به جز KOC بقیه خیلی معروفن. هر سال هم کلی دانشجوهای ترک از این 3 تا دانشگاه 1-15 آمریکا پذیرش میگیرن. ولی باید کارتون درست باشه. اگه معمولی باشید اینجا پیشرفت کردن سخته. من فردوسی خوندم و اومدم اینجا فکر میکردم چون معدلم بالا بود دیگه خیلی خوبم. ولی ارشد شروع شد دیدم تعطیلممممم. از نظر شهرت هم برای مثالی که ملموس باشه میشه گفت ایران شریف و تهران رو داره و ترکیه این 4 تا داتشگاه رو داره که معروفن.
    اگه سخت کار کنید میتونید پیشرفت کنید تا دیده بشید اگه معمولی باشید پیشرفت سخته.

در ضمن شما میخواید برید آنکارا نه استانبول. من شهری که ویندزور هستش رو نمیشناسم ولی اینم بدونید که استانبول و آنکارا خیلی فرق دارن. انکارا شهر خلوتیه و جاذبه خاصی هم نداره. البته برای کسانی که از جاهای آروم خوششون میاد انتخاب خوبیه. برای اولین حسن اینه که توی یک شهر انگلیسی زبان دارید زندگی میکنید. البته Bilkent هم از نظر تنوع کشورها واقعا گستردست. ولی توی رشته های فنی این گستردگی کمه. از نظر اقامت هم که 100% کانادا بهتره.
    البته من اومدم دیدم هم استانبول و هم آنکارارو. مشکلم شهرش نیست. من برای وینزور بایستی ۱۵۰۰۰ از خودم خرج کنم. شاگردای استاد بیلکنتم از جاهای تاپ مثل کارنیج ملون آمریکا پذیرش گرفتن. ولی اسم شاگردای این آقای چینی کلا تو گوگل هم نمی آد. باید ارزش خرج کردن داشته باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand_a نمایش پست ها
    اگه PhD بودید خوب دیگه به قولی‌ جای پیشرفتی نبود. اما اگه برای مستر میرید قطعا برای PhD میتونید دانشگاهتون رو upgrade کنید. اگه خوب کار کنید میتونید برید حتی waterloo یا mcgill مثلا یا دانشگاه‌های خوب آمریکا. (چون رشتتون کامپیوتر هست آمریکا رو پیشنهاد کردم) وقتی‌ در کانادا باشید این امکان رو دارید که حتی حضوری برید و با اساتید صحبت کنید.
    من خودم windsor رو ندیدم اما شنیدم که شهر کوچیکی هست و بیشتر کارخانجات صنعتی در زمینه خودرو اونجا هستن. البته چون خیلی‌ نزدیک detroit هست خیلی‌ از دانشجوها برای تفریح یا خرید می‌رن detroit که متاًسفانه این امکان برای شما نیست چون ویزاش سینگل هست و هر دفعه ۱۶۰$ خرج بر می‌داره!
    در ضمن وضعیت فاندینگ شما رو دقیقا نمیدونم به چه صورت هست. اگه scholarship بوده، یعنی‌ TA یا RA نیست، احتمال داره که وقتی‌ رفتید بتونید TA هم بگیرید ...
    در مورد استاد هم بهتر هست از دانشجوهاش بپرسید. ratemyprofessor منبع خوبی‌ برای قضاوت در مورد استاد نیست. بیشتر دانشجو‌های undergrad میان کامنت میگذرن و اگه مثلا استاد سخت گیر باشه بهش نمره کم میدن.
    10000~ per year. I have received 3 TAs (~5000 each) +5500 Entrance Scholarship and the possibility of working in co-op program(not before 2 terms

Junior Member

البته من اومدم دیدم هم استانبول و هم آنکارارو. مشکلم شهرش نیست. من برای وینزور بایستی ۱۵۰۰۰ از خودم خرج کنم. شاگردای استاد بیلکنتم از جاهای تاپ مثل کارنیج ملون آمریکا پذیرش گرفتن. ولی اسم شاگردای این آقای چینی کلا تو گوگل هم نمی آد. باید ارزش خرج کردن داشته باشه.
    همونجور که گفتم تعدا بچه های ترک که میرن تاپ 10 از این دانشگاههای خیلی زیاده ولی این بچه ها کارشون واقعا خوبه و بقولی مثل یه سری بچه های تهران وشریف خیلی کار درستن. من اینجا معدل ارشدم حدود 3.5 هستش(اگه ایران بودم مطمئنن بالا 18/18.5 بود) ولی خوبای این دانشگاه که همه ترکن و روس، 4 از 4 معداشون. این 4 از 4 رو من حس میکنم یعنی 12-14 درس خوندن در روز. اینها همین الان تاپ 10 حتما پذیرش میگیرن. ولی تو بیلکنت معدل بالا آوردن انقدر سخت نیست و شرایطشون نرمال تره.

اگه استاد خوب و فعاله به نظر من همین رو برید. از ترم بعد هم یا فول اسکولارشیپ میگیرید یا RA. آنکارا اگه خرج خوابگاه یا خونه ندارید 300 دلار میتونید زندگی خیلی خوب داشته باشید. میشه سالی 3600 دلار. مشخصه که هزینه کردن هم براتون سخته. با ویندزور نرفتن و رفتن به بیلکنت به نظر من شما چیزی از نظر آکادمیکی از دست نمیدی اگه استادت خوب و فعاله.

اینم بگم که ترک ها مثل ممد آمریکایی عشق ها آمریکان. دیدید دیگه رو تافل بایاس هستن و برای فوق و دکترا GRE دارن. یعنی بر عکس مثل ایران خودمون دانشجوهاشون بین آمریکا و کانادا پخش نیستن. واسه همین شما از یه تاپ 20 توی آمریکا راحت تر میتونید پذیرش بگیری تا McGill , Toronto. اگه هدفت این دانشگاهای کاناداست سخته کارت. استادای ترک تعداد خیلی خیلی کمیشون رفتن کانادا و بخوای درصد بگیری شاید 200 به 1 رفته باشن کانادا.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezaamin نمایش پست ها
    دوست عزیز شاید بیلکنت دانشگاه بهتری باشه و هزینه ها هم براتون کمتر باشه اما ویندزور هم انقدر دانشگاه داغونی نیست اونجوری که می فرمایید. شاید تحول کاری ، تحصیلی که در ویندزور می تونید داشته باشید بهتر از بیلکنت باشه.
    البته اینو در نظر داشته باشید که ترکیه همین بغل ایران هست و هر موقع خواستید به راحتی می تونید برگردید ، هزینه ها خیلی خیلی کمتره و شهریه هم که قرار نیست بدید.

گاهی اوقات چیزهای خیلی مهمتری هستن که کفه ترازو رو به سمت دانشگاه پایین تری (از نظر رنکینگ) متمایل می کنن. باید خوبی ها و بدی های هر دو رو سبک سنگین کنید.
    If you search "Worst universities in Canada" in Google, one top result will be University of Windsor.

This is not true, and there is no such a thing like "worst universities in canada", because there is no well defined ranking for canadian universities. Windsor is good when it's good at your field of study and vice versa.
    If you search "Worst universities in Canada" in Google, one top result will be University of Windsor.

ApplyAbroad Guru

دوست عزیز شما روش عجیبی برای تعیین اعتبار یک دانشگاه استفاده کرده اید! دقت کردید که لینک مورد نظر شما نظر یکنفر ناشناس بود که در یک فروم پست کرده بود؟

رنکینگ مک لینز ویندزور رو در رده دانشگاه های متوسط کانادا و بالاتر از یورک، کنکوردیا و رایرسون قرار داده است. ویندزور دانشگاه کوچکی هم نیست و دوره های دکترا و دانشکده های مختلف زیاد دارد. همونطور که دوستمون applied گفتند شما باید ببینید در رشته موردنظرتون کیفیت دانشکده اش چطور است.
    http://oncampus.macleans.ca/educatio...ty-rankings-2/

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

10000~ per year. I have received 3 TAs (~5000 each) +5500 Entrance Scholarship and the possibility of working in co-op program(not before 2 terms
    خوب اگه مساله هزینه براتون مهم هست، این رو هم باید به طور جدی در نظر بگیرید. چون شما درستون رو از امسال اگه شروع کنید، معلوم نیست وضعیت ارز دانشجویی تا ۲ سال دیگه به چه صورت باشه!
    من تاحالا ندیدم به کسی‌ ۳ تا TA بدن! چند ساعت در هفته می‌شه.
    نظر من رو بخواهید، اگه بخواید برید آمریکا واسه PhD دانشگاه با هم فرق خیلی‌ زیادی نمیکنند. اما windsor همون طور که قبلا گفتم این خوبی‌ رو داره که به شما امکان میده راحت یه ماشین سوار شوید برید مثلا waterloo با یه استاد حضوری صحبت کنید برای PhD.

در ضمن بحث اقامت هم هست. بعد از مستر تو کانادا میتونید بمونید کار کنید بدون اینکه PhD بخونید. اما ترکیه که جای موندن نیست.
    اگه ۱۰۰% می‌خواهید PhD بخونید و بیشتر هم قصدتون آمریکا هست و قضیه اقامت براتون خیلی‌ مهم نیست، با توجه به هزینه‌های windsor میتونید برید ترکیه. در غیر این صورت کانادا انتخاب بهتری هست.
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)