صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: راه های خروج از کشور برای یه انیماتور

Junior Member animations آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    گرافیک، علم و فرهنگ

پیش فرض راه های خروج از کشور برای یه انیماتور

یه انیماتور به جز تحصیل، دیگه از چه راهی می تونه از ایران بره؟

آیا راهی وجود داره که آدم برای کار بره و کلا از طریق نمونه کارهاش اقدام کنه؟! یا اینکه حتما باید اولش ویزای تحصیلی گرفت و بعد رفت؟

من در مورد راه های دیگه خروج از کشور تقریبا هیچی نمی دونم. مشکل سربازی ندارم و ترجیح می دم بابت کار به یه کشور انگلیسی زبان برم. تحصیلاتم کاردانی گرافیک بوده، ولی نمونه کارهای انیمیشن دارم... نمی دونم کاری می شه کرد یا نه.

هر اطلاعاتی بهم بدین (حتی کم) کلی بهم لطف کردین.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : راه های خروج از کشور برای یه انیماتور

تحصیل بهترین راه هست، البته منظورم تو رشته ی خودتون نیست، مثلا یادگیری زبان تو کالج زبان، به این بهانه می تونید از کشور خارج بشید و اونجا هم کار کنید تا جا بیافیتد، خود انگلیس برای این منظور خوبه البته یک هزینه هاش بالاست، مالزی هم خوبه، تا بعد سره فرصت ویزای کار بگیرید.

کشورهای اروپایی دیگه تو این زمینه یکم سخت گیری می کنند. من باز می گم، باید شروع کنید به جمع آوری اطلاعات و سنجش سطح کارتون و بعد از اون هدف گذاری کنید. ممکنه کارتون خوب باشه همون تو رشته خودتون فاند بدند یا تو یک کمپانی کار پیدا کنید. ممکن هم هست ... نیاز به یادگیری بیشتر داشته باشید.

تو اینترنت به سایت های کاریابی برید و رزومتون رو برای چند نفر پست کنید به همراه چندتا کارتون. بعد می تونید بهتر تصمیم بگیرید.

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

رشته و دانشگاه
    گرافیک، علم و فرهنگ

این خیلی جالبه...
    انگلیس برای پذیرش کالج زبان راحت ویزا می ده؟
    شما می دونین آدم موقع زبان خوندن، اجازه کار هم داره یا نه؟

الان کارهام رو دارم جمع و جور می کنم. باید چند تا ایمیل پیدا کنم که بفرستمشون.
    سایت کاریابی نمی شناسم. می رم سرچ می کنم، اگه پیدا نکردم باز مزاحمتون می شم.

تا حالا خیلی کمکم کردین attanew جان. خیلی ممنونم...

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط animations نمایش پست ها
    این خیلی جالبه...
    انگلیس برای پذیرش کالج زبان راحت ویزا می ده؟
    شما می دونین آدم موقع زبان خوندن، اجازه کار هم داره یا نه؟

الان کارهام رو دارم جمع و جور می کنم. باید چند تا ایمیل پیدا کنم که بفرستمشون.
    سایت کاریابی نمی شناسم. می رم سرچ می کنم، اگه پیدا نکردم باز مزاحمتون می شم.

تا حالا خیلی کمکم کردین attanew جان. خیلی ممنونم...
    خواهش می کنم، اگر حسابتون خوب باشه، آره ویزا میده نمی گم راحت تره ، ولی ویزا می دهند، در ضمن 20 ساعت تو هفته اگر مدت دوره ی کالجتون بالاتر از 8 ماه ( البته بین 6 و 8 شک دارم) اجازه کار دارید.

من در خدمتم، موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member pargol آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Art Studies, Tehran University of Art

انيميشن جان
    اينم يه سايت معتبر در زمينه كاريابي انيميشن
    اين عبارتو سرچ كني پيداش ميكني
    AWN

رشته و دانشگاه
    گرافیک، علم و فرهنگ

ممنون دوست عزیز... بذارین از تجربه خودم توی انگلیس بگم و بعد سوالهام رو بپرسم.

اول در مورد کار:
    توی این مدت یه مسافرت برای دیدار فامیل برای من پیش اومد و تقریبا دو ماه رفتم انگلیس. اونجا برای خودم یه وبلاگ باز کردم و کارهام رو گذاشتم توش و یه رزومه هم نوشتم. توی همه سایت های کاریابی رزومه پر کردم و برای شونصد تا کار هم اپلای کردم. ولی از اون سایت ها بخاری بلند نشد.
    تا اینکه یه شرکت تولیدی از رزومه من خوشش اومد و بعد از کلی مکاتبه، با من قرار مصاحبه کاری گذاشت. وقت شما رو با جزئیاتش و دردسرهاش نمی گم. بعد از لندن رفتم تا منچستر، طرف رو دیدم و صحبت کردیم.
    از رزومه و کارهام خوشش اومد و گفت که دو هفته بیا کارآموزی تا بتونیم استخدامت کنیم... من رفتم توی اینترنت سرچ کردم و فهمیدم که با ویزایی که داشتم اجازه کارآموزی ندارم. بعد از طریق مکاتبه بهشون گفتم که طبق قوانین، باید اسپانسر من بشن و به اداره مهاجرتشون درخواست بدن تا من بتونم برم اونجا... اون هم بعد از صحبت با مافوقش دید که انگار دردسر داره و بی خیالش شد.

در مورد تحصیل:
    توی این مدت که توی انگلیس بودم، رفتم دانشگاه یکی از فامیل ها که رشته ش انیمیشن بود. قبلش با استاد راهنماش قرار گذاشته بود. استادش کارهای منو دید و گفت که خیلی تعجب کرده و راضیه از کارهام.
    بعدش به من گفت که لازم نیست BA بخونم. می تونم مستقیما بشینم سر کلاسهای Master . من تعجب کردم. چون توی ایران مدرک کاردانی گرافیک دارم و هیچ دوره لیسانسی نگذروندم!! البته ده سال سابقه کار دارم که بیشتر از پنج سالش در زمینه انیمیشن بوده. ولی چیزی که استاد گفت این بود که نمونه کارهای من معادل مقطع BA هست.

حالا سوالهام:
    1. شما می دونید چطوری می شه سابقه کاری رو تبدیل کرد به مدرک دانشگاهی؟
    2. آیا توی استرالیا می شه همچین کاری کرد؟
    3. من هدفم رو گذاشتم روی استرالیا. با توجه به اینکه نمی تونم توی دانشگاه های گرون اونجا همینطوری تحصیل کنم، آیا امکان گرفتن بورس برای من وجود داره؟ (مقطع و دانشگاهش مهم نیست)

ببخشید سرتون رو درد آوردم.
    ممنون می شم اگه اطلاعاتی در این زمینه ها دارین بهم بگین.

Junior Member esmaeeljam آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Graphic Design

نقل قول نوشته اصلی توسط animations نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز... بذارین از تجربه خودم توی انگلیس بگم و بعد سوالهام رو بپرسم.

اول در مورد کار:
    توی این مدت یه مسافرت برای دیدار فامیل برای من پیش اومد و تقریبا دو ماه رفتم انگلیس. اونجا برای خودم یه وبلاگ باز کردم و کارهام رو گذاشتم توش و یه رزومه هم نوشتم. توی همه سایت های کاریابی رزومه پر کردم و برای شونصد تا کار هم اپلای کردم. ولی از اون سایت ها بخاری بلند نشد.
    تا اینکه یه شرکت تولیدی از رزومه من خوشش اومد و بعد از کلی مکاتبه، با من قرار مصاحبه کاری گذاشت. وقت شما رو با جزئیاتش و دردسرهاش نمی گم. بعد از لندن رفتم تا منچستر، طرف رو دیدم و صحبت کردیم.
    از رزومه و کارهام خوشش اومد و گفت که دو هفته بیا کارآموزی تا بتونیم استخدامت کنیم... من رفتم توی اینترنت سرچ کردم و فهمیدم که با ویزایی که داشتم اجازه کارآموزی ندارم. بعد از طریق مکاتبه بهشون گفتم که طبق قوانین، باید اسپانسر من بشن و به اداره مهاجرتشون درخواست بدن تا من بتونم برم اونجا... اون هم بعد از صحبت با مافوقش دید که انگار دردسر داره و بی خیالش شد.

در مورد تحصیل:
    توی این مدت که توی انگلیس بودم، رفتم دانشگاه یکی از فامیل ها که رشته ش انیمیشن بود. قبلش با استاد راهنماش قرار گذاشته بود. استادش کارهای منو دید و گفت که خیلی تعجب کرده و راضیه از کارهام.
    بعدش به من گفت که لازم نیست BA بخونم. می تونم مستقیما بشینم سر کلاسهای Master . من تعجب کردم. چون توی ایران مدرک کاردانی گرافیک دارم و هیچ دوره لیسانسی نگذروندم!! البته ده سال سابقه کار دارم که بیشتر از پنج سالش در زمینه انیمیشن بوده. ولی چیزی که استاد گفت این بود که نمونه کارهای من معادل مقطع BA هست.

حالا سوالهام:
    1. شما می دونید چطوری می شه سابقه کاری رو تبدیل کرد به مدرک دانشگاهی؟
    2. آیا توی استرالیا می شه همچین کاری کرد؟
    3. من هدفم رو گذاشتم روی استرالیا. با توجه به اینکه نمی تونم توی دانشگاه های گرون اونجا همینطوری تحصیل کنم، آیا امکان گرفتن بورس برای من وجود داره؟ (مقطع و دانشگاهش مهم نیست)

ببخشید سرتون رو درد آوردم.
    ممنون می شم اگه اطلاعاتی در این زمینه ها دارین بهم بگین.
    سلام دوست عزیز ،

من هم شرایطم مثل شماست . کاردانی دارم و در گرافیک کار میکنم.
    اونطوری که من تاحالا از خوندن کلی مطلب تو اینجا متوجه شدم ، برای خوندن Master شما نیاز داری به ترجمه مدرک و نمرات کاردانیتون و یه Portfolio خوب . که این ها رو داری و فکر نمیکنم سابقه کار رو بشه به مدرک تحصیلی تبدیل کرد ، این کار رو در واقع Portfolioی شما انجام میده. در مورد استرالیا اطلاعی ندارم ولی اگه اینطور که میگین کاراتون خوبه ، احتمال گرفتن بورس خیلی خیلی بالاس براتون.
    تجربه ی شما اطلاعات جالبی به من داد ، ممنون.

راستی هنوز انگلیس هستی؟

رشته و دانشگاه
    گرافیک، علم و فرهنگ

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeeljam نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ،

من هم شرایطم مثل شماست . کاردانی دارم و در گرافیک کار میکنم.
    اونطوری که من تاحالا از خوندن کلی مطلب تو اینجا متوجه شدم ، برای خوندن Master شما نیاز داری به ترجمه مدرک و نمرات کاردانیتون و یه Portfolio خوب . که این ها رو داری و فکر نمیکنم سابقه کار رو بشه به مدرک تحصیلی تبدیل کرد ، این کار رو در واقع Portfolioی شما انجام میده. در مورد استرالیا اطلاعی ندارم ولی اگه اینطور که میگین کاراتون خوبه ، احتمال گرفتن بورس خیلی خیلی بالاس براتون.
    تجربه ی شما اطلاعات جالبی به من داد ، ممنون.

راستی هنوز انگلیس هستی؟
    ممنون دوست عزیز... نه، من الان ایرانم متاسفانه.
    بازم در مورد سابقه کار به مدرک تحقیق می کنم. توی اینترنت سایت هایی در این رابطه هست، ولی نمی دونم چقدر معتبرند.
    موفق باشید

دوست عزیزم،
    اول اینکه خیلی خوشحال میشم اگر آدرس وبلاگت رو اینجا هم بزاری تا ببینیم، (شخصا برام جالبه اگر امکانش باشه)
    دوم اینکه، بله، معمولا مدارس و دانشگاههای خوب در این زمینه (بویژه اونها که پروژه بیس هستند -که میشه باز همون خوبهاش!-) هرچند معمولا شرط داشتن لیسانس یا همون bac یا bac+n رو برای دوره های مستر و بالاتر دارند، ولی اگر همراه پرونده و ترجمه مدرکتون رزومه و سوابق کاری رو بخوبی ارائه کنید احتمال اینکه برای مصاحبه صداتون کنند زیاده (ضمنا این رشته حتما مصاحبه و کنکور داره و پذیرش و این حرفها از داخل ایران امکان پذیر نیست!) و در زمان مصاحبه و کنکور هم تمام همه کل سوابق درخشان تحصیلی و کاری و غیره به یک طرف، مصاحبه، تست مهارتهای هنری و سطح نمونه کارهای همراه یک طرف دیگه! در واقع شما بدون دیپلم هم میتونید پذیرش بگیرید اگر کمی شانس و مقدار زیادی مهارت داشته باشید.
    منظورم از مهارت بهیچ وجه تسلط بر نرم افزار (های) خاصی نیست؛ (هرچند امتیاز کوچکی محسوب میشه) بلکه مهارتهای هنری مثل طراحی (شاخه ها)، سینمایی (کارگردانی، دکوپاژ، میزانسن، استتیک) و خلاقیت (روایت، ایده پردازی، پرسوناژ ...) ... هست.

و اما 4 تا نکته:
    1. من اگر کارهاتون رو ببینم بهتر میتونم راهنماییتون کنم ولی در حالت کلی، بهیچ وجه توصیه نمیکنم با ویزای تحصیل زبان انگلیسی یا بدون داشتن کار مشخص از ایران خارج بشید، درواقع حقیقت اینه که تو این رشته تا حدود خوبی توی ایران امکان پیشرفت بیشتری دارید تا هرجای دیگه، مگر اینکه در رشته مرتبط یا کار مرتبط اقدام کنید، در اونصورت حتمن حتمن برید!! البته باز بستگی به کارهاتون داره، در واقع باید توشه کافی(کارهای خوب و عالی) موقع خروج از ایران داشته باشید وگرنه به مقصد نمیرسید و وسط راه از رفتن باز میمونید.
    2. روی کار در حین تحصیل خیلی حساب نکنید (100% نباشه!) بویژه اینکه فکر کنید در رشته خودتون باشه! و باز بویژه در ترمهای اول، بعلاوه بعد از همه اینها حتی اگر کار مناسبی هم پیدا کنید بعنوان محصل معمولا تنها 20 ساعت در هفته اجازه کار دارید که بزحمت هزینه های جاریتون رو جواب بده، بنابراین بیگدار و فقط برای خروج از کشور به آب نزنید! چراکه با خوندن زبان در خارج از کشور حد اکثر یکی دو سال اونجایید، بدون اینکه بتونید کار مرتبطی داشته باشید یا تو رشته خودتون پیشرفت خاصی بکنبد فقط دو سال رو از دست دادید (باز باید دید کارتون چطوره، چراکه مهارتهای بالا میتونه این شرایط رو تغییر بده کاملا!)
    3. اینکه بنده میتونم بگم تقریبا مطمئنم که هیچ دانشگاه یا مدرسه "خوب"ی در این زمینه وجود نداره که رایگان باشه! کاملا دقت کنید حتی در کشورهایی که تحصیل کاملا رایگانه این موضوع صادقه (توجه کنید که ممکنه دانشگاهی باشه که رایگان باشه ولی بنظر من "خوب" نیست! و فقط وقت هدر دادنه؛ در واقع دانشگاههایی که بصورت تئوری این رشته رو ارائه میدن مفت نمی ارزند)؛
    4. و در مورد بورس و فاند هم باز تو این رشته ها یکم پیچیده تر هست قضیه (مگر اینکه از ایران بورس بگیرید که خیلی مزحکه چون هیچکدوم از بهترین مدارس و دانشگاهها در این زمینه تو لیست وزارت به اصطلاح علومه ما نیست که بجای خودش نکته قابل تامل و تاسف باری هست!)، در واقع شما از داخل ایران حتی راجه به پذیرش قطعی خودتون هم نمیتونید مطمئن باشید چون باید کنکور و مصاحبه بدید! بنابراین برای بورس هم نمیتونید اقدام کنید (اگر داخل دوسیتون بنویسید روی فاند حساب کردید حتمن رد میشه یا بدون توجه به این موضوع پذیرفته میشه!)، بعد از اینکه رفتید برای امتحان هم هیچی به هیچی! در واقع شما برای سال اول تحصیل به احتمال 90 درصد باید از جیب مبارک خرج کنید اون هم بمقدار معتنابهی! بعد از سال اول هم باید بدونید توی این رشته ها اولن بورسها تنوع کمتری دارن، دوما خیلی به دانشجوهای خارجی نزدیک نیستن (ولی احتمالش هست) البته همه اینها بجز کمکهای عمومیه که به دانشجوها میشه.
    5. ولی بعد از همه اینها اگر موفق بشید و در یک سیستم خوب، با پشتکار زیاد ادامه بدید، دریچه های جدید و ویژه ای بروتون باز میشه که بتمام زحماتش می ارزه. احتمالا! D:
    امیدوارم همین اتفاق هم براتون بیوفته؛

ارادت، میم
    A vaincre sans péril, on triomphe sans gloire.
    Corneille

Junior Member

سلام . اتفاقا من هم همین وضعیت رو دارم با این تفاوت که مدرک کاردانی مکانیک خودرو دارم ولی کارم ساخت انیمیشن (تیزر ، سریال و...)هست .
    خودم احساس میکنم که نیازی به تحصیلات دانشگاهی در زمینه انیمیشن (حداقل در ایران) ندارم چون همین حالا دارم کار میکنم و حتی از دوبی هم برام سفارش تیزر میاد.
    خیلی دوست دارم که بتونم تو کشورهای خارجی و بخصوص کشورهای پیشرفته و انگلیسی زبان هم کار کنم ولی گرفتن ویزای کاری برام مقدور نیست . سرمایه آنچنانی هم ندارم .
    آیا امکان این وجود داره با یه رشته درپیت و راحتی مثل همون زبان انگلیسی ، ویزا بگیرم و بعد تو اونجا بصورت پاره وقت و حتی پروژه ای کار کنم (که شامل اون 20 ساعت نشم) .
    و آیا میشه با کاردانی مکانیک خودرو ، پذیرش کارشناسی رشته های مرتبط با انیمیشن گرفت؟
    کلا برای یه انیماتور تنها و خسته چه راه هایی هست؟ D:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)