صفحه 31 از 32 نخستنخست ... 212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 316

موضوع: انواع کمک هزینه دانشجویی

Member SASOLO آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

پیش فرض پاسخ : انواع کمک هزینه دانشجویی

سلام دوستان
    به غیر از Graduate Assistant که دست استاده , Tuition waiver چه شرایطی داره ؟ دقیقا باید چی کار که بشه حداقل Tuition waiver گرفت ؟ راهی وجود داره؟ استاد میتونه داخل دپارتمان یا کمیته پذیرش لابی کنه ؟ من به TW هم راضیم . ممنون میشم دوستان با تجربه راهنمایی کنن.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط SASOLO نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به غیر از Graduate Assistant که دست استاده , Tuition waiver چه شرایطی داره ؟ دقیقا باید چی کار که بشه حداقل Tuition waiver گرفت ؟ راهی وجود داره؟ استاد میتونه داخل دپارتمان یا کمیته پذیرش لابی کنه ؟ من به TW هم راضیم . ممنون میشم دوستان با تجربه راهنمایی کنن.
    اصولا وقتی دانشگاه های آمریکا بهتون آفر میدن، شهریه هم حذف میشه (شاید بوده کسی آفر نگرفته باشه ولی شهریه حذف شه یا برعکسش!!!)
    Tuition waiver یک نوع فاند جداگانه نیست در کل (البته بحثم دانشگاه های آمریکاست فقط) و شرایط خاصی هم نداره در نتیجه...

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

سلام
    دوستان من یه سوالی دارم.
    تو امریکا کسی که تی ای میشه (برای دوره دکترا) دقیقا چه وظایفی داره؟
    میشه لطفا نام ببرین؟ من برای رشته هایی که ازمایشگاه دارن عرض میکنم. یعنی شیمی و زیست و اینجور رشته ها.
    آیا یه تی ای هم تو ازمایشگاه به دانشجوهای لیسانس درس میده و بهشون نظارت میکنه هم لب ریپورت صحیح میکنه هم برگه های امتحانو تصحیح میکنه هم مراقب امتحان های میان ترم و پایان ترم هست؟ اگر بله، چند ساعت در هفته؟ کلا وظایف یه تی ای چی هست؟
    آیا تو امریکا تی ای و ار ای رو با هم به دانشجو میدن؟ (تو کانادا با هم میدن)
    کلا حقوق یه دانشجوی دکتری از چه راهی درمیاد توی دانشگاه؟
    کسی که تی ای و ار ای رو با هم بهش میدن حقوقش چطوریه؟ درسته به ایالت بستگی داره ولی در کل به چه شکله؟ حقوق یه تی ای چقدره حدودا؟
    با تشکر

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من یه سوالی دارم.
    تو امریکا کسی که تی ای میشه (برای دوره دکترا) دقیقا چه وظایفی داره؟
    میشه لطفا نام ببرین؟ من برای رشته هایی که ازمایشگاه دارن عرض میکنم. یعنی شیمی و زیست و اینجور رشته ها.
    آیا یه تی ای هم تو ازمایشگاه به دانشجوهای لیسانس درس میده و بهشون نظارت میکنه هم لب ریپورت صحیح میکنه هم برگه های امتحانو تصحیح میکنه هم مراقب امتحان های میان ترم و پایان ترم هست؟ اگر بله، چند ساعت در هفته؟ کلا وظایف یه تی ای چی هست؟
    سلام..

من راجع به وظیفه ی TA نظر نمیدم چون استاد به استاد فرق میکنه. ولی:

آیا تو امریکا تی ای و ار ای رو با هم به دانشجو میدن؟ (تو کانادا با هم میدن)

بله میدهند. اما فقط یک حقوق دریافت می کنید. این حالت وقتی پیش میاد که استادتون از گرنت خودش بهتون حقوق نمیده و شما تدریس یار می شوید واسه ی حقوق گرفتن و همچنین مجبورید که کار RA و تحقیق رو هم انجام بدهید (خیلی سخته!)
    کلا حقوق یه دانشجوی دکتری از چه راهی درمیاد توی دانشگاه؟
    با ویزای F1، به شما تا سقف 20 ساعت در هفته حقوق می دهند. (تو رشته های مهندسی فکر کنم سقف حقوق یکسال تو آمریکا نهایتا 32000 دلار باشه)

کسی که تی ای و ار ای رو با هم بهش میدن حقوقش چطوریه؟ درسته به ایالت بستگی داره ولی در کل به چه شکله؟ حقوق یه تی ای چقدره حدودا؟
    فقط یک حقوق دریافت می کنید. معمولا با حقوق RA برابر هستش مقدار دریافتی. کاملا به دانشگاه و ایالت بستگی داره. رنج فول فاند 12 ماهه تو آمریکا بین 16000 دلار تا 32000 دلار در رشته های مهندسی هستش.

واسه ی اطلاعات بیشتر فاند:
    بهترین منبع سایت دانشگاه است. کافی است فقط تایپ کنید تو گوگل "phd stipend + name of the university". تقریبا تمامی دانشگاه ها مبلغ رو نوشتند و با این روش به راحتی می تونید پیدا کنید. (وقتی فول فاند باشید، شهریه رو دانشگاه میده و یا waive میکنه و همون Stipend مهم است بدونید که چقدره)

مثلا، میخواید فاند دانشگاه فلوریدا رو ببینید: تایپ کنید phd stipend university of florida

راه دوم، وبسایت
    phdstipends.com اطلاعاتش رو افراد مختلف وارد می کنند و الزاما درست نیست (ولی دلیلی هم نداره که یک نفر بره و به دروغ چیزی بنویسه).

Junior Member lrn آواتار ها

من متوجه تفاوت کمک هزینه تحصیلی با فاند نیستم
    میشه یکی توضیح بده تفاوت یا انواع کمک هزینه تحصیلی رو
    ( برا رشته برق - کارشناسی ارشد )

Junior Member Mohajer4Real آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NONE

نقل قول نوشته اصلی توسط lrn نمایش پست ها
    من متوجه تفاوت کمک هزینه تحصیلی با فاند نیستم
    میشه یکی توضیح بده تفاوت یا انواع کمک هزینه تحصیلی رو
    ( برا رشته برق - کارشناسی ارشد )
    فول فاند بدین معنی هست که در دانشگاه شما tuition waved دارید. یعنی از پرداخت شهریه دانشگاه معاف هستید و تحصیل برای شما رایگاه هست. (دقت داشته باشید که اکثر دانشگاه های خارج پولی هستن و شهریه میگیرن و مثل ایران نیست که تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان باشه)
    و همچنین شما میتونید برای تامین مخارج زندگی به مدت حداکثر 20 ساعت در هفته برای استادتون کار کنید (به صورت استاد یار یا دانشیار یا همون ta و ra ) و با کاری که برای استاد میکنید حقوق ماهیانه دریافت خواهید کرد.
    اما کمک هزینه یا scholarship بدین معنی هست که مثلا یک دانشگاه در سال 50 هزار دلار شهریه میگیره ولی به شما 20 هزار دلارشو تخفیف میده.
    پس شما باید 30 هزار دلار در سال پول شهریه دانشگاه بدید و هزینه زندگی هم پای خودتونه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohajer4Real نمایش پست ها
    فول فاند بدین معنی هست که در دانشگاه شما tuition waved دارید. یعنی از پرداخت شهریه دانشگاه معاف هستید و تحصیل برای شما رایگاه هست. (دقت داشته باشید که اکثر دانشگاه های خارج پولی هستن و شهریه میگیرن و مثل ایران نیست که تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان باشه)
    و همچنین شما میتونید برای تامین مخارج زندگی به مدت حداکثر 20 ساعت در هفته برای استادتون کار کنید (به صورت استاد یار یا دانشیار یا همون ta و ra ) و با کاری که برای استاد میکنید حقوق ماهیانه دریافت خواهید کرد.
    اما کمک هزینه یا scholarship بدین معنی هست که مثلا یک دانشگاه در سال 50 هزار دلار شهریه میگیره ولی به شما 20 هزار دلارشو تخفیف میده.
    پس شما باید 30 هزار دلار در سال پول شهریه دانشگاه بدید و هزینه زندگی هم پای خودتونه.

خب مثلا چ شرایطی فاند
    یا کمک هزینه تحصیلی تعلق میگیره !؟
    چ دانشگاه هایی !؟

رشته و دانشگاه
    NONE

خب مثلا چ شرایطی فاند
    یا کمک هزینه تحصیلی تعلق میگیره !؟
    چ دانشگاه هایی !؟
    در مورد دانشگاه های اروپا اطلاع دقیقی ندارم. اما در مورد آمریکا :
    طبق یک آماری که خوندم (نمیدونم درسته یا نه!) 10 درصد دانشجو ها در مقطع کارشناسی در آمریکا فاند دارند. 30 درصد در مقطع فوق لیسانس فاند دارند و 60 درصد باقی مونده در مقطع دکترا.
    با توجه به آمار بالا دانشگاه های آمریکا در مقطع کارشناسی معمولا هیچ فاندی ندارن و هزینه تحصیل رو خودتون باید پرداخت کنید.
    اما در مقطع تحصیلات عالی مثل ارشد و دکترا برای شما فاند وجود داره.
    اما کمک هزینه تحصیلی یا همون scholarship هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع ارشد و هم در مقطع دکترا وجود داره!
    شما هر دانشگاهی در آمریکا اپلای کنی در هر مقطعی به احتمال بالای 90% به شما scholarship میده (چند هزار دلار کمک هزینه).
    اما فاند اینطوری هست و باید پروسه گرفتن خودشو طی بکنه.
    اکثر دانشگاه ها چه در اروپا و چه در آمریکا معمولا به رشته های مهندسی فاند میدن. رشته های مدیریت مثل MBA یا پزشکی یا هنر مثل MFA معمولا فاقد فاند هستن. (یا فاندشون از خارج دانشگاه تامین میشه).

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohajer4Real نمایش پست ها
    در مورد دانشگاه های اروپا اطلاع دقیقی ندارم. اما در مورد آمریکا :
    طبق یک آماری که خوندم (نمیدونم درسته یا نه!) 10 درصد دانشجو ها در مقطع کارشناسی در آمریکا فاند دارند. 30 درصد در مقطع فوق لیسانس فاند دارند و 60 درصد باقی مونده در مقطع دکترا.
    با توجه به آمار بالا دانشگاه های آمریکا در مقطع کارشناسی معمولا هیچ فاندی ندارن و هزینه تحصیل رو خودتون باید پرداخت کنید.
    اما در مقطع تحصیلات عالی مثل ارشد و دکترا برای شما فاند وجود داره.
    اما کمک هزینه تحصیلی یا همون scholarship هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع ارشد و هم در مقطع دکترا وجود داره!
    شما هر دانشگاهی در آمریکا اپلای کنی در هر مقطعی به احتمال بالای 90% به شما scholarship میده (چند هزار دلار کمک هزینه).
    اما فاند اینطوری هست و باید پروسه گرفتن خودشو طی بکنه.
    اکثر دانشگاه ها چه در اروپا و چه در آمریکا معمولا به رشته های مهندسی فاند میدن. رشته های مدیریت مثل MBA یا پزشکی یا هنر مثل MFA معمولا فاقد فاند هستن. (یا فاندشون از خارج دانشگاه تامین میشه).
    پروسه ک میدونم داره ؛ اینا رو میدونم
    فقط خواستم بدونم چن دانشگاه خوب میتونید نام ببرید ک فاند بده
    و شرایط شون چیه
    رشته برق
    کارشناسی ارشد

با تشکر
    موفق باشید

رشته و دانشگاه
    NONE

پروسه ک میدونم داره ؛ اینا رو میدونم
    فقط خواستم بدونم چن دانشگاه خوب میتونید نام ببرید ک فاند بده
    و شرایط شون چیه
    رشته برق
    کارشناسی ارشد

با تشکر
    موفق باشید
    شما اول باید رزومتون رو مشخص کنید (مثلا معدل کارشناسیتون - تعداد مقاله هایی که نوشیتد - نمره toefl و gre و ... ) و با توجه به رزومتون دانشگاه هایی که در سطح شما هستن رو برسی کنید.
    تقریبا تمام دانشگاه های آمریکا برای رشته برق فاند دارن. خیالتون از این بابت راحت باشه.
    من نمیدونم رزومه و معدل و ... شما چیه و نمیتونم همینطوری به شما دانشگاه پیشنهاد بدم.
    برید تاپیک شانس - فاند از دانشگاه آمریکا در سال 2017 رزومتون رو بنویسید و دوستان با تجربه شانستون و رنک دانشگاهی مورد نظر رو به شما میگن.