صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 87

موضوع: یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz نمایش پست ها
    دوستان،

با توجه به این بدبختی عدم اجازه خروج واسه مشکله سربازی، پیشنهاد می‌کنید چیکار کنیم؟

من خودم فکر می‌کنم تا این مشکل یه‌جور رسانه‌ای نشه، دوره اینکه اینا بخوان به حال ما فکری بکنن رو خط بکشیم.

واسه شروع من زنگ زدم دفتر رهبری بخش نظامی گفتم آقا نمیخواد اجازه خروج بدین خوب باشه ندین، ولی‌ لاقل یه اجازه خروج بدین واسه وقتی‌ که کسی‌ می‌خواد بیا ایران ازدواج کنه یا پدر مادرش فوت کردن، آخه اینکه نمی‌شه که شما به یکی‌ که مقیم یه کشور دیگست بگی‌ نیا، یا بیا ولی‌ نمیذاریم بری. لاقل میگم بذار ترک تابعیت ایران بدیم که اونم میگن سربازی باید بره طرف. خلاصه بد دردسری شده...

می‌شه اینایی که تو ایران هستن یه همچین نامه‌ای رو بزنن دفتر رهبری، من خودم ایمیل زدم همین داستانو، ولی‌ باید نامه هم فرستاده بشه، خلاصه اینا یه فکری می‌کنن، یا به روزنامه‌ها بگیم؟ از دوستانی که ایران هستن نظری چیزی؟ خلاصه امروز مشکله بعضیا نیست ولی‌ فردا مشکله همست...
    اگر درس تموم بشه و بر نگردیم، سفارت ایران صرفنظر از وضعیت سربازی برای 5 سال دیگه پاس رو تمدید میکنه؟
    اقامت بعضی از کشورها دوگانه نیست. مثلا میگن نروژ به شرطی اقامت و تابعیت میده که تابعیت ایرانی رو ترک کنی. برای این کار باید سربازی رفته باشی باز؟

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    اگر درس تموم بشه و بر نگردیم، سفارت ایران صرفنظر از وضعیت سربازی برای 5 سال دیگه پاس رو تمدید میکنه؟
    اقامت بعضی از کشورها دوگانه نیست. مثلا میگن نروژ به شرطی اقامت و تابعیت میده که تابعیت ایرانی رو ترک کنی. برای این کار باید سربازی رفته باشی باز؟
    آره، یه پاس نو میده با ۵ سال تاریخ، اصلا هم نمیگه کارت سربازیت کجاست ، ولی‌ توش چیزی راجع به اجازه خروج ننوشته، یعنی‌ اجازهٔ خروج نداری، من خودم همین کارو کردم، پاسم هم الان دستمه، کی‌ گفته که باید اقامت ایران رو ترک کنی‌ که تابع یه کشور دیگه بشی‌؟ خودشون میدونند که ایران تابعیت دوگانه رو قبول نداره، واسه همین هم نمیتونی شما از شرّ این پاس ایرانیت خلاص بشی‌، چه بخوای چه نخوای
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz نمایش پست ها
    آره، یه پاس نو میده با ۵ سال تاریخ، اصلا هم نمیگه کارت سربازیت کجاست ، ولی‌ توش چیزی راجع به اجازه خروج ننوشته، یعنی‌ اجازهٔ خروج نداری، من خودم همین کارو کردم، پاسم هم الان دستمه، کی‌ گفته که باید اقامت ایران رو ترک کنی‌ که تابع یه کشور دیگه بشی‌؟ خودشون میدونند که ایران تابعیت دوگانه رو قبول نداره، واسه همین هم نمیتونی شما از شرّ این پاس ایرانیت خلاص بشی‌، چه بخوای چه نخوای
    مثلا کشور نروژ رو شنیدم داشتن دو تابعیت همزمان رو قبول نمیکنه!

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    مثلا کشور نروژ رو شنیدم داشتن دو تابعیت همزمان رو قبول نمیکنه!
    آقا محمود، حالا ما گیر اینیم که یه راهی‌ پیدا کنیم بشه بیایم ایران، شما گیر دادی به جیگر زلیخا؟؟؟!!! خوب نروژ قبول نکنه (که می‌کنه) درد منو شما دوا نمی‌شه با این چیزا....ما یه راهی‌ باید پیدا کنیم که اینا مثل همون ۸۲ ها، چه به پول، چه به زبون خوش، چه به زور، چه به التماس مارو هم آدم حساب کنن...
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

بچه ها یه مسئله فوق حرفه ای میخوام بهترین راه رو بهم پیشنهاد بدین من دانشجو کارشناسی هستم اما دو ترم مرخصی گرفتم برای کارشناسی تو کانادا پذیرش گرفتم اما همون طور که میدونید برای لیسانس نمیشه از کشور رفت بدون کارت پایان خدمت ..من الان یه برتری به بقیه دارم اینم اینه راحت بهم مجوز خروج 20 روزه میدن با نامه دانشگاه الانم چند بارم رفتم فقط میترسم وقتی ویزام دانشجویی باشه ببینند با ویزا دانشجویی دارم میرم گیر بدن و جلومو تو ایران بگیرن ؟ اهان راستی من اقامت هند رو هم دارم تازگی گرفتم چون اونجا دنیاا اومدم بهترین راه های حروج قانونی و فرار رو برام بنویسید چون وقت زیادی ندارم ممنون

Junior Member

دوستان عزیز

الان که قانون جدید برای مشمولین در خارج اجرایی شده فکر نکنم کسی مشکلی برای سفر به ایران داشته باشه.
    ولی یک سوال مهم دارم که واقعا نمیدونم از کجا باید پرسید و مطمئن شد. این سناریوی بنده است:

بنده نیز با وثیقه اومدم خارج از کشور. درسم تموم شده. برای استفاده از قانون جدید مشمولین در خارج، درخواست داده ام و به بنده نیز اجازه خروج "2 بار در سال مجموعا 3 ماه" خواهند داد.
    حال مشکل بنده "پس گرفتن وثیقه" هست. آیا می توان حضورا رفت به ایران و مدارک فارغ التحصیلی را به وزارت علوم داد و طبیعتا آنها نیز نامه ای به نظام وظیفه می زنند برای پس دادن وثیقه.
    سپس به نظام وظیفه رفته و وثیقه را پس بگیریم و با اجازه خروجی که قبلا روی پاسپورت داریم از ایران خارج شویم؟

واقعا لطف میکنید اگر اطلاعاتی دارید به بنده نیز بدهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1370sh نمایش پست ها
    بچه ها یه مسئله فوق حرفه ای میخوام بهترین راه رو بهم پیشنهاد بدین من دانشجو کارشناسی هستم اما دو ترم مرخصی گرفتم برای کارشناسی تو کانادا پذیرش گرفتم اما همون طور که میدونید برای لیسانس نمیشه از کشور رفت بدون کارت پایان خدمت ..من الان یه برتری به بقیه دارم اینم اینه راحت بهم مجوز خروج 20 روزه میدن با نامه دانشگاه الانم چند بارم رفتم فقط میترسم وقتی ویزام دانشجویی باشه ببینند با ویزا دانشجویی دارم میرم گیر بدن و جلومو تو ایران بگیرن ؟ اهان راستی من اقامت هند رو هم دارم تازگی گرفتم چون اونجا دنیاا اومدم بهترین راه های حروج قانونی و فرار رو برام بنویسید چون وقت زیادی ندارم ممنون
    منم دقیقا همین شرایط شمارو دارم.الان ترم یک کارشناسی دانشگاه چمران اهواز ام میخوام دو ترم آینده رو مرخصی بگیرم که واسه تابستون ویزام حاضر شه و برم و تابستون میام دانشگاه نامه خروج یه ماهه میگیرم و با 15 میلیونی ک میذارم میرم و دیگه بر نمی گردم واسم مهم نیست که پولم میپره ولی 2تا نگرانی دارم یکیش قضیه تمدید پاس بود ک همه کامنت هارو خوندم و همه گفته بودن ک پاس تمدید میشه و کاری ب وضعیت نظام وظیفه نداره و دغدغه بعدیم همینه ک گفتی!
    میترسم موقع خروج بگن تو که واسه تفریح نامه خروجت ولی ویزای تحصیلی داری ک!
    آقا چیکا کنیم ک مطمن شیم؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab12345 نمایش پست ها
    منم دقیقا همین شرایط شمارو دارم.الان ترم یک کارشناسی دانشگاه چمران اهواز ام میخوام دو ترم آینده رو مرخصی بگیرم که واسه تابستون ویزام حاضر شه و برم و تابستون میام دانشگاه نامه خروج یه ماهه میگیرم و با 15 میلیونی ک میذارم میرم و دیگه بر نمی گردم واسم مهم نیست که پولم میپره ولی 2تا نگرانی دارم یکیش قضیه تمدید پاس بود ک همه کامنت هارو خوندم و همه گفته بودن ک پاس تمدید میشه و کاری ب وضعیت نظام وظیفه نداره و دغدغه بعدیم همینه ک گفتی!
    برو ترکیه که ویسا نمیخاد ا ز انجا برو کانادا
    ...Gelecek bizimdir

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab12345 نمایش پست ها

این چیزهایی که امروز داره به ذهن من و شما میرسه برای اینکه اصطلاحا قانون رو دور بزنیم، سالهاست که پلیس گذرنامه مستقیما باهاش روبروست. تا زمانی که شما داری قانونی از کشور خارج میشی (حالا به هر دلیلی و با هر فنی که بلدی، ولی قانونی!)، کسی با شما کاری نداره (نه اینکه نمیفهمن شما داری چی کار میکنی! خوبم میفهمن ولی خب کارت که غیر قانونی نیست!). پس با خیال راحت برو هیچ نگرانی هم از این بابت نداشته باش. اون 15 میلیون رو از شما گرفتن واسه همین که مطمئن بشن هرجا میری بر میگردی. اگه برات این 15 میلیون مهم نیست، اون ها هم با شما کاری ندارن. فقط جریمه ات میکنن و مبلغ وثیقه رو مصادره میکنن.

* ولی فارغ از این حرفها، دوست من امیدوارم در مورد این برنگشتن کافی و دقیق فکر کرده باشی و عجولانه تصمیم نگرفته باشی. هر جا هستی موفق باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    این چیزهایی که امروز داره به ذهن من و شما میرسه برای اینکه اصطلاحا قانون رو دور بزنیم، سالهاست که پلیس گذرنامه مستقیما باهاش روبروست. تا زمانی که شما داری قانونی از کشور خارج میشی (حالا به هر دلیلی و با هر فنی که بلدی، ولی قانونی!)، کسی با شما کاری نداره (نه اینکه نمیفهمن شما داری چی کار میکنی! خوبم میفهمن ولی خب کارت که غیر قانونی نیست!). پس با خیال راحت برو هیچ نگرانی هم از این بابت نداشته باش. اون 15 میلیون رو از شما گرفتن واسه همین که مطمئن بشن هرجا میری بر میگردی. اگه برات این 15 میلیون مهم نیست، اون ها هم با شما کاری ندارن. فقط جریمه ات میکنن و مبلغ وثیقه رو مصادره میکنن.

* ولی فارغ از این حرفها، دوست من امیدوارم در مورد این برنگشتن کافی و دقیق فکر کرده باشی و عجولانه تصمیم نگرفته باشی. هر جا هستی موفق باشی.

خیلی حرفات دلگرمی داد ممنونم ازت به حرفات هم حتما فکر می کنم
    مرسی شما ام موفق باشی دوست خوبم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)