صفحه 8 از 32 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 316

موضوع: انواع کمک هزینه دانشجویی

پیش فرض Request Letter for Financial Aid

سلام
    یکی از دانشگاههای اروپا که من قبول شدم برای دادن اسکولارشیپ از من یه نامه خواسته که توش شرایطم رو براشون شرح بدم و بگم که چرا اسکولارشیپ می خوام. از دوستان اینجا کسی تجربه ای ذدر این خصوص داره؟
    می دونین چی و چه جوری بنویسم که بهتر بتونم قانعشون کنم؟
    ممنوم می شم اگه کسی کمک کنه
    ببخشید که اینجا مطرح کردم، موضوع مربوط تر پیدا نکردم.

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض پاسخ : Request Letter for Financial Aid

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa kh نمایش پست ها
    سلام
    یکی از دانشگاههای اروپا که من قبول شدم برای دادن اسکولارشیپ از من یه نامه خواسته که توش شرایطم رو براشون شرح بدم و بگم که چرا اسکولارشیپ می خوام. از دوستان اینجا کسی تجربه ای ذدر این خصوص داره؟
    می دونین چی و چه جوری بنویسم که بهتر بتونم قانعشون کنم؟
    ممنوم می شم اگه کسی کمک کنه
    ببخشید که اینجا مطرح کردم، موضوع مربوط تر پیدا نکردم.
    فکر کنم بهتر باشه اول برید سایت دانشگاه ببینید این اسکالرشیپ که میخوان بهتون بدن بر چه اساسیه.(قبلا انواع مدلهای اسکالرشیپ رو گفتم.چند صفحه برگردید عقب میتونید همش رو بخونید) احتمال زیاد توی سایت نوشته که به چه کسایی بورس میدن.از روی همون میتونید بفهمید چه نوعی هست.

اگر بر اساس Financial need هست ، این رو به کسایی میدن که وضع مالی خوبی ندارن و نمیتونن از پس شهریه و .. بربیان.
    برای این میتونید بنویسید که شما و خانوادتون تمام تلاش خودتون رو میکنید ولی با این وجود میزان حقوق یا درامد خانوادگیتون اونقدر زیاد نیست که بتونید از پس شهریه بربیاید.
    فقط دقت کنید توش همش اه و ناله نکنید.یه مقداری از شرایط بد اقتصادی بگید.یکم از تفاوت بسیار زیاد توی دستمزد شما با دستمزد ساکنان کشور مقصدتون بنویسید.
    ولی این رو یادتون باشه که حتما یه مطلبی هم توش جا بدید که شما دارید سعی خودتون رو میکنید که روی پای خودتون وایسید حالا اگه بهتون بورس بدن کمک زیادی میشه ولی دوست دارید که خودتون هم توی این راه و برای استقلال مالیتون و یا برای جبران کمک اونها به شما،تلاش کنید حالا یا با کار پاره وقت یا کمک به بقیه دانشجوها برای درس خوندن یا استادیار شدن یا ..... (اینطوری حتی اگه نخوان بورس هم بدن ،شما رو برای چیزهای دیگه مثل RA,TA هم ممکنه درنظر بگیرند.)

اگر بر اساس Merit بود. این رو به کسایی میدن که از نظر درسی و آکادمیک برتری دارن.
    برای این مدل باید بگید که شما دانشجوی خوب و درس خونی هستید و معدلتون --- هست و تا حالا توی زمینه های ----- کار کردید یا تحقیق کردید یا مقاله دارید. یا با استاد--- همکاری کردید.
    یه مقداری هم باید از فعالیتهای اجتماعی و داوطلبانه بگید. که این میتونه از فعالیت توی گروههای مختلف (مثلا عضویت سازمان محک،یا انجمتهای دانشگاه،داوطلب شدن توی کتابخانه محلی) یا فعالیتهای مختلف (از نواختن موسیقی ، تیم ورزشی،هر نوع هنر دستی و ...) رو شامل بشه.
    کلا باید بگید که درس براتون خیلی اهمیت داره و تا الان توی این زمینه موفق بودید ولی درس تنها بعد زندگیتون نیست و میتونید همزمان کارهای دیگه که دوست دارید هم انجام بدید.

اگه نگفته بود کدوم مدله، یه ترکیبی از این 2 بنویسید.یعنی بگید دانشجوی خوبی هستید ولی به کمک نیاز دارید و اگه بهتون فرصت داده بشه میتونید خوب پیشرفت کنید و به جامعه خدمت کنید

اگه مدلهای دیگه بود مثلا بورس برای ملیتهای خاص، باید به همون نسبت بنویسید (مثلا بورسهایی که به ملیتهای خاص میدن رو باید بنویسید که مال کدوم کشور یا ملیت هستید و اینکه به تاریخچه و فرهنگ ملیتون با وجود برخی مشکلات ویا دوره های تاریخی، افتخار میکنید و علاقه دارید و دوست دارید که بتونید به اطرافیانتان برای آشنایی بیشتر با این فرهنگ کمکی بکنید و از این جور چیزها)

باز اگه مدل دیگه ای هست میتونید بگید من هرچی تا حالا فهمیدم یا به نظرم رسید میگم بهتون
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

پیش فرض پاسخ : انواع کمک هزینه دانشجویی

Wow!خیلی خیلی ممنون که این قدر با حوصله و کامل بهم جواب دادین.
    بله فک می کنم باید ترکیبی از این دوتارو بنویسم، چون دقیقا گفته It is awarded according to grades and neediness

بازهم ممنون

Junior Member

سلام
    کسی در مورد Scholarship زیر و شرایطش اطلاعی داره؟
    Erasmus Mundus Action 2

نقل قول نوشته اصلی توسط mrkh نمایش پست ها
    سلام
    کسی در مورد Scholarship زیر و شرایطش اطلاعی داره؟
    Erasmus Mundus Action 2
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...Erasmus-Mundus
    این جا به وفور در موردش صحبت شده

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام دوستان،

من برا پاییز 2011 ادمیشن بدون فاند دارم (برا دکترا)، ولی به احتمال زیاد از سال دوم بهم فاند بدن. هزینه های دانشگاه برای یک سال تحصیلی 24 هزار دلار و هزینه های زندگی و همسر و بیمه هم چیزی در حدود 18 هزار تا.
    حالا چنتا سوال دارم برا گرفتن وام از بانکهای آمریکایی:
    1- با وجود داشتن co-signer سیتیزن آمریکا، اگه من الان برای وام اقدام کنم، کی وام رو به من میدن؟ آیا برای سال اول میتونم روش حساب کنم؟
    2- میزان وام مورد نیاز رو باید چند بزنم؟ 24 هزار یا 42 هزار (24+18)؟
    شرایط وام اینجوری که توی سایتشون زده خیلی خوبه. تا 155 هزار دلار رو برای تحصیلاتت می تونی تقاضا کنی، بهره 4 الی 7 درصد، بازپرداخت وام بعد از اتمام تحصیلات و در طی 20 سال! بس که شرایطش خوبه باورم نمیشه!
    ممنون می شم اگه جواب سوالاتم رو بدین.
    منتظرم
    برفراز آبهاي شادمان درياي ژرف،
    انديشه هامان همانگونه نامحدود،
    و دلهامان همانگونه آزاد

سلام
    ببخشید میشه یه لینک بهم معرفی کنید که در مورد کمک هزینه های دانشجویی توضیحاتی داده باشه که باشون آشنا بشم؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadii نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید میشه یه لینک بهم معرفی کنید که در مورد کمک هزینه های دانشجویی توضیحاتی داده باشه که باشون آشنا بشم؟
    ممنون
    http://www.applyabroad.org/wiki/inde...A7%D9%84%DB%8C

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

پیش فرض شرط گرفت TA چیه؟

درود بر دوستان
    آیا برای گرفتن TA باید اقداماتی کرد؟ (مثلا در جایی باید قید کنیم؟)
    یا دانشگاه با توجه به شرایط دانشجو به طور اتوماتیک TA میده؟!

اینا رو گفتم چون بعضا دوستان در گرفتن بورسیه هردوتاش (TA/RA) شامل حالشون شد.(چطور امکان پذیره؟)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شرط گرفت TA چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaBermoda نمایش پست ها
    درود بر دوستان
    آیا برای گرفتن TA باید اقداماتی کرد؟ (مثلا در جایی باید قید کنیم؟)
    یا دانشگاه با توجه به شرایط دانشجو به طور اتوماتیک TA میده؟!

اینا رو گفتم چون بعضا دوستان در گرفتن بورسیه هردوتاش (TA/RA) شامل حالشون شد.(چطور امکان پذیره؟)
    دانشگاههای مختلف سیاست متفاوتی دارند. بعضی دانشگاهها خودشون TA میدن و برای بعضی باید اقدام کنید ولی در هر حال بعد از پذیرش گرفتنه. بهترین کار اینه که با دانشکده مقصد تماس بگیرید و از خودشون بپرسید.