صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 87

موضوع: یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    اشتباه کردین دوست عزیز، "هی پیش خودم گفتم که نمیشه ها اما کاش من اشتباه کرده بودم "
    1354 ماله مدارک زیر دیپلم، دیپلم، فوق دیپلم و نهایتاً لیسانسه، اینم رفرنس از سایت رسمی ناجا:
    http://www.police.ir/Portal/Home/Sho...8-1fc6a32e7c44
    یعنی 14 15 سال بمونیم اونطرف.البته با این فرض که تا ته دکتری بریم....
    I am not in this site anymore.Alireza

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران!!!

اینم پیشنهاد من (حق کپی رایت محفوظ نمیباشد ):
    اگه رفت و آمد محدود توی دوران تحصیل (سالی یه بار و حداکثر سه ماه؟) مشکلات نداشته باشه (داره مگه؟ یا فقط مال 85 به ماقبله؟) میشه مثلا بعد از دو ترم یا سه ترم که درسارو پاس کردیم، ریسک اومدنو قبول کنیم و مثلا توی این مدت بیاییم وطن دیداری تازه کنیم، بعد ریسک خوفناک دیگه ای رو قبول کنیم و وثیقه رو بی خیال شیم و بریم دنبال کار برای ویزای H1 ، مشکل Expire شدن پاس رو هم میشه یه جورایی حل کرد. مثلا اینا که دکتری میرند، اگه از قبل پاس گرفته باشند که آخرهای تحصیلشون بتونن تمدید کنند، پاسشون تا 5 سال دیگه اعتبار داره. اگه "ابروبادو مه و خورشید و فلک سنگ اندازی نکنند" شاید بشه توی این مدت مقیم شیم و پول وثیقه رو با کار کردن جبران کنیم. حالا یا تا اون موقع یه قانونی بهمون می خوره که فبها، یا نمی خوره. در حالت دوم اگه خیلی دلمون تنگ شده میام میریم توی خدمت یه دیداری تازه می کنیم و بعد دوباره بر میگردیم.
    ولی فکر نکنم ارزششو داشته باشه ها ، مگه ما چند سال عمر می کنیم.

دارم فکر می کنم امسالو بیخیال شم بیام برم 16 ماه خدمت، بعد باخیال راحت پاشم برم.
    بدین وسیله از تمامی مدیران، دوستان و همکاران فروم تقدیر و تشکر می نماییم، دست مریزاد.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

خوب این H1 فکر میکنم ماله آمریکاست، اگه اینطوره، برای این کشور خاص رفت و آمد به ایران مورد داره، میدونید که ویزا برای آمریکا Single هست، خوب شما زمانی که میایید ایران"حتی وسط تحصیل" دوباره باید برای گرفتن ویزای مجدد از طریق وقت گرفتن از سفارت اقدام کنید! که بازم استرس و... بیخیال بابا بسمونه دیگه
    اما خوب بقیه کشور ها این ایراد رو ندارند، در کل من میگم از این ستون به اون ستون فرجه، ساله آخر میشه تصمیم گرفت که با قانون وقت چه راهی بهتره
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

سلام، یه سوالی برام پیش اومده...
    میشه 15 میلیونو گذاشت و رفت دو سال فوق خوند و اقامت دائم گرفت، بعدش برگردیم ایران با نشون دادن مدارک اقامت، سربازی رو بخریم؟
    اگه میشه پس راه حل برای پیچوندن سربازی از این هلوتر میخواین؟
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty123456 نمایش پست ها
    سلام، یه سوالی برام پیش اومده...
    میشه 15 میلیونو گذاشت و رفت دو سال فوق خوند و اقامت دائم گرفت، بعدش برگردیم ایران با نشون دادن مدارک اقامت، سربازی رو بخریم؟
    اگه میشه پس راه حل برای پیچوندن سربازی از این هلوتر میخواین؟
    سلام دوست گرامی، پاسخ سوال شما منفی می باشد که قبلاً در در صفحه اول این تاپیک آمده بود.
    برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید.
    http://www.police.ir/Portal/Home/Sho...6-32ab143dbca2
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

حالا اگه 15 میلونو گذاشتیمو بر نگشتیم چی میشه؟ 15 میلیون برای همیشه میپره؟ مشکلی برای خانواده در ایران پیش میآد؟ موقع برگشتن به ایران بدرفتاری میکنن؟ لطفاً توضیح بفرمایید
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty123456 نمایش پست ها
    حالا اگه 15 میلونو گذاشتیمو بر نگشتیم چی میشه؟ 15 میلیون برای همیشه میپره؟ مشکلی برای خانواده در ایران پیش میآد؟ موقع برگشتن به ایران بدرفتاری میکنن؟ لطفاً توضیح بفرمایید
    آره می پره....مشکل که نه..اما اگه سند منزلی چیزی در گرو باشه خوب آره به زحمت میافتند.بدرفتاری که نمیکنند.پاسپورتتون باطل میشه اجازه خروجم ندارید دیگه تا وضع سربازیتونو معلوم کنید.

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : فروش خدمت برای کسانی که سال ۸۳ از کشور خارج شدند؟

با توجه به اینکه این بحث فعلا به نتیجه نرسیده موقتا قفل میشه تا از پرسیدن سوالات نا مرتبط دوستان در اینجا جلوگیری شه...اگه کسی نظری داشت و فکر می کرد به درد می خوره که اینجا باشه به من اگه هنوز مدیر این انجمن بودم بگه که براش موضوع رو باز کنم.(یا به هر کدوم از بچه ها که در آینده مدیر این انجمن می شوند).

با تشکر.

بچه هائی که خارج از کشورند تا وقتی دانشجو هستند و 5-6 سال بیشتر نگذشته از خروجشون که راحت می تونند مهر خروج بگیرند.
    تو تصمیم گیری واسه موندن یا برگشتن بعد از فارغ التحصیل شدن به نظرم نه وثیقه مهمه نه ترس تمدید نشدن پاس. وثیقه یا حداکثر 15 تومن نقده که حقوق 1-2 ماه کار کردن بعد فراغته یا ملکی که اونم نگرانی نداره. فرض کنید اصلاً خونتون 500 ملیون می ارزه، من اصلاً فکر نمی کنم وزارت علوم یا نظام وظیفه بخاطر تعهد 15 تومن یه خونه 500 ملیونی رو بخواد بالا بکشه!! بالاخره تو وزارت خونه هم 4 نفر پیدا می شن بگن غیر منصفانس یکی که 15 تا نقد گذشته همون 15 تومن رو جریمش کنن، یکی با ملک 500 ملیونی کل خونشونو. هان؟ همونجور هم که بچه های دیگه گفتن تمدید پاس تو خارج اصلا ربطی به وضعیت خدمت، غیبت، نوع اقامت، حتی ورود/خروج قانونی یا غیر قانونی نداره! همیشه تمدید می کنن. من اینو شخصاً از دفتر حافظ منافع پرسیدم.

تجربه نشون داده هر چندین سال یه بار هم قانونهای معافیت بر اساس سن یا خرید واسه خارج رفته ها تمدید می شه. تصور خیلی ها اینه این قانونها احتمالاً سال 90 تازه شه. کسی اگه واسه دکترا مثلاً 5 سال خارج بوده شاید با چند سال صبوری یکی از قانونای قدیم شاملش شه یا قانونا تازه شه بتونه معافی بگیره یا بخره.

مشکل فقط می مونه مسافرت به ایران بین فراغت تا حل مشکل سربازی. تو این فرجه حداقل 2 روش غیر اخلاقی برای مسافرت به ایران به نظرم وجود داره که تو این فروم نه می شه بحث کرد و نه قابل توصیه س.

سوالی که خود من دارم از بچه هائی که حین تحصیل رفتن ایران و مهر خروج گرفتن. وزارت علوم دقیقاً چه مدارکی می بینه تا نامه اجازه خروج صادر کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط candidneshat نمایش پست ها
    همونجور هم که بچه های دیگه گفتن تمدید پاس تو خارج اصلا ربطی به وضعیت خدمت، غیبت، نوع اقامت، حتی ورود/خروج قانونی یا غیر قانونی نداره! همیشه تمدید می کنن. من اینو شخصاً از دفتر حافظ منافع پرسیدم.
    سلام

آقا خیلی ممنون من خیلی وقته دنبال جواب این سوال میگردم. خودم میخواستم با دفتر تماس بگیرم ولی میترسیدم.

سوالی که خود من دارم از بچه هائی که حین تحصیل رفتن ایران و مهر خروج گرفتن. وزارت علوم دقیقاً چه مدارکی می بینه تا نامه اجازه خروج صادر کنه؟
    اینو جای دیگه بچه ها جواب دادند، لینکشو ندارم بذارم براتون
    بدین وسیله از تمامی مدیران، دوستان و همکاران فروم تقدیر و تشکر می نماییم، دست مریزاد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)