صفحه 17 از 31 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 303

موضوع: (FH Fachhochschule (University of Applied Sciences و تفاوت آن با University

Banned

Question مقایسه Fachhochschule با University

سلام دوستان.
    میشه کسایی که اطلاعات دارن دو مقوله بالا رو از لحاظهای زیر مقایسه کنند. و بعد فاخشوله های معتبر (ترجیحا برای مستر کامپیوتر به زبان انگلیسی) رو نام ببرند.

1- تحصیل در کدوم راحت تره؟
    2- شانس پیدا کردن کار بعد از کدوم بیشتره؟
    3- آیا واقعا فاخشوله محلی هست که خبری از تئوری و ریاضی نیست و فقط به صورت عملی هست؟
    4- جنس کاری که یه فارغ التحصیل فاخشوله میکنه چیه؟

ممنون

Banned

پیش فرض پاسخ : Universities of Applied Sciences in Germany

سلام دوستان.
    کسی نیست بخواد برای فاخشوله برای مستر کامپیوتر(زبان انگلیسی) اپلای کنه؟ من الان آلمان هستم و شاید بتونیم همفکری کنیم.

Banned

پیش فرض پاسخ : آیا تحصیل در دانشگاهای FH ساده تر از دانشگاهای معمولی UNI است ؟

این دقیقا سوال منم هست. کسی میتونه بیشتر توضیح بده؟ خصوصا رشته کامپیوتر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه Fachhochschule با university

سلام
    1 تحصیل در هر کدومش میتونه سخت Fachhochschule باشه هیج کدومش راحت تر یا سخت تر نیست به صورت کلی میگم Fachhochschule کار عملی بیشتری داره نسبت به دانشگاه و کار تعوری کمتری از یه طرف ممکنه راحت تر باشه جون تعوریش کم تره و ازون طرف سخت تر جون عملیش بیشتره
    یه نکته مثبت Fachhochschule نسبت به دانشگاه اینه که تعداد خیلی کمتری دانش جو سر کلاس ها هستند مثل دناشگاه نیستش که ممکنه تو یه Vorlesung 300 نفر نشسته باشن به همین خاطر ممکنه Fachhochschule راحت تر باشه جون تعداد دانش جو کمتره و Organisation بین دانشگاه و دانشجو ها بهتره
    2 این سوال بستگی به خیلی جیزا داره Fachhochschule ها کسایی که رشته فنی خوندن ممکنه کار بهتر و درامد بیشتری پیدا کنن و داشته باشن نسبت به دانشگاه جونکه کسایی که تو Fachhochschule درس میخونن تجربه کاریشون بیشتره و برا شرکت ها بهتر اینم استثنا داره
    ولی رشته هایی مثل مدیریت تو دانشگاه خیلی بهتره نسبت به Fachhochschule و درامدشون هم بالاتره اینجا هم استثنا هست
    تو المان فقط سه جهار نفر هستند که تو Fachhochschule درس خوندند و تونستن مدیر موفقی بشن
    دانشگاه Fachhochschuleو بیشترین فرقشون اینه که Fachhochschule عملی تره اکه کسی میخواد پروفوسر بشه یا دکترا تو کار علمی تحقیق و جیزای دیگه باید بره Universität
    اینکه Fachhochschule به مراتب عملی تره رو حتی میشه تو پروفسوراش دید پروفسورای Fachhochschule حداقل باید سه سال خارج از دانشگاه کار کرده باشند و تجربه داشته باشند ولی تو دانشگاه اینطوری نیست
    3 این جمله کاملا غلطه Fachhochschule عملی تره نه اینکه کلا تعوری اصلا نباشه عملی تره همونطور که گفتم حتی ممکنه یه مزیت باشه نسبت به دانشگاه
    4 این سوالتونو متوجه نشودم منظورتون از جنس کار جیه
    یه مثال شرکت بی ام و اگه اشتباه نکنم تو کل المان با سه تا Fachhochschule همکاری داره و نه با دانشگاه این نشون میشه که Fachhochschule برا شرکت های بزرگ اهمیت بزرگی داره

بهترین Fachhochschule های المان اینا هستند
    FH Aachen
    Hochschule für Technik und Wirtschaft Berlin
    Hochschule Darmstadt
    Hochschule für Technik und Wirtschaft Dresden
    Hochschule Esslingen
    Hochschule Karlsruhe – Technik und Wirtschaft
    برا رشته شما این رده بندی هست نمیدونم میتونه کمکتون کنه یا نه http://www.wiwo.de/ranking-die-beste...n/8046582.html

در کل بین دانشگاه و Fachhochschule تفاوت های خیلی بزرگی وجود نداره الان تو المان از هر سه نفری که مهندسی میخونه یکیش تو Fachhochschule هستش

از نظر من Fachhochschule یه فرد رو بهتر برای کار اماده میکنه

Banned

اولا این که خیلی خیلی ممنون بابت پاسخ جامع و کاملتون.
    سوالو 4 رو که گفتید متوجه نشدم، منظورم از جنس کار این بود که مثلا کسی که از فاخشوله فارغ میشه و میره تو کارخونه مسئول کنترل ماشینا و چک کردنشونه و اونی که از یونی اومده، مسئول کارای کلاس بالاتر مثه مدیریتی یا نظارت به کار اون فاخشوله هاییا یا مثلا توسعه ماشیناس. یا نه کلا اینطوری نیست.؟
    شما خودت تو فاخشوله درس خوندی؟ چقدر کار باید تو طول هفته کرد؟ میشه مثه ایران انداخت برای آخر ترم همه کارا رو؟ یونی که خیلی کار میکشن و تمرین و اینا میدن

Junior Member

و
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ich_Liebe_Dich نمایش پست ها
    اولا این که خیلی خیلی ممنون بابت پاسخ جامع و کاملتون.
    سوالو 4 رو که گفتید متوجه نشدم، منظورم از جنس کار این بود که مثلا کسی که از فاخشوله فارغ میشه و میره تو کارخونه مسئول کنترل ماشینا و چک کردنشونه و اونی که از یونی اومده، مسئول کارای کلاس بالاتر مثه مدیریتی یا نظارت به کار اون فاخشوله هاییا یا مثلا توسعه ماشیناس. یا نه کلا اینطوری نیست.؟
    شما خودت تو فاخشوله درس خوندی؟ چقدر کار باید تو طول هفته کرد؟ میشه مثه ایران انداخت برای آخر ترم همه کارا رو؟ یونی که خیلی کار میکشن و تمرین و اینا میدن
    خواهش میکنم ((:
    بستگی برا رشته داره کلا ولی مثلا برا رشته مکانینک برای شرکت های المانی فرق جندانی نمیکنه که شما فاخشوله درس خوندید یا دانشگاه جون هر دوتاشون لیسانسشون از نظر ارزشی برابرند ولی ممکنه افرادی که فاخشوله درس خوندند سریع تر کار پیدا کنند جون تجربه کاریشون همونطور که گفتم بیشتره ولی استثنا هست الان شرکت ها بیشتر رو Qualifikationو Persönlichkeit مهمه
    یه تفاوت دیگه تو فاخشوله بیشتر لیسانس ها 7 تا 8 ترم هستند ولی برا بیشتر دانشگاه ها تنها 6 ترم
    فاخشوله یک ترم اضافه دارند که بهش میگند Praxissemester که شیش ماه کاراموزی هستش ولی در حین تحصیل در دانشگاه فقط در بیشتر اوقات 2 تا 3 ماه برا کاراموزی هستش این ممکنه خوب باشه جون تجربه کاری طرف بیشتر میشه جون شیش ماه بیشتر کار میکنه ممکنه هم بد تر باشه جون 6 ماه دیر تر درسش تموم میشه
    در کل اینطوری نیستش که کسایی که دانشگاه خوندند کارای بهتری میگیرند و کسایی که فاخشوله خوندن کارای سطح پایین تری اینجا هم استثنا وجود داره یه جیزه کلی نیستش که برا همه صدق کنه کسی که تو فاخشوله درس خونده ولی سعی نکرده تجربه کاریشو زیاد کنه و سعی کرده فقط نمره بگیره مسلما اگه کار پیدا کنه کار سطح پایینی هستش بیشتر به خود فرد بستگی داره و جیزایی که گفته میشه یه میانگین کلی هستش
    من الان کلاس 12 هستم و جند هفته دیگه Abitur هم رو میگیرم بعدش باید تصمیم بگیرم برم دانشگاه یا فاخشوله ولی من دو بار رفتم Fachhochschule محل شهرمون برا مشاوره و اونجا سوالامو مطرح کردم تا اطلاعاتم در این مورد بیشتر بشه ((:
    اینکه جقدر باید کار کرد رو واقعیتش نمیدونم ولی میدونم که درسای کمتری میخونن مثلا ممکنه مکانیک 1 و 2 رو نخونن این یه مثاله همینطوری میگم
    شما حتی میتونید لیسانس فاخشوله بگیرید بعدش برا فوق برید دانشگاه ولی باید جند تا درس رو بخونید که تو فاخشوله نخوندید این درسا خیلی زیاد نیستش تو یه مطلب از روزنامه با یکی مصاحبه کرده بودند که همینکار رو کرده بود اون رشته مکاترونیک خونده بود اگه اشتباه نکنم گفته بود که دو درس رو باید تکرار میکرده جون تو فاخشوله نخونده اینم فقط تو یه ترم انجام داده و گفته بود که خیلی سخت نیستش این تکرار
    شما حتی برعکسشم میتونید انجام بدید لیسانس دانشگاه فاخشوله فوق لیسانس ولی باید جند تا کار عملی رو انجام بدید که تو دانشگاه انجام ندادید

در کل انتخاب بین فاخشوله و دانشگاه یه انتخاب کاملا شخصیه اگه میخواید بیشتر علمی کار کنید برا دکترا پروفسوری کارای علمی و مدیریتی دانشگاه مسلما انتخاب بهتریه ولی برا کار در کارخونه و شرکت فاخشوله انتخاب مناسبیه همه اینا بستگی به فرد داره کسی که فاخشوله میکنه مهندس بد تر یا بهتری از کسی که دانشگاه خونده نیست الان دیگه برا شرکت ها فاخشوله و دانشگاه تفاوت خیلی زیادی نداره ولی همونطور که گفتم تو یه امار خوندم که مهندس های فاخشوله سریع تر کار پیدا میکنن اینم استثنا داره
    ویرایش توسط pmirzad : June 15th, 2014 در ساعت 10:04 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Universities of Applied Sciences in Germany

دوستان کسی میدونه HS Jena مورد تایید وزارت علوم هست یا نه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : (Universities of Applied Sciences (Fachhochschule

سلام من 2 روزه جواب پذیرشم از روزنهبم امد کسی هست از این دانشگاه پذیرش گرفته باشه؟من یه ترم تو این دانشگام بعد 2 ترم بعد میرم سویس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pmirzad نمایش پست ها
    و

خواهش میکنم ((:
    بستگی برا رشته داره کلا ولی مثلا برا رشته مکانینک برای شرکت های المانی فرق جندانی نمیکنه که شما فاخشوله درس خوندید یا دانشگاه جون هر دوتاشون لیسانسشون از نظر ارزشی برابرند ولی ممکنه افرادی که فاخشوله درس خوندند سریع تر کار پیدا کنند جون تجربه کاریشون همونطور که گفتم بیشتره ولی استثنا هست الان شرکت ها بیشتر رو Qualifikationو Persönlichkeit مهمه
    یه تفاوت دیگه تو فاخشوله بیشتر لیسانس ها 7 تا 8 ترم هستند ولی برا بیشتر دانشگاه ها تنها 6 ترم
    فاخشوله یک ترم اضافه دارند که بهش میگند Praxissemester که شیش ماه کاراموزی هستش ولی در حین تحصیل در دانشگاه فقط در بیشتر اوقات 2 تا 3 ماه برا کاراموزی هستش این ممکنه خوب باشه جون تجربه کاری طرف بیشتر میشه جون شیش ماه بیشتر کار میکنه ممکنه هم بد تر باشه جون 6 ماه دیر تر درسش تموم میشه
    در کل اینطوری نیستش که کسایی که دانشگاه خوندند کارای بهتری میگیرند و کسایی که فاخشوله خوندن کارای سطح پایین تری اینجا هم استثنا وجود داره یه جیزه کلی نیستش که برا همه صدق کنه کسی که تو فاخشوله درس خونده ولی سعی نکرده تجربه کاریشو زیاد کنه و سعی کرده فقط نمره بگیره مسلما اگه کار پیدا کنه کار سطح پایینی هستش بیشتر به خود فرد بستگی داره و جیزایی که گفته میشه یه میانگین کلی هستش
    من الان کلاس 12 هستم و جند هفته دیگه Abitur هم رو میگیرم بعدش باید تصمیم بگیرم برم دانشگاه یا فاخشوله ولی من دو بار رفتم Fachhochschule محل شهرمون برا مشاوره و اونجا سوالامو مطرح کردم تا اطلاعاتم در این مورد بیشتر بشه ((:
    اینکه جقدر باید کار کرد رو واقعیتش نمیدونم ولی میدونم که درسای کمتری میخونن مثلا ممکنه مکانیک 1 و 2 رو نخونن این یه مثاله همینطوری میگم
    شما حتی میتونید لیسانس فاخشوله بگیرید بعدش برا فوق برید دانشگاه ولی باید جند تا درس رو بخونید که تو فاخشوله نخوندید این درسا خیلی زیاد نیستش تو یه مطلب از روزنامه با یکی مصاحبه کرده بودند که همینکار رو کرده بود اون رشته مکاترونیک خونده بود اگه اشتباه نکنم گفته بود که دو درس رو باید تکرار میکرده جون تو فاخشوله نخونده اینم فقط تو یه ترم انجام داده و گفته بود که خیلی سخت نیستش این تکرار
    شما حتی برعکسشم میتونید انجام بدید لیسانس دانشگاه فاخشوله فوق لیسانس ولی باید جند تا کار عملی رو انجام بدید که تو دانشگاه انجام ندادید

در کل انتخاب بین فاخشوله و دانشگاه یه انتخاب کاملا شخصیه اگه میخواید بیشتر علمی کار کنید برا دکترا پروفسوری کارای علمی و مدیریتی دانشگاه مسلما انتخاب بهتریه ولی برا کار در کارخونه و شرکت فاخشوله انتخاب مناسبیه همه اینا بستگی به فرد داره کسی که فاخشوله میکنه مهندس بد تر یا بهتری از کسی که دانشگاه خونده نیست الان دیگه برا شرکت ها فاخشوله و دانشگاه تفاوت خیلی زیادی نداره ولی همونطور که گفتم تو یه امار خوندم که مهندس های فاخشوله سریع تر کار پیدا میکنن اینم استثنا داره

ممنون آقای میرزاد، اطلاعات کاملی دادید.. من برای فوق رشته هوافضا در FH Aachen می‌خوام از ایتالیا اقدام کنم،لیسانسم ایتالیا بودم.تو سایت daad در قسمت اطلاعات مربوط به این رشته نوشته بود که ۲ نوع مستر دارند:
    The Department of Aerospace Engineering at FH Aachen University of Applied Sciences (AcUAS) offers two different Master's Programmes in Aerospace Engineering:

- a three-semester Master's Programme (without Aerospace Research Project)
    - a four-semester Master's Programme (with Aerospace Research Project)

حالا سوالم این بود که آیا بعد از خوندن مستر درFH Aachen می‌شه برای دکترا اقدام کرد؟ ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید در این مورد بفرمایید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : (Universities of Applied Sciences (Fachhochschule

سلام FH ها شرط معدل دارن ؟