نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz نمایش پست ها
دوستان،

با توجه به این بدبختی عدم اجازه خروج واسه مشکله سربازی، پیشنهاد می‌کنید چیکار کنیم؟

من خودم فکر می‌کنم تا این مشکل یه‌جور رسانه‌ای نشه، دوره اینکه اینا بخوان به حال ما فکری بکنن رو خط بکشیم.

واسه شروع من زنگ زدم دفتر رهبری بخش نظامی گفتم آقا نمیخواد اجازه خروج بدین خوب باشه ندین، ولی‌ لاقل یه اجازه خروج بدین واسه وقتی‌ که کسی‌ می‌خواد بیا ایران ازدواج کنه یا پدر مادرش فوت کردن، آخه اینکه نمی‌شه که شما به یکی‌ که مقیم یه کشور دیگست بگی‌ نیا، یا بیا ولی‌ نمیذاریم بری. لاقل میگم بذار ترک تابعیت ایران بدیم که اونم میگن سربازی باید بره طرف. خلاصه بد دردسری شده...

می‌شه اینایی که تو ایران هستن یه همچین نامه‌ای رو بزنن دفتر رهبری، من خودم ایمیل زدم همین داستانو، ولی‌ باید نامه هم فرستاده بشه، خلاصه اینا یه فکری می‌کنن، یا به روزنامه‌ها بگیم؟ از دوستانی که ایران هستن نظری چیزی؟ خلاصه امروز مشکله بعضیا نیست ولی‌ فردا مشکله همست...
اگر درس تموم بشه و بر نگردیم، سفارت ایران صرفنظر از وضعیت سربازی برای 5 سال دیگه پاس رو تمدید میکنه؟
اقامت بعضی از کشورها دوگانه نیست. مثلا میگن نروژ به شرطی اقامت و تابعیت میده که تابعیت ایرانی رو ترک کنی. برای این کار باید سربازی رفته باشی باز؟