صفحه 1239 از 1355 نخستنخست ... 2397391139118912291230123112321233123412351236123712381239124012411242124312441245124612471248124912891339 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 12,381 تا 12,390 , از مجموع 13545

موضوع: مهاجرت به کانادا از روش خویشاوندی (اسپانسر شدن همسر،والدین ...)

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کانادا از روش خویشاوندی (اسپانسر شدن همسر،والدین ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Naser_Kovich نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب، دوستان بنده وقتی مطالب رو مطالعه کردم دچار سردرگمی شدیدی شدم ، خواستم اطلاعاتم رو در میان بذارم تا از راهنمایی شما دوستان در کنار هم استفاده کافی رو ببریم، من از طریق خانمم اقدام به اسپانسرشیپ کردم، وتقریبا همه ی فرم هارو دانلود کردیم و هم پرکردین آماده هستن، و در کنار اون مدارک رو همه رو ترجمه کردیم ،که عبارتند از:

کارت ملی ،شناسنامه، پایان خدمت،گذر نامه با مهر ورود و خروج، کرمینال یعنی سوپیشینه از ایران (تایید دادگستری و ترجمه شده)وسوپیشینه از ترکیه (چون 6 ماه بیشتر هست که ترکیه زندگی میکنیم)، تست مدیکال(در استانبول) گواهی اشتغال در ایران؛پایان تحصیلات،حساب مشترک بانکی با همسرم،قرارداد اجاره خونه مشترک با همسرم،پواهی آدرس مشترک برای هردو از شهرداری، بیمه نامه از یک شعبه مشترک که روش آدرسمون هم تایید شده،عکس های دست جمعی 20 عدد با مشخصات در پشت عکس ها

ما مدت آشناییمون دقیق یکسال هست و 8 ماه میشه که نامزد کردیم در ایران و 2 ماه هم هست که در ترکیه بصورت رسمی ازدواج کردیم و میخام بدونم چیکار هایی میتونم برای ثابت کردن اینکه ازدواجمون انجام بدیم یکم من و همسرم در این زمینه ثابت کردن با بااینکه مشکلی هم نداریم استرس فراوانی داریم، اگر دوستان چیزی به ذهنشون میرسه برای تکمیل کردن پروندمون و سرعت بخشیدن به انجام کارها راهنمایی کنین خیلی کمکمون میکنین اینجوری،
    ودر نهایت اینکه ما الان در ترکیه با ویزای توریستی زندگی میکنیم و من و همسرم در یک شرکت مشغول به کار هستیم با این که یکجا کار کردنمون خیلی کمک میکنه به اثبات قضیه ولی نگران مطرح کردن کار کردنمون به در اپیلیکیشن هستیم چون اجازه کار نداریم نگران این هستیم که بگن چرا اجازه کار نداشتین تو ترکیه کارمیکردین و یک نگاه منفی داشته باشن نسبت به ما
    خیلی ممنون ازوقتتون، با سپاس از همه دوستان
    سلام
    اول از همه چیز بهتون تبریک میگم و امیدوارم همیشه در کنار هم شاد و موفق باشید.
    باید بگم چیزی که براتون مینویسم در حد دانسته ها و برداشت خودم از فرم هایی که پرمیکنیم و چیزهایی که شنیدم. امیدوامر دوستان با تجربه تر و آگاه تر هم نظراتشون رو بیان کنن تا بهترین نتیجه رو بگیرید.
    به نظر من بهترین راهنما برای جمع کردن مدارک خود فرم چک لیست هست. تا جایی که یادمه دو سری سوال بود که به طور مستقیم به اثبات رابطه و صحت ازدواج مربوط میشد. اونجا مدارکی مثل اجاره خونه مشترک، حساب بانکی مشترک، عکس از مراسم عروسی، تبریک دوستان در شبکه های اجتماعی و ... رو میخواد. که خوشبختانه شما همه اینها رو دارید. اما هر چقدر هم بتواند بیشتر مدرک بزارید که عمق و مدت آشنایی شما رو نشون بده خوبه. مثلا ما کارنامه های دانشگاهمون رو ترجمه کردیم که نشون میداد با هم همکلاس بودیم و چندین درس مشترک داشتیم.

به نظر من اگر موضوع کار کردن شما نگرانتون میکنه لزومی نداره بیانش کنین.(صرفا نظر منه) اگر غیر از اون به اندازه کافی برای اثبات واقعی بودن رابطه تون مدرک دارید. هرچی مدرک بیشتر داشته باشین بهتره ولی شاید خوب باشه که سراغ موضوعی نرید که بعدا براتون مشکل ایجاد کنه.

به نظر من ادم باید خودش رو بزاره جای افسر و از خودش بپرسه من به عنوان نفر سوم آیا داستان اینها رو با توجه به مدارکی که نشون میدن باور میکنم؟ خیلی خوبه که عکس هایی که میگذارید تمام طول آشنایی شما رو شامل بشه تا نشون بده که تمام مدت این یک سال رو با هم در ارتباط و یهو دو شب قبل عقد تصمیم به ازدواج نگرفتید!
    عکس های نامزدی در ایران خیلی خوبند چون تا جایی که یادم میاد چندین بار در مورد والدین و خانواده ها و اطلاعشون از رابطه و ازدواج پرسیده. حتی یک سوال بود که نوشته بود مادر پدر و خواهر برادر در مراسم های که گرفتید بودند؟ اگه نه، چرا؟

یک نکته دیگه: احتمالا این سوال هم در ذهن افسر بوجود بیاد که چرا در ایران ازدواج رسمی نکردید. بد نیست اگه یک نامه توضیحی (cover letter) بنویسید و این موضوع رو برای افسر بنویسید. یادم نمیاد که آیا در فرم ها جایی برای چنین توضیحی بود یا نه.

بازم میگم من خودم هنوز وسط راه هستم و پرونده ام از سد نهایی تایید نگذشته، بنابراین فقط برداشتم رو از مطالبی که در فرم های اسپانسرشیپ بود نوشتم.
    امیدوارم دوستان با تجربه بهتر راهنماییتون کنند.
    پرونده اسپانسرشیپ همسر|دریافت مدارک در سیدنی: 30 آگوست 2018 | دریافت فایل نامبر: 20 دسامبر | درخواست ثبت بیومتریک: 27 دسامبر | درخواست مدیکال: 28 دسامبر | ارسال پرونده به آنکارا: 10 ژانویه | شروع بررسی پرونده در آنکارا: 23 ژانویه |پاس ریکویست: 2 آپریل 2019

با تشکر از حوصله و وقتی که گذاشتین،انشالاه که هرچه زودتر جوابتون رو دریافت نمایید، ما در ایران صیغه محرمیت 6 ماهه خوندیم ولی خب همسرم نگران این بودن که صورت خوشی نداشته باشه برای افیسر،و صرف نظر کردیم برای بیان این موضوع، که با توضیحات شما فک کنم در داخل توضیحات این رو بیان کنیم بهتر باشه ، در آخر اینکه چه کار هایی میشه کرد از الان که روند کار یکم تسریع بشه ؟ خیلی پرسیدم ببخشید

با تشکر از حوصله و وقتی که گذاشتین،انشالاه که هرچه زودتر جوابتون رو دریافت نمایید، ما در ایران صیغه محرمیت 6 ماهه خوندیم ولی خب همسرم نگران این بودن که صورت خوشی نداشته باشه برای افیسر،و صرف نظر کردیم برای بیان این موضوع، که با توضیحات شما فک کنم در داخل توضیحات این رو بیان کنیم بهتر باشه ، در آخر اینکه چه کار هایی میشه کرد از الان که روند کار یکم تسریع بشه ؟ خیلی پرسیدم ببخشید
    خواهش میکنم! تا جایی که بتونم، خوشحال میشم کمکتون کنم.
    برای تسریع روند من دو تا چیز به ذهنم میرسه. اول اینکه تمام مدارک رو چک کنید که خدای نکرده چیزی کم نباشه به خصوص صفحاتی که باید امضا بشه رو حواستون خیلی بهشون باشه. هم امضا دستی و تایپ. برای خود ما پیش اومد که به خاطر کسر یک امضا در یک پرونده مهاجرتی کل پرونده رو برگردوند و سه ماه زمان از دست رفت. در مورد کمبود مدارک بعضی افسرها سختگیری کمتری دارن و درخواست میدن بفرستین ولی اکثرا کل پرونده رو برمیگردونن! بنابراین حتما با توجه به لیست خود فرم چک لیست حداقل دوبار چکشون کنین.
    ظاهرا ترتیب قرار گیری مدارک هم موثره ولی راستش ما حواسمون به این موضوع نبود! ولی تو چک لیست نوشته کدوم فرم ها رو اول بزارین کدوما رو بعد...

نکته دوم هزینه هاست. سه تا هزینه باید برای این چرونده پرداخت بشه، بهتره همه رو همون اول پرداخت کنین تا برای هر کدوم جداگانه باهاتون مکاتبه نکنن. اینجوری روند بررسی سریعر میشه و هر بار منتظر واریز پول نمیمونه.

من همنی دوتا به دهنم میرسید. امیدوارم مفید بوده باشه.
    پرونده اسپانسرشیپ همسر|دریافت مدارک در سیدنی: 30 آگوست 2018 | دریافت فایل نامبر: 20 دسامبر | درخواست ثبت بیومتریک: 27 دسامبر | درخواست مدیکال: 28 دسامبر | ارسال پرونده به آنکارا: 10 ژانویه | شروع بررسی پرونده در آنکارا: 23 ژانویه |پاس ریکویست: 2 آپریل 2019

Junior Member

سلام دوستان،

ما برای اسپانسری همسر در 20 نوامبر اقدام کردیم و در 5 ژانویه یک فایل نامبر اولیه برای اسپانسر دریافت کردیم. در 20 ژانویه نامه بیومتریک اومده.
    سوال من از شما این هست که دریافت نامه بیومتریک به چه معنی هست؟ آیا پرونده نقص مدرک نداشته و دیگه برگشت نمیخوره؟ برای sponsor approval نامه جداگانه دریافت میکنیم؟
    من پرونده کاغذی رو به آنلاین لینک کردم و در اون وضعیت تایید مدارک یا قبول اسپانسر رو چیزی نگفته.

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط h_sadr_b نمایش پست ها
    سلام دوستان،

ما برای اسپانسری همسر در 20 نوامبر اقدام کردیم و در 5 ژانویه یک فایل نامبر اولیه برای اسپانسر دریافت کردیم. در 20 ژانویه نامه بیومتریک اومده.
    سوال من از شما این هست که دریافت نامه بیومتریک به چه معنی هست؟ آیا پرونده نقص مدرک نداشته و دیگه برگشت نمیخوره؟ برای sponsor approval نامه جداگانه دریافت میکنیم؟
    من پرونده کاغذی رو به آنلاین لینک کردم و در اون وضعیت تایید مدارک یا قبول اسپانسر رو چیزی نگفته.

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
    معمولا وقتی به شما فایل نامبر میدن به معنی اینه که از نظر افسر مدارک شما برای شروع بررسی کامل بوده و برگشت نمیخوره. البته ممکنه پیش بیاد که بعدا از شما یکی از فرم ها رو دوباره بخوان یا بخوان که مثلا سوپیشینه رو دوباره بفرستید.

برای ما ایمیل اسپانسر اپرووال دو سه روز بعد از بیومتریک برای اسپانسر (که representative هم بود) ارسال شد. وضعیت SA رو میتونید از ecas اسپانسر چک کنید. اگر نوشته باشه Decision made معمولا به معنای تایید اسپانسر هست.
    (البته نظر شخصی من اینه که اگه اسپانسر تایید نشه، درخواست انجام بیومتریک و مدیکال از متقاضی بی معنیه)
    توی gckey که شما پرونده رو لینک میکنید در مورد متقاضی اطلاعات هست و وضعیت اسپانسر باید از ecas چک بشه.

در ضمن خیلی خوبه که دوباره زمان فایل نامبر به حدود دوماه برگشته، مشخصه که بار کاری دفتر سیدنی دوباره کم شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط faarmin نمایش پست ها
    معمولا وقتی به شما فایل نامبر میدن به معنی اینه که از نظر افسر مدارک شما برای شروع بررسی کامل بوده و برگشت نمیخوره. البته ممکنه پیش بیاد که بعدا از شما یکی از فرم ها رو دوباره بخوان یا بخوان که مثلا سوپیشینه رو دوباره بفرستید.

برای ما ایمیل اسپانسر اپرووال دو سه روز بعد از بیومتریک برای اسپانسر (که representative هم بود) ارسال شد. وضعیت SA رو میتونید از ecas اسپانسر چک کنید. اگر نوشته باشه Decision made معمولا به معنای تایید اسپانسر هست.
    (البته نظر شخصی من اینه که اگه اسپانسر تایید نشه، درخواست انجام بیومتریک و مدیکال از متقاضی بی معنیه)
    توی gckey که شما پرونده رو لینک میکنید در مورد متقاضی اطلاعات هست و وضعیت اسپانسر باید از ecas چک بشه.

در ضمن خیلی خوبه که دوباره زمان فایل نامبر به حدود دوماه برگشته، مشخصه که بار کاری دفتر سیدنی دوباره کم شده.

نه فریمن جون کم نشده ما هنوزم که هنوزه فایل نامبر نگرفتیم. چه شانسیه من دارم نمیدونم

میتونم بدونم کدوم هزینه ها هستن یکی اپیلکیشن هست، بقیه برای چی هست ؟ خیلی ممنون از کمک هاتون دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط fatimaa1990 نمایش پست ها
    نه فریمن جون کم نشده ما هنوزم که هنوزه فایل نامبر نگرفتیم. چه شانسیه من دارم نمیدونم
    مال منم چهار ماه طول کشید!! مثل اینکه پرونده های ما رو انداخته بودن پشت کمد و بعد یکی یکی دارن پیدا میکنن در میارن!
    ایشالله به همین زودی مال شما هم میاد.

البته نمیدونم شاید این دوستمون inland بودن یا شاید پرونده هر ماه رو مستقل از ماه های قبل به دست افسرها میرسونن که بررسی کنن. ما فقط در مورد روند کاری اداره مهاجرت حدس و گمان میزنیم و نمدونیم واقعا چه اتفاقی داره میفته.

میتونم بدونم کدوم هزینه ها هستن یکی اپیلکیشن هست، بقیه برای چی هست ؟ خیلی ممنون از کمک هاتون دوستان
    هزینه بررسی پرونده، هزینه صدور ویزا (مطمئن نیستم اسمش همین بود یا نه) و هزینه انگشت نگاری. به ترتیب مبلغ، این سه تا هستند. وقتی وارد سایت بشین برای پرداخت هزینه و کیس خودتون رو انتخاب کنین هر سه رو براتون میاره که میتونین دوتای آخر رو بعد پرداخت کنید ولی به نظر من اگه امکانش رو دارین هر سه رو همون اول بپردازید.

Junior Member

امروز بالاخره نامه درخواست Csq برام ارسال شد و اطلاع دادن که پروندم به آنکارا ارسال شد. امیدوارم برای بقیه هم روال بررسی پروندشون هرچه سریعتر به نتیجه برسه.
    رسید پرونده در سیدنی: 17 سپتامبر 2018، فایل نامبر: 17 دسامبر ، بایومتریک 14 ژانویه 2019 ، مدیکل : 16 ژانویه ، دسیژن مید برای اسپانسر : 17 ژانویه ، ارسال پرونده به آنکارا : 28 ژانویه،
    شروع بررسی پرونده در آنکارا: 31 ژانویه، پری اریوال 16 مارچ.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)