صفحه 18 از 32 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 316

موضوع: انواع کمک هزینه دانشجویی

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering,ISU

پیش فرض پاسخ : انواع کمک هزینه دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط fkolahjooei نمایش پست ها
    one credit hour یعنی اینکه درسی یک ساعت (یا یک جلسه) در هفته کلاس داره.
    ممنونم..
    خب با این اوصاف tuition اش چه معنی میتونه بده؟ یعنی پول این کلاس ها waive میشه؟ یا شاید معادل این مقدار هزینه پرداخت میشه؟!

دوستان یه سوال خیلی فوریییییییییییییییییییییی ییییییییییی داشتم

من الان از یه دانشگاه یه Award گرفتن که 53% هزینه دانشگاه رو ساپورت میکنه. حالا می خوام برای TA یا RA هم اقدام کنم. اول از همه اینکه آیا این 2 تا رو میشه باهم داشت؟ اگه یکیشو بگیرم اون یکی کنسل نمیشه؟ دوم مسئول پذیرش در مورد TA و RA و نوع کمک دریافتی این ایمیل رو به من زده :

$12 per hour
    16 week fall contract
    10, 15 or 20 hrs per week, depending on the faculty needs

For 10 hours per week : $1920
    For 15 hours per week : $2880
    For 20 hours per week: $3840

Fee remission (if approved): $1920.80

حالا باز با این اوصاف توی بهترین شرایط با در نظر گرفتن remission و TA یا RA نمی تونم فول فاند با دریافت Stipend بشم. حالا سوال من اینه که در مورد ساعت های کاری که اینجا ذکر کرده فقط در مورد TA هستش یا RA هم همین جوریه چون تا جایی که من می دونم مسئولیت RA با استاده و استاد هزینه شو تقبل میکنه نه دانشگاه. فرض کنیم استاد راهنما من یه پروژه برداره باز همین مقادیر ثابته یا اینکه امکان داره استاد از ما خوشش بیاد و مقدارشو بیشتر کنه به عنوان RA.
    با تشکر

Member fkolahjooei آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_man نمایش پست ها
    ممنونم..
    خب با این اوصاف tuition اش چه معنی میتونه بده؟ یعنی پول این کلاس ها waive میشه؟ یا شاید معادل این مقدار هزینه پرداخت میشه؟!
    قاعدتا باید یکی از این موارد باشه که شما می گین. از استادتون سوال کنین حتما توضیح میده.

Junior Member

سلام
    من سال پیش جزء رتبه های برتر(تک رقمی) سراسری شدم!به شدت دنبال این قضیه هستم که بتونم scholarship از یکی از دانشگاه های آمریکا برای لیسانس دریافت کنم! چون الان ترم اولم رو میگذرونم می خوام بدونم اگه این امکان وجود داره حتی اگه شده freshman اقدام کنم! می خواستم بپرسم آیا امکان گرفتن یه scholarship مناسب و خوب برای من وجود داره؟ برای دریافت این جور کمک هزینه ها باید با office دانشگاه در ارتباط باشم یا با استاد های اون دانشگاه صحبت کنم؟ اگه کسی اطلاع داره ممنون می شم کمکم کنه!

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

نقل قول نوشته اصلی توسط sabamo نمایش پست ها
    سلام من سال پیش جزء رتبه های برتر(تک رقمی) سراسری شدم!به شدت دنبال این قضیه هستم که بتونم scholarship از یکی از دانشگاه های آمریکا برای لیسانس دریافت کنم! چون الان ترم اولم رو میگذرونم می خوام بدونم اگه این امکان وجود داره حتی اگه شده freshman اقدام کنم! می خواستم بپرسم آیا امکان گرفتن یه scholarship مناسب و خوب برای من وجود داره؟ برای دریافت این جور کمک هزینه ها باید با office دانشگاه در ارتباط باشم یا با استاد های اون دانشگاه صحبت کنم؟ اگه کسی اطلاع داره ممنون می شم کمکم کنه!
    freshman برید؟ شما کنکور کارشناسی دادید و الان سال اول لیسانس هستید؟ دوست عزیز اول رشتتون رو مشخص کنید چون وضع هر رشته متفاوته بعد این رو بدونید که پذیرش لیسانس با فاند تقریبا نشدنیه. برای اینکه دانشگاههای آمریکا برای مقطع لیسانس تعداد بورسهاشون کمه. یه سریش که برای خودشونه. برای دانشجوهای خارجی خیلی خیلی کم و در حد انگشتان دست شاید بورس داشته باشن. مثلا تو ورودیهای 2013 اگه 800تا ورودی لیسانس داشته باشه دانشگاه به 10تاشون میتونه بورس بده. برای این 10 تا هم اینقدر قضیه جدی و رقابتی که شانس خیلی خیلی حیلی کمی خواهید داشت. اولا باید دانشجوی تاپ تو دوره دبیرستانتون بوده باشید (رتبه کنکورتون به درد اونها نمیخوره) بعد باید معرفی نامه های عالی داشته باشید از معلمهای دبیرستانتون و ... باید فعالیتهای فوق برنامه زیاد داشته باشید. پیشنهاد میدم فکر بورس گرفتن برای لیسانس رو از کلتون بیرون کنید. مگر اینکه بتونید از یه موسسه یا ... به جز دانشگاه بتونید sponsorship بگیرید. (بچه های یکه تو بنیاد نخبگان هستن بعضیهاشون شانس گرفتن بورس لیسانس دارن) اگه بخواید بدون بورس برید باز یه چیزی. دانشگاههای متوسط و پایین قبولتون میکنن ولی اگه دانشگاه تاپ بخواید برید حتی بدون بورس باید باز همون ظرایط عالی و معرفی نامه و ... رو داشته باشید. در ضمن حساب شهریه و خرج زندگیتون رو هم باید داشته باشید که خودتون باید تامینش کنید بخواید برید جای دیگه به جز آمریکا خب وضع فرق میکنه. البته باز بستگی به کشور داره. مالزی، قبرس، ترکیه اینها راحت میتونید برید (بورسی ندارن که بخوان بدن بهتون) استرالیا ممکنه بتونید برید (شاید بتونید یه بورس جزئی گیر بیارید) کانادا باز مثل آمریکاست. برای اروپا برای لیسانس راستش زیاد نمیدونم ولی هرکی که رفته به هزینه خودش رفته. اگه بودجه آنچنانی ندارید و نمیتونید خودتون هزینه کنید، بهتره همینجا لیسانس رو بخونید و برای ارشد برید. تو دوره لیسانس بشید شاگرد اول یا معدل بالا بیارید، از استادها معرفی نامه بگیرید، با استادها کار کنید. رشته خودتون رو خوب کار کنید. یعنی تو دوره لیسانس بشید دانشجوی عالی و حتما هم سوادتون رو بیشتر از بقیه همکلاسیهاتون بکنید (خارج از دانشگاه کلاس برید، مطالعه کنید و ...) اینطوری میتونید برید یه دانشگاه خیلی خلیی عالی آمریکایی با بورس کامل و حتی شاید بتونید مستقیم برای دکترا پذیرش بگیرید. من ندیدم کسی برای لیسانس بورس بگیره اونم از آمریکا. باز میتونید صبر کنید شاید بقیه نظر متفاوتی بهتون دادن.
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    freshman برید؟ شما کنکور کارشناسی دادید و الان سال اول لیسانس هستید؟ دوست عزیز اول رشتتون رو مشخص کنید چون وضع هر رشته متفاوته بعد این رو بدونید که پذیرش لیسانس با فاند تقریبا نشدنیه. برای اینکه دانشگاههای آمریکا برای مقطع لیسانس تعداد بورسهاشون کمه. یه سریش که برای خودشونه. برای دانشجوهای خارجی خیلی خیلی کم و در حد انگشتان دست شاید بورس داشته باشن. مثلا تو ورودیهای 2013 اگه 800تا ورودی لیسانس داشته باشه دانشگاه به 10تاشون میتونه بورس بده. برای این 10 تا هم اینقدر قضیه جدی و رقابتی که شانس خیلی خیلی حیلی کمی خواهید داشت. اولا باید دانشجوی تاپ تو دوره دبیرستانتون بوده باشید (رتبه کنکورتون به درد اونها نمیخوره) بعد باید معرفی نامه های عالی داشته باشید از معلمهای دبیرستانتون و ... باید فعالیتهای فوق برنامه زیاد داشته باشید. پیشنهاد میدم فکر بورس گرفتن برای لیسانس رو از کلتون بیرون کنید. مگر اینکه بتونید از یه موسسه یا ... به جز دانشگاه بتونید sponsorship بگیرید. (بچه های یکه تو بنیاد نخبگان هستن بعضیهاشون شانس گرفتن بورس لیسانس دارن) اگه بخواید بدون بورس برید باز یه چیزی. دانشگاههای متوسط و پایین قبولتون میکنن ولی اگه دانشگاه تاپ بخواید برید حتی بدون بورس باید باز همون ظرایط عالی و معرفی نامه و ... رو داشته باشید. در ضمن حساب شهریه و خرج زندگیتون رو هم باید داشته باشید که خودتون باید تامینش کنید بخواید برید جای دیگه به جز آمریکا خب وضع فرق میکنه. البته باز بستگی به کشور داره. مالزی، قبرس، ترکیه اینها راحت میتونید برید (بورسی ندارن که بخوان بدن بهتون) استرالیا ممکنه بتونید برید (شاید بتونید یه بورس جزئی گیر بیارید) کانادا باز مثل آمریکاست. برای اروپا برای لیسانس راستش زیاد نمیدونم ولی هرکی که رفته به هزینه خودش رفته. اگه بودجه آنچنانی ندارید و نمیتونید خودتون هزینه کنید، بهتره همینجا لیسانس رو بخونید و برای ارشد برید. تو دوره لیسانس بشید شاگرد اول یا معدل بالا بیارید، از استادها معرفی نامه بگیرید، با استادها کار کنید. رشته خودتون رو خوب کار کنید. یعنی تو دوره لیسانس بشید دانشجوی عالی و حتما هم سوادتون رو بیشتر از بقیه همکلاسیهاتون بکنید (خارج از دانشگاه کلاس برید، مطالعه کنید و ...) اینطوری میتونید برید یه دانشگاه خیلی خلیی عالی آمریکایی با بورس کامل و حتی شاید بتونید مستقیم برای دکترا پذیرش بگیرید. من ندیدم کسی برای لیسانس بورس بگیره اونم از آمریکا. باز میتونید صبر کنید شاید بقیه نظر متفاوتی بهتون دادن.
    من دارم رشته ی طراحی صنعتی دانشگاه تهران می خونم مساله اینجاست که اونجور که تحقیق کردم عده ی کمی تونسته ن برای فوق از آمریکا و ... توی این رشته و بقیه ی رشته های هنری scholarship بگیرن و ادامه دادن این رشته توی ایران مسخره ست وقتی هیچ صنعتی نیست که بخواد براش طراحی بشه و کلی مشکل دیگه برای همین تصمیم گرفتم که برای لیسانس اقدام کنم!بازم ممنون از راهنمایی تون!

Junior Member

این یعنی چی ؟ NO PAY EPAF PRIM JOB
    واسه بعضی افراد این رو نوشته Graduate Assistant
    فرق این دوتا چی کدوم یکی فاند دارند؟

راجب Erasmus Mundus کسی می تونه توضیح بده، گویا یک بورس در اروپا هست ، برای فوق لیسانس در دانشگاههای رایگان هم میشهبا این سیستم اقدام کرد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Profession@l نمایش پست ها
    راجب Erasmus Mundus کسی می تونه توضیح بده، گویا یک بورس در اروپا هست ، برای فوق لیسانس در دانشگاههای رایگان هم میشهبا این سیستم اقدام کرد؟
    دروره هایی برای ارشد و دکترا در دانشگاه های منتخب خودشون برگزار می کنند که اصطلاحا joint program می گن یا دوره های مشترک. اسکلارشیپ هم دارن شامل پرداخت کامل شهریه و هزینه های زندگی که زندگی دانشجویی رو cover می کنه. اگه بخواید اسکلارشیپ دریافت کنید باید تا تاریخ خاصی اپلای کنید فکر کنم فوریه باشه. باید در دانشگاه هایی که خودشون قرارداد دارن درس بخونید و نه سایر دانشگاه ها.

Junior Member

سلام
    من الان یه نگاه به شهریه های MIT کردم
    2011-2012 Tuition

In State Tuition $40732
    Out of State Tuition $40732
    Room & Board $11775

واقعا هنگ کردم
    چند تا سوال داشتم
    این شهریه ها برا هر ترم هست یا کلا مثلا کارشناسی ؟؟
    الان توی MIT ادم فول فاند بگیره اصلا چیزی لازم نیست بده؟؟ حتی برا خوابگاه؟؟
    راستی برا فول فاند گرفتن ادم باید خدا باشه؟؟؟
    ممنون