صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 87

موضوع: یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

Post یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

سلام
    یادمه دانشجویانی که قبل از سال ۸۲ از کشور خارج شده بودند تونستند ۲ سال پیش خدمتشون را به ۵ میلیون بخرن. (متاسفانه منبع ندارم)

آیا این قضیه هنوز ادامه داره؟ یعنی دانشجویانی که سال ۸۳ هم خارج شده بودند تونستند خدمتشون را بخرن؟....

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : فروش خدمت برای کسانی که سال ۸۳ از کشور خارج شدند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط of نمایش پست ها
    سلام
    یادمه دانشجویانی که قبل از سال ۸۲ از کشور خارج شده بودند تونستند ۲ سال پیش خدمتشون را به ۵ میلیون بخرن. (متاسفانه منبع ندارم)

آیا این قضیه هنوز ادامه داره؟ یعنی دانشجویانی که سال ۸۳ هم خارج شده بودند تونستند خدمتشون را بخرن؟....
    این قضیه تو سایت های سفارت های ایران تو آلمان و برخی دیگه اومده است، و هنوز هم ابلاغ جدیدی نیامده است. و همون برای قبل سال 82 در حال اجرا است..
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر دانشگاه و اخد معافیت تحصیلی پس از خروج

سلام
    من دارم از یک دانشگاه خارجی برای دکترا پذیرش می گیرم و بعضی از بچه ها میگن اول برو سربازی بعد برو خارج چون اگه حتی وثیقه هم بذاری باز باید برگردی سربازی رو بری. ولی شنیدم اگر چند سال خارج کشور باشی میتونی سربازی رو با 5 میلیون بخری. من می خوام تا جایی که میشه سربازی نرم. لطفا بگید من چه کار کنم؟

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط amir476 نمایش پست ها
    سلام
    من دارم از یک دانشگاه خارجی برای دکترا پذیرش می گیرم و بعضی از بچه ها میگن اول برو سربازی بعد برو خارج چون اگه حتی وثیقه هم بذاری باز باید برگردی سربازی رو بری. ولی شنیدم اگر چند سال خارج کشور باشی میتونی سربازی رو با 5 میلیون بخری. من می خوام تا جایی که میشه سربازی نرم. لطفا بگید من چه کار کنم؟
    سلام امیر جان؛
    معافیت در قبال پرداخت وجه شرایطی داره:
    شرط اول: قبل از 29/12/82 از كشور خارج شده باشند.
    شرط دوم: حداقل 2 سال در خارج از كشور اقامت و سكونت داشته باشد.
    شرط سوم: در هر مرحله حداقل 9 ماه در خارج از كشور سكونت داشته باشند.
    و ...

من فکر می کنم، راحت ترین راه برای سربازی نرفتن اینه که ادامه تحصیل بدید و امیدوار باشید که شرایط بعد از اتمام تحصیلات تون تغییر کنه.

بدرود

Junior Member

Post یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران!!!

درود.
    دوستان خیلی از شما مثل من دانشجوهایی هستین که دارین خارج از کشور تحصیل میکنین و به خاطر وثیقه‌ای که سپردین مجبورین برگردین و خدمت رو انجام بدین.
    مثلا راجع به خودم، الان توی کانادا هستم و با 15 میلیونی که دادم دست دولت (از جیب بابام)، باید برگردم. از طرفی جدای از اینکه 2 سال عمر آدم تلف میشه، امکان استفاده از ویزای کار 3 ساله بعد از تحصیل هم از آدم گرفته میشه و اگر توی اون مدت توی کانادا یا هرکشور دیگه کار نکرده باشی، امکان اخذ اقامت هم دیگه به صفر میرسه.

پس همه میدونیم که یه جوری باید این مسئله رو حل کرد، ما نباید بریم سربازی!!! بیاین فکرمونو بریزیم رو هم یه راهی پیدا کنیم، حتی اگه شده با دولت مکاتبه کنیم، نمیدونم؛ هرچی که بتونه مشکل رو حل کنه....

پایه‌ هستین این تاپیک رو ادامه بدیم؟

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران!!!

اگه از خیر این پول بگذرید نمی تونید پس از اتمام تحصیل با گرفتن کار مناسب این پول رو برگردونین؟
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران!!!

سلام

دوستان, این تاپیک جهت بررسی و یافتن راه حلی هست که بشه بدون رفتن به سربازی پس از اتمام تحصیل به ایران رفت و آمد کرد!(مشابه کسانی که تا قبل از اسفند 82 از کشور خارج شده بودن و تونستند سربازیشون رو بخرند) . همه می دونیم که خیلی هدف بزرگ و سختی هستش.
    مسلم هست که اون 15 ملیون رو میشه با مدتی کار کردن بر گردوند.مساله سربازی هست.لطفا در ارسال مطالبتون این نکات رو در نظر داشته باشید.

با تشکر.
    I am not in this site anymore.Alireza

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    سلام

دوستان, این تاپیک جهت بررسی و یافتن راه حلی هست که بشه بدون رفتن به سربازی پس از اتمام تحصیل به ایران رفت و آمد کرد!(مشابه کسانی که تا قبل از اسفند 82 از کشور خارج شده بودن و تونستند سربازیشون رو بخرند) . همه می دونیم که خیلی هدف بزرگ و سختی هستش.
    مسلم هست که اون 15 ملیون رو میشه با مدتی کار کردن بر گردوند.مساله سربازی هست.لطفا در ارسال مطالبتون این نکات رو در نظر داشته باشید.

با تشکر.
    با سلام

این موضوع که مربوط به خرید و فروش می شه، فکر نکنم تمدید بشه ( برای اونایی که قبل 82 خارج شده اند.) ولی موضوع رفت و آمد تا سال 85 تمدید شده است، یعنی اونایی که قبل 85 تو خارج بودند می تونند از اون شرایط استفاده کنند. در مورد مبلغ وثیقه می شه کاری کرد ( یعنی حالا کار کرد و پولش رو جور کرد و فرستاد واسه ی خانواده) ولی در مورد رفت و آمد فعلا اگه معافیت تموم بشه نمی تونیم رفت و آمد کنیم.

موفق و پیروز باشید.
    ویرایش توسط attanew : March 27th, 2010 در ساعت 03:20 PM دلیل: بدلیل چند ابهام
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    با سلام

این موضوع که مربوط به خرید و فروش می شه، فکر نکنم تمدید بشه ولی موضوع رفت و آمد تا سال 85 تمدید شده است، یعنی اونایی که قبل 85 تو خارج بودند می تونند از اون شرایط استفاده کنند. در مورد مبلغ می شه کاری کرد ولی در مورد رفت و آمد فعلا اگه معافیت تموم بشه نمی تونیم رفت و آمد کنیم.

موفق و پیروز باشید.
    خوبه که! یعنی 85 یایی که دو سال اقامت کردن میتونن بخرن(یعنی تا 87-88)، من درست متوجه شدم؟
    اگه اینطوری باشه میشه به تمدید مجددش هم امیدوار بود.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    خوبه که! یعنی 85 یایی که دو سال اقامت کردن میتونن بخرن(یعنی تا 87-88)، من درست متوجه شدم؟
    اگه اینطوری باشه میشه به تمدید مجددش هم امیدوار بود.
    من واضح نگفتم، شرمنده. اون دانشجویانی که قبل 85 خارج رفته باشند و در داشنگاه مورد تایید دانشجو باشند می تونند به کشور رفت و آمد کنند ولی به صورت محدود. این قانون تمدید شده تا 85 ولی دیگه بعد از اون هنوز تمدید نشده.
    ولی درباره خرید سربازی و رفت و آمد مشمولین غیر دانشجو هنوز همون قانون قبل 82 هست و تمدید نشده است.

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)