صفحه 16 از 1355 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526661165161016 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 13545

موضوع: مهاجرت به کانادا از روش خویشاوندی (اسپانسر شدن همسر،والدین ...)

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrangreen نمایش پست ها
    از راهنمایی و لینک جالبتون ممنونم، جوری که متوجه شدم ستون آخر از سمت راست مدت زمان انجام پروسه از ابتدا تا انتها هستدیگه؟ درست میگم؟

بله موفق باشید
    ارسال مدیکال : 13 SEP 2011 دریافت نامه مدیکال با پست معمولی: 10 -2011 -sep درخواست کپی پاسپورت -:7 Nov- 2011 پاس رکویست : 26 Noc دریافت ویزا : 21- DEC -2011
    کد:2121 ارسال مدارک:12 Nov -2010 نقد:16 -Nov-2010 فایل نامبر :22 -2011-FEB ارسال به ورشو:30 -2011-march این پراسس :18 -may-2011

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_mrj نمایش پست ها
    با عرض ادب و احترام ،
    من به تازگی کارت اقامت دائم رو دریافت کردم و الان ۲ هفته هست که برگشتم ایران برای عقد با نامزدم ، از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه که:
    من بعد از اینکه عقد کردم باید از کجا و چجوری اقدام کنم؟ ظاهرا باید برگردم کانادا! که اقدام کنم..آیا مدارک خاصی به جز سند ازدواج و اسنادی که نشون بده چندین ساله با همیم مورد نیاز هست که من از ایران با خودم ببرم؟من هم متاسفانه موافق نشدم تو این ۳ ماه که کانادا بودم کار پیدا کنم ، میتونید راهنمایی کنید که مدارک و فرم های عدم اشتغال و پرداخت مالیات رو کجا و چطوری باید پر کنم...و آیا از اتاوا باید اقدام کنم یا از تورونتو هم میشه؟ معمولا دعوت به مصاحبه میکنن طرفین رو یا اینکه نیازی نیست؟...خیلی خیلی از لطفتون ممنونم.. ،باز هم عذر میخوام که سوال هام طولانی شد.شاد و پیروز باشد .

سلام
    1- شما ابتدا به آدرس http://www.cic.gc.ca/english/informa...cations/fc.asp بروید و فرمهای لازم را دریافت کنید و تکمیل کنید. برای هر قسمت دفترچه راهنما دارد که توضیح داده هر قسمت چگونه پر شود .
    2- اگر از کبک هستید نیازی به مدرک مالی ندارید اما اگر از جای دیگری هستید نیاز دارید که فرم مربوطه در همین آدرس هست و می تواند حساب پس انداز هم باشد و تا آنجا که من م یدانم نیازی به داشتن شغل نیست
    3- جزو مدارکی که در چک لیست و یکی از فرمها به نام فرم پرسشنامه از شما خواسته شده، شواهد مربوط به رابطه شما و همسرتان است که علاوه بر سند ازدواج، شامل عکسهای عقد و عروسی و نامزدی، ماه عسل، عکس دسته جمعی با دوستان و آشنایان (اگر دارید)، پرینت تلفن و موبایل در یک بازه زمانی که نشان بده با هم در ارتباط بودید، پرینت ایمیل اگر دارید، نیز می شود که به تسهیل روند پرونده خیلی کمک می کند.
    4- همسر شما باید آزمایشات مدیکال را هم بدهد و مدرک آن را ضمیمه کند که در دفترچه راهنما توضیح داده شده است.
    4- بعد از اینکه فرمها کامل شد و مدارک را تهیه کردید به کانا برمیگردید (حتما باید از خاک کانادا اقدام کنید)...و از همان خاک کانادا هزینه را طبق توضیح دفترچه پرداخت می کنید و سپس مدارک را به آدرسی که در راهنمای موجود در همان آدرس هست ارسال می کنید و منتظر می مانید که معمولا بررسی اولیه در کانادا تا 65 روز زمان می برد و وقتی نایید شد به سوریه ارسال می شود و آنجا نیز از 6 ماه تا 14 ماه زمان می برد.
    6- به نظر من شما هرچه سریعتر تکمیل فرمها را شروع کنید و دفترچه های راهنما را بخوانید که ببینید چه چیزهایی را لازم دارید تهیه کنید. فراموش نکنید که اول کار ازدواج را تمام کنید و بعد شروع کنید.
    7- تا زمانی که مدارک بررسی می شوند (البته مرحله دمشق)... می توانید به ایران بیایید ولی نباید جوری باشد که نشان دهد شما اقامت با ثباتی در کانادا ندارید.. برای همین بهتر است سفرهای کوتاه مدت باشد و در کانادا هم سعی کنید خانه ایاجاره کنید، دانشگاهی ثبت نام کنید یا سر کار بروید... به هر حال از نظر آنها شما به کانادا آمده اید که بمانید و زندگی کنید.
    اگر در تکمیل فرمها کمکی خواستید یا سوالی داشتید یادداشت بگذارید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD,Architecture, Construction Management

ضمن تشکر از راهنمایی دوستان عزیز ،من از طریق سرمایه گذاری تحت عنوان فرزند وابسته به همراه خانواده ام از استان کبک اقدام کردم و بعد از ۱ هفته اقامت در مونترال به تورنتو رفتم (کارت اقامت را به آدرس کبک دریافت کردم اما کارت بیمه OHIPو حساب بانکی و مسکن در تورنتو انجام شده و در مجموع ۳ ماه در کانادا بودم ) آیا من باید برای اسپانسرینگ همسرم از کبک اقدام کنم یا از تورونتو؟ پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_eini نمایش پست ها
    دوست گرامی
    من در زمان دانشجو بودن گواهی اشتغال به تحصیل و ریزنمرات رو از دانشگاه گرفتم به تایید سازمان مرکزی و اداره کل دانشجویان داخل وزارت علوم در شهرک غرب رسوندم و بعد قابل ترجمه رسمی و تایید دادگستری شد و فرستادم.
    براشون مهمه که به تحصیل تمام وقت و بدون وقفه اشتغال داشته باشید و ازدواج نکرده باشید.(ارسال ترجمه رسمی شناسنامه)
    آقاي mo_eini

1-يعني اگر سن بالاي 22 سال هم باشد ولي ازدواج نکرده باشه و محصل تمام وقت و بدون وقفه باشه مي تونه به عنوان dependent child همراه پدر و مادر باشه؟ من برادرم الان 20 سالشه و تا وقتي من برم و بتونم براشون ( پدر و مادرم و به همراه اونها برادرم به عنوان dependent) اقدام کنم احتمالا وقتيه که سنش بالاي 22 خواهد بود. ميخوام بدونم اون موقع همين که محصله کافيه يا حتما بايد زير 22 سال باشه؟
    2- آيا تا پايان پروسه اسپانسر شدن و آمدن ويزا بايد همچنان دانشجو بماند يا فقط زمان اقدام سنش و محصل بودنش مهمه؟؟

ممنون مي شم از جوابتون. يا هر کدوم از دوستان که بدونن و جواب منو بدن. متشکرم
    NOC:7215 - Received by CIO:27 may 2011 - File NO.:25 JULY 2011
    in process: 13 feb 2013 - medical: 21 feb 2013
    PR:7 MAY 2013

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maddarkener نمایش پست ها
    سلام
    امروز صبح پاسپورتهامون رو با پست TNT براي سفارت كانادا در تهران ارسال كردم
    نمي دونم صدور ويزا حتمي هستش يا نه !! حالا بايد 2 ماه منتظر باشيم ببينيم چي ميشه
    ايشالا كار همگيتون هرچه سريعتر انجام بشه
    يه سوال
    شرايط: (مهاجرت فاميلي | من و پدر و مادر و برادرم تو اين پرونده هستيم | يكي از برادرهام هم ساپورتر ما شده كه در كانادا زندگي ميكنه)
    بعد از 5 سال و انجام مديكال ريكوسته پاسپورتامون اومد
    ولي حالا دل تو دلم نيست كه واسه تمام اعضاي خانواده ويزا صادر ميشه يا نه
    حالا سوالم اينجاست كه اگه پرونده يكي از اعضا نقص داشت يا هر چيزه ديگه كه قبولش نمي كردن تو ايميل ريكوئست اعلام مي كردن كه اين شخص مداركش ايراد داره بايد تكميل بشه يا اعلام مي كردن كه اين فرد رجكت شده پاسپورتشو نفرستيد؟
    يا اينكه پاسپورت همه را ميگيرن و اونهايي كه قبول نشدن پاسپورتشون خالي بر ميگرده؟
    ممنون ميشم اگه كسي اطلاعي داره منو از نگراني در بياره
    من ميخواستم ببينم شما و برادرتون که ايرانه،وقتي پرونده اسپانسري باز شد، سنتون چقدر بود؟ آيا مي شه هنگام باز کردن پرونده بالاي 22 سال بود و دانشجو؟ يا حتما بايد زير 22 سال باشيد تا همراه پدر و مادر حساب شين؟
    بعدم الان که منتظر ويزا هستيد يا شايدم گرفتيد ويزاتونو، هنوزم شما هر دوتون دانشجو هستيد؟
    براي سربازي مشکلي نبود براي برادرتون که ميخواد از ايران خارج بشه؟ وديعه مي ذاره يا معافه؟

ممنون مي شم از پاسختون

الان بقيه پستهاي ايشون رو خوندم و فهميدم که به سلامتي ويزاشون آمده و رفته اند. بعيد مي دونم از ايشون جوابي بگيرم. اگه دوستان ديگه اطلاعي دارند ممنون مي شم به من بگن
    ویرایش توسط azadeh1358 : November 26th, 2011 در ساعت 01:33 PM

Junior Member

سلام، يه مساله مهم داشتم:
    من منتظر ایمیل آپديت هستم (Quebec skilled worker). از تابستون سال 89 من و برادرم و دوست پسرم سه نفري زندگي مي کنيم. مدرکی که ثابت کنه من و دوستم این مدت رو با هم زندگی می کردیم، حساب بانکی مشترکیه که از آگوست 2010 باز کرديم و بیشتر اجاره خونه ها از اون حساب پرداخت شده. ما تصمیم داريم که با هم بمونیم.

سوال اول:
    کسی رو سراغ دارین که با این روش با هم رفته باشن؟ اگر آره آیا جزييات پرونده شونو که چه مدارک و شرایطی داشتن رو می دونين؟
    سوال دوم: برای اضافه کردن دوستم به پروندم، اگر زمان آپدیت اضافه ش کنم چه اتفاقی می افته؟
    سوال سوم: اگر بخوام اول برم و از اونجا Sponsor بشم، بازم باید زمان آپدیت اعلام کنم ما با هم هستیم دیگه درسته؟

ممنون از اینکه راهنمایی می کنین!

رشته غیردیمند
    CSQ: 4 May 2010
    Delivery of federal file: 15 June 2010
    !!!!!Receiving file number: Never

Junior Member

سلام به همه
    ممنون كه وقت ميزاريد و خالصانه كمك مي كنيد
    من ميخوام با نامزدم ازدواجم رو ثبت كنم و كارهاشو درست كنم ولي نميخوام عروسي بگيرم فقط ميخواهيم كه عقد مهظري كنيم كسي اطلاعاتي در اين زمينه داره؟ بقيه مداركم بدون مشكل هست عكس از سال 2007 كه با هم هستيم - ايميل از سال 2009 ممنون ميشم راهنمايي كنيد

Junior Member

دوستان سلام

یکی از دائی های من در حدود 20 سال و اندی هست که در کانادا زندگی میکنه و به تازگی یکی از خاله های من هم به کانادا مهاجرت کردند.
    حالا من هم میخوام بدونم که شرایط برای مهاجرت من و همسرم به چه صورتی هست؟

من در رشته الکترونیک تحصیل کردم و فوق دیپلم دارم + مدرک CCNA ازشرکت Mikrotik همچنین حدود 8 سال در زمینه کامپیوتر ، برنامه نویسی ، طراحی وب سایت و شبکه های بیسیم هم کارکردم و 5 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی هم در همین زمینه ها دارم.

همسر من هم دانشجوی رشته ادبیات زبان انگلیسی هست.

ما 3 سال هست که ازدواج کرده ایم.

حالا دوستان ممکنه راهنمایی بفرمایند که من از چه طریقی بهتر هست تا اقدام کنم؟

باتشکر فراوان./

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط myazdian نمایش پست ها
    دوستان سلام

یکی از دائی های من در حدود 20 سال و اندی هست که در کانادا زندگی میکنه و به تازگی یکی از خاله های من هم به کانادا مهاجرت کردند.
    حالا من هم میخوام بدونم که شرایط برای مهاجرت من و همسرم به چه صورتی هست؟

من در رشته الکترونیک تحصیل کردم و فوق دیپلم دارم + مدرک CCNA ازشرکت Mikrotik همچنین حدود 8 سال در زمینه کامپیوتر ، برنامه نویسی ، طراحی وب سایت و شبکه های بیسیم هم کارکردم و 5 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی هم در همین زمینه ها دارم.

همسر من هم دانشجوی رشته ادبیات زبان انگلیسی هست.

ما 3 سال هست که ازدواج کرده ایم.

حالا دوستان ممکنه راهنمایی بفرمایند که من از چه طریقی بهتر هست تا اقدام کنم؟

باتشکر فراوان./
    به نظرم شما فرمهاي ارزيابي شرکتهاي مهاجرتي رو پر کنيد بهتره. اگر مي خواهيد براي فدرال اقدام کنيد بايد زودتر اقدام کنيد. به فروم
    متقاضیان مهاجرت FSW (گروه 29 شغله 500 CAP) مراجعه کنيد

Junior Member

مهاجرت به کانادا از طریق همسر

دوستان نامزد من PR داره، الان یک سال و هشت ماه که ایرانه و هیچ فیش حقوقی یا سابقه بیمه ای نداره، 3 ماهه دیگه قراره که برگرده کانادا و ما سوالاتی داریم که جوابشون رو نمی دونیم، ممنون می شم اگه...
    ـ با توجه به اینکه ایشون تقریباً دو سال گذشته رو کانادا نبوده، نداشتم بیمه، چه قدر طول می کشه تا بتونه من رو ببره؟ یک مشاور به ما گفته که حدود دو سال طول می کشه!!؟
    ـ آیا اگه از طریق پذیرش تحصیلی اقدام کنم زودتر جواب می گیرم؟
    ـ برای اینکه برای من اقدامی کنه، پر کردن فرم ها و سایر مواردی از این دست، خودش باید به کانادا برگرده یا اینکه انجام این کار از ایران امکان پذیره و رفتن من رو تسریع می کنه؟
    ـ زمان عقد در چگونگی روند کار من تاثیر داره؟ یعنی بهتره بگذاریم اون بره و برگرده و بعد عقد کنیم یا اینکه قبل از رفتنش!؟

ـ

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)