صفحه 1331 از 1355 نخستنخست ... 33183112311281132113221323132413251326132713281329133013311332133313341335133613371338133913401341 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13,301 تا 13,310 , از مجموع 13545

موضوع: مهاجرت به کانادا از روش خویشاوندی (اسپانسر شدن همسر،والدین ...)

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کانادا از روش خویشاوندی (اسپانسر شدن همسر،والدین ...)

سلام به همگی، من یک سوال داشتم نمیدونم قبلا پرسیده شده یا خیر، برای ترجمه سند ازدواج نیاز به مهردادگستری هست یا مهر مترجم کافیه برای اقدام ویزا سیتیزنشیپ؟

Junior Member

بى نهايت از توضيحات شما ممنونم . خيلى آرامش گرفتم با پيامتون 🙏🙏🙏🙏🙏

نقل قول نوشته اصلی توسط La161865 نمایش پست ها
    سلام، من از طریق اینلند مارچ 2019 اقدام کرده بودم و چند ماه هست که پی آرم رو دریافت کردم. جواب همه سوال های شما رو‌ نمیدونم ولی اطلاعاتی که دارم رو بهتون میگم شاید کمکی باشه. وقتی شما به صورت اینلند اقدام‌ میکنید بهتر هست که تا زمان دریافت پی آر در کانادا بمونید چون اگر به هر دلیلی خارج بشید و نتونید برگردید یا مثلا اینجا نباشید و مهلت انجام پروسه مدیکالتون تموم بشه یا برای گرفتن گواهی پلیس کانادا نباشید پروندتون کلا بسته میشه. به نظر من قبل از درخواست اکستنشن ویزای توریستی مدارک اسپانسرشیپی رو بفرستید که بتونین توی توضیحات درخواست ویزای توریستی بگید که اقدام به مهاجرت از طریق اسپانسرشیپی همسر کردید. البته این‌کاری هست که من انجام دادم و مشکلی پیش نیومد. شما حتما مدارک اسپانسرشیپی و‌ چک لیست رو کامل و بدون اشتباه به همراه تقاضای ورک پرمیت براشون ارسال کنین (هر دو رو با هم‌ در یک پاکت ارسال میکنین) که خدای نکرده چیزی کم و‌ کسر نداشته باشه و بهتون بر نگردونن. بین یک تا دو ماه بعد از ارسال مدارک زنگ بزنین و فایل نامبرتون رو‌ بگیرید و به پروفایل جی سی کیتون‌ وصل کنین. نزدیک یک ماه بعدش درخواست مدیکال براتون‌ میاد که باید داخل کانادا انجام بدین. دو الی سه ماه بعد درخواست گواهی پلیس کانادا میاد که اون هم دفاتری داخل کانادا داره که مراجعه میکنین و ازتون انگشت نگاری میکنن (با بایومتریک فرق داره). وورک پرمیت اگر اشتباه نکنم بین 2 تا 3 ماه بعد از ارسال مدارک براتون پست میشه که با اون حتی میتونین کارت سلامت بگیرید. اشتباه من این بود که همون اول درخواست وورک‌پرمیت رو ارسال نکردم برای همین چون با ویزای توریستی 6 ماه بیشتر نمیشه کانادا موند در طول‌پروسه یک بار ویزا اکستنشن (ویزیتور رکورد) درخواست کردم. چون همسرتون پی آر یا سیتیزن هستن معمولا درخواست های اکستنشن رو رد نمیکنن چون شما اسپانسر دارید و خوبی که داره اینه که در طول مدتی که درخواست ویزای توریستی شما داره بررسی میشه (که الان فکر‌میکنم نزدیک 100 روزه) حتی اگر ویزاتون باطل شده قانونی میتونین داخل کانادا بمونید تا درخواست اکستنشن ویزای توریستیتون دسیژن مید بشه. افرادی که از داخل کانادا اقدام میکنن فعلا نیازی به بیومتریک ندارن، اولش هزینه رو‌میگیرن ولی نزدیک‌آخر پروسه بهتون بر میگردونن. البته همه اینهایی که گفتم مخصوصا زمان ها کیس با کیس فرق داره و اینها تجربه خودم بود. موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    redalireza آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc- IT - Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_2015 نمایش پست ها
    سلام به همگی، من یک سوال داشتم نمیدونم قبلا پرسیده شده یا خیر، برای ترجمه سند ازدواج نیاز به مهردادگستری هست یا مهر مترجم کافیه برای اقدام ویزا سیتیزنشیپ؟
    بالاخره ویزا یا سیتیزنشیپ؟ در هر صورت سوالتون رو تو تاپیک نامربوط پرسیدین.
    ترجمه مترجم رسمی نیازی به تایید اضافی نداره. همون مهر مترجم کافیه. برای همه پروسه های اداره مهاجرت کانادا.
    PR : NOV 2013

Junior Member

دوستان به نظر شما أين ويروس كرونا تاثيري روي روند بررسي ويزا ها ميزاره؟

Junior Member omid_008 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Taha871 نمایش پست ها
    دوستان به نظر شما أين ويروس كرونا تاثيري روي روند بررسي ويزا ها ميزاره؟
    در روند کلی تاثیری نمی زاره . مگر اینکه برای ورود یه شرایط جدیدی بزارن که برای همه مسافرین هست. یه اپیدمی جهانی ه . به خودتون نگرانی راه ندید
    امروز زندگی را آغاز کن هرچقدر دیر و دور/زندگی شاید همین باشد/فریبی کوچک و زیبا/ آغاز کن ،حرکت کن ، زمین خوردن را بیاموز و دوباره از نو آغاز کن/بگذار دیوانه ای شاد خوانده شوی تا متفکری ملول

سلام دوستان یه سوال مهم ، من و همسرم قرار بود هفته دوم اسفند عقد رسمی تو ایران داشته باشیم اما بخاطر موضوع کرونا و بستن مرزها متاسفانه نمیتونه بیاد و یکی دوماه مراسم عقدمون عقب افتاد حالا سوال من اینکه اگر بصورت غیرحضوری یعنی با واتس اپ یا اسکایپ عقد کنیم آیا با همین مدرک ازدواج که از راه دور بوده میتونیم برای ویزای من اقدام کنیم یا نه حتما باید حضوری انجام بشه؟لطفا اگر اطلاعاتی در مورد عقد غیرحضوری دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrnooshhh نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال مهم ، من و همسرم قرار بود هفته دوم اسفند عقد رسمی تو ایران داشته باشیم اما بخاطر موضوع کرونا و بستن مرزها متاسفانه نمیتونه بیاد و یکی دوماه مراسم عقدمون عقب افتاد حالا سوال من اینکه اگر بصورت غیرحضوری یعنی با واتس اپ یا اسکایپ عقد کنیم آیا با همین مدرک ازدواج که از راه دور بوده میتونیم برای ویزای من اقدام کنیم یا نه حتما باید حضوری انجام بشه؟لطفا اگر اطلاعاتی در مورد عقد غیرحضوری دارید ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام اصلا این کار را نجام ندهید و اگر غیر حضوری عقد کنید مورد تایید قرار نمیگیرد حتما حضوری عقد را انجام دهید
    اسپانسری همسر (کبک):دریافت مدارک سیدنی February 14, 2019. فایل نامبر March 23, 2019.بایومتریک 2019 ،17 September,ویزا افیس انکارا November .1.2019,مدیکال23,2019 December،مصاحبهJanuary, 7,2020

Junior Member omid_008 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک

سلام به همگی . یکی از دوستان عزیزمون زحمت کشیدن و تجربیات مصاحبه شون رو نوشتن ولی چون امکان پست گذاشتن توی سایت را ندارن به من افتخار دادن که متن شون بفرستم . چند مرتبه تلاش کردن ولی نشد . امیدوارم مدیریت مشکلشون حل کنه . تشکر دوباره می کنم از دوست عزیزمون Mariahirad

با سلام خدمت دوستان عزيز. من ٢٠ فوريه در آنكارا مصاحبه داشتم و همون روز هم ويزا شدم. ممكنه يك سري از دوستان مصاحبه داشته باشن و تجربه من بتونه كمكي كنه. شرايط من كمي متفاوت بود از اين جهت كه بنده ازدواج دومم بود و يك پسر از ازدواج اولم دارم و همسرم مجرد بودن. من احتمال مصاحبه رو ميدادم و البته بسيار هم استرس داشتم. با توجه به اينكه يك بار پرونده ما رو به علت فقط كمبود يك برگ برگردونده بودن و نه ماه هم انتظار كشيده بوديم شرايط بسيار استرس زا بود حداقل براي من. پرونده ما بسيار كامل بود و ما تمام مدارك رو از بدو آشنايي تا روزي كه من براي مصاحبه رفتم به طور كامل آماده كرده بوديم.روز مصاحبه سر ساعت مقرر در سفارت بودم و با حدود يك ربع تاخير مصاحبه شروع شد. آفيسر من يك خانم جوان بودن كه برخورد محترمانه و خوبي داشتن و مترجم. من تمام مداركي رو كه خواسته بودند با خودم برده بودم ولي فقط شناسنامه طرفين و عقدنامه و طلاقنامه من و سوپيشينه رو از من خواستن و در همون بدو شروع چك كردن. در ابتداي مصاحبه كه آفيسر خودش رو معرفي مي كنه عنوان مي كنه شما بايد صادقانه و روشن و واضح به سوالات پاسخ بديد و اگر جواب سوالي رو هم نديد امكان ريفيوز شدن پروندتون هستو سپس سوالات رو شروع كردن. من حدود يكساعت در اتاق اينترويو بودم و به تقريبا هشت تا نه سوال جواب دادم كه بيشتر سوالات در مورد ازدواج قبليم و پسرم بود و سوالاتي از ازدواج دوم پرسيدن فقط دو يا سه تا بود مثل چجوري و كجا و كي با همسرتون آشنا شدي با جزييات كامل يا ري اكشن خانواده همسرتون بعد از شنيدن ازدواج شما چي بود. همسرت كجا كار مي كنه و سمتش و اين قبيل سوالات. بعد از پايان سوالات هم عنوان كردن كه ما ارزيابي نهايي رو انجام داديم و از نظر ما مشكلي وجود نداره و پاسپورت من رو گرفتن و گفتن ساعت سه و نيم برم و تحويل بگيرم.چندتا نكته خدمتتون عرض كنم: اول اينكه لطفا و خواهشا تمام مداركي رو كه ازتون خواستن كامل ببريد. در فرم مصاحبه دقيقا ذكر شده چي مي خوان. شايد نبينن ولي بايد همراهتون باشه. دوما مرتب و بدون عطر و اودكلن و آرايش غليظ بريد. لطفا با اعتماد به نفس و سرحال و محكم وارد بشيد و به سوالات جواب بديد. خواهشا با صداقت تمام و خيلي روشن و واضح پاسخ بديد. اگر مترجم داريد تمام توجهتون به مترجم معطوف باشه تا متوجه سوال بشيد و اگر نشديد خواهش كنيد يك بار ديگه تكرار كنن. جواباتون رو شمرده و كوتاه بديد. از توضيح اضافه پرهيز كنيد و دقيقا جواب سوال رو بديد چون ممكنه آفيسر عصباني بشه. در مورد من در يك سوال اين اتفاق افتادبه تمام سوالات بايد جواب بديد.
    اينا مواردي بود كه فعلا به ياد دارم
    دوستان متوجه باشيد كه آفيسري كه اونجا نشسته كاملا و بسيار دقيق به پرونده شما اشراف داره و بسيار موشكافانه و هدفمند سوالات رو مي پرسه. به تمام قوانين ازدواج و كشور ما آگاهه. در مورد من يك سوال رو به سه طريق متفاوت پرسيد. پس خواهشا اگر براتون مهمه كاملا صادقانه و قلبي جواب بديد. شما وارد اونجا ميشيد كه از رابطه دونفرتون دفاع كنيد پس با تمام قلب و احساستون حضور داشته باشيد و البته ازدواج از راه دور و غير حضوري تو كشورهاي ثالث رو قبول ندارن و در بيشتر موارد ريجكت مي كنن البته به جز موارد استثنا كه من در موردش اطلاعي ندارم. نمونه اش هم خانمي بودن كه اون روز مصاحبه داشتن و براي بار دوم و بعد سه سال باز هم ريفيوز شدن. مهمترين مسئله براي اونها اينه كه بايد قانع بشوند و نشون بديد كه رابطه شما و ازدواج شما واقعي است.
    ما سه نفر بوديم كه در اون روز مصاحبه داشتيم به فاصله يكساعت از هم كه دو نفر ويزا شديم و يك نفر ريفيوز.
    ببخشيد كه متن طولاني شد. خواستم تا جايي كه مي تونم و حافظه ام ياري مي كنه به طور كامل براتون بگم.
    اميدوارم همگي موفق باشيد و به زودي بتونيد در كنار هم باشيد. به اين قصد بريد تو اتاق مصاحبه كه موفق بيايد بيرون چون يك نفر ديگه اون سر دنيا منتظر دفاع خوب شما از رابطتون هست. باز هم تاكيد مي كنم اگر ازدواج شما واقعي باشه و رابطه تون واقعي و مداركتون كامل هيچ جاي استرس و نگراني نداريد. ممنون از وقت و حوصلتون ازدواج شما واقعي باشه و مداركتون كامل جاي هيچگونه نگراني نيست.
    امروز زندگی را آغاز کن هرچقدر دیر و دور/زندگی شاید همین باشد/فریبی کوچک و زیبا/ آغاز کن ،حرکت کن ، زمین خوردن را بیاموز و دوباره از نو آغاز کن/بگذار دیوانه ای شاد خوانده شوی تا متفکری ملول

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tarbiat Modares University-Chemical Engineering-Master

سلام دوستان -من برادرم 8-9 سال هست کاناداست از طریق ویزای دانشجویی رفته بود -من هم میتونم از طریق برادرم به کانادا مهاجرت کنم ؟ اگر میشه مهاجرت کرد، ممنون میشم توضیح بدهید از چه طریق و روشی میشه این کار کرد

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط marylandd نمایش پست ها
    سلام دوستان -من برادرم 8-9 سال هست کاناداست از طریق ویزای دانشجویی رفته بود -من هم میتونم از طریق برادرم به کانادا مهاجرت کنم ؟ اگر میشه مهاجرت کرد، ممنون میشم توضیح بدهید از چه طریق و روشی میشه این کار کرد
    در حالت کلی نه نمیتونید. مگر در شرایط خاص مثل اینکه زیر 18 سال و یتیم باشید و برادرتان کسی را نداشته باشد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)