صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: شرایط دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو

Junior Member civilca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural engineering at CA

Arrow شرایط دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو

همونطوری که همگی میدونیم، تو سایت هردانشگاهی یک سری شرایط برای پذیرش دانشجویان جدید وجود داره.
    یعنی همون حداقل ها، مثل معدل لیسانس، نمره تافل و ...
    میخوام بدونم که این شرایط نوشته شده چقدر جدیه؟!
    برای مثال دوستم محسن در دانشگاه کارلتون و ساناز در مک گیل با معدل های 13.30پذیرفته شدند.
    پس این شرایطپذیرش چیه؟
    اونا که میگفتن زیر 15 قبول نیست!!!؟

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : شرایط دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو

نقل قول نوشته اصلی توسط civilca نمایش پست ها
    همونطوری که همگی میدونیم، تو سایت هردانشگاهی یک سری شرایط برای پذیرش دانشجویان جدید وجود داره.
    یعنی همون حداقل ها، مثل معدل لیسانس، نمره تافل و ...
    میخوام بدونم که این شرایط نوشته شده چقدر جدیه؟!
    برای مثال دوستم محسن در دانشگاه کارلتون و ساناز در مک گیل با معدل های 13.30پذیرفته شدند.
    پس این شرایطپذیرش چیه؟
    اونا که میگفتن زیر 15 قبول نیست!!!؟
    این حداقل ها خوب خیلی جدی هستند، مگر بخوان بخاطر مواردی اونا رو براتون تخفیف بدهند، مثلا اگر GRE و Toefl بالا داشته باشید. چون من هم کسایی رو دیدم، ولی تعدادش زیاد نیست، در ضمن من این دوست عزثیز رو نمی دونم ولی معمولا اونها اگر معدل لیسانستون پایین باشه ولی در عوض معدل ارشدتون خوب باشه و آزموناتون هم خوب باشه، اونوقت هست که براتون نخفیف قائل می شند.

موفق باشید
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member civilca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural engineering at CA

درسته دوست عزیز، اما این دوستان من که دانشجوی ارشدند و الان هم دانشجوی اونجان میگه بیشتر اینا فرمالیتست!
    در هر صورت ما تلاش خودمونو می کنیم اما معدل لیسانس من 14.11 هست،
    2تا ISI دارم. 8تا مقاله بین المللی. 6تا داخلی. 1 اختراع. مسابقات و تقدیرات مختلف و عضو باشگاه پژوهشگران جوان ایران. بنیان نخبگان و انجمن بتن ایران. نمره تافلمم دارم میرم برای بالای 85.
    با این شرایط چی؟ بازم ممکنه تخفیف نمیدن؟ میخوام نظرتورو بدونم.
    ممنون

Junior Member

سلام
    چند تا سوال در زمينه گرفتن پذيرش براي دانشگاه سوئد دارم..ممنون ميشم كمكم كنيد
    1) براي چند تا رشته در داشگاه هاي سوئد ميشه اقدام كرد؟
    2) امكان گرفتن كمك هزينه داشجويي هم در دانشگاه سوئد وجود دارد؟
    3) درصد قبولي در پذيرش دانشگاه سوئد چقدر است؟

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

سلام Paarmis
    خوش اومدی به این فروم. سوال شما فکر نکنم به این بخش مربوط باشه. اما من جوابتو می دم تا بی جواب نمونه. اگه مدیران صلاح بدونن جا به جا می کنن.
    1- جواب این سوال رو نمی دونم اما فکر نمی کنم محدودیت خاصی باشه. بازم از با تجربه تر ها بپرسی بهتره.
    2- کاملا بستگی به شرایطت داره. مثل معدل، مقاله، نمره زبان، رشته، ... و از همه مهمتر مقطعی که داری می ری. برای فوق شانس کمک هزینه خیلی کمه اما واسه دکترا بهتره.
    3- این سوال هم خیلی کلیه و بازم بستگی به شرایطت داره. می تونی بری تو قسمت
    گرفتن پذیرش از دانشگاه ها -> نظرخواهی در مورد شانس گرفتن پذیرش -> شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های سوئد
    و رزومه خودتو بگی و بقیه نظر می دن در مورد شانست.
    موفق باشی.

Junior Member

پیش فرض آیا می توان نمرات کاردانی را معادل زد ؟

سلام
    من کاردانیم رو در رشته کامپیوتر از دانشگاه آزاد کرج گرفتم و حالا کارشناسی رو توی همون دانشگاه و در رشته مهندسی نرم افزار دارم می خونم . می خواستم بدونم که میشه درسهایی رو که در دوره ی کاردانی خوندم توی دانشگاه های آمریکا یا سوئد و یا کشورای اروپایی دیگه معادل بزنم و کارشناسیمو اونجا ادامه بدم ؟ بخصوص درسهای تخصصیم که خیلی خوب هستن و معدل کاردانیم هم 17.5 شده .
    من عضو جدید هستم و می خواستم موضوع جدید ایجاد کنم برای سوالم ولی سیسم این اجازه رو نداد بخاطر همینم بنظرم مناسب بود تا اینجا مطرح کنم .
    خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .

Junior Member

سلام من امسال پیشم
    خیلی دوس دارم بعد از ورودم به دانشگاه واسه ادامه تحصیل برم خارج یعنی بیشتر مد نظرم دانشگاه اکسفورد
    من از الان چه کار می تونم بکنم که ذیرشم راحت تر باشه؟ یا اصلا خودشون دعوت نامه بدن ؟

این سوال شاید خود مستلزم یک تاپیک باشه اما فعلا اینجا مطرح می کنم.
    آیا کسانی که مدرک کاردانی دارند می تونند کارشناسی(لیسانس) رو در خارج از کشور ادامه دهند؟
    چه کشورهایی بیشتر این شرایط رو قبول می کنند؟

****خیلی ها منتظر جواب این سوال هستند****

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

Post داشتن مینیمم ها کافیه؟

خسته نباشین
    به نظر شما داشتن مینیمم admission requirment هر دانشگاه برای گرفتن پذیرش از اون دانشگاه کافیه؟
    منظورم اینه که اگه مینیمم admission requirment یه دانشگاه gpa.3.0 toefl.81 gre1200 باشه و ما این شرایط رو داشته باشیم ایا میتونیم امید واری بیشتری برای گرفتن پذیرش داشته باشیم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

پیش فرض پاسخ : داشتن مینیمم ها کافیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hamman نمایش پست ها
    خسته نباشین
    به نظر شما داشتن مینیمم admission requirment هر دانشگاه برای گرفتن پذیرش از اون دانشگاه کافیه؟
    منظورم اینه که اگه مینیمم admission requirment یه دانشگاه gpa.3.0 toefl.81 gre1200 باشه و ما این شرایط رو داشته باشیم ایا میتونیم امید واری بیشتری برای گرفتن پذیرش داشته باشیم؟
    سلام،
    من تو سایت خیلی از دانشگاه ها دیدم که به صراحت نوشته بود که داشتن شرایط مینیمم نمی تونه پذیرش رو قطعی کنه.... راستش تقریبا همه کسانی که برای یک دانشگاه apply می کنن شرایط حداقل رو دارن و این اعضای تصمیم گیرنده اون دانشگاه هستند که به اصطلاح نفر به نفر رو مورد ارزیابی قرار می دن بخصوص پذیرش برای حالت با fund به قول خودشون competitive هستش

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)