صفحه 23 از 32 نخستنخست ... 1314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 316

موضوع: انواع کمک هزینه دانشجویی

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انواع کمک هزینه دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط topnotch نمایش پست ها
    با سلام

می خواستم بدونم امکان گرفتن 2 تا RA برای یک نفر به طور همزمان وجود داره؟ چون بعضی از RA ها حداکثر 10 ساعت هستند و برای پر کردن 20 ساعت میشه 2 تا RA همزمان گرفت؟

با تشکر

من بشخصه همچين چيزي نديدم. شما در قبال RA تعهد داريد وزمانتون رو چطور ميخواهيد تقسيم كنيد؟ در صورتيكه TA+RA حتي +Fellowship منطقيه .
    شايد دوستان چنين تجربه ايي داشته باشند اما در ظاهر كه منطقي به نظر نمياد.شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

دوستان با خیلی از اساتید وقتی صحبت میکنیم میگن در حال حاضر فاند نداریم.خیلی از بچه های اونطرف میگن فاند اساتید اواخر دسامبر مشخص میشه. کسی اطلاع دقیقی داره؟میدونید استادا کی دقیقا میفهمن برای فال 2014 فاند خواهند داشت یا نه؟
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    دوستان با خیلی از اساتید وقتی صحبت میکنیم میگن در حال حاضر فاند نداریم.خیلی از بچه های اونطرف میگن فاند اساتید اواخر دسامبر مشخص میشه. کسی اطلاع دقیقی داره؟میدونید استادا کی دقیقا میفهمن برای فال 2014 فاند خواهند داشت یا نه؟
    تاریخ دقیقی نداره. بعضی ممکنه گرنت چند ساله داشته باشند و از حالا برای دو سه سال بدونند وضعیت چطوره. در کانادا نتیجه گرنت های اصلی دولتی اواخر مارچ مشخص میشه. گرنت های صنعتی هر موقع سال ممکنه باشه. بهر حال معمولا در طول ترم زمستان (ژانویه تا آوریل) استادها تصمیم نهایی را باید اتخاذ کنند در مورد اینکه برای سپتامبر چند تا دانشجو بگیرند.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

دوستان استادی که به من توی یکی از دانشگاههای امریکا پذیرش داده گفته من فاند ندارم،الان پذیرش من هم اومده از این دانشگاه و چون رنکش خوبه من میخوام برم و از دستش ندم.به جز فاند استاد یا RA چه کمک هزینه هایی وجود داره که بشه ازش استفاده کرد؟از کجا باید پرسید؟از کجا باید پیگیری کرد؟ مثلا TA رو باید از کی پرسید؟مثلا وامی یا چیز دیگه ای هست که بشه استفاده کرد؟
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    دوستان استادی که به من توی یکی از دانشگاههای امریکا پذیرش داده گفته من فاند ندارم،الان پذیرش من هم اومده از این دانشگاه و چون رنکش خوبه من میخوام برم و از دستش ندم.به جز فاند استاد یا RA چه کمک هزینه هایی وجود داره که بشه ازش استفاده کرد؟از کجا باید پرسید؟از کجا باید پیگیری کرد؟ مثلا TA رو باید از کی پرسید؟مثلا وامی یا چیز دیگه ای هست که بشه استفاده کرد؟
    سلام
    در سايت دانشگاه بخشي به اين موضوع اختصاص داره. شما از TA‌و RA و Fellowship‌مي تونيد استفاده كنيد. يكي سري فاندها فقط مختص آمريكايي هاست و در خصوص وام هم بايد سايت رو خوب بخونيد. هر دانشگاه سياست هاي خاصي داره. TA‌دست دانشگاهه و معمولا با پذيرش به شخص اعلام ميشه و تكيه اش بيشتر روي نمره ي بالاي تافله و رقابتيه. البته هر دانشگاه فرق داره مبلغش و معمولا كل هزينه رو پوشش نميده اما هستند دانشگاه هايي كه كل مبلغ رو هم پوشش ميده. Fellowship تكيه اش بيشتر روي GRE و معدل شماست اون دانشگاه هايي كه ديدم و رقابت روش سنگينه. در كل به نظرم با خود دانشگاه هماهنگ كنيد و البته كمي هم عجله كنيد چون تاريخ اپلاي كردن براي كمك هزينه ها معمولا در همين حواليه از نظر زماني و ممكنه از دست بديد.
    شادزي

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

دوستان وقتی کسی فاند میگیره برای دکتری باید شهریه دانشگاه رو هم با همون فاند بده یا شهریه بهش بخشیده میشه؟ مثلا من اگه 25000$ از یکی از دانشگاه های امریکا فاند بشم شهریه هم باید بدم یا بهم بخشیده میشه؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jamalkheiri نمایش پست ها
    دوستان وقتی کسی فاند میگیره برای دکتری باید شهریه دانشگاه رو هم با همون فاند بده یا شهریه بهش بخشیده میشه؟ مثلا من اگه 25000$ از یکی از دانشگاه های امریکا فاند بشم شهریه هم باید بدم یا بهم بخشیده میشه؟
    سلام
    اين رو دانشگاه در نامه ي فاندتون مشخص ميكنه يا نامه ي پذيرش . مثلا ميزنه هزينه ي دانشگاه Waive شده و اين مبلغم فاند. با توجه به مبلغ فاندتون بعيد ميدونم كه شهريه به شما بخشيده شده باشه احتمالا شهريه رو از همين بايد بپردازيد. ولي بهتره كه جاي پرسش در اينجا از خود دانشگاه بپرسيد كه خيلي هم معتبرتره.شادزي

اگه بخواهیم بگیم که بدون فاند می خواهیم تحصیل کنیم اون قسمت مربوط به TA شدن رو هم باید no بزنیم ؟؟
    خیلی ممنون از راهنماییتون

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط n_k نمایش پست ها
    اگه بخواهیم بگیم که بدون فاند می خواهیم تحصیل کنیم اون قسمت مربوط به TA شدن رو هم باید no بزنیم ؟؟
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    اگر نمره زبانتون خوبه چرا no بزنيد؟ حالا شانستون رو امتحان كنيد. no زدن روي پذيرش يا عدم پذيرش شما تاثيري ندار.
    شادزي

سلام دوستان
    ببخشید نتیجه پذیرش حدودا چه مدت بعد از deadline میاد؟ و آیا همونموقع میگند که فاند به ما تعلق گرفته یا خیر؟
    اینطور که خوندم گویا TA رو منحصرا دپارتمان میده و ربطی به استاد نداره ، ولی RA دست استاد هست . آیا استاد هم توی همین جواب پذیرش دانشگاه مینویسه که RA تعلق گرفته یا نه؟

و مثلا اگر دپارتمان بخواد به کسی TA کامل بده (فول فاند) از طرفی دانشجو با استاد هماهنگ کرده باشه و استاد هم میخواسته RA کامل بده(فول فاند) ، بعد دپارتمان موقع فرستادن جواب پذیرش TA رو حدف میکنه و فقط همون RA رو میده ؟

این fellowship که گفتین بسته به GRE و معدل داره ، یعنی ترکیب هردو با هم یا جدا جدا حساب میکنن؟ مثلا شاید یکی معدل لیسانسش 15 باشه ولی GRE از همه بالاتر باشه!
    و این فلوشیپ چند درصد هزینه هارو پوشش میده ؟ قائده مشخصی داره؟

همچنین TA یا RA چند درصد هزینه هارو پوشش میدن؟ مثلا ممکنه بگن شما یا 100% فاند میگیرید یا 50% و حالت دیگه ای نداره ، یا اینکه هر حالت و درصد دیگه ای ممکنه؟