صفحه 7 از 31 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 303

موضوع: (FH Fachhochschule (University of Applied Sciences و تفاوت آن با University

Senior Member

پیش فرض پاسخ : Universities of Applied Sciences in Germany

نقل قول نوشته اصلی توسط bipolar_1989m نمایش پست ها
    خوب پس بذارید بگم فرقشون چیه fh جایی‌ هست که فقط برا اونایی خوب که میخوان یه مدرکی‌ داشته باشن و بگن که آقا ما هم مدرک دانشگاهی داریم چون با مدرک fh اینجا به شما جایی‌ کار نمیدان حالا ایران رو نمیدونم فکر هم نکنم ایران دیگه انقدر پشت کوه موند باشه که بخواد مدرک fh رو استخدام کنه فرق دوم فوق‌العاده ساده بودن fh هست یعنی‌ شما ۱ نفر رو بیارید که iq در حد ۸۰ هم باشه میتون با معدل ۲۰ (۱.۰ آلمانی‌) فارغالتحصیل بشه فرق سوم : با مدرک fh نمی‌تونید ادامه تحصیل بدید برا master یا phd در اصل طبقه قانون میتونید ولی‌ شانس گرفتن پذیرش شما از uni برا ادامه تحصیل چه تو آلمان چه آمریکا تقریبا برابره صفر مثل این می‌مونه که harvard بنویسه gpa ۳.۰ میتونید تو harvard درس بخونید ولی‌ عملا مشخصه که با gpa ۳.۰ نمی‌شه رفت تو هاروارد اون پیش شرط رو هم فقط واسه سر کار گذاشتنتون گذاشتن توصیه من اینه اگه از uni تونستید پذیرش بگیرید عالیه ولی‌ اگه نه تقریبا اینطور فرض کنید که fh اصلا وجود نداره فقط ۳ سالتون رو بیخود تلف می‌کنید که میتونستید برید این ۳ سال رو تو بازار کار کنید و تجربه کار کسب کنید که خیلی‌ ارزشش از اون مدرک fh بهتره
    می بخشید شما الان ظاهرا در مورد پذیرش کارشناسی در FH ها نظرتون رو گفتین که معتبر نیستن. راجع به مستر هم همینطور؟
    من از بچه های همین فروم که در FH مشغولن شنیدم که میگن بعضی هاشون خیلی معتبر هستن و خود آلمانیها هم واسه وارد شدن به اینها رقابت دارن. البته نه هر FH ای!

چون واقعا وقتی تو سایت دااد واسه بعضی رشته های فنی آدم سرچ میکنه تعداد دانشگاه کمه و بیشتر همین هخشوله ها رو میاره!
    من که گیج شدم ، آخرش نفهمیدیم کی حرفش درسته!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ماشین لباسشویی نمایش پست ها
    آهان، که اینطور!
    این آلمانیا چقد خنگن! میرن دانشگاه های علمی کاربردی میسازن، ولی بعد از فارغ التحصیلی دانشجوها، بهشون کار نمیدن!

نمیدونم چرا آلمان با این وضعیت فجیع ( که تعداد زیادی دانشگاه های FH در آن کشور است)، هنوز هم یک قطب صنعتی دنیاست؟!!!!
    منهم با نظر شما موافقم، هخشوله ها دانشگاههای علمی کاربردی هستن که مسلما شاید بعضی هاشون حتی سطحش از خیلی از دانشگاههای ما از جمله علمی کاربردی ما و بعضی از دانشگاههای آزاد بالاتر باشه.
    یک مساله ی دیگه هم اینکه من فکر میکنم FH ها واسه خود کشور آلمان شناخته شده است نه خارج از آلمان.
    ولی پای مدرکش چون اسمی از دانشگاه نمیاره همین واسه آینده ممکنه مشکل ساز بشه، البته منظورم واسه کسانی هست که مطمئن نیستن در اینده میخوان واسه دکترا اپلای کنن یا نه.

من خودم همچین وضعیتی دارم چون نمی دونم در آینده میخوام واسه دکترا ادامه بدم یا نه واسه اپلای کردن مستر تو این هخشوله ها مردد هستم و ترجیح میدم ریسک نکنم.
    ولی در مورد اینکه این هخشوله ها برای آینده ی کاری نیروهای خوبی رو آموزش میدن شکی نیست چون به قول شما هنوز آلمان قطب صنعتی دنیاست!

نقل قول نوشته اصلی توسط ماشین لباسشویی نمایش پست ها
    آهان، که اینطور!
    این آلمانیا چقد خنگن! میرن دانشگاه های علمی کاربردی میسازن، ولی بعد از فارغ التحصیلی دانشجوها، بهشون کار نمیدن!

نمیدونم چرا آلمان با این وضعیت فجیع ( که تعداد زیادی دانشگاه های FH در آن کشور است)، هنوز هم یک قطب صنعتی دنیاست؟!!!!
    فکر نکنم ارزش بحث کردن داشته باشه این مساله شما apply کن براتونم آرزو موفقیت می‌کنم

مشکل اینجاست که دارین FH ها رو با دانشگاه های علمی کاربردی ایران! مقایسه می کنید که به هیچ وجهه قابل مقایسه نیست حالا شاید معنیش یکی باشه.
    دوم اینکه مساله اصلا کارشناسی نیست و کارشناسی ارشده
    سوم اینکه اگر به قول شما اینقدر ضعیف باشن و آیکیو دانشجو هاشون پایین باشه هیچ وقت تو سایت هایی مثل DAAD یا Master Portal نمیومدن این مدل دانشگاه ها رو به دانشجوهای اینتر نشنال آفر بدن.ایران که نیست بخوان علکی یه پولی بگیرن و یه مدرک علکی هم بکنن تو پاچه آدم.
    شاید در سطح جهان رتبه ای نداشته باشن اما خوده آلمان فک نمی کنم به خاطر جذب دانشجو بخواد وجهه و رتبه ی علمی خودشو با وجود این دانشگاه ها بیاره پایین.

هر کس برای ادامه تحصیل با توجه به شرایطی که داره ، یه دانشگاه رو اقدام می کنه حالا میخواد اون دانشگاه از نظر بقیه افراد بهترین دانشگاه دنیا باشه یا بدترین دانشگاه دنیا باشه
    دانشگاه های فاخ هوخ شوله که تو آلمان و تو اتریش هستند ، از سری دانشگاه هایی هستند که درس خوندن تو این دانشگاه ها واقعا صبر و حوصله خیلی زیادی میخواد
    دلیلش هم حجم بسیار بسیار بالای درس ها هست
    تو اینجور دانشگاه ها همونجور که از اسمش پیداست علوم و کاربرد اونها هست
    ممکنه مثلا شما تو یه دانشگاه آلمان یه درس داشته باشی که همون درس 4واحد حساب بشه ولی تو فاخ هوخ شوله ها درس ها واحدهاشون کم و حجمشون زیاد، پروژه و...
    ممکنه یه ترم شما مجبور باشی5یا 6 پروژه غیر ازcase study ها تحویل بدید که حجم هر پروژه واقعا سنگینه
    بعضی از رشته ها هم دو تا پروژه پایانی دارید که باید تحویل بدید.
    از نظر درسی میشه گفت درس خوندن تو فاخ هوخ شوله ها اصلا و به هیچ وجه راحت نیست، اینجا نه کسی قراره برای دل خوشیه کسی حرفی بزنه و نه قراره دانشگاه یا کشوری رو خیلی بالا یا پایین بیره
    در هرحال دانشگاه های فاخ هوخ شوله اگر میخواید با مدرکش کار کنید خوبه ولی اگر بخواید بعد از فوق ادامه تحصیل بدید باید بیشتر فکر کنید چون این دانشگاه شما رو برای کار آماده میکنند
    امیدوارم دوستان همگی در امر پذیرش موفق باشند.
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

من او کا اف ( دفتر فرهنگی سفارت اتریش) میرم ، استادمون کلی از عمرش رو اتریش بوده و امروز ازش پرسیدم گفت اتفاقا مردم اونجا بیشتر میرن هوخشوله تا دانشگاه ، برای کار هم میگفت خیلی خوبه ، البته اینها گفته های استادمون بود ، فقط من دارم نقل میکنم

bipolar_1989m عزیزم شما چرا اینقدر با قضیه احساسی برخورد میکنی؟
    منم یکی هستم مثل شما.نه شرکت اعزام دانشجو دارم نه واسه کسی کار می کنم.منم نگران آینده هستم و می خوام بدونم زمان و هزینه ای که برای FH میذارم ارزش داره یا نه.به هیچ وجهه هم دنبال بالا بردن FH ها نیستم.
    بنده شرایطم برای پذیرش در دانشگاه های آلمان خوب نیست ینی شاید اصلا شانسی نداشته باشم.
    اولا که هنرستانی بودم و بعدش کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد خوندم با معدل 13! کارشناسی نا پیوسته خوندم با معدل 15.63 تو یه دانشگاه دره پیت غیر انتفاعی تو شهرستان.
    به زور IELTS 6.5 دارم.
    به قول شما امثال ما IQ پایین ها شاید تنها گزینشون FH های آلمان باشه.
    درسته FH هیچ وقت UNI نمیشه اماشاید واسه ما خنگا گزینه خوبی باشه.
    بازم مرسی که واقعیت ها رو واسه ما روشن کردی

Junior Member Ramin2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Cyber Security RMIT

اتفاقا من دارم با لیسانس دانشگاه سراسری برای یکی از FH ها اقدام می کنم. شما هر جا که برای کار بری ازت می پرسن چه تخصصی داری؟ چقدر تجربه داری؟ رنک دانشگاه و معدل اهمیت چندانی نداره.
    این دانشگاه ها جای خوبیه برای اینکه تخصص و تجربه رو در زمینه های مختلف افزایش بدیم. می تونه زمینه خوبی برای گرفتن کار و اقامت در خارج کشور باشه. درصورتی که دانشگاه های معمولی ادامه همون تئوریهایی هست که تو دوره لیسانس خوندیم و هیچ جا نمی تونیم ازش استفاده کنیم!

من خانوم هستم
    ببین دوستم ما اینجا اومدیم که از تجربیات هم استفاده کنیم نه اینکه همدیگرو تخریب کنیم.
    حالا شما هر اطلاعات جدیدی که داری واسه ما بزار.همین که الان آلمان هستی از ما جلو تری و اطلاعاتت بیشتره.
    من می خوام بدونم بین این FH ها هم رقابت هست؟ینی اگر بخواییم بر اساس ارزش و امکانات و شرایط تحصیلی لیست بکنیم میشه؟
    حالا که می خواییم اپلای کنیم یه دونه خوبشو پیدا کنیم.
    کسی لیست کامل داره ازشون؟

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa4ever نمایش پست ها
    من خانوم هستم
    ببین دوستم ما اینجا اومدیم که از تجربیات هم استفاده کنیم نه اینکه همدیگرو تخریب کنیم.
    حالا شما هر اطلاعات جدیدی که داری واسه ما بزار.همین که الان آلمان هستی از ما جلو تری و اطلاعاتت بیشتره.
    من می خوام بدونم بین این FH ها هم رقابت هست؟ینی اگر بخواییم بر اساس ارزش و امکانات و شرایط تحصیلی لیست بکنیم میشه؟
    حالا که می خواییم اپلای کنیم یه دونه خوبشو پیدا کنیم.
    کسی لیست کامل داره ازشون؟
    والله من خودم تواین tu darmstadt درس می‌خونم و نمیدونم کدوم fh بهترینه ولی‌ اینو میدونم و شنیدم که fh دارمشتات هم سطحش خیلی‌ بالا هست و fh فرانکفورت اصلا معروف هست به هتل بودن.
    باز هم میگم گرفتن پذیرش از uni آلمان عین آمریکا سخت نیست سعی‌ کنید از uni پذیرش بگیرید. fh رو بذرید گزینه دوم.