نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
از یک منظر شما برای استنفورد هم شانس دارین ولی خوب باید دید این شانس قابل ملاحظه هست یا نه. دانشگاه ایکول پلی تکنیک در لازان یکی از بهترین دانشگاه های جهان هست که علی رغم اینکه در بدو اپلای تقریبا هیچی حتی جی ار ای هم از شما نمیخان ولی بشدت رقابت شدیده. صادقانه بخوام بگم عمدتا از دانشگاه های شریف و بعضا تهران دیدم که اونجا رفتن. علتشم اینه که ی جورایی فقط این دوتا رو آدم حساب میکنن و الباقی دانشگاه های ایران براشون اعتباری ندارن، میخاد شما از صنعتی اصفهان و پلی تکنیک باشین میخاد از پیام نور زابل. علی رغم اینکه نمره جی ار ای نمیخان (یعنی شرط واجب برای ورودی نیست) ولی یکی از چیزهایی که باید داشته باشین جی ار ای خیلی خوبه، خیلی خوب. باید نمره تافل خیلی بالایی هم داشته باشین. اگه میخاین از ارشد به دکتری برین که رزومه تحقیقاتیتون هم خیلی باید پربار باشه. داشتن چند تا مقاله در مجلات خیلی معتبر لازمه! مهم تر از اینها باید موضوع تز ارشدتون باشه که باید بروز باشه! اساتید کمی هستن که روی موضوعات جدید کار میکنن و این مهمه چون شما جایی میرین که تحقیقات نو و هات انجام میدن نه موضوعاتی که 50 سال قبل اونا انجام میدادن و اساتیدی ایرانی دست از سرش برنمیدارن. پس تز ارشدتون باید نو باشه. داشتن ریکامندیشن از اساتیدی که اونا قبولش دارن لازمه. شما از این مجموعه فاکتورهای موثری که گفتم فعلا هیچکدوم رو ندارین. بعضیاشون رو میتونین کسب کنین ولی بعضیا مثل معدل لیسانس که پراهمیت ترین قسمت رزومه است رو نمیشه دیگه تغییر داد
سلام، خیلی متشکرم از پاسخ شما.
بله، متوجه هستم. حق کاملاً با شماست. من تلاش خودم رو میکنم، باقی دانشگاه ها رو هم در نظر میگیرم حتما؛ تا ببینیم چه میشه.