صفحه 3 از 31 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 303

موضوع: (FH Fachhochschule (University of Applied Sciences و تفاوت آن با University

Member l0st_l0rd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد university of applied scienceها

اطلاعات مفیدی به من دادید چون این سوال ها برای من هم مطرح هستش
    من برای یه FH اقدام کردم که رنکش حول و حوش 3500 هستش !
    اما برای من خیلی مهم هستش که بتونم تو این رشته ادامه تحصیل بدم برای دکترا در یک دانشگاه معتبر
    اما 2 مشکل وجود داره
    اول اینکه رشته خیلی خاص هست
    و دوم اینکه این داستان اینکه کسی که در این دانشگاه ها درس می خونه می گن نمی تونه واسه دکترا اقدام کنه
    اگر امکان داره راهنمایی کنید منو
    متشکرم

رشته و دانشگاه
    برق قدرت

پیش فرض پاسخ : Universities of Applied Sciences in Germany

دوستان آیا کسی نمی دونه بعد از تحصیل در دانشگاه های علمی کاربردی امکان تحصیل در مقطع دکترا برای کشور هایی مثل خود آلمان یا امریکا وجود داره ؟!

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

اینطور که من تحقیق کردم این دانشگاهها در آلمان تا حدودی با هدف دانشگاه جامع علمی کاربردی در ایران، دارای هدف تحصیلی یکسانی هستند...
    صحبت هایی مبنی بر این بوده که مدرک این دانشگاهها برای ادامه تحصیل (حداقل در خارج از آلمان) ایرادی نداره و می تونید ادامه تحصیل بدید (صحت این مطلب بعهده کسانی هست که من با اونها صحبت کردم)

ولی به شخصه توصیه می کنم سعی کنید از دانشگاههای غیر FH پذیرش بگیرید که مطمئنا با تلاش خودتون میسر هست !

موفق باشید

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط l0st_l0rd نمایش پست ها
    دوستان آیا کسی نمی دونه بعد از تحصیل در دانشگاه های علمی کاربردی امکان تحصیل در مقطع دکترا برای کشور هایی مثل خود آلمان یا امریکا وجود داره ؟!
    شما میتونید بعد از تحصیل درین دانشگاه‌ها در مقاطع بالاتر هم ادامهٔ تحصیل بدین ولی‌ شرایط ورود به اون مقاطع برای فارغ التحصیلان این دانشگاه‌ها فرق می‌کنه(که این طبیعی هستش چرا که بار تحصیل تئوری درین دانشگاه‌ها کمتر هستش)....این شرایط عبارت هستند از مثلا معدل یأ اینکه بعدز ورود به مقطع بالاتر میبایست تعداد معدودی واحد به عنوانه پیشنیاز گذرونده بشود.....

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

به نظر من با توجه به رنکینک بد این دانشگاه ها کسی که میخواد بره مسترش رو تو اینجور دانشگاه ها بخونه .. بشینه برای ارشد ایران بخونه بهتره. به هر حال باید بیارزه اینهمه زحمت و بار سفر رو بستن.
    از یه طرف تو رشته من رو فقط دانشگاه مونستر تو آلمان داره + 2-3تا ازین علمی کاربردی ها و اپلای برای فقط یه دانشگاه تو کشور خوبی مثل آلمان ریسک بزرگیه .. اینکه چیکار کنم رو موندم!!؟
    I am Back

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

نقل قول نوشته اصلی توسط vaguecreature نمایش پست ها
    شما میتونید بعد از تحصیل درین دانشگاه‌ها در مقاطع بالاتر هم ادامهٔ تحصیل بدین ولی‌ شرایط ورود به اون مقاطع برای فارغ التحصیلان این دانشگاه‌ها فرق می‌کنه(که این طبیعی هستش چرا که بار تحصیل تئوری درین دانشگاه‌ها کمتر هستش)....این شرایط عبارت هستند از مثلا معدل یأ اینکه بعدز ورود به مقطع بالاتر میبایست تعداد معدودی واحد به عنوانه پیشنیاز گذرونده بشود.....
    حسین جان شما این مطلب رو بر اساس تجربه میگی یا منبع خاصی این مبحث رو توضیح داده ؟

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط m0h3n نمایش پست ها
    حسین جان شما این مطلب رو بر اساس تجربه میگی یا منبع خاصی این مبحث رو توضیح داده ؟
    راستیتش محسن جان این مطلب رو من توی پیگیریهای خودم برای دکترا توی بعضی‌ دانشگاه‌ها مثل مونیخ متوجه شدم که توضیح داده بودن که مثلا برای دنشجوهایی که از دانشگاه میان شرط معدل ۲.۵ هستش ولی‌ برای علمی‌ کاربردی‌ها ۲ و همینجور بقیه مسائل...البته دوستانی هم دارم در بعضی‌ از این دانشگاه‌ها و نظرات اونها رو هم شنیدم

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_Mohebi7 نمایش پست ها
    به نظر من با توجه به رنکینک بد این دانشگاه ها کسی که میخواد بره مسترش رو تو اینجور دانشگاه ها بخونه .. بشینه برای ارشد ایران بخونه بهتره. به هر حال باید بیارزه اینهمه زحمت و بار سفر رو بستن.
    از یه طرف تو رشته من رو فقط دانشگاه مونستر تو آلمان داره + 2-3تا ازین علمی کاربردی ها و اپلای برای فقط یه دانشگاه تو کشور خوبی مثل آلمان ریسک بزرگیه .. اینکه چیکار کنم رو موندم!!؟
    موافق این دیدتون نیستم....این دانشگاه‌ها توی خود آلمان به طور مجزّا رنک میشن و اصلا بغل دانشگاه‌های معمولی‌ اسمشون نمیاد چون اصولا ماهیت متفاوتی دارن از دانشگاه‌های عادی ....درک شرایط دقیق این دانشگاه‌ها تا زمانی‌ که خود آلمان نباشید کامل نمیتونه باشه....من خودم کسانیو میشناسم که با اینکه مثلا از دانشگاه آخن پذیرش داشتن رفتن و دانشگاه علمی‌ کاربردی آخن ثبت نم کردن.....باید بیشتر روی این نکته ذوم باشین که قصدتون تحمل چه مقدار فشار دروس تئوری و به چه قیمتی تحمل این فشار هست

رشته و دانشگاه
    برق قدرت

به نکته جالبی اشاره کردین
    درباره دروس تئوری در این دانشگاه یه سری مساله هست !
    اول اینکه تعداد واحد ها تقریبا با universitat ها یکی هست به جز تعدادی که 90 واحدی هستند که من تفاوت این دو نوع تعداد واحد رو نمی دونم و تو همین تاپیک هم مطرح شد اما کسی اطلاع موثقی نداشت
    پس تقریبا تعداد واحد ها یکی هست دیگه شرط معدل چرا فرق می کنه ؟
    یعنی دانشگاه های علمی کاربردی در دروسشون سخت گیری بیشتری دارند که این معدل مساله میشه ؟ منظورم همون 2 و 2.5 هستش

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط l0st_l0rd نمایش پست ها
    به نکته جالبی اشاره کردین
    درباره دروس تئوری در این دانشگاه یه سری مساله هست !
    اول اینکه تعداد واحد ها تقریبا با universitat ها یکی هست به جز تعدادی که 90 واحدی هستند که من تفاوت این دو نوع تعداد واحد رو نمی دونم و تو همین تاپیک هم مطرح شد اما کسی اطلاع موثقی نداشت
    پس تقریبا تعداد واحد ها یکی هست دیگه شرط معدل چرا فرق می کنه ؟
    یعنی دانشگاه های علمی کاربردی در دروسشون سخت گیری بیشتری دارند که این معدل مساله میشه ؟ منظورم همون 2 و 2.5 هستش
    تعداد واحد تنها ملک قضاوت درین مورد نیست بلکه درون مایهٔ درس‌ها و تقسیم بخش تئوری و کارگاهی‌آزمایشگاهی یک درس توی این ۲ نوع دانشگاه متفاوت هست