صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 87

موضوع: یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

پیش فرض پاسخ : فروش خدمت برای کسانی که سال ۸۳ از کشور خارج شدند؟

سلام آقا
    آیا پس از گرفتن سیتیزنی مثلا از کانادا ما دیگه مگه اونجایی نمیشیم پس ایا اگر ایران برگردیم مگر به عنوان یک فرد کانادیی به ایران وارد نخواهیم شد؟پس ایا مگه حق دارند یک فرد از یک کشور دیگر رو به سربازی بفرستد؟خوب نه دیگه
    اگر اشتباه میگم لطفا تصحیح کنید.

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط rezahosseinpour نمایش پست ها
    سلام آقا
    آیا پس از گرفتن سیتیزنی مثلا از کانادا ما دیگه مگه اونجایی نمیشیم پس ایا اگر ایران برگردیم مگر به عنوان یک فرد کانادیی به ایران وارد نخواهیم شد؟پس ایا مگه حق دارند یک فرد از یک کشور دیگر رو به سربازی بفرستد؟خوب نه دیگه
    اشتباهتون اینه که محل تولدتون رو نمی تونید تغییر بدید!یعنی شما متولد ایرانید.حتی اگر متولد ایران هم نبودید اما پدر ایرانی داشتید باز هم تمی تونستید از دستشون در برید.
    I am not in this site anymore.Alireza

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezahosseinpour نمایش پست ها
    سلام آقا
    اشتباه اینه که شما به عنوان یک فرد کانادایی وارد ایران نمیشید. بلکه به عنوان یک فرد ایرانی (یعنی با پاسپورت ایرانی تون) وارد ایران میشید. طبق قوانین فعلی ایران ورود به ایران به عنوان تبعه یک کشور دیگه برای کسی که تابعیت ایرانی داشته به رسمیت شناخته نمیشه. طبق همین رویه برای فردی که تابعیت ایرانی داشته، روی پاسپورت مثلا آمریکاییش ویزای ایران صادر نمی کنن. یعنی اجازه نمیدن اون فرد با هویت آمریکایی و فقط به صرف داشتن ویزای ایران، وارد ایران بشه.

البته همه این کارها امکان پذیره، اما شرطش اینه که شما رسما تقاضای سلب تابعیت ایرانی بکنی و تقاضات هم پذیرفته بشه. یعنی دولت ایران بپذیره که شما دیگه تابعیت ایرانی نداری. تقاضای سلب تابعیت باید برای هر فرد به صورت خاص و مشخص در هیئت وزیران مورد بررسی قرار بگیره و تصویب یا رد بشه. هیئت وزیران هم تا به حال بررسی چنین تقاضاهایی رو در دستور کارش قرار نداده و هرگز هم نخواهد داد.

یکی از شرایط ترک تابعیت ایران انجام سربازی یا معافیت ه.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران!!!

سلام بچه ها همه کامنتاتونو خوندم.
    من تازه دوره آموزشی سربازیم تموم شده .خوشبختانه فوق لیسانس یه دانشگاه خوب قبول شدم و 2 هفته دیگه ترخیص میشم...
    دوران سربازی دوران واقعا سخت و **** باریه..تو این 2 ماه هر روز صبح ساعت 4 با صدای نکره ی ارشد که از خواب بلند میشدم تا شبش به این امید داشتم بعد ارشد اپلای کنم و برم و پشت سرموهم نگاه نکنم.شما دوستان الان یک مرحله از امثال من جلوترید...خیلی برادرانه بگم به هیچ وجه من الوجوه به رفتن به سربازی فک نکنید حتی اگر تمام عمرتونو نیومدید ایران
    به محض پست کردن دفترچه حداقل 9 ماه طول میکشه اعزام بشید..بعد 9 ماه تازه بدبختی 1.5 ساله سربازی شروع میشه...من تو این 2 ماه با وجود اینکه یگانم نسبت به بقیه جاها آسون تر بود و معروف بود به هتل ولی به اندازه 5 سال پیر شدم 7-8 کیلو وزن کم کردن تو 2 ماه طبیعیه ثار روانیه بد و خیلی مسائل مهمتر دیگه...
    قوانین نظام وظیفه هم استیبل نیستن و همیشه تغییر میکنن
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران!!!

با سلام...

سوالم اینه که اگه کسی دکتراش رو تو یه کشوری بگیره و تا اون موقع حدودا 28 سالش بشه، با توجه به اینکه باید تا 30 سالگی برای معافیتش از راه کفالت پدر صبر کنه ، اگر این 2سال 28 تا 30 سالگی رو ....

- بیاد ایران،سریع میفرستنش خدمت؟
    - اونجا بمونه تا 30 سالش بشه، بازم معاف میشه؟ یا چون غیبت داره، نمیتونه معاف شه و اگه برگرده میفرستنش خدمت؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Automotive Engineering

سلام.

من مرداد 88 برای ارشد رفتم سوئد و تابستون 90 هم درسم تموم میشه، احتمالا کار هم میگیرم.
    ضمانت نامه بانکی که گذاشتم تا مرداد 92 وقت داره، میخواستم بپرسم آیا من میتونم تا مرداد 92 کارکنم و بعدش برم ایران و برم سربازی یا اینکه بعد از اتمام تحصیل اگر معطل کنم، فراری محسوب میشم.
    توی قوانین هست که باید حداکثر تا 6ماه از وقتی که دوره ی تحصیلی رو شروع کردم باید اطلاع بدم. ولی من که دوره تحصیلی جدید شروع نمی کنم. فقط همین 2 سال بعد از ارشدم رو میخوام. شاید هم بعدش دکترا خوندم.

Banned

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

در مورد ازدواج در خارج چی؟ البته نمی خوام به عنوان گزینه مطرح کنم، ولی شنیدم اگه کسی با یه خارجی ازدواج کنه می تونه سربازی شو بخره، بعنوان معافیت شرایط خاص، درسته؟

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

دوستان فرض کنید حاضر باشیم از خیر 15 میلیون و از خیر ایران رفتن بگذریم. آیا پس از پایان دوران تحصیل دکترا و انقضای پاسپورت میشه برای تمدید پاسپورت به سفارت ایران رفت و پاسپورت رو تمدید کرد، یا به خاطر غیبت از سربازی پاسپورت رو هم تمدید نمیکنن دیگه؟ آخه من توی سایت سفارت ایران خوندم برای تمدید پاسپورت کارت پایان خدمت لازمه. اگر بشه پاسپورت رو تمدید کرد، میشه اونقدر ویزای کار گرفت و بعد اقامت گرفت و خارج از کشور موند تا اینکه یک قانونی چیزی بیاد معاف بشیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirnir2002 نمایش پست ها
    سلام.

من مرداد 88 برای ارشد رفتم سوئد و تابستون 90 هم درسم تموم میشه، احتمالا کار هم میگیرم.
    شما حداکثر یک سال پس از پایان دوره تحصیل، اخراج از دانشگاه یا انصراف فرصت دارید که خودتون رو به نظام وظیفه معرفی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)