صفحه 6 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 303

موضوع: (FH Fachhochschule (University of Applied Sciences و تفاوت آن با University

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : Universities of Applied Sciences in Germany

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    همونطور که گفتم تصمیم با خودتونه, اما صرفا جواب میدم تا بقیه دوستان کاملا مطلع بشن.
    اتفاقا من خیلی هزینه کمی میکنم! دانشگاه که کاملا رایگانه و هزینه زندگی هم در المان به مراتب پایین تر از بقیه کشورها هستش و نسبت به امریکا و انگلیس نسبت یک به سه/چهار داره!در ضمن! همونطور که گفتم هخشوله های المان مشکل عدم تطبیق ندارند و این نکته برای هخشوله های سویسه. این مسئله برای خود منم خیلی مهم هستش چون بابت ارزشیابی ممکنه هزینه های گزافی متحمل بشید! اما مستر هخشوله های المان اگر چهار ترمه باشن بدون هیچ قید و شرطی قبولن ( البته چیزی هستش که طی تماس های مکرر با اداره ارزشابی متوجه شدم , حالا این که فردا از خواب بلند بشن تصمیم دیگه ای بگیرن رو من دیگه اطلاعی ندارم!)
    اینم بگم, من به این دلیل در هیچ دانشگاه دیگه ای در المان اپلای نکردم چون HTW, در کل المان, تنها مرکزی هستش که مهندسی عمران رو به صورت انگلیسی ارائه میده.از شانس خوبه منم دقیقا همون گرایشی هستش که میخوام.
    هیچ وقت اعتماد به نفس خودتون رو از دست ندید و برای همشون اپلای کنید انشالله که پذیرش میگیرید.
    ممنون دوست خوبم Dexoy

من قصد توهین یا ناراحتی به شما رو نداشتم. فقط نگران از این بودم که نکنه بد برام رقم بخوره. منم مطمئن باشید اگر خدای نکرده نتونم از یک دانشگاه خوب پذیرش بگیرم . مطمئن باشید همین FH های خوب رو انتخاب می کنم. خلاصه موفق و برقرار باشید . سلام من رو به سرزمین ژرمن ها برسونید.

Junior Member

سلام
    من قبولی کنکور سراسری ندارم ولی قبولی دانشگاه بین المللی کیش و غیر انتفاعی و ازاد علوم تحقیقات تهران که دو ترم گذروندم را دارم ..ایا امکان دارد در رشته پزشکی در یکی از دانشگاه های المان مشغول به تحصیل شوم..کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟

با تشکر

سلام دوستان.ارشد برق قدرت کدوم دانشکاهش به زبان انگلیسی ارائه میده؟واسه fh

Junior Member

hi everyone
    is there any link or anything to find a major in those fakhlershole (sorry for dictation!!) universities? im looking for INDUSTRIAL DESIGN in ENGLISH and have heard they have it but i cant find it!! anything would be appreciated guys.thanks again.sorry also for typing english,havent got my persian keyboard...sorry

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rede نمایش پست ها
    hi everyone
    is there any link or anything to find a major in those fakhlershole (sorry for dictation!!) universities? im looking for INDUSTRIAL DESIGN in ENGLISH and have heard they have it but i cant find it!! anything would be appreciated guys.thanks again.sorry also for typing english,havent got my persian keyboard...sorry
    تو همون سایت دااد سرچ کنید واسه دانشگاههای انگلیسی زبان تو رشته ای که میخوان اگه باشه نشون میده. که بعضی هاشون همین FH ها هستن. ممکنه هم انگلیسی-المانی باشه نه صرفا انگلیسی.
    ولی ایتالیا شنیدم تو این رشته ها بهتره.

دوستان کسی رو میشناسید که از FH ها مستر گرفته باشه و بعدش واسه PhD پذیرش گرفته باشه؟حالا یا خوده آلمان یا جایی دیگه؟

این آقای bipolar_1989m مثل اینکه خیلی دلشون پره از این FH ها !
    من از هرکی تا حالا پرسیدم راجع به امکانات یا سطح کیفی دانشگاه نظر منفی نداشته اما راجع به مدرک و ادامه تحصیل هیچکس جواب درستی نمی دونه.من خودم ایمیل دادم و راجع مدرک و این که میشه بعدش ادامه تحصیل داد پرسیدم اما هنوز جواب ندادند.
    به هر حال تو رشته ما (معماری) مستر به انگلیسی خیلی خیلی کم ارائه میشه.توی DAAD هم که سرچ میکنی 12 تا FH میاره 2-3 تا university.
    برای مثال این دانشگاه Anhalt university of applied science
    http://www.hs-anhalt.com/
    7900 تا دانشجو داره که 1900 تاش اینتر نشنال هستند.با کلی از دانشگاه های خوب دنیا روابط داره.سه تا کمپ تو سه تا شهر مختلف داره.کلی استاد خوب داره که شاید تو university ها هم تدریس نداشته باشن.
    به قول یکی از دوستام که الان آلمان درس می خونه , واسه ماها که از دانشگاه های خیلی خیلی معمولی ایران فارق التحصیل شدیم(من شرایط خودم رو میگم) , FH ها از سرمون هم زیاده.
    بازم کسایی که الان آلمان هستند بهتر می تونن نظر بدن

خوب پس بذارید بگم فرقشون چیه fh جایی‌ هست که فقط برا اونایی خوب که میخوان یه مدرکی‌ داشته باشن و بگن که آقا ما هم مدرک دانشگاهی داریم چون با مدرک fh اینجا به شما جایی‌ کار نمیدان حالا ایران رو نمیدونم فکر هم نکنم ایران دیگه انقدر پشت کوه موند باشه که بخواد مدرک fh رو استخدام کنه فرق دوم فوق‌العاده ساده بودن fh هست یعنی‌ شما ۱ نفر رو بیارید که iq در حد ۸۰ هم باشه میتون با معدل ۲۰ (۱.۰ آلمانی‌) فارغالتحصیل بشه فرق سوم : با مدرک fh نمی‌تونید ادامه تحصیل بدید برا master یا phd در اصل طبقه قانون میتونید ولی‌ شانس گرفتن پذیرش شما از uni برا ادامه تحصیل چه تو آلمان چه آمریکا تقریبا برابره صفر مثل این می‌مونه که harvard بنویسه gpa ۳.۰ میتونید تو harvard درس بخونید ولی‌ عملا مشخصه که با gpa ۳.۰ نمی‌شه رفت تو هاروارد اون پیش شرط رو هم فقط واسه سر کار گذاشتنتون گذاشتن توصیه من اینه اگه از uni تونستید پذیرش بگیرید عالیه ولی‌ اگه نه تقریبا اینطور فرض کنید که fh اصلا وجود نداره فقط ۳ سالتون رو بیخود تلف می‌کنید که میتونستید برید این ۳ سال رو تو بازار کار کنید و تجربه کار کسب کنید که خیلی‌ ارزشش از اون مدرک fh بهتره

Junior Member Ramin2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Cyber Security RMIT

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa4ever نمایش پست ها
    این آقای bipolar_1989m مثل اینکه خیلی دلشون پره از این FH ها !
    من از هرکی تا حالا پرسیدم راجع به امکانات یا سطح کیفی دانشگاه نظر منفی نداشته اما راجع به مدرک و ادامه تحصیل هیچکس جواب درستی نمی دونه.من خودم ایمیل دادم و راجع مدرک و این که میشه بعدش ادامه تحصیل داد پرسیدم اما هنوز جواب ندادند.
    به هر حال تو رشته ما (معماری) مستر به انگلیسی خیلی خیلی کم ارائه میشه.توی DAAD هم که سرچ میکنی 12 تا FH میاره 2-3 تا university.
    برای مثال این دانشگاه Anhalt university of applied science
    http://www.hs-anhalt.com/
    7900 تا دانشجو داره که 1900 تاش اینتر نشنال هستند.با کلی از دانشگاه های خوب دنیا روابط داره.سه تا کمپ تو سه تا شهر مختلف داره.کلی استاد خوب داره که شاید تو university ها هم تدریس نداشته باشن.
    به قول یکی از دوستام که الان آلمان درس می خونه , واسه ماها که از دانشگاه های خیلی خیلی معمولی ایران فارق التحصیل شدیم(من شرایط خودم رو میگم) , FH ها از سرمون هم زیاده.
    بازم کسایی که الان آلمان هستند بهتر می تونن نظر بدن
    اگه هدفت به طور قطع phd هست، خب گزینه خوبی نیست. چون اصلی ترین هدف FH ایجاد نیروی کار متخصص است، درحالی که phd هدفش تحقیقات و گسترش علم است.
    ولی اگه می خوای با مسترت وارد بازار کار بشی می تونه خیلی مناسب باشه، چون دیگه وقتتو با مطالبی که کاربردی نیستند تلف نمی کنی و تمام وقتت رو روی یادگیری مطالب مفید می ذاری.

Member ماشین لباسشویی آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IAU

نقل قول نوشته اصلی توسط bipolar_1989m نمایش پست ها
    خوب پس بذارید بگم فرقشون چیه fh جایی‌ هست که فقط برا اونایی خوب که میخوان یه مدرکی‌ داشته باشن و بگن که آقا ما هم مدرک دانشگاهی داریم چون با مدرک fh اینجا به شما جایی‌ کار نمیدان ...
    آهان، که اینطور!
    این آلمانیا چقد خنگن! میرن دانشگاه های علمی کاربردی میسازن، ولی بعد از فارغ التحصیلی دانشجوها، بهشون کار نمیدن!

نمیدونم چرا آلمان با این وضعیت فجیع ( که تعداد زیادی دانشگاه های FH در آن کشور است)، هنوز هم یک قطب صنعتی دنیاست؟!!!!
    دنیای زیبای ما!