صفحه 61 از 171 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 1703

موضوع: همه سوالات درباره دانشگاه EPFL

Junior Member mdashti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science / EPFL

Thumbs up پاسخ : همه سوالات درباره دانشگاه EPFL

سلام

خواهش می کنم. ان شا الله که میگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط aminc نمایش پست ها
    1-به نظر شما طول دادن مقطع دکتری بهتر است یا زود تموم کردن؟
    با توجه با فاندی که میدن به نظر شما بهتر نیست آدم طول بده ؟و تو این مدت کارای اقامتی و شغلی را انجام بده؟
    کلا این سوالی نیست که بتونی قبل از اومدن به اینجا و حداقل گذروندن 2 سال اول دکتری جوابش رو بدی و جوابش خیلی وابسته میشه به وضعیت خودت و میزان پیشرفت در کارت و ارتباطات حرفه ای که بتونی اینجا درست کنی.
    ولی بطور معمول می تونم بهتون بگم که در صورتی که بخواهید بعد از اتمام درس خوندن در دوره دکتری، همین خارج از کشور بمونید، خوب باید کار کنید و حالا یا می تونید یک جایگاه پسادکتری بگیرید و یا اینکه در صنعت مشغول به کار میشید که در هر دو مورد هم حقوقی که دریافت می کنید به مراتب بیشتر از حقوق دانشجوی دکتری هست (حداقل 2-3 برابر هست)، بنابراین هر چی بیشتر طولش بدید، به ضررتون هست. ولی اگر بخواهید بلافاصله پس از اتمام درس برگردید ایران، خیلی وابسته هست که موقعیت بعدیتون چطوری باشه.

2-آیا در EPFL دکتری واحد تئوری هم دارد یا همش پایان نامه است . مثلا ایران 12 واحد تئوری و بقیه پایان نامه است.
    اینجا باید 30 واحد علاوه بر تز دکتری پاس کنید که از این 30 واحد، دو تا 6 واحدش (12 واحد) پروژه های کوچک در طول ترم هست و 18 واحدش هم تئوری هست که از دروس کارشناسی ارشد یا دروس مختص دوره دکتری می تونید درس بردارید (که بنابه رشته، ممکن هست مجبور باشید یک درس اجباری از یک سبد 3-4 درسی هم بردارید که البته جزو همون 18 واحد تئوری حساب میشه).

3-چه مقدار پول با خودمان باید داشته باشیم اگر فول فاند باشیم بنده مجردم.
    پول زندگی یک ماه اول (قبل از گرفتن حقوق) و پول ودیعه خونه ای که می خواهید اجاره کنید (معمولا 3000 یا 4000 فرانک هست که حداکثر اجاره 3 ماه خونه هست که بصورت پول پیش از شما میگیرند) را باید همراه خودتون داشته باشید که تجربه نشون داده برای فرد مجرد داشتن 5000 یا 6000 فرانک سوییس کفایت می کنه.

4-آیا مدرک آیلتس 6.5 که requirment است اجباریه اگه 6 بود قبول میکنن یا حساسن.
    من نمی دونم برخوردشون با آیلتس اصلا چطوری هست، چون توی فرم اپلای فقط نمره تافل رو خواسته. ولی بطور کلی خیلی روی زبان حساس نیستند و معدل بالا می تونه اون رو پوشش بده. (برای مثال خود من 96 گرفتم در تافل IBT در صورتی که حداقل 100 رو جزو شرایطش نوشته بود). ولی به نظر من ریسک نکنید و اگر وقت دارید، حداقل مدنظرشون رو امتحان بدید تا کسب کنید.

Senior Member aminc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : همه سوالات درباره دانشگاه EPFL

سلام مهندس جان ولی طبق سایت زیر آیلتس 6.5 را هم قبول میکنند اما شما فرمودید که فقط تافل. چون من برای آیلتس میخونم شما مطمعن هستید که آیلتس نمیخاد من به شک افتادم لطفا کمکم کنید. ممنون
    http://langues.epfl.ch/page-35947.html#Niveau

رشته و دانشگاه
    Computer Science / EPFL

سلام مهندس جان ولی طبق سایت زیر آیلتس 6.5 را هم قبول میکنند اما شما فرمودید که فقط تافل. چون من برای آیلتس میخونم شما مطمعن هستید که آیلتس نمیخاد من به شک افتادم لطفا کمکم کنید. ممنون
    http://langues.epfl.ch/page-35947.html#Niveau
    این لینک که اصلا مربوط به مرکز زبان EPFL هست و ربطی به شرط و شروط پذیرش شما نداره.
    کلا هر دانشکده‌ای برای خودش شرایط خاصی داره برای پذیرش. شما باید از توی خود سایت epfl.ch برید و دنبال شرط و شروط دانشکده ی مورد نظرتون بگردید و اگر پیدا نکردید هم باهاشون از طریق ایمیل مکاتبه کنید. یکی-دو روزه جوابتون رو میدن و خیلی مطمئن تر هست اینطوری.

Junior Member

دوست عزیز، خیلی از راهنمایی های شما و وقتی که می گذارید ممنونم.
    من یک سوال داشتم. شما اطلاع دارید که اگر از یک زوج، یک نفر پذیرش از EPFL داشته باشد،‌ برای گرفتن پذیرش نفر دیگر، از اینجا اقدام شود بهتر است یا اینکه با همان پذیرش یک نفره بریم و اونجا به صورت حضوری آشنا بشویم با محیط و پذیرش بگیریم؟ راستش می خوام بدونم که شانس کدوم حالت بالاتره؟ چون اگر از یکی از دوستانم در epfl شنیدم که اگر اپلای کنی و رد بشه خیلی بد میشه. به همین خاطر ترجیح میدم ریسک کمتری بکنم. شما مثالی از حالت دوم که یکی از زوجین بعد از بودن در اونجا پذیرش بگیره، سراغ دارید؟

رشته و دانشگاه
    Computer Science / EPFL

نقل قول نوشته اصلی توسط ashokri نمایش پست ها
    دوست عزیز، خیلی از راهنمایی های شما و وقتی که می گذارید ممنونم.
    من یک سوال داشتم. شما اطلاع دارید که اگر از یک زوج، یک نفر پذیرش از EPFL داشته باشد،‌ برای گرفتن پذیرش نفر دیگر، از اینجا اقدام شود بهتر است یا اینکه با همان پذیرش یک نفره بریم و اونجا به صورت حضوری آشنا بشویم با محیط و پذیرش بگیریم؟ راستش می خوام بدونم که شانس کدوم حالت بالاتره؟ چون اگر از یکی از دوستانم در epfl شنیدم که اگر اپلای کنی و رد بشه خیلی بد میشه. به همین خاطر ترجیح میدم ریسک کمتری بکنم. شما مثالی از حالت دوم که یکی از زوجین بعد از بودن در اونجا پذیرش بگیره، سراغ دارید؟
    سلام

ببینید، در هر سال دو تا زمان اپلای برای EPFL وجود داره که یکیش ژانویه و یکیش آوریل هست (دقیقش رو خودتون نگاه کنید)، و فرقی نمی کنه توی کدوم شما رو قبول کنند و برای هر کدوم که قبول بشید، برای سال بعد بصورت همزمان خواهید رفت. بنابراین شما و همسرتون حتما با هم اپلای کنید، حالا همسرتون یا پذیرش میگیرند (که چه بهتر) و یا نمیگیرند که وقتی به اینجا اومدند سعی می کنند که پذیرش بگیرند. چیزی که می تونید در موردش مطمئن باشید این هست که دوره های پذیرش هر سال هیچ ربطی به سالهای قبل ندارند و اصلا اصلا یک مورد منفی نیست که همسر شما رو امسال قبول نکنند (چون اصلا در هر سال پذیرش، تمام موردهای همون سال رو بررسی می کنند و اصلا ارتباطی با سالهای قبل چک نمیشه، چون هیچ فایده ای هم نداره و چه بسا توی یک سال که همه خیلی عالی بودند، یک فرد عالی هم حذف بشه و در سال بعد، همون کسی که حذف شده، بهترین فرد باشه. بنابراین رد شدن در یک سال، نشانه بدی نیست. البته کسی که رد میشه، احتمالا باید یه تغییر مثبتی توی رزومه خودش بده که دوره بعدی قبولش کنند، چون مستقل از نتیجه دفعه ی قبلی که رد شده، احتمالا رزومه جذابی نداشته که رد شده)
    در مورد اومدن به اینجا و پذیرش گرفتن، عملا برای دانشگاه EPFL فرقی نمی کنه (چون روندش برای کسی که سوییس یا خارج از سوییس هست فرقی نداره)، اما اینجا خیلی دانشگاههای خوب دیگه هم داره که همسرتون بعد از اومدن به اینجا می تونند براشون اقدام کنند و اگر کسی طالب علم باشه، اینجا امکانش کاملا فراهم هست. (برای نمونه، دانشگاه Unil برای همسر دانشجوهایی که میان EPFL گزینه مناسبی بعد از خود EPFL هست و بهتر هست از همون ایران هم براشون درخواست پذیرش بدید، چون این دانشگاهها هم برای خودشون روال پذیرش دارند و اگر بیاید اینجا و بخواهید اقدام کنید، یک سال رو همسرتون از دست خواهند داد)

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mdashti نمایش پست ها
    سلام

ببینید، در هر سال دو تا زمان اپلای برای EPFL وجود داره که یکیش ژانویه و یکیش آوریل هست (دقیقش رو خودتون نگاه کنید)، و فرقی نمی کنه توی کدوم شما رو قبول کنند و برای هر کدوم که قبول بشید، برای سال بعد بصورت همزمان خواهید رفت. بنابراین شما و همسرتون حتما با هم اپلای کنید، حالا همسرتون یا پذیرش میگیرند (که چه بهتر) و یا نمیگیرند که وقتی به اینجا اومدند سعی می کنند که پذیرش بگیرند. چیزی که می تونید در موردش مطمئن باشید این هست که دوره های پذیرش هر سال هیچ ربطی به سالهای قبل ندارند و اصلا اصلا یک مورد منفی نیست که همسر شما رو امسال قبول نکنند (چون اصلا در هر سال پذیرش، تمام موردهای همون سال رو بررسی می کنند و اصلا ارتباطی با سالهای قبل چک نمیشه، چون هیچ فایده ای هم نداره و چه بسا توی یک سال که همه خیلی عالی بودند، یک فرد عالی هم حذف بشه و در سال بعد، همون کسی که حذف شده، بهترین فرد باشه. بنابراین رد شدن در یک سال، نشانه بدی نیست. البته کسی که رد میشه، احتمالا باید یه تغییر مثبتی توی رزومه خودش بده که دوره بعدی قبولش کنند، چون مستقل از نتیجه دفعه ی قبلی که رد شده، احتمالا رزومه جذابی نداشته که رد شده)
    در مورد اومدن به اینجا و پذیرش گرفتن، عملا برای دانشگاه EPFL فرقی نمی کنه (چون روندش برای کسی که سوییس یا خارج از سوییس هست فرقی نداره)، اما اینجا خیلی دانشگاههای خوب دیگه هم داره که همسرتون بعد از اومدن به اینجا می تونند براشون اقدام کنند و اگر کسی طالب علم باشه، اینجا امکانش کاملا فراهم هست. (برای نمونه، دانشگاه Unil برای همسر دانشجوهایی که میان EPFL گزینه مناسبی بعد از خود EPFL هست و بهتر هست از همون ایران هم براشون درخواست پذیرش بدید، چون این دانشگاهها هم برای خودشون روال پذیرش دارند و اگر بیاید اینجا و بخواهید اقدام کنید، یک سال رو همسرتون از دست خواهند داد)
    سلام
    تشکرات فراوان بابت دادن اطلاعات مفید از سوئیس
    چند تا سوال داشتم :
    1) در بین دانشگاه های سوئیس ، کدومها رشته های فنی مهندسی دارند !؟ به نظر میاد که فقط EPFL و ETHZ دارن ؛ اینطور نیست !!؟
    2) شما که از ایران خونه را اینترنتی اجاره کرده بودید ، اونجا که رفتید خونه را تحویل بگیرید مشکلی نبود !؟ مثلا کثیف بودن یا . . . !!؟
    3) الان بعد از یکی دو ماه که مهلت اجاره تموم بشه ، باید فکر یه جای دیگه باشین !؟
    4) وسایل و اسباب و اثاثیه را چیکار کردین !؟ خریدین یا توی خونه بود !؟
    خیلی ممنون
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

رشته و دانشگاه
    Computer Science / EPFL

سلام

خواهش می‌کنم عزیز.

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    1) در بین دانشگاه های سوئیس ، کدومها رشته های فنی مهندسی دارند !؟ به نظر میاد که فقط EPFL و ETHZ دارن ؛ اینطور نیست !!؟
    در این زمینه من خیلی اطلاعات زیادی ندارم و از بقیه دوستان خواهش می‌کنم جواب من رو کامل کنند.
    کلا سوییس دو تا دانشگاه پلی تکنیک داره که همین EPFL و ETHZ هستند. اما خیلی دانشگاه دیگه هم داره که جامع هستند، مثل همین دانشگاه Unil (مثل دانشگاه تهران خودمون که دانشگاه پلی‌تکنیک به حساب نمیاد، اما همه رشته‌های فنی رو داره). همچنین یک سری دانشکده‌های فنی هم داره که در رشته‌های خاصی فقط آموزش میدن (که بهشون میگن Ecole) و حداکثر هم تا مقطع کارشناسی ارشد به شما مدرک میدن. شما فقط باید دنبالشون بگردید و اعتبار مدرکشون از نظر وزارت علوم ایران (در صورتی که قصد برگشت دارید) رو چک کنید. (مثلا این وبلاگ یه چیزهایی گفته ولی صحت مطالبش رو نمی‌دونم. یه کم بگردید توی همین applyabroad هم میتونین اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنید.)

2) شما که از ایران خونه را اینترنتی اجاره کرده بودید ، اونجا که رفتید خونه را تحویل بگیرید مشکلی نبود !؟ مثلا کثیف بودن یا . . . !!؟
    ببینید، این سوال هیچ نگرانی رو از شما نمی‌تونه رفع کنه، چون اینکه در مورد من همه چیز خوب و عالی بود، دلیل نمیشه که برای شما هم همین‌طور باشه. به طور کلی، اینجا همه چیز بر مبنای اعتماده و می‌تونید با احتمال بالایی فرض کنید که کسی سرتون قرار نیست کلاه بذاره. معمولا هم کسی که خونه رو ازش اجاره می‌خواهید بکنید، قبل از اومدن خودتون به خونه و دیدن خونه از شما پولی نمیگیره (البته ممکن هم هست که بخواد بگیره و در این صورت باید به دوست و آشنایی توی سوییس بگید که یه سری بزنه و ببینه که اوضاع چطوریه ... اگر هم کسی خیلی روی دادن پیش پرداخت اصرار کرد، اونوقت شک کنید که کلاهبرداری باشه). کلا اینجا اگر شما خونه پیدا کنید، باید کلاهتون رو بندازید عرش و این خودش به اندازه همون پذیرشی که از دانشگاه گرفتید، ارزش داره! حالا فوق فوقش هم کثیف کثیف باشه و شما یه روز وقت بذارید و تمیزش کنید (یه خونه ۳۰-۵۰ متری که بیشتر از این طول نمی‌کشه)، ولی اگر خونه پیدا نکنید، باید برای مدت مدیدی آوارگی بکشید.

3) الان بعد از یکی دو ماه که مهلت اجاره تموم بشه ، باید فکر یه جای دیگه باشین !؟
    من قبلا عرض کرده بودم که من از همون ایران، اول یه خونه پیدا کردم برای یک ماه بعد از اومدنم به مدت یک سال و نیم. بعدش دنبال یک خونه دیگه واسه یک ماه اول گشتم. حالا هم به سلامتی منتقل شدم به خونه‌ای که برای مدت طولانی اجاره کرده بودم. ولی بطور کلی، من شنیدم که اینجا باید از ۶ ماه قبل از اتمام مهلت اجاره، دوباره دنبال پیدا کردن خونه باشید. آقا، خلاصه کلام اینکه، اینجا مسئله‌ی مسکن یه مشکل خیلی بزرگه.

4) وسایل و اسباب و اثاثیه را چیکار کردین !؟ خریدین یا توی خونه بود !؟
    اینجا معمولا خونه را به همراه وسایل (فرنیشد) اجاره میدن ولی اجاره وسایل رو هم از شما میگیرند که اصلا نمی‌صرفه، مخصوصا اگر برای مدت طولانی بخواهید اجاره کنید (حتی یک سال هم طولانی حساب میشه). در این صورت ترجیحا سعی کنید که خونه بدون وسایل اجاره کنید، یا اینکه وسایل خونه را از صاحب‌خانه بخرید. من مورد دوم رو انجام دادم و تمام وسایل صاحب قبلی خانه را یکجا و تنها با داشتن چند عکس از اونها، از همون ایران خریدم، چون با یک حساب‌کتاب ساده، اجاره وسایل بیش از دو برابر ارزش خود وسایل می‌شد. (البته دوست عزیزم هم در لوزان، زحمت کشید و یه سری به اون خونه زد)

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mdashti نمایش پست ها
    سلام

خواهش می‌کنم عزیز.

در این زمینه من خیلی اطلاعات زیادی ندارم و از بقیه دوستان خواهش می‌کنم جواب من رو کامل کنند.
    کلا سوییس دو تا دانشگاه پلی تکنیک داره که همین EPFL و ETHZ هستند. اما خیلی دانشگاه دیگه هم داره که جامع هستند، مثل همین دانشگاه Unil (مثل دانشگاه تهران خودمون که دانشگاه پلی‌تکنیک به حساب نمیاد، اما همه رشته‌های فنی رو داره). همچنین یک سری دانشکده‌های فنی هم داره که در رشته‌های خاصی فقط آموزش میدن (که بهشون میگن Ecole) و حداکثر هم تا مقطع کارشناسی ارشد به شما مدرک میدن. شما فقط باید دنبالشون بگردید و اعتبار مدرکشون از نظر وزارت علوم ایران (در صورتی که قصد برگشت دارید) رو چک کنید. (مثلا این وبلاگ یه چیزهایی گفته ولی صحت مطالبش رو نمی‌دونم. یه کم بگردید توی همین applyabroad هم میتونین اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنید.)

ببینید، این سوال هیچ نگرانی رو از شما نمی‌تونه رفع کنه، چون اینکه در مورد من همه چیز خوب و عالی بود، دلیل نمیشه که برای شما هم همین‌طور باشه. به طور کلی، اینجا همه چیز بر مبنای اعتماده و می‌تونید با احتمال بالایی فرض کنید که کسی سرتون قرار نیست کلاه بذاره. معمولا هم کسی که خونه رو ازش اجاره می‌خواهید بکنید، قبل از اومدن خودتون به خونه و دیدن خونه از شما پولی نمیگیره (البته ممکن هم هست که بخواد بگیره و در این صورت باید به دوست و آشنایی توی سوییس بگید که یه سری بزنه و ببینه که اوضاع چطوریه ... اگر هم کسی خیلی روی دادن پیش پرداخت اصرار کرد، اونوقت شک کنید که کلاهبرداری باشه). کلا اینجا اگر شما خونه پیدا کنید، باید کلاهتون رو بندازید عرش و این خودش به اندازه همون پذیرشی که از دانشگاه گرفتید، ارزش داره! حالا فوق فوقش هم کثیف کثیف باشه و شما یه روز وقت بذارید و تمیزش کنید (یه خونه ۳۰-۵۰ متری که بیشتر از این طول نمی‌کشه)، ولی اگر خونه پیدا نکنید، باید برای مدت مدیدی آوارگی بکشید.

من قبلا عرض کرده بودم که من از همون ایران، اول یه خونه پیدا کردم برای یک ماه بعد از اومدنم به مدت یک سال و نیم. بعدش دنبال یک خونه دیگه واسه یک ماه اول گشتم. حالا هم به سلامتی منتقل شدم به خونه‌ای که برای مدت طولانی اجاره کرده بودم. ولی بطور کلی، من شنیدم که اینجا باید از ۶ ماه قبل از اتمام مهلت اجاره، دوباره دنبال پیدا کردن خونه باشید. آقا، خلاصه کلام اینکه، اینجا مسئله‌ی مسکن یه مشکل خیلی بزرگه.

اینجا معمولا خونه را به همراه وسایل (فرنیشد) اجاره میدن ولی اجاره وسایل رو هم از شما میگیرند که اصلا نمی‌صرفه، مخصوصا اگر برای مدت طولانی بخواهید اجاره کنید (حتی یک سال هم طولانی حساب میشه). در این صورت ترجیحا سعی کنید که خونه بدون وسایل اجاره کنید، یا اینکه وسایل خونه را از صاحب‌خانه بخرید. من مورد دوم رو انجام دادم و تمام وسایل صاحب قبلی خانه را یکجا و تنها با داشتن چند عکس از اونها، از همون ایران خریدم، چون با یک حساب‌کتاب ساده، اجاره وسایل بیش از دو برابر ارزش خود وسایل می‌شد. (البته دوست عزیزم هم در لوزان، زحمت کشید و یه سری به اون خونه زد)
    آقا واقعا خیلی خیلی ممنون از اینکه جوابهای جامع و کاملی ارائه میکنید.
    فقط یه سوال دیگه : من به سایت دانشگاه unil یا سایر دانشگاه های سوئیس که سر میزنم ، هیچ کدوم رشته های فنی مهندسی ندارن. همشون رشته هایی مثل هنر و ادبیات و ریاضی محض و اینجور رشته ها را دارن. اینطور نیست !؟
    .You can either have results or excuses; not both

Junior Member

سلام به همه دوستان
    بنده می خوام برای ادامه تحصیل در سوئیس یا دانمارک اقدام کنم.با توجه به مشخصات زیر به نظر شما می تونم فاند کامل بگیرم یا نه؟ با توجه به شرایط من چه دانشگاهی رو پیشنهاد میدین؟
    کارشناسی- شیمی کاربردی -آزاد تهران علوم تحقیقات : معدل 16/22
    کارشناسی ارشد - شیمی فیزیک - آزاد تهران علوم تحقیقات : معدل بدون پایان نامه 17/17 ( معدل کل 17/70)

4 تا هم مقاله ISI دارم با ایمپکت 1.8 , 1.5 , دو تا هم 0.6
    آیلتس 6.5
    ممنون می شم راهنماییم کنید ، برای EPFL شانسی دارم
    سپاسگزارم

Junior Member

سلام
    من یه موقعیت دکترا در زمینه طراحی کامپوزیتها در دانشگاه EPFL پیدا کردم و فکر می کنم شانس پذیرشم خوبه . اما چیزی که نگرانم می کنه این هست که پس از اخذ دکترا چقدر شانس پیدا کردن کار در سوئیس هست؟ میگن سوئیسیها اولویتشون در استخدام اروپائها هستن. این آینده کاری رو برای ما که ایرانی هستیم با مشکل مواجه نمیکنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)