صفحه 13 از 31 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 303

موضوع: (FH Fachhochschule (University of Applied Sciences و تفاوت آن با University

پیش فرض پاسخ : Universities of Applied Sciences in Germany

یه موضوع جنرال توی آلمان وجود داره و اون هم اینه که :

چه برای کار و چه برای ادامه تحصیل، رزومه و قابلیت های شخص مهمتر از دانشگاهی هست که ازش فارغ التحصیل شده. وقتی یه دانشجوی ارشد از یه دانشگاه آزاد بی نام و نشون می تونه پذیرش دکتری بگیره، پس حتما با ارشد دانشگاه های علمی کاربردی آلمان هم می تونه. ضمن اینکه هیچ گونه منع قانونی هم در این مورد وجود نداره و نمونه های زیادی هم وجود داره که این کار رو کردن.

اما برای داشتن یه آینده خوب، چه تحصیلی و چه کاری، باید از همه نظر قوی باشید.
    پیدا کردن کار به همون اندازه سخته که پذیرش برای دکتری گرفتن.
    فکر نکنید چون اینجا نیاز به نیروی کار متخصص هست، پس خیلی گلاب میشه کار پیدا کرد. هرگز فراموش نکنید که نیاز به نیروی کار متخصص هست، نه فارغ التحصیل از فلان دانشگاه و فلان استاد و ...

باید تمام دو سالی رو که اینجا تحصیل می کنید، چه توی universität و چه توی HS تلاش کنید و با اساتید رابطه برقرار کنید و چشم و گوشتون باز باز باشه تا ببینید بازار کار اینجا چی ازتون میخواد. و کجا و چطوری میتونید کار پیدا کنید.
    یه نکته خیلی واضح زبان آلمانی هست. شما برای پیدا کردن کار باید حداقل های زبان آلمانی رو بلد باشین. باید بتونین پشت تلفن با کسی که میخواد استخدامتون کنه ( اگر چه با غلط و غلوط) صحبت کنید. باید بتونید رزومه تون و کاور لتر رو به آلمانی بنویسید.

رقابت برای پر کردن شغلهای خوب و پر در آمد خیلی نزدیکه و سخته.
    آلمانی ها اگرچه انگلیسی بلدن اما راحت ترن که آلمانی جرف بزنن. ضمنا برای خوندن نامه های انگلیسی شدیدن تنبلن. و وقتی برای یک پوزیشن کاری 10 تا درخواست آلمانی دریافت می کنن و یکی دو تا انگلیسی، واضحه که انگلیسی ها رو میگذارن آخر بررسی می کنن، یعنی وقتی توی اون ده تا آلمانی چیز بدرد بخوری پیدا نکردن.
    یعنی با نوشتن درخواست کار به انگلیسی فقط ته دیگ به شما می رسه!

اگر آلمانی یاد گرفتن رو خیلی سخت می دونید، حداقل یه کار دیگه باید بکنید:
    اینجا برای برنامه نویس حرفه ای همیشه کار هست. یعنی شما مهندس هر رشته ای که هستید باید بصورت حرفه ای نرم افزارهای مربوط به اون رشته رو بلد باشید. مثل: سی پلاس پلاس، سی شارپ، جاوا، لب ویو، متلب، سیمولینک و ...
    اگر هنوز ایران هستید و این نرم افزارها رو بلد نیستین بهتره قبل از اینکه بیاین برید چند تا دوره حرفه ببینید چون خیلی ارزونتره. بعدش که اومدید اینجا دایم روش کار کنید تا اینکه وقتی فارغ التحصیل میشید حرفه ای شده باشید.
    برنامه نویسی شغلی هست که زیاد به زبان آلمانی بلد بودن وابسته نیست. اکثرا چینی ها و هندی ها پوزیشن های کاری مربوط به برنامه نویسی رو پر می کنن.
    ضمنا آی تی توی قانون کار نیروی متخصص آلمان جز رشته های خاص هست و با حداقل دستمزد 33 هزار یورو در سال هم می شه اقامت کاری گرفت. در حالیکه برای سایر مشاغل حداقل دستمزد 45 هزار یورو در سال هست که خیلی از کارفرما ها که به سمت نیروی کار خارجی میرن، دلشون نمیخواد این مبلغ رو بدن و ترجیح میدن اگر میخوان این حقوق رو بدن طرف آلمانی بلد باشه.

براتون آرزوی موفقیت می کنم
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

کسی برای FH Koln درخواست پذیرش نداده؟

کسی اطلاعاتی از این دانشگاه و رشته ی Automation & IT ش داره؟

کسی از اینجا پذیرش گرفته؟

Member lllvlllehriyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TU Chemnitz - MSc ICS

نقل قول نوشته اصلی توسط iMi88 نمایش پست ها
    کسی برای FH Koln درخواست پذیرش نداده؟

کسی اطلاعاتی از این دانشگاه و رشته ی Automation & IT ش داره؟

کسی از اینجا پذیرش گرفته؟
    من اقدام كردم ولي امروز خبر دادن ريجكت شدم بايد GPA كمتر از ٢٠٥ باشه فكر كنم معدل بالاي ١٥ حداقل بايد باشه تا مداركت رو ارزيابي كنن

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط lllvlllehriyar نمایش پست ها
    من اقدام كردم ولي امروز خبر دادن ريجكت شدم بايد GPA كمتر از ٢٠٥ باشه فكر كنم معدل بالاي ١٥ حداقل بايد باشه تا مداركت رو ارزيابي كنن
    من معدلم 16.00 (2.2) هست و برای همین رشته هم اپلای کردم. ولی هنوز که جوابی نیومده. چند روز بعد از اینکه uni-assist مدارکتون رو الکترونیکی واسه دانشگاه فوروارد کرد نتیجه رو بهتون اعلام کردن؟
    آیلتسم هم 6.5 بود. رایتینگ و اسپیکینگ هم 7.0 شده بود. نمیدونم بم پذیرش میدن یا نه.

شما شرایطت چجوری بود؟
    دانشگاه خوبیه اصن؟
    ویرایش توسط iMi88 : June 7th, 2013 در ساعت 10:06 AM

رشته و دانشگاه
    TU Chemnitz - MSc ICS

نقل قول نوشته اصلی توسط iMi88 نمایش پست ها
    من معدلم 16.00 (2.2) هست و برای همین رشته هم اپلای کردم. ولی هنوز که جوابی نیومده. چند روز بعد از اینکه uni-assist مدارکتون رو الکترونیکی واسه دانشگاه فوروارد کرد نتیجه رو بهتون اعلام کردن؟
    آیلتسم هم 6.5 بود. رایتینگ و اسپیکینگ هم 7.0 شده بود. نمیدونم بم پذیرش میدن یا نه.

شما شرایطت چجوری بود؟
    دانشگاه خوبیه اصن؟
    والا من بعلت اينكه كلي مدرك در ارتباط با اتوماسيون از فنى و حرفه اي داشتم خيلي دوست داشتم ولي uni-assist مدارك منو براي اونجا ناقص ارزيابي كرده علت جويا شدم جواب دادن GPA بالاست. من ايلتس ٦.٠ داشتم با speaking با نمره ٧.٠. خلاصه مدارك منو براي اونجا نفرستادن. اكر مال تو رو فرستادن منتظر جواب كلن باش. سطح دانشكاه تعريفي نداره تو رنكينك ولي رشته و شهرش عاليه. احتمال زيادي داره شما رو قبول كنن . به منم خبرشو بده. جا هاي ديكه اقدام نكردي؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط lllvlllehriyar نمایش پست ها
    والا من بعلت اينكه كلي مدرك در ارتباط با اتوماسيون از فنى و حرفه اي داشتم خيلي دوست داشتم ولي uni-assist مدارك منو براي اونجا ناقص ارزيابي كرده علت جويا شدم جواب دادن GPA بالاست. من ايلتس ٦.٠ داشتم با speaking با نمره ٧.٠. خلاصه مدارك منو براي اونجا نفرستادن. اكر مال تو رو فرستادن منتظر جواب كلن باش. سطح دانشكاه تعريفي نداره تو رنكينك ولي رشته و شهرش عاليه. احتمال زيادي داره شما رو قبول كنن . به منم خبرشو بده. جا هاي ديكه اقدام نكردي؟
    آهااا، پس مدارکت رو اصلا uni-assist واسه دانشگاه نفرستاده! ای بابا.

نه، مدارک من تازه چند روز هست که رسیده دانشگاه و دارن بررسی میکنن. برای هیچ جای دیگه هم اقدام نکردم. چون فقط اینجا بود که گفتن مدرک آیلتس قدیمیم رو قبول میکنن و براشون معتبره.

منم فقط این رشتشه که واسم مهمه و علاقه دارم. والا رنک دانشگاه واسم مهم نیست. بیشتر واسم مهمه که رشته ی مورد علاقم رو با کیفیت خوبی ارائه بدن.

سلام دوستان
    این هخشوله ها چقدر دیر نتیجه می دهند؟کسی برای انرژی offenburg ،اپلای نکرده؟

Junior Member

سلام واسه پذیرش درمقطع کارشناسی توی این اف هاشها هم مثل دانشگاههای دولتی آلمان باید قبولی کنکورسراسری داشته باشیم ؟بامدرک پیش پذیرش میکنن؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

چرا پس جواب این FH Koln نمیاد؟!

خیلی دیر جواب میدن. هیچی هم بدتر از صبر کردن نیست.

رشته و دانشگاه
    TU Chemnitz - MSc ICS

ديروز جواب مثبت براي مستر Scientific Instrumentation از FH Jena اومد.