صفحه 25 از 32 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 316

موضوع: انواع کمک هزینه دانشجویی

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : انواع کمک هزینه دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط puryas نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راستش اپلیکیشن من این روزا تو یه شرایط خاص قرار گرفته که حتما نیاز به کمک دوستان با تجربه دارم. من الان از University of Southern California و Carnegie Mellon University پذیرش دارم. هزینه ی هردو چیزی حدود 60000 دلار در ساله. در مورد USC با پرس و جویی که تو این چند روزه از دانشجوهای ایرانی اونجا کردم، کلا خبری از فاند نیست واسه مستر! در مورد CMU هم 12500 دلار فاند برام در نظر گرفتن که یکی از ایرانی هایی که اونجا دکترا میخونه بهم گفت این بیشترین فاندیه که به یه دانشجوی مستر میدن!
    با این شرایط این دو تا پذیرش هیچ فرقی با ریجکت ندارن واسم. تا اینکه دیشب یکی از دوستام که قبلا TA درس استاتیکم تو دانشگاه (دانشگاه تهران) بود و مسترشو از استنفورد گرفته، بهم پیشنهاد استفاده از وام دانشجویی (Private Student Loan) رو داد. من هم یکم تحقیق کردم و کم و بیش در مورد قوانین این نوع وام اطلاعات پیدا کردم. اما نیاز به یه نفر دارم که قبلا این تجربه رو داشته تا بتونم در مورد یه سری چیزا مطمئن شم. چون این وام تنها راهه. خواهشا اگه کسی تجربه ای داره کمک کنه.
    ممنون
    CMU رو چک کرده اید که در صورت داشتن این فاند شهریه تان هم ویو میشود یا نه؟ یا اینگه این مبلغ کل فاند است و شهریه را هم باید خودتان بدهید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    CMU رو چک کرده اید که در صورت داشتن این فاند شهریه تان هم ویو میشود یا نه؟ یا اینگه این مبلغ کل فاند است و شهریه را هم باید خودتان بدهید؟
    نه شهریه رو ویو نکرده. یعنی شرایط واسه همه ی داشجو های مستر همینه. چند تاشونو تو GradCafe دیدم. همونطور که گفتم شهریه+هزینه ی زندگی حدود 60000 تا میشه که تقریبا 50000 تاش میمونه به عهده ی خودم. اگه بتونم یه وام دانشجویی بگیرم (که میگن شدنیه فقط یکیو میخوام که تجربشو داشته باشه تا از یه سری مسائل مطمئن شم)، به احتمال زیاد برای سال دوم فلوشیپ و TA میگیرم. قسطای وامم هر وقت درسم تموم شد ازم میگیرن که اون موقع طبیعتا دادن 600-700 دلار در ماه به بانک خیلی سخت نیست.
    البته یکم شرایط پیچیده ایه ولی فکر میکنم CMU ارزششو داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    construction engineering and management,university of tehran

پیش فرض پاسخ : نتايج پذيرش رشته‌هاي فني مهندسي در سال 2014

این میگه اگر فول تایم ترم و برداری شهریت ویو میشه ولی در هر صورت باید ترمی 2400 خودت از جیب برای فی بدی که عموما درصدی از بیمه هستش.

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue_Heart نمایش پست ها
    1.نام رشته تحصیلی و مقطع آن: PhD in Chemistry
    2.نام دانشگاه مقصد: Louisiana State University
    3.نام دانشگاه کارشناسی و کارشناسی ارشد: مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر (همون دانشگاه لیسانس)
    4.معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد:3.3/4 و 3.8/4
    5.نمرهGMAT یاGRE: وربال: 147، ریاضی: 168، رایتینگ: 3.5
    6.نمره تافل/آیلتس: 7.0
    7.تعداد و نوع مقالات: دو تا ISI اکسپت شده، دو تا کنفرانس خارجی و یه دونه داخلی
    8.سابقه کار: هیچ کار
    9.مقدار و نوع کمک هزینه دریافتی: TA:Totaling $22,500

10.نحوه و زمان اطلاع رسانی در مورد پذیرش و توضیحات مربوطه:
    11 فوریه مصادف با 22 بهمن! ایمیل دادن از طرف دانشکده که حاوی نامه ادمیژن با توضیحات مربوط به فاند توش نوشته شده بود. گفتن باید ریز نمرات رسمی بفرستی، تا نامه ادمیژن دانشگاه و نامه های مربوط به سفارت رو بخش international service برات بفرسته. یه بخشی راجع به فاندم تو نامه هست که من سر در نیاوردم. بچه ها اگه لطف کنن بگن من از شهریه هم معاف شدم یا نه، ممنون میشم. البته از دانشگاه هم پرسیدم، ولی هنوز جواب ندادن. در ادامه اینکه بهم TA دادن، این جمله ها هست:
    Graduate students with normal, full-time (50%/20 hours per week) assistantships will receive a full tuition exemption. Graduate assistants are responsible for paying all required University fees and are treated as state residents for fee purposes. For the 2013- 2014 academic year, these fees total about $2,400 .

11.تماس با اساتید قبل از اپلی:
    من تماس داشتم ولی اونا اصلا و ابدا جواب ندادن. یادمه یه ایمیل خشک و خالی تشویق به اپلای هم از استادای این دانشگاه نگرفتم، کلا هیچ استادی از هیچ دانشگاهی به من هیچ جواب درست و حسابی نداد، به جز یه دانشگاه داغون که با هم مصاحبه داشتیم ولی من خودم اپلای نکردم.

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    NC State University

دوستان پس از اپلای آیا برای فاند باید بصورت جداگانه اپلیکیشن پر کنیم؟
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa_CM نمایش پست ها
    دوستان پس از اپلای آیا برای فاند باید بصورت جداگانه اپلیکیشن پر کنیم؟
    بستگی دارد
    بعضی دانشگاه ها میگویند همان اپلیکیشن ارسالی اولیه ، برای فاند هم در نظر گرفته می شود اما بعضی دانشگاه ها باید فرم خاصی پر کرد یا روال خاص دیگری دارد-سایت دانشگاه را باید چک کنید

Junior Member

من وام نگرفتم ولی به تازگی برای یکی از دوستان که بشدت نیاز به داشت این وام یه مدت نسبتا زیادی تحقیق کردم .سوالتونو بگید ،خوشحال میشم بتونم کمکی کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط puryas نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راستش اپلیکیشن من این روزا تو یه شرایط خاص قرار گرفته که حتما نیاز به کمک دوستان با تجربه دارم. من الان از University of Southern California و Carnegie Mellon University پذیرش دارم. هزینه ی هردو چیزی حدود 60000 دلار در ساله. در مورد USC با پرس و جویی که تو این چند روزه از دانشجوهای ایرانی اونجا کردم، کلا خبری از فاند نیست واسه مستر! در مورد CMU هم 12500 دلار فاند برام در نظر گرفتن که یکی از ایرانی هایی که اونجا دکترا میخونه بهم گفت این بیشترین فاندیه که به یه دانشجوی مستر میدن!
    با این شرایط این دو تا پذیرش هیچ فرقی با ریجکت ندارن واسم. تا اینکه دیشب یکی از دوستام که قبلا TA درس استاتیکم تو دانشگاه (دانشگاه تهران) بود و مسترشو از استنفورد گرفته، بهم پیشنهاد استفاده از وام دانشجویی (Private Student Loan) رو داد. من هم یکم تحقیق کردم و کم و بیش در مورد قوانین این نوع وام اطلاعات پیدا کردم. اما نیاز به یه نفر دارم که قبلا این تجربه رو داشته تا بتونم در مورد یه سری چیزا مطمئن شم. چون این وام تنها راهه. خواهشا اگه کسی تجربه ای داره کمک کنه.
    ممنون

Senior Member

سلام خدمت اساتید٬ من برای TA میتونم میل بزنم به Student Financial Aid Office و درخواست TA کنم؟ مثلا میل زیر خوبه؟
    Dear
    I have been admitted for PhD program in engineering department, I am seeking teaching assistant roles in department,I would highly appreciate it if you could help me

اساتیدشون جواب نمیدن.

Junior Member

سلام بر دوستان
    راستش من چند روز پیش یک ایمیل پذیرش با بورس TA بدستم رسیده که یک خورده مبهمه، چرا که صریحا نگفته که شهریه رو بطور کامل ویو میکنه یا نه، و چند تا نکته ناواضح دیگه. متن مربوطه به آفر، اینه:

We offer you a 1/2 time graduate assistantship, consisting of a 1/2 time teaching assistantship (TA) during the regular academic year of 2014-2015. This appointment is offered for a total of two consecutive semesters, and includes the benefits listed below:

Fall 14 & Spring 15 Stipend - 20 weeks - 19.2k
    Health Insurance - 1.6k
    Tuition Waiver - 15 Credits - 9.3k
    Tot. - 30.1k

چند تا سئوال دارم که ممنون میشم به هر کدوم که مسلط بودید جواب بدید:
    1) توی وبسایت مربوط به هزینه های دانشگاه دیدم که شهریه برای in-state هر واحد حدود 600 دلاره و برای out-state حدود 1200 دلار. من یه خورده تو اینترنت سرچ کردم، یه جا دیدم که گفته بود دانشجوهای international که با ویزای F1 میاند همون شهریه in-state رو پرداخت میکنند. توی آفری که برای من اومده هم بر مبنای in-state محاسبه شده. حالا میخواستم ببینم که آیا شهریه بنده طبق in-state محاسبه میشه، که در این صورت کاملا ویو شده، و یا اینکه طبق out-state محاسبه میشه و من باید از حقوق خودم مابه التفاوت اون رو پرداخت کنم.
    2) ممنون میشم اگه بگید منظور از TA نیمه وقت چیه. آیا این 20 هفته ای که باید کار کنم، میشه یک هفته در میون؟ یا که نه، تو یک ترم باید تمموم بشه؟ راجع به میزان ساعات کاری در هفته هم چیزی نگفته. و البته این رو هم بیان نکردند که در حد تدریس درس از من میخواند، یا حل تمرین، یا تصحیح برگه و یا ... اگر نظراتتون رو بفرمایید ممنون میشم.
    3) توی ایمیل نگفته من تا کی فرصت قبول و یا رد آفر رو دارم، جز اینکه گفتند "در اسرع وقت". از طرفی یه دو سه تا اپلیکیشن برای دانشگاههای با رنک زیر 10 در دست بررسی دارم که هنوز جوابشون نیومده و من کورسوی امیدی هم به اونا دارم! به نظرتون چه کار کنم؟ بهشون بگم بهم وقت بدید جواب بقیه اپلیکیشن هام بیاد اگه مجبور شدم میام پیشتون! (البته این دانشگاه خودش زیر 50 هست) یا فعلا چیزی نگم؟ امکان داره که چند روز دیگه ایمیل بزنن که آفر شما بدلیل تاخیر در پاسخ لغو شده؟
    4) امکان دارده این TA نیمه وقت که پیشنهاد دادند رو به فول تایم با حقوق دو برابر تبدیل کنند؟ یا که نه من نیم وقت کار میکنم ولی حقوق ارائه شده در حد فول تایمه و بیشتر از این نمیشه؟
    5) اگر طبق شهریه in-state پیش بریم، من با استفاده از نرم افزار محاسب هزینه های مربوط به تحصیل، سکونت و زندگی، که توی سایت خود دانشگاه بود، به این نتیجه رسیدم که پذیرش فول فاند دارم (البته امیدوارم!)؛ در سال حدود 8k اضافه میارم. اما در صورت پرداخت out-state تقریبا چیزی اضافه نمیارم. از طرفی من متاهلم و توی سایت دیدم که هزینه بیمه سلامت برای همسر حدود 5k هست. از طرفی مخارج دیگه هم قاعدتا به اون اضافه میشه. یک سری توی فروم اپلای ابرود زدم، بعضی دوستان معتقد بودند که متاهل یا مجرد بودن تاثیری در میزان فاند نداره، برخی هم کاملا برعکس. برای همین از دوستانی که اطلاعات دقیق دارند خواهش میکنم راهنمایی کنند. آیا باید ازشون بخوام که فاندم رو افزایش بدند؟

با تشکر از وقت همه دوستان
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    طراحی شهری دانشگاه شیراز

سلام دوستان
    من به تازگی برای دانشگاه cincinnati در رشته برنامه ریزی شهری پذیرش گرفتم اما فقط 7700 دلار برای سال اول بهم می دن و بقیه هزینه را باید خودم بدهم که تواناییش را ندارم. آیا راهی دیگه هست که بتونم کمک هزینه بگیرم؟

اداش من خودم از آکسفورد بروک انگلستان پذیرش گرفتم ولی موفق نشدم حتی یک ریال ! فاند بگیرم .قیدش رو زدم .
    والا بدون پول رفتن و با بدبختی زندگی کردن و با بدبختی راه رفتن خودش کمتر از اینجا موندن نیست
    .الان هم یک سوال دارم و اون اینکه برخی موسسه های خصوصی فاند میدن . میخواستم ببینم کسی اطلاعی داره ؟(مثلا موسسه خیریه )