صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 87 , از مجموع 87

موضوع: یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

سلام، آیا شما کسی رو میشناسید که آذین طریق به ایران سفر کرده باشه و بدونه مشکل خارج شده باشه؟ من هرچی میگردم کاسیو پیدا نمیکنم که تعد کنه در واقع اینکار شده و موقع خروج مشکلی نداشته . mamnoon

Junior Member

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

سلام دوستان
    وضعیت من کمی پیچیده تر ازین حرفاس که بشه با خوندن یه تایپیک به جواب رسید:
    دانشجوی دوره دکتری دانشگاه تهران بودم که بنا به دلایلی انصراف دادم و حکم قطعی و سپس معرفی به نظام صادر شد.
    الان تقریبا 8 ماه از این قضیه میگذره، و مجددا درخواست بازگشت مجدد به تحصیل رو دادم (پرونده بازگشت، در حال بررسی توسط کمیسیون استانی هست و به احتمال 99% موافقت میشه).
    از طرفی برای بهار 2017 در امریکا چراغ سبز گرفتم و اگوست اپلای میکنم.
    مشکل اینجاست که نمیدونم ایا میتونم با این شرایط ایجاد شده از کشور خارج شم؟! (مشمول خدمتم، یکبار در مقطع دکتری انصراف دادم و معرفی به نظام شدم، به احتمال زیاد با درخواست برگشتم به دانشگاه تهران موافقت میشه و معافیت تحصیلی صادر میشه برام، و اینکه مجددا اواسط تحصیل دکتری اقدام به درخواست معافیت تحصیلی کنم و بخوام برم آمریکا)!
    لطفا اگه میشه راهنماییم کنید که چطوری میتونم با شرایط حاضر از کشور خارج شم و برم آمریکا (ایا درخواست بازگشت به تحصیل عاقلانس؟)
    ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

نقل قول نوشته اصلی توسط atabak-aut نمایش پست ها
    بلی تحت هر شرایطی میشه پاسپورت رو تمدید کرد نگران نباشید
    سلام. من پاسپورتم رو برای تمدید فرستادم گفتن که شما باید وثیقه بانکیتونو به نظام وظیفه تحویل بدید و یه نامه ای بگیرید از نظام وظیفه که نشون بده دیگه تعهد برگشت ندارید. شما می دونید اسم این نامه چیه؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m_firoz نمایش پست ها
    سلام. من پاسپورتم رو برای تمدید فرستادم گفتن که شما باید وثیقه بانکیتونو به نظام وظیفه تحویل بدید و یه نامه ای بگیرید از نظام وظیفه که نشون بده دیگه تعهد برگشت ندارید. شما می دونید اسم این نامه چیه؟
    من تجربه ی شخصی ندارم که نام دقیقشو بهتون بگم اما مورد چهارم (صفحه ی 6) این راهنما شاید کمکتون کنه.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

سلام. برای کسانی که مشکل مشابه دارند برای تمدید گذرنامه پس از پایان تحصیل:
    یک نسخه از همه مراحل از دید دفتر حافظ منافع هم در پیوست گذاشتم. خیلی از جزئیات در این مراحل ذکر نشده.
    برای گرفتن نامه نظام وظیفه که اسمش هست "نامه ضبط وثیقه" شما باید اول اصل مدارک تحصیلی رو بفرستید دفتر حافظ منافع برای تایید. برای تایید مدارک شما باید یک کارنامه رسمی هم از دانشگاه محل تحصیلتان به آدرس دفتر بفرستید. بعد هر اسکن مدرک تحصیلی را به طور جداگانه به همراه اسکن کارنامه آن در سامانه تاک (http://tak.mfa.ir/) بگذارید.
    بعد اسکن این مدارک را که مهر تایید این دفتر را دارند به همراه مدارکی که در پیوست هست به بستگان در ایران بفرستید که آنها بتوانند آن را به وزارت علوم بخش دانشجویان ارائه کنند که به موجب آن به شما یک نامه ای می دهند به اسم "نامه فراغت از تحصیل". این نامه اخیر را به اداره نظام وظیفه تحویل و نامه ضبط وثیقه را می گیرید. بعد اسکن آن نامه ضبط وثیقه را به دفتر حافظ منافع می فرستید تا گذرنامه شما را تمدید کنند.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل

سلام. من در فرم بورسیه دیدم که نوشته بود باید از لحاظ جسمی و روانی سالم بود. من بیماری عصبی دارم طوری که گاهی وقتا باید دارو مصرف کنم تا کنترلمو بدست بیارم یه نوع بیماری استرس شدید هستش و باید از پزشک گواهی سلامت بگیرم که اگر تست عصبی بدم، مطمعنا ریجکت میشم. آیا با این اوضاع من قادر نخواهم بود برای بورسیه ها اقدام کنم؟
    لطفا کمک کنید خیلی نیاز دارم

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل �

دوست عزیز،
    برای مورد ۳ باید اصل مدرک ایران رو هم فرستاد؟ یا کپی کفایت میکنه؟
    ممنون

صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)