صفحه 16 از 32 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 316

موضوع: انواع کمک هزینه دانشجویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انواع کمک هزینه دانشجویی

granted conditional status منظور از این عبارت چیه ؟ همین ! ممنون از راهنمایی تون

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

نقل قول نوشته اصلی توسط vida21343 نمایش پست ها
    granted conditional status منظور از این عبارت چیه ؟ همین ! ممنون از راهنمایی تون
    این granted با اونی که میگن grant فرق میکنه. ربطی به بورس و ... نداره و ربطی هم به این تاپیک نداره
    گفتن که به صورت شرطی پذیرش دادن. حالا باید ببینید اون شرطه چیه. نمره زبان کم داشتید و باید دوباره امتحان زبان بدید. یا مدارکتون ناقص بوده یا به شرطی که معدل ترم 1 از مثلا 3 بالاتر باشه یا ..... اگه اون شرط رو بیارید پذیرش رو دارید. اگه نیارید پذیرش رو از دست میدید.

منظورشون اینه که بهتون پذیرش میدن اگه اون Condition رو فراهم کنید. ببینید تو ایمیلی که دریافت کردید اون condition چی بوده.
    (خیلی وقتها کسایی که امتحان زبانشون بعد از ددلاین دانشگاهه هست، اینطوری پذیرش میگیرن. مدارک و ... رو میفرستن، دانشگاه بررسی میکنه و بهشون میگه که با این مدارک و ... اونها دانشجو رو میخوان به شرطی که نمره زبان مناسب رو بیاره و براشون بفرسته)
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Junior Member

با درود.
    در مورد بورسیه Disability سوال داشتم . من این نوع بورسیه رو تو www.applyabroad.org دیدم.
    هم اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی رشته مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی (کنترل) هستم. و به دلیل یک بیماری مادرزادی دارای معلولیت شدید بینایی هستم. متأسفانه سازمان سنجش و وزارت علوم هیچ گونه همایت و کمکی حداقل به من نکرده. و برعکس اون چیزی که خیلی ها فکر می کنند هیچ گونه سهمیه ای برای قبولی در کنکور نداشتم و مثل بقیه کنکور دادم. فقط سازمان بهزیستی اگر شبانه بخونیم بخشی از هزینه ها رو میده. الآن اواسط ارشد هستم و چشمام از قبل هم داقون تر شده و تو امتحانات به شدت وقت کم میارم .... ):
    می خواستم ببینم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور می تونم از بورسیه Disability استفاده کنم اگر راهناماییم کنید خیلی ممنون می شم.

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

نقل قول نوشته اصلی توسط nimil نمایش پست ها
    با درود.
    در مورد بورسیه Disability سوال داشتم . من این نوع بورسیه رو تو www.applyabroad.org دیدم.
    هم اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی رشته مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی (کنترل) هستم. و به دلیل یک بیماری مادرزادی دارای معلولیت شدید بینایی هستم. متأسفانه سازمان سنجش و وزارت علوم هیچ گونه همایت و کمکی حداقل به من نکرده. و برعکس اون چیزی که خیلی ها فکر می کنند هیچ گونه سهمیه ای برای قبولی در کنکور نداشتم و مثل بقیه کنکور دادم. فقط سازمان بهزیستی اگر شبانه بخونیم بخشی از هزینه ها رو میده. الآن اواسط ارشد هستم و چشمام از قبل هم داقون تر شده و تو امتحانات به شدت وقت کم میارم .... ):
    می خواستم ببینم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور می تونم از بورسیه Disability استفاده کنم اگر راهناماییم کنید خیلی ممنون می شم.
    فکر کنم این نوع بورسیه رو من اینجا نوشتم. پس توضیحش رو هم خودم بدم.
    راستش اطلاعات در مورد این نوع بورسیه زیاد نیست. مخصوصا که تا الان کسی نیومده بگه از این نوع بورسیه استفاده کرده. تو خود دانشگاههای خارجی هم چون اینجور داوطلبها خیلی کم هستن، اطلاعات این بورسها زیاد نیست.

دانشگاههای خارجی و عموما جوامع خارجی ، به کسی که با وجود یک ناتوانی تلاش میکنه تو صحنه علمی پیشرفت کنه، کمک میکنن. یعنی سعی میکنن اون فرد رو تشویق کنن که به راهش ادامه بده.
    سر همین موضوع بعضی دانشگاهها بورسهای خاص در نظر میگیرن.

این بورسها تو بعضی رشته ها خیلی بیشتره. رشته شما رو نمیدونم چطوریه
    هر رشته ای یه نیازمندیهایی داره، معمولا رشته هایی که به تواناییهای فیزیکی نیاز دارن، با این دانشجوها خوب برخورد نمیکنن مگر اینکه اون شخص واقعا استثنایی باشه.

خدائیش نمیدونم که میتونید از این بورس برای رشته مکانیک استفاده کنید یا نه.

اول همه باید بگردید ببینید کدوم دانشگاه همچین بورسی رو میده چون یه چیز عمومی نیست.
    بعد یه ایمیل به دانشگاه بزنید و بپرسید شرایط استفاده از اون بورس چیه.
    شاید سوای از دانشگاه، بتونید از موسسات یا بنگاههای خیریه یا NGO که زمینه فعالیتشون در رابطه با همین ناتوانی هست، بورس بگیرید.

متاسفم که اطلاعات بیشتر ندارم و نمیتونم بهتر کمکتون کنم.شاید بقیه بچه ها اطلاعات دیگه ای داشته باشن و در اختبازتون قرار بدن.
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Junior Member

پیش فرض کمک!

سلام
    میخواستم از همتون بخوام که کمکم کنین
    من از دوم دبیرستان که اومدم ریاضی فیزیک،هدفم رفتن و فاند گرفتن بود
    الانم رتبم یه طوریه هم میتونم برم برق شریف هم برم دکترا پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران
    میخواستم بدونم کدومشو توصیه میکنین بم؟!
    واقن به کمکتون نیاز دارم

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کمک!

نقل قول نوشته اصلی توسط qazxswedc نمایش پست ها
    سلام
    الانم رتبم یه طوریه هم میتونم برم برق شریف هم برم دکترا پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران
    واقن به کمکتون نیاز دارم
    خوب اگر هدفتون رفتنه دیگه دکترای پیوسته به دردتون نمیخوره. همون برق شریف رو باید برید.

ApplyAbroad Hero

سلام
    واقن به کمکتون نیاز دارم
    من از دوره های اولیه دکترای پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران دیدم که برای خارج پذیرش با فاند خیلی خوب گرفتند. احتمالا بعد از طی مقداری از دوره (معادل لیسانس یا فوق لیسانس) برای دانشگاه های خارج اقدام کردند. شاید این گزینه هم برای شما هنوز هم موجود باشه. توصیه می کنم از دانشجویان فعلی و سال بالایی همین رشته در دانشگاه تهران تحقیق کنید.
    inactive account

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

سلام
    واقن به کمکتون نیاز دارم
    اول ببین به کدومش بیشتر علاقه داری. هر کدوم رو که بری، فرقی نمیکنه، با جفتش میتونی اقدام کنی و بورس هم بگیری. البته به شرطی که تو دوره تنبلی نکنی و این شاگرد زرنگ بودن رو از دست ندی.

کسی رو میشناسم که برق شریف خونده بود و رفت آمریکا UCLAبورس شد و الان تو همین رشته (گرایشش رو دقیق نمیدونم) پروفسور هست وداره تو دانشگاه تدریس میکنه.
    ولی بگم این رشته سخته و اگه علاقه نداری بهتره نری دنبالش

کلا هم برای رفتن و فاند، یا باید همین الان که دانش آموز حساب میشی، اقدام کنی برای لیسانس. که خب سخته و برای لیسانس بورس خیلی خیلی خیلی خیلی کمه ولی اگه دانشجوی واقعا استثنایی باشی شاید بتونی. (که بهت پیشنهاد نمیکنم)

یا اینکه بعد از اینکه به اندازه لیسانس واحدهات رو گذروندی، اونوقت اقدام کنی. چه تو رشته دکترای مستقیم چه غیره. منتها تو این 3 سال اول باید تلاش کنی و نشه قضیه اونهایی که میان شب امتحانی و درس رو پاس میکنن. اگه میخوای موفق بشی و بورس کامل بگیری و بدون خرج بری باید تلاش کنی. لازم نیست شاگرد اول بشی ولی باید نمره درسهای تخصصیت خوب باشه، یکم فعالیت پروژه یا کاراموزی یا مقاله هم داشته باشی تا بتونی با خیال راحت و اطمینان زیاد بری دنبال اپلای کردن.

آخرین چیز هم بگم، رشته درسیت رو چیزی انتخاب کن که بهش علاقه داری. میدونم تو ایران یکم سخته و آشنایی با رشته ها و شغلشون نیست و .... ولی باور کن هرکسی که بره دنبال رشته ای که دوست داره، موفق هم میشه چون passion داره برای رشتش، واسش وقت میذاره، از خوندن یا کار تو اون زمینه خسته نمیشه و این باعث میشه موفق بشه.

شما هم ببین به چی علاقه داری. ببین تو 4-5 سال گذشته چه کارهایی کردی که گذر زمان رو نفهمیدی. مثلا ضبطتتون خراب شده و نشستی دل و رودش رو دیختی بیرون و درستش کردی؟ یا با لحیم و کیت و یه مشت چراغ و ... برای خودت یه چیزی درست کردی؟ یا کتابی خوندی که لذت ببری؟
    ببین دوست داری نوآوری کنی و چیزای جدید بسازی؟ آیا ذهنت خلاقه؟ آیا میتونی با عدد و رقم و حساب و کتاب راخت باشی یا حالت بد میشه.پ؟ آیا دوست داری با گل و گیاه و ... سر و کار داشته باشی یا ماشین و موبایل و فن آوریو .... یا آدمها و زندگی و ..... ؟

بر اساس اینها، میفهمی علاقت به چیه. استعدادت تو چیه و بعد بهترین انتخاب رو میکنی

* اگر الان انتخاب رشتت رو کردی و ناراحتی، نگران نباش. از الان تا وقتی دانشگاهت شروع بشه، یکم تحقیق کن و ببین به چی علاقه داری. تو دانشگاه که بری، میتونی رشتت رو تغییر بدی. ترم اول که بری اکثرش درسهای عمومیه. کسایی که رتبشون خوب هست، بعد از ترم اول راحت میتونن تغییر بدن. ما تو دانشگاه تهران از این مدلیها زیاد اشتیم. دوستی داشتم که از صنایع عوض کرد معماری. داشتم از برق اومد مدیریت.

برای تعویض رشته تو دانشگاه، یکی رتبه کنکورت باید با متوسط کسایی که تو اون رشته هستن بخونه. (یعنی کسی که 15000آورده و شبانه مثلا مهندسی معدن قبول شده نمیتونه عوض کنه و بیاد رشته مهندسی برق یا ... که رو بورسه و اولین رشته انتخابیه همه است)
    باید رئیس گروه اون رشته با تغییر رشتت موافقت کنه. که اگه بری منطقی حرف بزنی که این رشته رو دوست نداری و مویخوای موفق بشی، 99% اونها باهات همکاری میکنن
    باید تو همون دانشگاه خودت عوض کنی و تو همون شهر. مثلا یه رشته تو دانشگاه تهران به یه رشته دیگه. نه اینکه از شریف بیای تهران
    معدلت تو اون ترم اولی که گذروندی. یعنی باید نشون بدی که دانشجوی پر تلاشی هستی و تو رشته جدیدت که میخوای بری، کم کاری نمی کنی
    پذیرش دانشکده مقصدت. معمولا اگه دانشجوی درس خونی باشی و معدل و ... خوب باشه میپذیرن.
    فکر کنم دانشکده مقصد، 1 ترم امتحانی میپذیردت به عنوان مهمان اگه معدلت از یه سطحی پایینتر نیاد میشی دانشجوی اونها
    من تا این حد میدونم شاید یکم دوندگی داشه باشه و زبان دراز و حرف زدن بخواد

رد هر صورت موفق باشی دوست عزیز

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology, Shahid Beheshti University of Medical Sciences

سلام دوستان
    من دارم واسه اینده میپرسم-3سال دیگه-
    من کارشناسیم رو از علوم پزشکی شهیدبهشتی دارم میگیرم-تمومه تقریبا-صنایع غذایی کنترل کیفی
    تا حالا 2تا isi دارم
    یکیش مجریم
    یکیش همکار
    معدلم کارشناسیم 17ه
    ارشدم رو همینجا قبول میشم-با معدل بالاتر از 17 ایشالله
    توی ارشدم حدقل 5 تا isi دیگه با impact fatcorبالا جور میکنم
    نخبگانم عضوم الان
    میتونم روی چه مقدار فاند Ph.Dحساب کنم؟
    TA یاRA هم میشه بود و فاند هم گرفت؟
    هزینه ی زندگی و تحصیل تامین میشه با این پول؟
    کدوم کشور مناسبتره؟المان؟استرالیا؟ی ا بقیه ی کشورهای اروپایی؟

Junior Member nebulapar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Math- Tehran University

سلام
    یه سوال
    آیا همه دانشگاههای آمریکا شهریه دریافت میکنند؟؟؟ کانادا چطور؟ ؟؟
    اونوقت اگر آدم بتونه فاند بگیره بعد از پرداخت شهریه چیزی تهش برای خرج زندگی میمونه؟