صفحه 21 از 32 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 316

موضوع: انواع کمک هزینه دانشجویی

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : انواع کمک هزینه دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    دوستان می دونید که در دانشگاه های ایران برای مقاله هایی که بدیم، ساپورت مالی می کنن و اگر مثلا آی اس آی داشته باشیم یک مقدار پول به عنوان تشویقی میدن. مثلا علم و صنعت خودمون، واسه هر آی اس آی 500 هزار تومن میده. می خواستم بدونم که دانشگاه های خارج هم همین طوریه و واسه آی اس آی و مقاله ای که بدیم، پول میدن؟ آخه من دست به مقاله ام خوبه و اگر پول بدن، هر ماه یک آی اس آی میدم دانشگاه های اروپا و آمریکا و کانادا در مورد این تشویقی ها فرقی با هم دارند؟ در مورد مقاله های کنفرانسی که بدیم هم دانشگاه هزینه اش را میده؟ مرسی
    خیر در دانشگاههایی که من دیده ام تشویقی در کار نیست. در ایران چون اسکالرشیپ و RA در کار نیست آن تشویقی ها را میدهند ولی در خارج برای کار خودتان RA میگیرید. هزینه کنفرانسها را معمولا استادتان از بودجه تحقیقاتی خودش میده و بعضی دانشگاههای پولدار هم هزینه مسافرت و ارائه مقاله توسط دانشجویان دکترا را تا سقف معینی تقبل میکنند.

پیش فرض پاسخ : Fellowship به جای RA و TA

بعد از اينکه ما فاند گرفتيم
    در ازاش بايد يه تايمی واسه استاد پژوهش انجام بديم ديگه درسته؟
    در روز چند ساعت زمان لازم داره انجام RA؟
    همون رو بريم بيرون کار کنيم بيشتر عايدمون نميشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط frontwise نمایش پست ها
    RA مربوط به کار پژوهشی تز خودتونه. بهرحال باید کار تزتون را انجام بدید هرچند ساعت که وقت بگیره و چه پول بگیرید چه نگیرید. با ویزای دانشجویی در اکثر کشورها (منجمله امریکا) اجازه کار بیرون دانشگاه را ندارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    RA مربوط به کار پژوهشی تز خودتونه. بهرحال باید کار تزتون را انجام بدید هرچند ساعت که وقت بگیره و چه پول بگیرید چه نگیرید. با ویزای دانشجویی در اکثر کشورها (منجمله امریکا) اجازه کار بیرون دانشگاه را ندارید.
    تو امريکا فقط خيلی سفت و سخته نميشه
    من دوستم خودش داره بيرون کار ميکنه

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط frontwise نمایش پست ها
    ميزان ساعتي كه در هفته از شما انتظار ميره چيزي حدود 18 ساعت هست بنظرم. حالا ميخواد آي اي باشه يا تي اي
    كار تز هم كه مجزاست و تا پايان دوره بايد انجام بشه
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    بعضي TA ها هستن كه تابستون هم پول مي گيرن. ولي TA هايي كه تابستون پول نمي گيرن، بايد در طول سال صرفه جويي كنن تا در دوره تابستون پس انداز داشته باشن. البته بعد از سال اول گزينه CPT (كارآموزي) هم وجود داره. يعني پس از اخذ مجوز مخصوص از اينترنشنال آفيس دانشگاه ميتونن در مدت تابستون خارج از دانشگاه در زمينه مرتبط با رشته تحصيلي كار كنن. هرچند گير آوردن كارآموزي تابستوني خارج از دانشگاه (كه پول خوب هم بدن) آنچنان ساده نيست.
    اگر کسی نتونسته فاندش رو جور کنه برای پاییز بیاد بیشتر میتونه صرفه جویی کنه تا اینکه یه ترم زودتر مثلا بهار بیاد که یه تابستون هم بینش هست؟ یا اگر بهار بیاد میتونه یه کاری پیدا کنه کمی از هزینه های ترم دو مثلا میزان 4هزار شهریه رو دربیاره؟ همچین چیزی امکان داره برای ایالت های جنوبی مخصوصا؟

ببخشید علاوه بر آر ای و تی ای اسکاالرشیپ را چطور میشه گرفت؟ آیا نیاز به ثبت نام داره؟ بعد اوارد چیه؟ همون اسکالرشیپه؟

Junior Member

سلام دوستان چند تا سوال داشتم
    ۱- اگر فاند بشیم مثلا ۳۰۰۰۰ دلار این فاند سالانه است یا برای کل دوره دکترا میباشد
    ۲-هزینه دانشگاه حدودا چقدره مثلا ترمی چند در میاد؟اگر فول فاند بشیم ایا هزینه دانشگاه حذف میشه و اون ۳۰۰۰۰ دلار را هم میدن
    ۳- من قصد دارم برای کانادا اقدام کنم هزینه زندگی حدودا ماهی چقدر در میاد توی کانادا .(رشتة مکانیک)
    ببخشید که اینقدر سوال پرسیدم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hssnjfry نمایش پست ها
    سلام دوستان چند تا سوال داشتم
    ۱- اگر فاند بشیم مثلا ۳۰۰۰۰ دلار این فاند سالانه است یا برای کل دوره دکترا میباشد
    ۲-هزینه دانشگاه حدودا چقدره مثلا ترمی چند در میاد؟اگر فول فاند بشیم ایا هزینه دانشگاه حذف میشه و اون ۳۰۰۰۰ دلار را هم میدن
    ۳- من قصد دارم برای کانادا اقدام کنم هزینه زندگی حدودا ماهی چقدر در میاد توی کانادا .(رشتة مکانیک)
    ببخشید که اینقدر سوال پرسیدم
    اگر منظورتون کاناداست جوابها بقرار زیرند:
    1. سالانه
    2. خیر، هزینه دانشگاه را هم باید از همون ۳۰هزار دلار بدهید.
    3. هزینه زندگی برای یک دانشجوی مجرد در کانادا بسته به شهرش 1000-1200 دلار در ماه در نظر بگیرید.

برای کشورهای دیگر همه این جوابها ممکنست متفاوت باشد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر منظورتون کاناداست جوابها بقرار زیرند:
    1. سالانه
    2. خیر، هزینه دانشگاه را هم باید از همون ۳۰هزار دلار بدهید.
    3. هزینه زندگی برای یک دانشجوی مجرد در کانادا بسته به شهرش 1000-1200 دلار در ماه در نظر بگیرید.

برای کشورهای دیگر همه این جوابها ممکنست متفاوت باشد.
    تشکر از پاسختون چند تا سوال دیگه
    ۱- سوال دیگه هزینه هر ترم حدودا چقدر در میاد
    ۲-یک جایی دیدم نوشته سربازی جزء کار کردن حساب میشه درسته یانه. من یک سال خدمت کردم واگر این حرف درست باشه باید یک سال دیگه کار کنم تا مدرکم ازاد بشه .درسته؟
    ۳-کل هزینه تقریبی از گرفتن مدرک از دانشگاه تا سقر به خود کانادا چقدر میشه(ازاد کردن مدرک ارشد ،رفتن به ترکیه و گرفتن ویزا،بلیط کانادا و .....)حدودا میخوام خونه پرش(لیسانس ازاد بودم).
    ۴- من بین کارشناسی و ارشدم ۲ سال فاصله بود یک سال رفتم سربازی یک سال دیگر را هم میتونم مدرکی بیارم که کار میکردم پس با این وضع من ۲ سال کار کردم و میتونم مدرکم رو ازاد کنم درسته یا نه؟(خداییش خود وزیر علوم هم نمی تونه ایونو جواب بده )
    ویرایش توسط hssnjfry : November 14th, 2013 در ساعت 12:12 AM