نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: علوم شناختی (Cognitive Science)

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

پیش فرض علوم شناختی (Cognitive Science)

سلام. لیست برنامه های فوق و دکترا در cognitive science رو ضمیمه کردم. البته لیست توی جدول کامل نیست و برنامه هایی اه که به نظر من بهتر اومده. لیست آخر صفحه کاملتره. توجه کنید که cognitive science بعضی جاها رشته ی مستقل نیست و باید توی computer science، philosophy، psychology یا همچین رشته هایی پذیرش بگیرید تا بتونید اونو به عنوان minor یا double major انتخاب کنید. البته بعضی جاها هم برای خودش برنامه ی مستقلیه که می شه مستقیما براش پذیرش گرفت.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

پیش فرض پاسخ : علوم شناختی (Cognitive Science)

با سلام من میخوام در رشته علوم شناختی cognitive science برای بورسیه در مقطع ارشد اقدام کنم
    ترجیحا دانشگاه معتبر امریکا استرالیا و اروپا
    ممنون میشم بهم اطلاعات بدید لیسانس عمران دارم و ده پروپوزال و تز مرتبط هم دارم
    با توجه به اینکه میگن رشته ی جدید و پرکاربردی هست و دانشگاهها دارن خوب استقبال میکنن به علوم مهندسی کامپیوتر (هوش مصنوعی) و پزشکی هم مرتبطه اما متاسفانه در این سایت اطلاعات زیادی نیست
    لطفا به من کمک کتید

سلام .من اینجا حقوق خوندم .چون علاقه خیلی زیادی به این رشته دارم قصد دارم دوباره از لیسانس شروع کنم خارج از ایران

منتها چیزی که نگرانم میکنه اینه که بعد از تموم شدن مستر و اگر بشه دکتری مشکل اشتغال و در نتیجه اقامت گرفتن پیدا کنم .

نظر شما چیه دوستان ؟

سلام
    من کارشناسی ارشد آموزش زبان دارم و میخوام برای دکتری در این رشته ادامه بدم دوست عزیزی که برای اشتغال نگرانی داشتند هم باید بگم در مقطع دکتری همان قدر که خاص تر میشود موقعیت کم یاب تر ولی در آمد بالاتر میشود و این در همه رشته ها هست

در کل خیلی بهتر از بسیاری از رشته های علوم انسانی به نظر میرسه
    هر چی باشه با انسان و شناخت فرآیند های ذهنی در ارتباطه و جای تحقیق و نو آوری زیادی دارد

Cognitive scienceبا psycholinguistics و linguisticsارتباط عمیقی داره و در آمریکا حداقل حرفهایی برای گفتن دارد رشته تقریبا جدیدی هستش و بین رشته ای محسوب میشه با شاخه computational linguistics هم که به تازگی خیلی کارا توش انجام میشه در ارتباط نزدیکی هست