صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 87

موضوع: یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

پیش فرض پاسخ : فروش خدمت برای کسانی که سال ۸۳ از کشور خارج شدند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rezahosseinpour نمایش پست ها
    سلام آقا
    آیا پس از گرفتن سیتیزنی مثلا از کانادا ما دیگه مگه اونجایی نمیشیم پس ایا اگر ایران برگردیم مگر به عنوان یک فرد کانادیی به ایران وارد نخواهیم شد؟پس ایا مگه حق دارند یک فرد از یک کشور دیگر رو به سربازی بفرستد؟خوب نه دیگه
    اگر اشتباه میگم لطفا تصحیح کنید.
    داشتن اقامت یک کشور دیگه به معنی ایرانی نبودن نیست. اگر پدر ایرانی داشته باشید حتی اگر در یک کشور خارجی بدنیا اومده باشید و بزرگ شده باشید باز هم موظف به خدمت سربازی هستید.

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط studentinuk نمایش پست ها
    دوستان فرض کنید حاضر باشیم از خیر 15 میلیون و از خیر ایران رفتن بگذریم. آیا پس از پایان دوران تحصیل دکترا و انقضای پاسپورت میشه برای تمدید پاسپورت به سفارت ایران رفت و پاسپورت رو تمدید کرد، یا به خاطر غیبت از سربازی پاسپورت رو هم تمدید نمیکنن دیگه؟ آخه من توی سایت سفارت ایران خوندم برای تمدید پاسپورت کارت پایان خدمت لازمه. اگر بشه پاسپورت رو تمدید کرد، میشه اونقدر ویزای کار گرفت و بعد اقامت گرفت و خارج از کشور موند تا اینکه یک قانونی چیزی بیاد معاف بشیم.
    بلی تحت هر شرایطی میشه پاسپورت رو تمدید کرد نگران نباشید
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

سلام به همگی‌،

من دانشجوی دکترا هستم تو استرالیا، قصد دارم اگه بشه دورم رو تبدیل کنم به پاره وقت و کار کنم، چون ویزام رو از دانشجویی تبدیل کردم به کار...

من معافیت تحصیلی‌ دارم با وثیقه ، چند بار هم تا حالا رفتم ایران و اومدم به همون روش معمول که گواهی اشتغال به تحصیل بردم به وزارت علوم اونا هم نامه دادن به اداره گذرنامه تا مهره خروجو بزنن..

سوال من اینه که اگه من دورم رو تبدیل کنم به پاره وقت و اینکه دیگه ویزام دانشجویی نیست، هنوز هم می‌تونم به صورت دانشجویی برم ایران ؟؟

من می‌تونم دوباره از دانشگام نامه اشتغال به تحصیل بگیرم ولی‌ خوب اینا توش می‌نویسن دانشجوی پاره وقت ، به نظرتون تو وزارت علوم گیر میدان که چرا من پاره وقت کردم یا نه ؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

سلام. من دو تا سوال برام پیش اومده
    یکی اینکه اگر فرض بر این باشه که بیخیال 15 میلیون وثیقه بشیم، پس چرا همون اول با یه دعوت نامه ی کنفرانس یا ... که وثیقه ی 5 میلیونی میخواد نمیریم که 10 تومن هم 10 تومنه! من همین دیروز یک وثیقه ی 5 تومنی گذاشتم برای یک فرصت مطالعاتی و نه دانشگاه و نه نظام وظیفه صحت این کنفرانس رو چک نکردن. منظورم اینه که اگه برای هر مقطع هم بخواد کسی بره میتونه همچنین کاری کنه و برنگرده - اگر شرط بر برنگشتن باشه-
    دوم اینکه آخر چند سال باید اقامت داشته باشی در خارج تا بشه خرید این سربازی رو؟ و منظور از اقامت همون ویزای تحصیلیه یا مثلن برای امریکا گرین کارته یا سیتیزنی؟
    ممنون میشم اگر اطلاعی دارید بفرمایید

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_yar نمایش پست ها
    سلام. من دو تا سوال برام پیش اومده
    یکی اینکه اگر فرض بر این باشه که بیخیال 15 میلیون وثیقه بشیم، پس چرا همون اول با یه دعوت نامه ی کنفرانس یا ... که وثیقه ی 5 میلیونی میخواد نمیریم که 10 تومن هم 10 تومنه! من همین دیروز یک وثیقه ی 5 تومنی گذاشتم برای یک فرصت مطالعاتی و نه دانشگاه و نه نظام وظیفه صحت این کنفرانس رو چک نکردن. منظورم اینه که اگه برای هر مقطع هم بخواد کسی بره میتونه همچنین کاری کنه و برنگرده - اگر شرط بر برنگشتن باشه-
    دوم اینکه آخر چند سال باید اقامت داشته باشی در خارج تا بشه خرید این سربازی رو؟ و منظور از اقامت همون ویزای تحصیلیه یا مثلن برای امریکا گرین کارته یا سیتیزنی؟
    ممنون میشم اگر اطلاعی دارید بفرمایید
    فرض اول:
    در حالتی که 15 تومن وثیقه گذاشتین شما تو دوره تحصیلتون (دو سال ارشد یا 5 سال دکترا) میتونید رفت و آمد کنید ایران اما اگر به بهانه کنفرانس برید، دیگه نمیتونید حتی حین تحصیل هم برگردید ایران

فرض دوم:
    این قانون یه بار بوده اونم برای کسایی که قبل از سال نمیدونم جند خارج شده بودند ار کشور که معافشون میکردند، اما توجه کنید در هر حال شما شهروند هرکشوری بشید پاسپورت هر کشوری رو داشته باشید هم معاف نمیشید.
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

سلام
    واقعأ ممنون که اینقدر خوب راهنمایی می کنید . یک سئوال : من یک ماه دیگه درسم توی مقطع ارشد توی ایران تموم میشه . می خوام برای یک ارشد دوباره ، به خارج برم . نظام وظیفه میگه چون مشمولی فقط برای مقطع بالاتر میتونی بری . می خواستم بدونم من می تونم یک پذیرش دکتری از یک کشور مثل مالزی بگیرم و ببرم نظام وظیفه و مجوز خروج بگیرم ولی وقتی رفتم اونجا برم یه کشور دیگه مثلا استرالیا برای ارشد ؟ یا ممکنه اذیتم کنن ؟ مثلأ وقتی که درسم تموم میشه و بر می گردم ممکنه تطبیق بدن یا اصلأ از لحاظ قانونی هم بلامانع است ؟ امیدوارم زود جواب بدید چون خیلی برام مهمه . ممنون از لطفت .

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering-Iran U of Science & Tech

نه امکانش وجود نداره. چون شما باید بعد از شروع هر ترم یک گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاهی که توش مشغول به تحصیل هستی به ایران ارائه بدی.
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    water resources engineering and management (WAREM) , Stuttgart, Germany

کسی میدونه این قانون که میگه کسایی که قبل از سال فلان خارج شده بودند از کشور معافن, هنوز پابرجاست یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط day_priest نمایش پست ها
    کسی میدونه این قانون که میگه کسایی که قبل از سال فلان خارج شده بودند از کشور معافن, هنوز پابرجاست یا نه؟
    قبل از سال ۱۳۸۲ بوده و خیر تمدید نشده است.
    بعضي ها خوبند/// بعضي ها بدند//// اما بعضي ها زشتند!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

دوستان اگر بنده با وثیقه برم کتنادا برای مستر و بعد از اون 3 سال کار و بعد از اون اگر برگردم چشما م به نمره معافی می رسه90 درصد میشه همچین کاری کرد؟
    انسان های بزرگ کسانی نیستند که شکست نخورده اند بلکه کسانی هستند که بعد از شکست پیروز شده اند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)