صفحه 28 از 32 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 316

موضوع: انواع کمک هزینه دانشجویی

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انواع کمک هزینه دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط Fardin446 نمایش پست ها
    میشه بگین مثلا چند دلار برای یک سال میتونه هزینه دانشگاه و زندگی رو در امریکا تامین کنه؟ چقدر دانشگاه و چقدر زندگی ؟
    سلام
    یه کم سوالتون کیله. به شما بستگی داره که چطور خرج کنید. به شهر ایالت دانشگاه و ... بستگی داره. اکثرا دانشگاه های امریکا یک جدولی از هزینه های میانگین یک دانشجو دارند فقط کمی گشتن نیاز داره در سایت دانشگاه مورد نظرتون.
    شادزی
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    سلام
    یه کم سوالتون کیله. به شما بستگی داره که چطور خرج کنید. به شهر ایالت دانشگاه و ... بستگی داره. اکثرا دانشگاه های امریکا یک جدولی از هزینه های میانگین یک دانشجو دارند فقط کمی گشتن نیاز داره در سایت دانشگاه مورد نظرتون.
    شادزی

ببینید، مثلا شما کسی رو سراغ دارید که تمام هزینه های خودش و همسر و یدونه بچه شو بتونه از دانشگاه (فاند) دریافت کنه؟ (دانشجوی دکترا از امریکا) ( با فرض داشتن رزومه
    5 مقاله IEEE Transaction
    نمره زبان 105 iBT

دوستان این افرادی که به عنوان Associate Professor و یا Assistant Professor هستند هم فاند دارن یا فقط پروفسورها؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nima93 نمایش پست ها
    دوستان این افرادی که به عنوان Associate Professor و یا Assistant Professor هستند هم فاند دارن یا فقط پروفسورها؟؟
    دارندگان این عناوین هم پروفسور هستند و میتوانند فاند بدهند. این عناوین معادل استادیار و دانشیار در سیستم دانشگاهی ایران است.

Junior Member

سلام دوستان.
    ببخشید من یک مطلبی رو درست متوجه نشدم ممنون میشم راهنمایی کنید.
    تا اونجایی که من فهمیدم RA مخصوص استاده. حالا افرادی که بدون تماس با استاد اپلای میکنند و فاند میگیرن، ینی دانشگاه فاندشون رو میده؟یعنی هرگز بهشون RA تخصیص پیدا نمیکنه؟ یا دانشگاه یه استاد رو خودش assign میکنه و اون فاند رو میده؟
    سوال دیگه اینکه بعد پذیرش به صورت قطعی وضعیت فاند مشخص میشه؟ یا بعدش میشه با استادا صحبت کرد برای RA ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramhsn نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    ببخشید من یک مطلبی رو درست متوجه نشدم ممنون میشم راهنمایی کنید.
    تا اونجایی که من فهمیدم RA مخصوص استاده. حالا افرادی که بدون تماس با استاد اپلای میکنند و فاند میگیرن، ینی دانشگاه فاندشون رو میده؟یعنی هرگز بهشون RA تخصیص پیدا نمیکنه؟ یا دانشگاه یه استاد رو خودش assign میکنه و اون فاند رو میده؟
    سوال دیگه اینکه بعد پذیرش به صورت قطعی وضعیت فاند مشخص میشه؟ یا بعدش میشه با استادا صحبت کرد برای RA ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    روال در جاهای مختلف و رشته های مختلف فرق میکنه. در بعضی جاها کمیته پذیرش فایل متقاضیانی رو که از حداقل شرایط پذیرش برخوردار هستند در اختیار استادها میگذاره تا اونها دانشجویان موردنظرشون رو انتخاب کنند. طبعا در این حالت اگر از استاد موافقت قبلی گرفته باشید شانستون بالاست. البته اگر تماس هم نگرفته اید باز هم شانس دارید چون ممکنه رزومه شما در اینمرحله چشم استاد را بگیره و خودش شما را انتخاب کنه. ولی اگرقول قبلی به کس دیگری داده باشه طبعا شانس شما پایین میاد. بهمین دلیله که تماس با استاد توصیه میشه.
    در بعضی دانشگاههای دیگر کمیته دانشجویان پذیرفته شده رو انتخاب میکنه و دانشجویان یک یا دو ترم وقت خواهند داشت تا سوپروایزر انتخاب کنند. در این حالت باید بعد از شروع تحصی سعی کنید نظر استاد را جلب کنید. امکان دارد دانشکده خودش تامین فاند دانشجو در سال اول را بعهده بگیره. در بعضی رشته ها هم اصولا فاند RA مرسوم نیست و بورس دانشجو از طریق اسکالرشیپ ها و TA هایی تامین میشه که در اختیاز دانشکده است.

سلام دوستان!!
    استادی از کانادا جواب دادند که مایلم باهم کار کنیم و اگه موافقی بگو تا بقیه مراحل تا اومدن ت اینجا رو ادامه بدیم (پوزیشن مستر)! حالا من چند تا سوال داشتم. ممنون می شم سریع راهنمایییییی م کنید.

-مبلغی به عنوان annual stipend توی announcement که ایمیل کردند ذکر شده حالا من نمی دونم که از این مبلغ باید شهریه دانشگاه رو بدم یا اون رو استاد تقبل می کنه؟
    - غیر از شهریه دانشگاه، هزینه های دیگه مربوط به دانشگاه وجود داره؟ مثل بیمه یا ... اگر هست اون ها رو باید از همین مبلغ پرداخت کنم؟ مالیات هم از این حقوق کم می شه؟
    - این حقوق به خاطر این هست که من رو teacher assistant فرض کردند یا TA بودن یه چیز جداست؟ کلن چه آپشن هایی است که می تونم از طریق مبلغی که دستم رو می گیره رو افزایش بدم؟!!

نمی دونم سوالاتم رو راجع به فاند و هزینه ها چه طور با ایشون مطرح کنم! ممنون می م تجربه هاتون رو در اختیارم بگذارید و نظرتون رو بگید که قبل از پذیرش رسمی چه چیزهایی رو چه جوری از استادم بپرسم!!!

ممنوووووووونم از راهنمایی های همیشگی تون.

پیش فرض پاسخ : Fellowship به جای RA و TA

ممنون میشم اگه کسی بتونه در مورد انواع فاند که در عکس اومده توضیح بده و فرقشون با هم رو هم بیان کنه

[IMG][/IMG]

ApplyAbroad Hero

مورد اول کمک هزینه ای است که بسیار رقابتی است و دانشگاه بخاطر رزومه بسیار خوب به دانشجویان ارائه میده که شامل شهریه دانشگاه و حقوق ماهیانه میشه و در قبال اش کار خاصی لازم نیست انجام بدید فقط باید معدل تون در سطح بالایی هر ترم نگه دارید تا این کمک هزینه تمدید بشه.
    مورد دوم حذف شهریه دانشگاه است که در این حالت برخلاف حالت اول تنها از پرداخت شهریه معاف میشید یا شهریه تون مثل دانشجوهای بومی ایالت حساب میشه(برای آمریکا)
    مورد سوم کمک هزینه تحقیقاتی است که برای انجام تحقیقات در آزمایشگاه یا بر روی پروژه تعریف شده، استاد به شما میده که میتونه شامل شهریه و حقوق ماهیانه یا تنها یکی از اینها باشه.
    مورد چهارم هم کمک هزینه تدریس در دانشگاه است که شامل کلاس های حل تمرین و تصحیح ورقه و... است که باز میتونه شامل معافیت از شهریه و حقوق ماهیانه یا تنها یکی از اینها باشه.
    مورد پنجم فکر می کنم انواع متفرقه ای از کمک هزینه باشه که سازمان های مختلف ارائه می کنند و شامل موارد بالا نیست(این مورد رو مطمئن نیستم)

Junior Member

با سلام، میخواستم بدونم اگه کسی Fellowship بگیره، میتونه در کنارش هم برای فاند TA اقدام کنه تا بتونه پول بیشتری کسب کنه برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر؟ یعنی دانشگاه در کنار فاند fellow اجازه TA شدن هم میده؟ اگه جواب مثبته چه مقداری هست مقدار کمک هزینه TA؟ من فاند fellowship گرفتم از آمریکا استاد گفت سالی 18000 تا.. حالا میخواستم بدونم میتونم TA هم بگیرم؟