صفحه 775 از 1355 نخستنخست ... 2756757257657667677687697707717727737747757767777787797807817827837847858258751275 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,741 تا 7,750 , از مجموع 13545

موضوع: مهاجرت به کانادا از روش خویشاوندی (اسپانسر شدن همسر،والدین ...)

Member
    رشته و دانشگاه
    George Brown - Business Accounting

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کانادا از روش خویشاوندی

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_2015 نمایش پست ها
    1- از ابتدای 12اسفندماه 1390 (March 2, 2012) اگر شما به واسطه همسرتان که مقیم کانادا است وارد کانادا شدید، تا 5 سال دیگراز تاریخ ورودتان به کانادا، نمی توانید کسی را اسپانسر کنید. یعنی اگر از این همسرتان نیز جدا شدید تا 5سال نمی توانید با فرد دیگری در کانادا ازدواج کنید.2- از ابتدای 4 آبان ماه 1391 (October 25, 2012) اگر شما به واسطه ازدواج با همسر مقیم کانادا وارد کانادا شدید، تا 2سال اقامت شما شرطی است و بعد از آن دائمی است. یعنی شما باید تا 2سال زندگی با همسر خود را در کانادا اثبات کنید. این به واسطه جلوگیری از تغلب در ازدواج و ورود سریع (کمتر از 15ماه) به کانادا است.3- به مدت 3 سال از زمان ورود به کانادا، شما متعهد به پرداخت کلیه هزینه های فرد اسپانسر شده را دارید. یعنی فرد مقیم کانادا باید هزینه های غذا، مسکن، بهداشت، تحصیل و ... همسر جدید تازه وارد به کانادا را پرداخت کند.
    دوست من، من خودم Main Applicant بودم و از طریق مهارت کار و خویشاوندی از طریق برنامه ی MPNP فدرال رفتم. این مواردی که شما گفتید هیچکدومش شامل بنده نمیشه.ممنون از شماکسی پیشنهاد یا تجربه ای نداره؟

Member arash_2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    روابط بين الملل

نقل قول نوشته اصلی توسط delusive1 نمایش پست ها
    دوست من، من خودم Main Applicant بودم و از طریق مهارت کار و خویشاوندی از طریق برنامه ی MPNP فدرال رفتم. این مواردی که شما گفتید هیچکدومش شامل بنده نمیشه.ممنون از شماکسی پیشنهاد یا تجربه ای نداره؟
    دوست عزيز اكثر وكيل ها براي دريافت پول خودشون بيشتر مواقع اين موارد رو نميگن.من اين موارد رو گفتم تا بيشتر پرس و جو و تحقيق كنيد كه به دليل جدايي زود هنگام شما و همسر قبليتون بعد از لندينگ مشكلي نه براي خودتون نه كيس اسپانسري جديدتون پيش بياد.
    ضمنا به نظر من نيازي به وكيل نيست.اكثرا دوستان اينجا خودشون اقدام كردند.

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    منم می خوام 1 ماه دیگه توی تورنتو لند کنم ولی به من وکیل ها گفتن که الان نمی تونم با نامزدم ازدواج رسمی کنم باید برم کانادا پی ارمو بگیرم بعدش برگردم ایران ازدواج کنم دوباره برم کانادا برای همسرم اپلای کنم که این راه دوتا مشکل داره یکی اینکه 2 تا 3 ماه طول می کشه پی ار بیاد و بعد از اون هم دوباره حداقل 2 ماه باید بعد از ازدواج تنها برم کانادا تا برای همسرم اپلای کنم. و مشکل دوم، اینهمه هزینه رفت و امد و از دست دادن فرصت شغلی بخاطر اینکه توی این 6 ماه نه می تونم تو کانادابصورت ثابت باشم که کار پیدا کنم نه تو ایران .می خواستم بدونم که راه حل دیگه ایی هست؟
    خیلی ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_2015 نمایش پست ها
    تا اونجايي كه من ميدونم نه.شما ديسيژن ميد شديد؟
    سلام
    بله من ٣ روز پيش چك كردم اينپراسس بودم ٢ روز بعدش دسيژن ميد شدم ! حالا الان يعني بايد منتظر پاس ريكوئست باشم ؟؟

سلام دوستان. من برای اسپانسر شدن برای خانومم چند تا سوال دارم و خیلی هم محدودیت زمانی دارم. دوسال ونیم پیش لند‌ کردم و برگشتم ایران ازدواج کردیم ممنون میشم سریع راهنماییم کنین.
    ۱. آیا باید حتما اونجا شاغل باشم و بعد اقدام کنم؟
    ۲. آیا یه حداقل زمانی رو تعیین کردن که باید اوونجا بمونم و بعد اقدام کنم یا شرط حضور در کانادا کفایت می کنه؟
    ۳. خانومم شاغله ولی آیا باید بگم ساپورت مالیش میکنم؟ و اگر آره چه مدارکی رو باید بفرستم؟
    ۴. توی چک لیست مدارک اسپانسرشیپی، مدیکال هم نوشته، آیا باید ببرم؟
    ۵. محدودیت نداره که چقدر مدارک بفرستم؟

Member arash_2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    روابط بين الملل

نقل قول نوشته اصلی توسط bestMBAman نمایش پست ها
    سلام دوستان. من برای اسپانسر شدن برای خانومم چند تا سوال دارم و خیلی هم محدودیت زمانی دارم. دوسال ونیم پیش لند‌ کردم و برگشتم ایران ازدواج کردیم ممنون میشم سریع راهنماییم کنین.
    ۱. آیا باید حتما اونجا شاغل باشم و بعد اقدام کنم؟
    ۲. آیا یه حداقل زمانی رو تعیین کردن که باید اوونجا بمونم و بعد اقدام کنم یا شرط حضور در کانادا کفایت می کنه؟
    ۳. خانومم شاغله ولی آیا باید بگم ساپورت مالیش میکنم؟ و اگر آره چه مدارکی رو باید بفرستم؟
    ۴. توی چک لیست مدارک اسپانسرشیپی، مدیکال هم نوشته، آیا باید ببرم؟
    ۵. محدودیت نداره که چقدر مدارک بفرستم؟
    ١.نه لازم نيست
    ٢.نه زمان خاصي نداره(فقط زمان ارسال مدارك بايد كانادا باشيد)
    ٣.اگه ساپورت ميكنيد بگيد اره واگر نه هم كه نه(ما نه زديم چون واقعا همينطور بود)
    ٤.بله مديكال بايد قبل از ارسال مدارك انجام بشه، بعد ارسال مدارك خودشون ضميمه ميكنن.
    ٥.نه،اما هر چه مفيدتر بهتر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bobi2014 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    منم می خوام 1 ماه دیگه توی تورنتو لند کنم ولی به من وکیل ها گفتن که الان نمی تونم با نامزدم ازدواج رسمی کنم باید برم کانادا پی ارمو بگیرم بعدش برگردم ایران ازدواج کنم دوباره برم کانادا برای همسرم اپلای کنم که این راه دوتا مشکل داره یکی اینکه 2 تا 3 ماه طول می کشه پی ار بیاد و بعد از اون هم دوباره حداقل 2 ماه باید بعد از ازدواج تنها برم کانادا تا برای همسرم اپلای کنم. و مشکل دوم، اینهمه هزینه رفت و امد و از دست دادن فرصت شغلی بخاطر اینکه توی این 6 ماه نه می تونم تو کانادابصورت ثابت باشم که کار پیدا کنم نه تو ایران .می خواستم بدونم که راه حل دیگه ایی هست؟
    خیلی ممنون
    سلام
    راه دیگری نیست حقیقتا
    تا چند ماه پیش میشد عقد غیابی انجام داد،کاری که ما انجام دادیم که دیگه متحمل هزینه ی برگشت و از دست دادن فرصت کار نشیم،اما تا جایی که خاطرم هست دیگه این کار رو نمیشه انجام داد و ازدواج های غیابی رد میشه
    موفق باشید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط helench نمایش پست ها
    سلام
    من یک سوال داشتم. ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.
    نامزدم اردیبهشت ماه pr گرفته و برگشته ایران. تا دو هفته دیگه ازدواج میکنیم و برنامه داریم که تا آبان، آذر اینا همسرم بره که برای اسپانسرشیپی من اپلای کنه. برناممون هم این است که بعد از این که تا زمانی که اسپانسرشیپی اپروو بشه اونجا بمونه و بعد برگرده. همسرم اونجا کار نکرده و فیش حقوقی نداره.برای مدارک مالی چی باید ارائه کنیم؟ مانده حساب بانکی آیا؟ این که همسرم برمیگرده ایران مشکلی در پرونده ما ایجاد میکنه؟
    ممنونم میشم دوستانی که این پروسه رو طی کردند یا اطلاعاتی دارند من رو راهنمایی کنند.
    سلام
    برای اسپانسر شیپ همسر مدارک مالی و داشتن شغل نیاز نیست
    اینکه بعد از اپرووال برگردند خودش به تنهایی مشکلی ایجاد نمیکنه اما کلا توصیه میشه که اسپانسر اگر سیتیزن نیست،مدت زیادی رو خارج از کانادا نمونه و اگر ایران میان بعد از یکی دو ماه برگردند. اما حتما اینطور نیست که الزاما مشکلی باشه
    اما در نظر داشته باشید در تمام مراحل پروسه ممکن هست از اسپانسر مدارکی دال بر اقامت در کانادا درخواست کنند
    موفق باشید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Espanol نمایش پست ها
    سلام
    من کبک درس خوندم و برای اقامت هم از همونجا نوامبر ۲۰۱۴ مدارکمو که شامل سی اس کیو هم بود برای دولت فدرال سابمیت کردم. ۲ ماه بعد اومدم ایران و مدیکال هم ایران دادم. الان ۲-۳ ماهه که مدرک سوءپیشینه از اتاوا ازم درخواست شده و من هم فرستادم. الان فقط منتظر ویزا هستم. مشکل از اینجا شروع میشه که میخوام همین روزا ازدواج کنم و با همسرم برم کانادا.
    ۱. میخوام بدونم آیا امکانش هست تو این شرایط برای خانمم سریع اپلای کنم طوری که تا ۲-۳ ماه دیگه که ویزام آماده تو پاسمه خانمم هم بتونه این ویزارو از ترکیه بگیره که باهم لند کنیم؟
    ۲. یا اینکه واسه اپلای کردن حتما نیازه که برم اونجا با برگه لند و یا صبر کنم تا پی آر کارتم بیاد بعد اپلای کنم؟
    ۳. واسه همسرم از کبک اسپانسرشبپ اپلای کنم سریع تره یا از انتاریو؟ آیا همسرم نیاز به سی ای کیو داره وقتی من پی آر هستم؟
    ۴. اگه ویزای اقامتی طول میکشه ویزیتوری براش اپلای کنم بهتر نیست؟ (که بیاد اونجا از کانادا واسه اقامتش اپلای کنیم)
    مشکلی که هست اینه که من ۲-۳ ماه دیگه که برم برای لند دیگه امکان برگشت ندارم. از طرفی هم نمیخوام از همسرم بیشتر از ۱-۲ ماه دور باشم. به نظر شما اگر قبل از رفتن ازدواج کنم و به محض رسیدن با برگه لند برای همسرم ویزیتوری اپلای کنم چرا نباید ویزا بدن؟ چون وقتی با ویزا دانشجویی کانادا بودم ظرف ۲ هفته برای والدینم ویزای ویزیتوری ۴ ساله که ۶ ماه از هرسال اجازه موندن داشتن صادر شد.
    حالا با این تفاسیر اگه وقتی لند کنم با برگه لند اپلای کنم و ۲ هفته ای ویزا بدن خب اینطوری تو این مدت که واسه پی آر همسرم اپلای میکنم هم پیش هم هستیم و ایشون تا پی آر اش بیاد هم (۶ماه) اجازه موندن داره. میخوام بدونم کجای این نقشه ام ایراد داره؟
    مرسی از وقتی که میگزارید.
    سلام
    شما هنوز اگ ویزای خودتون رو دریافت نکردید میتونید ازدواج کنید این ازدواج رو به سفارت اطلاع بدید و اونها احتمالا مدارکی خواهند خواست،شاید مصاحبه ی جدید یا هرچه و بعد اگر همه چی ok بود باید دو نفری منتظر ویزا باشید
    اما این روش یک سری مشکلات داره
    البته من در مورد مهاجرت به جز خویشاوندی اطلاع زیادی ندارم
    اینها فقط اطلاعاتی هست که زمانی که همسر خودم میخواست از روش skilled worker مهاجرت کنه برای ازدواج خودمان به دست اوردم که شاید الان اصلا دیگه اینطور نباشه و باز هم شما نیاز به تحقیق دارید
    به هرجهت
    شما اگ الان ازدواج کنید،اولین اتفاقی که میفته این هست که اگر فک میکردید ویزا تا اینده ای نزدیک به دستتون میرسه،دیگه این فکر رو نمیتونید بکنید
    دومین مشکل ممکن هست این باشه که با توجه به تحصیلات همسرتون ایا امکان داره که امتیاز مهاجرتی شما پایین بیاد؟ و پرونده ی خودتون کمی به خطر بیفته؟ ایا امکان داره دوباره همراه همسرتون دعوت به مصاحبه بشید؟
    باید اینها رو در نظر بگیرید
    اگر تصمیم بگیرید بعد از لند و گرفتن پی ار ازدواج کنید، داستان این هست که میرید کانادا و صب میکنید حدود یک ماه و نیم تا کارت پی ا رو بگیرید،بعد بر میگردید ایران و ازدواج میکنید و فرم ها رو پ میکنید و مدارک رو اماده میکنید و با کلی عکس از عروسی و سفر هایی که با هم رفتید و عکس های خانوادگی ب میگردید کانادا و مدارک رو ارسال میکنید
    اگر هیچ چیز عجیبی توی پروندتون نباشه و افسر پرونده هم خیلی بد نباشه قاعدتا مصاحبه و چیزی نخواهید داشتو این پروسه میتونه از 7 ماه تا 10 12 و در بدترین حالت تا14 ماه طول بکشه کا برای نود درصد دوستان 7 یا 8 ماه طول کشیده
    این که کبک سریع تر هست ا انتاریو من نمیدونم گمان نکنم فرقی باشه

شما اگر بعد از امدن ویزای خودتون و قبل از لند ازدواج کنید ویزاتون باطل هست.اگ ازدواج کنید و اطلاع ندید مجرم هستید.اگر اطلاع بدید که دیگه کار خودتون خراب میشه
    ویزای ویزیتوری رو من بعید میدونم که انجام بشه چون همونطو که گفتم نمیتونید ازدواج رسمی کنید تا قبل از رفتن و اینکه هرچه راه های دیگ و امتحان کنید،در اخر اگر مجبور بشید روش اسپانسرشیپی رو امتحان کنید،درصد موفقیت اون پایین میاد چون باعث شک افسر میشه
    اینکه دو سه ماه بعدش نمیتونید برگردید مشکل بزرگی هست .تا چند ماه پیش عقد غیابی قابل انجام بود اما شنیدم دیگه قبول نمیکنند
    به هر حال باز هم تحقیق بفرمایید،اینها اطلاعاتی بود گه من حدود یک یا دو سال پیش به دست اوردم و شاید الان کاملا درست نباشه
    موفق باشید

Junior Member

با سلام و وقت بخیر
    بنده 29 سالمه و مجردم از اقوامم خانواده خاله م حدود 30 ساله اونجا زندگی میکنن و بنده هم قصد مهاجرت دارم.
    سوابق تحصیلیم لیسانس معماری و فوق معماری اسلامی هست.
    آیلتسم در حد 5.5 هست که دارم تقویت هم میکنم
    تجربه کاریم تو شرکت های معماری 27ماه هست و با پروژه هایی که شخصی یا تیمی کار کردم اجرا شده و مسابقه و ماکت و .. حدود 3 4 سال میشه و همینطور پروانه نظارت و اجرا
    و کارهای هنری مثل رنگ روغن و .. هم انجام دادم.
    میخواستم بدونم با این شرایط امکانش هست از طریق اونها اقدام کنم؟ و از کجا باید شروع کنم و چه کار باید بکنم؟
    خیلی ممنون هستم از وقتی که میذارید و بنده رو راهنمایی میکنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)