صفحه 17 از 32 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 316

موضوع: انواع کمک هزینه دانشجویی

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : انواع کمک هزینه دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط nebulapar نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال
    آیا همه دانشگاههای آمریکا شهریه دریافت میکنند؟؟؟ کانادا چطور؟ ؟؟
    اونوقت اگر آدم بتونه فاند بگیره بعد از پرداخت شهریه چیزی تهش برای خرج زندگی میمونه؟
    بله دانشگاه رایگان در امریکا و کانادا وجود نداره. در دانشگاههای خوب امریکا معمولا اگر فاند بگیرید معافیت از شهریه هم همراهشه ولی در کانادا باید شهریه رو بدهید. تامین زندگی به مبلغ فاند بستگی داره ولی معمولا مبلغ فاند کامل جوری است که هزینه شهریه و یک زندگی دانشجویی مینیمم رو پوشش بده.

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    جدای از این باز من بین علوم مختلف انسانی فرق قائلم، بین روانشانسی و business و مدیریت فرق قائلم. به نظرم روانشانسی خیلی علم موفق تر و در عین حال به دردبخورتری بوده تا مدیریت و business. یا مثلا مثال شما در مورد دلایل بزهکاری جوانان البته خیلی مفید و کاربردیه. حتی بعضی حوزه های مدیریت و business در مقایسه با بعضی دیگه هم موفقتر و هم به درد بخورتر بودند. منظور من از موفق اینه که یک ساختار علمی روشن و مشخص و مورد توافق شکل گرفته حتی اگر چه اون علم به کار نیاد و کاربردی نباشه. اما در کل business و مدیریت خیلی نتونسته یک ساختار علمی موفق ایجاد کنه، حتی به سختی میشه گفت یک توافق کلی در ساختارش هست. یک ساختار آشفته داره که هر کسی بر مبنای نوع نگاه و ترجیحش یک نگاهی داره بهش(مثلا تعداد کم meta-analysis در این حوزه نشون میده که تحقیقات دارای یک چارچوب مشخص و مشترک نشدند که بشه ارزیابی کلی از اونها انجام داد بر خلاف پزشکی مثلا). مقاله ای که در انتها پیوست کردم در این مورد توضیحات جالبی داره.
    .
    نمی دونم شما چقدر تجربه کار در Business دارید خصوصا International Business و یا Financial Business.
    من خودم حدود 15 سال تجربه کاری دارم که بخش مهمی اش توی همین زمینه ها بوده. در چند سال ابتدای تجربه کاری ام بیشتر Production Planning و مباحث Sequencing, Line feeding که بسیار مباحث رباضی مشکلی هستند کار کرده بودم و وقت گذاشتم ولی بعد که بطور اتفاقی وارد دنیای تجرای شدم کلا فهمیدم توی چند سال اول سرکار بودم!!
    از سال قبل که وارد مباحث علمی تر Business شدم و مطالعات آکادمیک تری انچام میدم تازه دارم متوجه میشم که این پژوهش ها چقده ارزشمنده و توی محیط کار بدرد می خوره. واقعا به تجربه معتقدم که معمولا توی سازمانها Business Man های اون سازمان هستند که می فهمند چه اتفاقی داره توی سارمان می افته و اونها هستند که می توانند همه چیز رو هدایت کنند و عموما بخش های مهندسی، منابع انسانی، اجرایی و... همگی در خدمت این افراد هستند ... ضمن اینکه اونها هستند که کلا جریان مالی سازمانها رو کنترل می کنند .
    اخیرا که پروژه های تحقیقاتی دانشگاه های آمریکایی رو توی زمینه های فوق می بینم (به خاطر پیداکردن استاد در زمینه علابق مشترک) واقعا برای بعضی هاشون ذوق دارم که ایکاش کلا پروژه رو بتونم بخونم و خیلی هاشون رو کاربردهاشون رو توی شغل خودم می بینم و می دانم چقدر برایم ارزشمندن.
    بنابراین نه تنها فکر نمی کنم که علوم پایه ای مانند آنها که اسم بردید خیلی موفق ترند بلکه معتقدم که برای همان علوم پایه هم Business Man ها و Financier ها هستند که منابع مالی و امکاناتی تهیه می کنند و اینها هستند که تصمیم میگیرند کدام پروژه ها منافع بیشتری دارند...

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    سوالی در مورد کمک های مالی در Business School ها دارم. اگر این کمک ها به شکل TA باشند که خب برای دانشگاه کار می کنید. اگر به شکل RA باشند برای استاد کار می کنید. اگر به شکل fellowship باشه، بدون هیچ گونه وظیفه ای کمک مالی صورت میگیره.
    سوالم اینه که در حالت دوم و سوم چرا و از کجا حمایت مالی صورت میگیره؟ منظورم اینه که چگونه یک استاد منابع مالی در دستش هست و چرا دانشگاه بدون هیچ گونه چشمداشتی از کسی حمایت مالی می کنه؟
    البته سوالم اختصاصا در مورد Business School ها و به خصوص در آمریکا و در مقطع دکتراست.
    می تونیم یه جور دیگه هم حساب کنیم:
    فرض می کنم توی مقطع دکترا دانشکده X سالی 2 نفر بگیره و یه ایشون سالی 25000 دلار بده و 25000 تاهم به عنوان شهریه نگیره میشه نفری 50000 دلار سرمایه گذاری.
    می دانیم دانشجویان مذکور حتما نمرات جی مت بالایی دارند (چیزی حدود 680-720) پس مستقیما روی رنکینگ دانشگاه تاثیر مثبت می گذارند و مثلا دانشگاه می تواند اعلام کند متوسط نمره جیمت دکترایش 700 می باشد.
    حالا که رنک دانشگاه مثلا توی تاپ 50 بود دانشگاه می تواند برای دوره های MBA فوق خودش دانشجو بگیرد که معمولا(!؟) حدود 20 نفر را پذیرش می کنند با متوسط شهریه 15 تا 20 هزاردلار سالانه.
    20 تا دانشجوی فوق چیزی معادل 300 هزاردلار تا 400 هزار دلار را برای دانشگاه تامین می کنند ...
    طبیعتا دانشجویان مذکور هرکدام یک پروژه دکترا برایش انجام می دهند که معمولا خرج اچرای پروژه را بصورت grant از موسسات دولتی و یا غیر دولتی می گیرند که در اینصورت دانشجویان مذکور خرجشان را درآورده اند خرج استاد و دانشگاه هم در می آید...

Junior Member

کسی میدونه FLAS Fellowship دقیقاً چیه و به کیا می دن؟
    اصلاً میشه هم full fund گرفت هم FLAS fellowship?

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saba55 نمایش پست ها
    کسی میدونه FLAS Fellowship دقیقاً چیه و به کیا می دن؟
    اصلاً میشه هم full fund گرفت هم FLAS fellowship?
    Eligibility

• New and returning students are eligible for awards. FLAS fellowship nominees must be degree-seeking students in good academic standing enrolled in an undergraduate or graduate program at the University of Minnesota, Twin Cities.
    • Undergraduate students are eligible for FLAS fellowships to study intermediate (2nd-year) or advanced (3rd-year and beyond) levels of a less-commonly-taught language (LCTL.) Undergraduate students are NOT eligible for FLAS funding for 1st-year LCTL instruction or for more-commonly-taught language instruction (i.e. French, German and Spanish).
    • Graduate students in all programs are eligible, although fellowships will not be awarded to graduate students who major in French, German, or Spanish to study the language of their major. They are eligible to study another language.
    • Applicants must be U.S. citizens or permanent residents. Foreign students are NOT eligible.

میشه در مورد اسکولارشیپهایی مثل لینک زیر توضیح بدید؟
    http://www.findaphd.com/search/PhDDe...ID=936&LID=910
    منظورشون اینه که اول باید در ایمپریال کالج لندن در دپارتمان مهندسی شیمی، پذیرش بگیریم و بعد جداگانه برای این اسکولارشیپ ثبت نام کنیم؟

Scholarship opportunity

http://portal.uw.edu.pl/en/web/salam

امکان داره واسه عده ای از دوستان مفید باشه نمی دونستم دقیقا کجا باید پست می کردم!!
    Life salutes you when you make others happy

Junior Member

Student Opportunities Scholarship: Please write an 1-2 page essay explaining in detail your current financial situation and why you need more scholarship based solely off of your extreme financial situation

از دوستان کسی ایده ای داره که برای قسمت دومش چی باید بنویسم؟ یا اگه نمونه مقاله ای، لینکی،چیزی هست ممنون میشم ادرس بدید. خودم خیلی گوگل کردم اما به جایی نرسیدم

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering,ISU

با سلام،
    دوستان می خواستم بدونم کسی میتونه راهنمایی کنه که این فاند در واقع چه فاندی هستشاین توی میل یکی از استادا بهم گفت این کمک هزینه رو میده)
    I am recommending you to receive the CAEE tuition scholarship of one credit hour tuition.

در واقع "one credit hour tuition" به چه معنی هستش؟
    ممنون

Member fkolahjooei آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

one credit hour یعنی اینکه درسی یک ساعت (یا یک جلسه) در هفته کلاس داره.