صفحه 1122 از 1355 نخستنخست ... 1226221022107211121113111411151116111711181119112011211122112311241125112611271128112911301131113211721222 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11,211 تا 11,220 , از مجموع 13545

موضوع: مهاجرت به کانادا از روش خویشاوندی (اسپانسر شدن همسر،والدین ...)

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کانادا از روش خویشاوندی (اسپانسر شدن همسر،والدین ...)

سلام دوستان
    خانوم من 23 فوریه آنکارا مصاحبه داشت و متاسفانه درخواستمون رد شد
    کسی اطلاعی داره که اگه به حکم اعتراض بزنم بهتره یا اینکه دوباره از اول اقدام کنم؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rostami83 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خانوم من 23 فوریه آنکارا مصاحبه داشت و متاسفانه درخواستمون رد شد
    کسی اطلاعی داره که اگه به حکم اعتراض بزنم بهتره یا اینکه دوباره از اول اقدام کنم؟
    ممنون
    چرا رد؟؟؟؟؟‌ مگه اسپانسرشیپی رو به همین راحتی رد میکنن؟؟؟ فقط باید به ازدواج شک کنن که رد کنن درسته؟!

چیزی که من یادمه اینه که یکی از خوبیهای اقدام از خارج کانادا امکان اعتراض به پرونده بود. فکر میکنم بتونین اعتراض کنین. شاید بهتر باشه با یه وکیل حسابی مشورت هم بکنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط dembo نمایش پست ها
    چرا رد؟؟؟؟؟‌ مگه اسپانسرشیپی رو به همین راحتی رد میکنن؟؟؟ فقط باید به ازدواج شک کنن که رد کنن درسته؟!

چیزی که من یادمه اینه که یکی از خوبیهای اقدام از خارج کانادا امکان اعتراض به پرونده بود. فکر میکنم بتونین اعتراض کنین. شاید بهتر باشه با یه وکیل حسابی مشورت هم بکنین.
    گفته چرا تا کارته پی آر رو گرفتی اقدام کردی حتما برای اقامته کانادا بوده ، در حالی که اکثرا همین کار رو میکنن ، متاسفانه این روش همش به نظر آفیسر بستگی داره
    در هر دو روش میشه اعتراض کرد منتها من شنیدم که اعتراض خیلی زمان بر است فک کنم از اول اقدام کنم زودتر به نتیجه برسم
    ممنون میشم از دوستان دیگه کسی اگه نظری داره بگه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط delusive1 نمایش پست ها
    برای دوستان گرامی، متن پاسخ Enquiry رو با تغییر در مشخصات شخصی گذاشتم که نمونه ش رو ببینید.
    Dear SponsorName

Thank you for contacting Immigration, Refugees and Citizenship Canada. You will find all the necessary information to answer your enquiry below:

Since we know that sponsoring or being sponsored by your spouse or common-law partner is an important event in your life, we want to ensure that you have all the information and tools at your disposal to make this process as easy and enjoyable as possible.

Here is the current status of your sponsorship application:

• The application was received at the Case Processing Centre in Mississauga (CPC-M), Ontario, on November 18, 2016.
    • The responsible office is currently verifying if your spouse OR common-law partner OR dependent child meets the eligibility requirements to be sponsored. You may be contacted if additional information is needed at this stage.
    • The verification of the initial eligibility requirements was completed on December 6, 2016
    • We can confirm that the document you sent to us has been received by the responsible office on February 6, 2017.
    • Your background verifications are currently valid.
    • The medical examination results on file are valid.

The next step in the process will be to make a final decision in regards to the application. Rest assured that we will communicate with you once a decision has been reached in your file

IRCC is committed to reviewing most spousal sponsorship applications within a 12-month time frame. Although the estimated time may vary, rest assured that we are making the necessary efforts to complete your application according to this commitment.

If your situation has changed since you have applied and you wish to update your application we invite you to use the tools available on the IRCC website.
    ميشه لطفا لينك enquiry و متني كه نوشتين(با حذف مشخصات شخصي) رو اينجا بذاريد تا ما هم استفاده كنيم. من تا حالا يك بار ايميل زدم و يك بار هم enquiry فرستادم ولي هيچ جوابي نگرفتم!
    با تشكر

Junior Member

من تو يك فورم خارجي خوندم كه background check وقتي كه اسپانسر شونده آقا باشه خيلي طولاني تر ميشه! تو همون فورم چند تا خانم ايراني هم كه براي شوهراشون اقدام كرده بودند كارشون خيلي طول كشيده بود! بعضي هاشون ماههاي مي و جون 2016 اقدام كردن و هنوز هيچ خبري نيست!!! ميشه دوستان اگه تجربه اي در اين مورد دارند لطف كنند و اطلاع رساني كنند. background check من از 14 دسامبر كه پرونده رو لينك كردم تا حالا همچنان in progress هست!!!!
    ویرایش توسط khosro1380 : February 26th, 2017 در ساعت 06:37 PM

ضمن عرض سلام و ادب خدمت دوستان گرامی

چند روز پیش، تمامی مدارک برادرم که برای اسپانسرشیپ کانادا اقدام کرده بود برگشت خورد. البته قبل از هر چیز باید بگویم که برادرم در ایران ساکن هستند و همسرشان در کانادا . و رابطه آنها از راه دور بوده و فرصت زندگی مشترک در ایران را به هیچ وجه نداشته اند. و فقط همسرشان برای چند روز به ایران سفر کرده و پس از عقد به کانادا برگشته. همسر برادرم PR هستند .

علت برگشت مدارک ایشان طی یک نامه عنوان شده است. اداره مهاجرت از ایشان خواسته اند تا در مورد بند ذیل شواهد کافی را بفرستند

One (1) document from three (3) of the following sets of options:
    · Joint ownership of residential property or joint residential leases or joint rental agreements listing both the sponsor and the principal
    applicant; (Minimum 1 document).
    · Proof of joint utilities accounts (electricity, gas, telephone); (Minimum 1 document).
    · Important documents for you and your sponsor showing the same address, such as copies of Government issued identification
    documents: driver's licenses, insurance policies, etc.
    · Important documents for you or your sponsor showing that you are recognized as each other's spouse (such as employment or
    insurance benefits). (Minimum 1 document).
    · Documentary evidence of financial support between your sponsor and yourself.
    · Other proof that your relationship is recognized by your friends and/or family (e.g. Letters, social media information showing a
    public relationship, etc.

ولی از آنجایی که این دو فرصت زندگی مشترک را نداشته اند هیچ شاهدی برای اثبات موارد فوق را ندارند و فقط در مورد آخر یکسری عکس از شبکه های اجتماعی که دوستانشان به آنها پیوندشان را تبریک گفته اند فرستاده اند. ولی ظاهرا برای آنها کافی نبوده.

حالا سوال

آیا حتما لازم است که تیک این مورد را بزنیم با توجه به اینکه این دو فرصت زندگی مشترک را به هیچ وجه نداشته اند؟

شایان ذکر است که من با اداره مهاجرت تماس گرفته ام و آنها گفتند که باید تیک این باکس را بزنیم و اگر شواهدی نداریم دلیلش را ذکر کنیم...( البته احساس می کنم که اپراتور اداره مهاجرت زیاد مطمئن نبود و من را روی خط نگه داشت تا بپرسد و بعد این مطلب را به من گفت)

لطفا دوستانی که مورد مشابه را دارند راهنمایی کنند که با این مورد چگونه مواجه شدند ؟ آیا موردی بوده است که تیک این قسمت را نزده و دلیل هم نیاورده است ؟ اگر دلیل آورده اید چه دلیلی را مطرح کرده اید؟

سپاسگزارم از لطف شما
    Aramex:10march2010 /// Q.file number:20apr2010
    Interview: 1nov2010 /// F.file number:3nov2010
    Medical:13 aug 2013///delivered: 22 aug 2013
    یک روز خوب پاییزی پایان 1308 روز انتظار.... pass request 8oct2013

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - دانشگاه آزاد تهران مرکز

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsad79 نمایش پست ها

چند روز پیش، تمامی مدارک برادرم که برای اسپانسرشیپ کانادا اقدام کرده بود برگشت خورد. البته قبل از هر چیز باید بگویم که برادرم در ایران ساکن هستند و همسرشان در کانادا . و رابطه آنها از راه دور بوده و فرصت زندگی مشترک در ایران را به هیچ وجه نداشته اند. و فقط همسرشان برای چند روز به ایران سفر کرده و پس از عقد به کانادا برگشته. همسر برادرم PR هستند .

علت برگشت مدارک ایشان طی یک نامه عنوان شده است. اداره مهاجرت از ایشان خواسته اند تا در مورد بند ذیل شواهد کافی را بفرستند

· Joint ownership of residential property or joint residential leases or joint rental agreements listing both the sponsor and the principal
    · Proof of joint utilities accounts (electricity, gas, telephone); (Minimum 1 document).
    · Important documents for you and your sponsor showing the same address, such as copies of Government issued identification
    · Important documents for you or your sponsor showing that you are recognized as each other's spouse (such as employment or
    · Other proof that your relationship is recognized by your friends and/or family (e.g. Letters, social media information showing a

ولی از آنجایی که این دو فرصت زندگی مشترک را نداشته اند هیچ شاهدی برای اثبات موارد فوق را ندارند و فقط در مورد آخر یکسری عکس از شبکه های اجتماعی که دوستانشان به آنها پیوندشان را تبریک گفته اند فرستاده اند. ولی ظاهرا برای آنها کافی نبوده.

حالا سوال

آیا حتما لازم است که تیک این مورد را بزنیم با توجه به اینکه این دو فرصت زندگی مشترک را به هیچ وجه نداشته اند؟

شایان ذکر است که من با اداره مهاجرت تماس گرفته ام و آنها گفتند که باید تیک این باکس را بزنیم و اگر شواهدی نداریم دلیلش را ذکر کنیم...( البته احساس می کنم که اپراتور اداره مهاجرت زیاد مطمئن نبود و من را روی خط نگه داشت تا بپرسد و بعد این مطلب را به من گفت)

لطفا دوستانی که مورد مشابه را دارند راهنمایی کنند که با این مورد چگونه مواجه شدند ؟ آیا موردی بوده است که تیک این قسمت را نزده و دلیل هم نیاورده است ؟ اگر دلیل آورده اید چه دلیلی را مطرح کرده اید؟

سپاسگزارم از لطف شما
    ممکنه بفرمایید که در چه مرحله ای پرونده برگشت خورده؟ فایل نامبر گرفته بودند؟مدارک به آنکارا منتقل شده بود؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط holmes نمایش پست ها
    ممکنه بفرمایید که در چه مرحله ای پرونده برگشت خورده؟ فایل نامبر گرفته بودند؟مدارک به آنکارا منتقل شده بود؟
    من هم ممنون میشم این سوالها رو پاسخ بدین.
    و اینکه آیا شما بعد از عوض شدن روالشون مدارک رو فرستادید؟‌ یا قبل از پایان ژانویه؟‌ چون توی روال جدید ظاهرن این موارد جزو لیست مدارک مورد نیاز هست ولی قبلن نبوده! من دسامبر فرستادم و با روال قبلی. خیلی بد میشه اگه اینها رو برای همه بخوان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsad79 نمایش پست ها

حالا سوال

سپاسگزارم از لطف شما

من دوباره که سوالتون رو خوندم حدس میزنم با روال جدید اقدام کردید و باز هم حدس میزنم که مدارکتون رو خیلی سریع به عنوان «نقص مدرک» برگردوندن. من رو اصلاح کنید اگه این طور نیست.

متاسفانه بله باید تیک رو میزدین و دلیل عدم داشتن این مدارک رو عنوان میکردین. ولی جای نگرانی نداره الان اصلاح کنید و نامه های محکمی رو به پرونده اضافه کنید و توضیح بدین که چرا این مدارک رو ندارید:
    مثلا برای نداشتن خونه مشترک خب بدیهیه که خانوم برادرتون کل زندگی شون کاناداست و نمی تونن ایران زندگی کنن... برادرتون هم که ویزا ندارن... پس امکان زندگی با هم نیست.
    با این حال اگر امکان داشته باشه اسم برادرتون توی قرارداد اجاره خونه خانومشون بیاد که خب عالیه!

در مورد اسناد رسمی مثل بیمه و وضعیت تاهل در مدارک کاری اگه خانوم برادرتون شاغل هستند راحت میشه این مدارک رو گرفت.

ساپورت مالی هم اگه پولی بینشون رد و بدل شده یا به حساب هم ریختن که مدرکی ازش هست خوبه که اضافه کنین. یا مثلن بلیط برای هم خریدن و ... اگه هم نیست بهشون بگین که قصد داشتن (یا دارن) حساب مشترک تو بانکی در کانادا باز کنن ولی بدون حضور برادرتون در کانادا امکان پذیر نیست و ...

در مورد آخر هم از خانواده و دوستانتون نامه امضا شده بگیرید که بگن از آشنایی و رابطه و در نهایت ازدواج اونها اطلاع داشتن.

Lightbulb پاسخ : مهاجرت به کانادا از روش خویشاوندی (اسپانسر شدن همسر،والدین ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط holmes نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    مدارک را در مرحله اول قبل از فایل نامبر پس فرستادن، از چکلیست ایراد گرفتن
    Aramex:10march2010 /// Q.file number:20apr2010
    Interview: 1nov2010 /// F.file number:3nov2010
    Medical:13 aug 2013///delivered: 22 aug 2013
    یک روز خوب پاییزی پایان 1308 روز انتظار.... pass request 8oct2013

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)