صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 87

موضوع: یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران!!!

مسئله همينه. در واقع شايد يه مقدار غير واقع‌بينانه به نظر بياد ولي ما بايد يه طوري بتونيم روشي پيدا كنيم كه تمام جنبه‌هاي كارمون درست باشه. ميشه مدتي كار كرد و پول رو برگردوند به خونواده اما ظاهرا اگر كار به ضبط وثيقه بكشه و شما سرباز غايب محسوب بشي، ديگه تا آخر عمر بايد بموني تو فرنگ!
    و همچين چيزي براي امثال من كه تقريبا 99 درصد خانواده و فك و فاميلش توي ايران هستن امكان پذير نيست.
    حالا من يه سوالي دارم از دوستاني كه اطلاع دارند؛ اين قانوني كه بچه‌هاي قبل از سال 82 ميتونن بخرن سربازي‌ رو؛ چند بار تصويب شده؟ منظورم اينه كه مثلا فرض كنيد اولين بار سال 75 تصويب شده باشه براي بچه‌هاي مثلا قبل از سال 70، بعد چند سال بعد براي بچه‌هاي قبل از 75 و بعد به همين ترتيب. اگه همچين ترتيبي داشته باشه، ميشه تا حدودي پيش‌بيني كرد كه آيا اين قانون كم كم سراغ ما هم مياد يا نه و اينكه حدودا چه زماني.

نكته‌ي بعدي اينه كه آيا اگر دكترا هم بگيريم، باز هم خدمت رو حتما بايد رفت درسته؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz66 نمایش پست ها
    حالا من يه سوالي دارم از دوستاني كه اطلاع دارند؛ اين قانوني كه بچه‌هاي قبل از سال 82 ميتونن بخرن سربازي‌ رو؛ چند بار تصويب شده؟ منظورم اينه كه مثلا فرض كنيد اولين بار سال 75 تصويب شده باشه براي بچه‌هاي مثلا قبل از سال 70، بعد چند سال بعد براي بچه‌هاي قبل از 75 و بعد به همين ترتيب. اگه همچين ترتيبي داشته باشه، ميشه تا حدودي پيش‌بيني كرد كه آيا اين قانون كم كم سراغ ما هم مياد يا نه و اينكه حدودا چه زماني.
    این قانون همون یکبار تصویب شده و برای کسانی که تا سال 82 از کشور خارج شدند.
    به نظر من احتمال تمدید این قانون در سال 1390 وجود داره، چون مسئولان نظام وظیفه در مورد این قانون و چند مورد از قوانین دیگه بارها گفتند که قوانین تا سال 1390 تغییری نمی کنه. البته نگفتند هم که در سال 1390 تغییر می کنه، باید منتظر موند و دید.

نكته‌ي بعدي اينه كه آيا اگر دكترا هم بگيريم، باز هم خدمت رو حتما بايد رفت درسته؟
    خدمت نظام وظیفه رو باید انجام داد، اما این فرصت رو دارید که در یک دانشگاه استاد بشید به عنوان خدمت. گرچه تقریبا مفت و مجانی.
    با توجه به رشته تحصیلی تون این امکان هم هست که در مراکز تحقیقاتی ارتش یا مراکز دانشگاهی دوره خدمت رو به عنوان محقق بگذرونید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    این قانون همون یکبار تصویب شده و برای کسانی که تا سال 82 از کشور خارج شدند.
    به نظر من احتمال تمدید این قانون در سال 1390 وجود داره، چون مسئولان نظام وظیفه در مورد این قانون و چند مورد از قوانین دیگه بارها گفتند که قوانین تا سال 1390 تغییری نمی کنه. البته نگفتند هم که در سال 1390 تغییر می کنه، باید منتظر موند و دید.

خدمت نظام وظیفه رو باید انجام داد، اما این فرصت رو دارید که در یک دانشگاه استاد بشید به عنوان خدمت. گرچه تقریبا مفت و مجانی.
    با توجه به رشته تحصیلی تون این امکان هم هست که در مراکز تحقیقاتی ارتش یا مراکز دانشگاهی دوره خدمت رو به عنوان محقق بگذرونید.
    1. اول اينكه اگه سال 90 هم تغيير بكنه؛ بعيد مي‌بينم به درد ماهايي كه مثلا 88 از ايران اومديم بيرون بخوره، احتمالا ميشه واسه بچه‌هاي سال 85 اينا. البته بايد منتظر موند و ديد.
    2. اين امكان تدريس به عنوان استاد با فوق ليسانس وجود نداره؟ من رشته‌م Computer Science هستش.

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

2. اين امكان تدريس به عنوان استاد با فوق ليسانس وجود نداره؟ من رشته‌م Computer Science هستش.
    وجود داره؛ تو دانشگاه ما حداقل سه نفر تو رشتم استاد-سرباز بودند. تازه یکیشون هم لیسانس بود!
    بیشتر حالت آچارفرانسه داشتند. آزمایشگاه، حل تمرین و کلاس اضافی، جبرانی، فوق برنامه و ما فوق برنامه ...

Senior Member

1. اول اينكه اگه سال 90 هم تغيير بكنه؛ بعيد مي‌بينم به درد ماهايي كه مثلا 88 از ايران اومديم بيرون بخوره، احتمالا ميشه واسه بچه‌هاي سال 85 اينا. البته بايد منتظر موند و ديد.
    به نظر من اگر سال 90 تغییر بکنه به احتمال زیاد شامل کسانی که تا سال 89 از کشور خارج شدند خواهد شد. گرچه شاید هم اصلا تغییر نکنه! باید منتظر موند ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    وجود داره؛ تو دانشگاه ما حداقل سه نفر تو رشتم استاد-سرباز بودند. تازه یکیشون هم لیسانس بود!
    بیشتر حالت آچارفرانسه داشتند. آزمایشگاه، حل تمرین و کلاس اضافی، جبرانی، فوق برنامه و ما فوق برنامه ...
    راجع به ميزان دستمزد و مزايايي كه داشتن، و اينكه چه مدتي بايد اين كار رو انجام ميدادند اطلاعي نداري؟
    راستي دانشگات كدوم دانشگاه و شهر بود؟

سلام به همه دوستان
    یه نکته دو تا سوال
    نکته: در حال حاضر متولدین ما قبل 54 معاف هستند( آخرین بار این قانون 1382 اعلام شد و معمولا 30 سال به بالا ها رو شامل میشه). و احتمالا این قانون هر 10 یا 15 سال تکرار می شه و نوبت بعدیش 1392 اعلام میشه و تا 1364 ها رو شامل خواهد شد! اگه یه نفر 26 دکترا رو شروع کنه (با احتساب زمانی که معمولا صرف پذیرش میشه گفتم) 30 از رسالش دفاع میکنه و اگه سه سال هم برا گرفتن حق شهروندی کار کنه میشه 33 . حالا تا این زمان یا شامل اون قانون شده یا نهایتا باید دو سال دیگه بمونه تا 35 رو رد کنه و شامل اون قانون بشه!
    سوال: احتمال داره چون تحصیلات PhD داریم شامل این جور قانون ها نشیم؟
    احتمال داره چون تعهد داده بودیم و بر نگشتیم و نیز خارج از کشور بودیم شامل این جور قانون ها نشیم؟

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas_sardari نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    یه نکته دو تا سوال
    نکته: در حال حاضر متولدین ما قبل 54 معاف هستند( آخرین بار این قانون 1382 اعلام شد و معمولا 30 سال به بالا ها رو شامل میشه). و احتمالا این قانون هر 10 یا 15 سال تکرار می شه و نوبت بعدیش 1392 اعلام میشه و تا 1364 ها رو شامل خواهد شد! اگه یه نفر 26 دکترا رو شروع کنه (با احتساب زمانی که معمولا صرف پذیرش میشه گفتم) 30 از رسالش دفاع میکنه و اگه سه سال هم برا گرفتن حق شهروندی کار کنه میشه 33 . حالا تا این زمان یا شامل اون قانون شده یا نهایتا باید دو سال دیگه بمونه تا 35 رو رد کنه و شامل اون قانون بشه!
    احتمال داره چون تعهد داده بودیم و بر نگشتیم و نیز خارج از کشور بودیم شامل این جور قانون ها نشیم؟
    سلام

به موضوع خوبی اشاره کردید.

اینی که شما میگی فکر می کنم شامل همه میشه.اصلا اصلش برای کسایی هست که به هر نحوی سربازی رو نرفتن و پیچوندن و شامل همه این افراد میشه و به تحصیلاتشون ربطی نداره.فقط باید خدا خدا کنیم که همیشه تمدید بشه.چونکه فعلا این تنها راه موجود هستش که سال ها هم به صبر در غربت نیاز داره.
    I am not in this site anymore.Alireza

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

امیدوارم که اینطور بشه و 64 هارو هم شامل بشه، اما یه سوال مگه برای 35 سال قانونی غیر از این 1354 داریم؟
    تازه با این وضعیت که تقریباً همه دانشجو های دکترای مهندسی معاف میشن که! (30 سالگی)
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas_sardari نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    یه نکته دو تا سوال
    اشتباه کردین دوست عزیز، "هی پیش خودم گفتم که نمیشه ها اما کاش من اشتباه کرده بودم "
    1354 ماله مدارک زیر دیپلم، دیپلم، فوق دیپلم و نهایتاً لیسانسه، اینم رفرنس از سایت رسمی ناجا:
    http://www.police.ir/Portal/Home/Sho...8-1fc6a32e7c44
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)