صفحه 27 از 31 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 303

موضوع: (FH Fachhochschule (University of Applied Sciences و تفاوت آن با University

Talking پاسخ : (FH Fachhochschule (University of Applied Sciences و تفاوت آن با University

سلام به شما.
    اگه قصد و هدف شما ماندگار شدن در آلمان هست مسیر شما با کسانی که اینجا لیسانس گرفتن متفاوت است.
    با چند فرض پاسخ شما را می دهم:
    1. از لحاظ مالی مشکلی ندارید->
    الف) برای پذیرش کارشناسی باید 1 سال را در کالج دروس پیش نیاز بخوانید!
    ب) زبان آلمانی را حداقل در حد متوسط (B1) بدانید! ( البته اگر مشکل مالی ندارید می توانید در المان کلاس بروید)
    پ) ادامه تحصیل و زندگی!

2. ساپورت مالی کافی ندارید ( یا دست باز برای خرج کردن ندارید) ->
    الف) پیشنهاد من گرفتن کارشناسی در ایران است چون هزینه خیلی کمتری دارد.
    ب) اقدام برای پذیرش ارشد ( در حین تحصیل در ایران: پس انداز کافی، یادگیری المانی و انگلیسی اگر بلد نیستید، کسب مهارت در فعالیت های عملی و از همه مهمتر تقویت روحیه و پشتکار خود)

پیشنهاد من به شما اینه که اگر ادم علمی هستید، یعنی به خواندن و تحقیق کردن علاقه مندی بیشتری نسبت به کار عملی یعنی خواندن و عمل کردن! دارید برای university اقدام کنید و در غیر این صورت برای فاخ هوش خوله.

در آخر همه چیز به اراده و پشتکار شما بستگی دارد و این شما هستید که آینده خودتون را می سازید نه فکر و نگرش مردم نسبت به تحصیل (چه در ایران و چه در آلمان)

پ.ن: منظور از فعالیت عملی هر کاری که در رابطه به رشته تحصیلی احتمالی فعالیت جنبه رسمی دارد نه جنبه تفریحی!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : (FH Fachhochschule (University of Applied Sciences و تفاوت آن با University

سلام به همه
    كسي ميدونه كه سفارت المان هنوز هم به پذيرش FH ها ويزاي دانشجويي ميده يا نه؟

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : (FH Fachhochschule (University of Applied Sciences و تفاوت آن با University

نقل قول نوشته اصلی توسط einzig نمایش پست ها
    سلام به همه
    كسي ميدونه كه سفارت المان هنوز هم به پذيرش FH ها ويزاي دانشجويي ميده يا نه؟
    سلام
    چرا ندن؟ بله که میدن.

دوستان وقتتون بخیر
    من لیسانس مهندسی شیمی تو یه دانشگاه صنعتی میخونم اما به این رشته علاقه ای ندارم و علاقم سمت کامپوتر و شبکه هست برای همین میخوام بیخیال لیسانس مهندسی شیمی شم و انصراف بدم و قصدم لیسانس رشته آی تی(computer science) در آلمان هست.. جدیدا متوجه شدم که برای من که بیشتر کار بعد از لیسانس در نظر هست تا بحث های علمی و تئوریک و دکتری، دانشگاه های FH آلمان میتونن فرصت خوبی باشن..حالا یه دستورالعمل جلوم قرار میدین که باید چیکار کنم که از FH پذیرش بگیرم؟(دانشگاه خیلی شاخ هم در نظرم نیست) باید کنکور بدم ایران یا چیز دیگه؟ یا رتبه چند باید بیارم و چقد شانس دارم حتی واسه ویزا.. ممنون
    دوره های شبکه هم تو مجتمع فنی رفتم و مدرکشو دارم
    آزمون تافل هم بعدا شرکت میکنم.. و زبان آلمانی هم که واسه لیسانس اجباریه یاد میگیرم.
    نمره هام هم: (متوسطه غیرانتفاعی سما بودم و پیش دانشگاهی هم نمونه دولتی)
    معدل سوم متوسطه: 16.46
    معدل کتبی نهایی سوم متوسطه: 13.7
    معدل کل متوسطه: 17.84
    معدل کل پیش دانشگاهی: 16.05

Junior Member

سلام،
    هوخ شوله ها شهریه دارند؟ من هوخ شوله دارمشتات و مونیخ مد نظرم هست. ولی چیزی پیدا نمی کنم. از طرفی یک سری می گن که هوخ شوله ها شهریه دارند. البته منظورم از شهریه اون پول تیکت و این چیزا نیست.

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rayane نمایش پست ها
    سلام،
    هوخ شوله ها شهریه دارند؟ من هوخ شوله دارمشتات و مونیخ مد نظرم هست. ولی چیزی پیدا نمی کنم. از طرفی یک سری می گن که هوخ شوله ها شهریه دارند. البته منظورم از شهریه اون پول تیکت و این چیزا نیست.
    تو لینک زیر اطلاعات کاملی رو در مورد شهریه در آلمان میتونید بخونید

http://www.applyabroad.org/forum/sho...B1%DB%B7/page4
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

نقل قول نوشته اصلی توسط VividNed نمایش پست ها
    تو لینک زیر اطلاعات کاملی رو در مورد شهریه در آلمان میتونید بخونید

ببخشید میخواستم بپرسم مدرک کارشناسی ناپیوسته IT (کاردانی مهندسی شیمی ، کارشناسی IT) برای پذیرش ارشد از فاخ هوخ شوله ها مشکلی ایجاد میکنه؟

Junior Member

سلام. فوق لیسانس برق الکترونیک خوندم ولی چون تو ایران کار پیدا نکردم دنبال کار و اقامت تو آلمان هستم. واسه همین از خیلیا شنیدم بهترین راه اینه ک تو دانشگاه های هوخ شوله دوباره دوره مستر رو بگذرونم تا شانس کار تو آلمان رو داشته باشم. اصن هدف خوندن دکترا یا ادامه تحصیل ندارم و فقط دنبال کار هستم.نظرات متفاوتی تو همینجا خوندم ک کاملا منو مردد کرده.کسانی ک تجربه یا اطلاعات دارن لطفا بگن این کار ارزششو داره؟؟ اگه تلاش کنم از این طریق میتونم ب کار برسم یا احتمالش کمه؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali__V نمایش پست ها
    سلام. فوق لیسانس برق الکترونیک خوندم ولی چون تو ایران کار پیدا نکردم دنبال کار و اقامت تو آلمان هستم. واسه همین از خیلیا شنیدم بهترین راه اینه ک تو دانشگاه های هوخ شوله دوباره دوره مستر رو بگذرونم تا شانس کار تو آلمان رو داشته باشم. اصن هدف خوندن دکترا یا ادامه تحصیل ندارم و فقط دنبال کار هستم.نظرات متفاوتی تو همینجا خوندم ک کاملا منو مردد کرده.کسانی ک تجربه یا اطلاعات دارن لطفا بگن این کار ارزششو داره؟؟ اگه تلاش کنم از این طریق میتونم ب کار برسم یا احتمالش کمه؟؟
    برای پیدا کردن کار تو آلمان بهتر هست که..

1. آلمانی بلد باشید
    2.در آلمان درس خونده باشید
    3.تخصص کافی رو داشته باشید

داشتن هر کدومش اجباری نیست ولی صددرصد واسه پیدا کردن کار تاثیرگذاره

درضمن میتونید با گرفتن ویزای شیش ماهه کار ، برید آلمان و ازین طریق جویای کار بشید و شانس خودتونو امتحان کنید (مینیموم پیش نیاز: توانایی صحبت به زبان انگلیسی)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMaD_95 نمایش پست ها
    برای پیدا کردن کار تو آلمان بهتر هست که..

1. آلمانی بلد باشید
    2.در آلمان درس خونده باشید
    3.تخصص کافی رو داشته باشید

داشتن هر کدومش اجباری نیست ولی صددرصد واسه پیدا کردن کار تاثیرگذاره

درضمن میتونید با گرفتن ویزای شیش ماهه کار ، برید آلمان و ازین طریق جویای کار بشید و شانس خودتونو امتحان کنید (مینیموم پیش نیاز: توانایی صحبت به زبان انگلیسی)
    ممنون از نظرتون. متاسفانه من تخصص و تجربه کاری ندارم و فقط درس خوندم. واسه همین ب نظرم همینطوری و بدون تحصیل تو آلمان بهم کار نمیدن. زبان آلمانی هم دارم میرم کلاس و میخوام یاد بگیرم. با توجه ب این شرایطی ک من دارم چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟ سوال دیگه من در مورد دانشگاه های هوخ شوله هست ک واسه آموزش تخصص و پیدا کردن کار بهترین گزینه هست یا خیر؟