صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 87

موضوع: یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

سلام خدمت همه دوستان
    بنده دانشجوی ارشد مهندسی صنایع هستم و قصد اپلای کردن دارم ولی مشکل خدمت دارم و چند صفحه از این تاپیک رو خوندم ولی متاسفانه جواب دقیقی برای سوالم پیدا نکردم
    1- 15 میلیون کامکانش هست ه میزاریم بعد از بازگشت بهمون برمیگردونند ؟؟
    2- بعد از برگشت بتونم بخرم با توجه به این که الان 24 سالم هست ؟؟
    3-مراحل انجام گذاشتن وثیقه به چه صورته ؟؟

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad1989hr نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    بنده دانشجوی ارشد مهندسی صنایع هستم و قصد اپلای کردن دارم ولی مشکل خدمت دارم و چند صفحه از این تاپیک رو خوندم ولی متاسفانه جواب دقیقی برای سوالم پیدا نکردم
    1- 15 میلیون کامکانش هست ه میزاریم بعد از بازگشت بهمون برمیگردونند ؟؟
    2- بعد از برگشت بتونم بخرم با توجه به این که الان 24 سالم هست ؟؟
    3-مراحل انجام گذاشتن وثیقه به چه صورته ؟؟
    1. اگه به موقع برگردی، بله.
    2. خیر. قانون خرید دیگه وجود نداره.
    3. لطفا پیش از پرسش با دقت بخون همه چیز توضیح داده شده: http://www.applyabroad.org/forum/sho...8C%D9%82%D9%87

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1370sh نمایش پست ها
    بچه ها یه مسئله فوق حرفه ای میخوام بهترین راه رو بهم پیشنهاد بدین من دانشجو کارشناسی هستم اما دو ترم مرخصی گرفتم برای کارشناسی تو کانادا پذیرش گرفتم اما همون طور که میدونید برای لیسانس نمیشه از کشور رفت بدون کارت پایان خدمت ..من الان یه برتری به بقیه دارم اینم اینه راحت بهم مجوز خروج 20 روزه میدن با نامه دانشگاه الانم چند بارم رفتم فقط میترسم وقتی ویزام دانشجویی باشه ببینند با ویزا دانشجویی دارم میرم گیر بدن و جلومو تو ایران بگیرن ؟ اهان راستی من اقامت هند رو هم دارم تازگی گرفتم چون اونجا دنیاا اومدم بهترین راه های حروج قانونی و فرار رو برام بنویسید چون وقت زیادی ندارم ممنون
    سلام. شما تونستین برین کانادا ؟

Junior Member trojan99 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران!!!

دوستان من شنیدم که اگر کسی 5 سال خارج از کشور باشه میتونه سربازیش رو بخره
    حالا قیمتشو نمیدونم
    آیا این حرف درسته؟

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : یافتن راه حلی برای مشکل سربازی پس از اتمام تحصیل در خارج از ایران!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط trojan99 نمایش پست ها
    دوستان من شنیدم که اگر کسی 5 سال خارج از کشور باشه میتونه سربازیش رو بخره
    حالا قیمتشو نمیدونم
    آیا این حرف درسته؟
    خیر، قانون خرید سربازی سالهاست که به طور کامل حذف شده.

Senior Member Shahab_H آواتار ها

بعد از فارغ التحصیل شدن چند وقت فرصت داریم برگردیم ایران و دفترچه سربازی رو بفرستیم که هم 15 میلیون رو بدن هم غایب محسوب نشیم؟
    لطفا جو ندهید!!!
    فارسی فرّار ترین زبان دنیاست! بعضی وقتا حتی بعد از گرفتن برگ زردم فراموش می شه )

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahab_H نمایش پست ها
    بعد از فارغ التحصیل شدن چند وقت فرصت داریم برگردیم ایران و دفترچه سربازی رو بفرستیم که هم 15 میلیون رو بدن هم غایب محسوب نشیم؟
    1 سال از روز فارغ التحصیلی به شرطی که از محدوده معافیت تحصیلی که بهتون داده شده خارج نشید.

مثال:
    فروردین 1385 ، برای 3 سال معافی ارشد گرفتم، فروردین 1387 درسم تموم شد (2 سال)، تا فروردین 1388 فرصت دارم برگردم (1 سال وقت دارم و بعدش از معافیت خارج میشم).
    فروردین 1385 ، برای 3 سال معافی ارشد گرفتم، اسفند 1387 درسم تموم شد (2 سال و 11 ماه)، تا فروردین 1388 فرصت دارم برگردم (1 ماه وقت دارم وگرنه از معافیت خارج میشم).
    فروردین 1385 ، برای 3 سال معافی ارشد گرفتم، شهریور 1386 درسم تموم شد(1 سال و 6 ماه)، تا شهریور 1387 فرصت دارم برگردم (1 سال وقت دارم و باقی معافیتم قابل استفاده نیست).

Junior Member

سلام!
    امیدوارم در تاپیک مرتبط دارم سوالم رو می پرسم.

بک گراند:
    من الان حدود 9-8 سال هست که از ایران خارج شدم برای تحصیل.
    به صورت قانونی و با پرداخت وثیقه خارج شدم که البته وثیقه ام سال پیش ضبط شد.البته اینجا فوق لیسانس رو گرفتم و الان هم یه چند ماهی مونده که دکترا بگیرم. ولی چون موندنم
    اینجا طولانی شده و با وزارت علوم هم در ارتباط نبودم وثیقه ام ضبط شد.

طرح مشکل:
    من جهت ویزای آمریکا(ویزای ازدواج) اقدام کرده ام. تمام مراحل و حتی مصاحبه هم با موفقیت انجام شده. ولی در اخر مصاحبه صدور ویزا رو منوط به ارسال نامه ای به سفارت آمریکا کردند که نشون بده من سربازی نرفته ام. در تماس با سفارت ایران به من گفتند که مدرکی نمی توانند دال بر مشمول بودن من بدهند. حال اینکه سفارت آمریکا یه مدرک رسمی که ترجمه شده باشه می خواهد که نشون بده من سربازی نرفته ام.

سئوال:
    من از کجا و چگونه می توانم همچنین مدرکی که نشون بده من سربازی نرفته ام رو بگیرم؟

از اینکه وقت می گذارید و جواب من رو می دهید متشکرم.

سلام

((اگر کسی ۳ سال در خارج از کشور اقامت داشته باشد می تواند در سال به مدت ۳ ماه، طی يک يا دو نوبت به کشور مراجعه کند.به گفته کريمی، مشمولانی که غيبت کرده و يا افرادی که با سپردن تعهد به منظور تحصيل به خارج از کشور رفته و ديگر بازنگشته اند نيز می توانند از اين قانون استفاده کنند))
    ......
    حالا طبق این قانون تکلیف وثیقه ی طرف چی می شه؟ یعنی می تونه کسی که با وثیقه رفته و حالا فارغ التحصیل شده، راحت وثیقش رو آزاد کنه و از این قانون هم استفاده کنه؟

من میخام برگردم و وثیقه رو پرداخت کنم. البته بجای وجه نقد ما سند خونه گذاشتیم. کسی میدونه روند اداریش چطوریه؟ خودم خارجم و میخام خونواده رو بفرستم اما نمیدونم بگم کجا باید برن و چون از شهرستان میان نمیخام وقتشون تلف بشه. کسی میتونه راهنمایی کنه؟ ممنون میشم
    راه، همان است که تو می‌روی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)