صفحه 8 از 31 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 303

موضوع: (FH Fachhochschule (University of Applied Sciences و تفاوت آن با University

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

پیش فرض پاسخ : Universities of Applied Sciences in Germany

در حال حاضر من در بزرگترین هخشوله المان مشغول به تحصیل هستم. قبل از این که اینجا رو انتخاب کنم به طور کامل در موردشون تحقیق کردم. من از NTNU نروژ پذیرش گرفتم و امکان رفتن به امریکا و انگلیس رو هم داشتم اما اینجا رو انتخاب کردم. مدرکی که من میگیرم Master of science هستش. شما با این مدرک براحتی میتونید در معتبرترین دانشگاه های دنیا ( مثل Brtish Columbia, McGill) در مقطع دکترا ادامه تحصیل بدید. فقط باید معدلتون نسبت به بقیه دانشجوها بالاتر باشه.
    مدارک صادره از این دانشگاه ها هم از نظر وزارت علوم ایران کاملا معتبر هستش و براحتی میتونید ارز دانشجویی هم بگیرید. این عین متنی که در قسمت ارزشیابی وزارت علوم هست:

4. مدارک Master صادره از دانشگاه ها و مدارس عالی فنی با شرط داشتن کارشناسی و گذراندن پايان نامه، "کارشناسی ارشد" ارزشيابی می شود.

این دانشگاه ها رنک بندی مخصوص به خودشون رو دارند و با University مقایسه نمی شوند.
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa4ever نمایش پست ها
    من خانوم هستم
    ببین دوستم ما اینجا اومدیم که از تجربیات هم استفاده کنیم نه اینکه همدیگرو تخریب کنیم.
    حالا شما هر اطلاعات جدیدی که داری واسه ما بزار.همین که الان آلمان هستی از ما جلو تری و اطلاعاتت بیشتره.
    من می خوام بدونم بین این FH ها هم رقابت هست؟ینی اگر بخواییم بر اساس ارزش و امکانات و شرایط تحصیلی لیست بکنیم میشه؟
    حالا که می خواییم اپلای کنیم یه دونه خوبشو پیدا کنیم.
    کسی لیست کامل داره ازشون؟
    اینجا میتونید یک رنک جامع برای رشته های مختلف رو پیدا کنید.البته همونطور که گفتم نحوه رنک بندی این دانشگاه ها با بقیه فرق داره.
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

من واسه wind energy FH kiel اقدام کردم
    یونی اسیستی بود که دو ماه پیش فرستادم و این جوابو یونی اسیست به ام میل زد:
    FH Kiel - Master - Wind Engineering
    You have applied for the winter term 2012/2013. So far the university has not yet determined
    the application requirements for this term. Both the courses offered and the application
    requirements are still subject to change. We can therefore not process your application yet. As
    soon as uni-assist has received complete information on the requirements we will process your
    application and inform you about the results of our precheck.

دو سه باری هم به هر دو کوردیناتور ایمیل زدم. یکی جوابی نداد. یکی دیگه جوابش خیلی informal، نامفهوم و همراه چن تا غلط املایی بود.
    کسی اینجا میگه جریان این fh چیه؟

و منظور امیل یونی اسیست چیه؟
    سطح این fh چه جوریه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mehbang نمایش پست ها
    من واسه wind energy FH kiel اقدام کردم
    یونی اسیستی بود که دو ماه پیش فرستادم و این جوابو یونی اسیست به ام میل زد:
    FH Kiel - Master - Wind Engineering
    You have applied for the winter term 2012/2013. So far the university has not yet determined
    the application requirements for this term. Both the courses offered and the application
    requirements are still subject to change. We can therefore not process your application yet. As
    soon as uni-assist has received complete information on the requirements we will process your
    application and inform you about the results of our precheck.

دو سه باری هم به هر دو کوردیناتور ایمیل زدم. یکی جوابی نداد. یکی دیگه جوابش خیلی informal، نامفهوم و همراه چن تا غلط املایی بود.
    کسی اینجا میگه جریان این fh چیه؟

و منظور امیل یونی اسیست چیه؟
    سطح این fh چه جوریه؟
    دروود.
    دوست من کلاً اونی اسیست یک نهادی است که در کنار سیستم اموزشی وظیفه ارزیابی مدارک دانشجویان بین المللی رو برای دانشگاهی که باهاش همکاری داره رو انجام میده. در این نامه ذکر شده مدارک شما به دست اونها رسیده اما برای ارزیابی نهایی هنوز باید منتظر بمونید. ببین دوست گرامی سطح این دانشگاههای علوم کاربردی همه بالا نیست تنها چند تا است که ارزش داره مانند : htw , Fh Aachen , Fh Hamburg , FH keil خلاصه مدارکشون در المان پس از بررسی اجازه تحصیل در مقطع دکتری داده میشه. اما این رشته در این دانشگاه از رشته های مطلوب و مناسب هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    دروود.
    دوست من کلاً اونی اسیست یک نهادی است که در کنار سیستم اموزشی وظیفه ارزیابی مدارک دانشجویان بین المللی رو برای دانشگاهی که باهاش همکاری داره رو انجام میده. در این نامه ذکر شده مدارک شما به دست اونها رسیده اما برای ارزیابی نهایی هنوز باید منتظر بمونید. ببین دوست گرامی سطح این دانشگاههای علوم کاربردی همه بالا نیست تنها چند تا است که ارزش داره مانند : htw , Fh Aachen , Fh Hamburg , FH keil خلاصه مدارکشون در المان پس از بررسی اجازه تحصیل در مقطع دکتری داده میشه. اما این رشته در این دانشگاه از رشته های مطلوب و مناسب هست.

مرسی
    سرانجام یکی به داد ما رسید

آخه مشکل اینجاس که این ایمیل واسه دو ماه و نیم پیش ئه .یعنی هموز ارزیابی نکردن؟
    وو این که همین یونی اسیست واسه یه دانش گاه دیگه سریع مدارکمو فرستاد و اونام تو یه هفته پاسخ مثبت دادن
    درحالیکه هنوز این کیل رو نفرستاده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    آخن هم که قربونش برم 18 اپریل تازه اپلیکیشن آن لاینش شروع میشه

حرفهای تند و کم و بیش توهین آمیز bipolar_1989m رو خوندم و لازم دونستم که تجربم رو در مورد FH ها با دوستان این فروم باشتراک بگذارم.
    فکر میکنم ایشون لازم هست که یک عذرخواهی از بقیه داشته باشن و یا ادمین محترم لطف کنن پست ایشون رو پاک کنن.

کشور آلمان دو جور سیستم آموزش عالی داره. Universität و Fachhochschule یا Hochschule که از دو سه سال پیش FH و HS ها همه یکی شدند و HS شمرده میشن. البته هنوز بعضی ها از مهر قدیمی یا اسم قدیمشون استفاده می کنن که FH هست.

این سیستم آموزشی بخاطر این ایجاد شده که ارتباط دانشگاه رو با صنعت نزدیک تر کنه و خیلی هم موفق بوده. اما این هدف اولیه بوده و با گذشت چندین سال و رشد صنعت آلمان نیاز به بالا بردن سطح علمی باعث شده که سطح علمی HS ها هم همزمان بالا بره. و حتی بعضی هاشون مثل آخن و کارلسروهه در سطح دانشگاههای معتبر دنیا هستند.

طبق قانون HS ها اجازه برگزاری دوره دکتری ندارند و این بخاطر این هست که از هدف اصلیشون که آماده سازی دانشجوها برای بازار کار هست دور نشن. اما این دلیل نمیشه که دانشجویی که از HS مدرک فوق لیسانس میگیره نتونه برای دوره دکتری در دانشگاه ها اقدام کنه. ( الان خیلی از دانشجوهای سالهای گذشته با داشتن مدرک HS مشغول تحصیل در دوره دکتری در دانشگاه های خوب هستند)

تحصیل در HS چندتا حسن داره:
    - درسها عملی تر و ملموس تر هستند و از تئوری محض فاصله دارن. برای همین برای کسانی که زیاد انیشتین نیستن جذابتر هست.
    - حجم دروس و سخت گیری اساتید نسبت به Universität ها خیلی خیلی کمتره و شما بعنوان یک خارجی وقت آزاد بیشتری برای یادگیری زبان آلمانی و یا کار دانشجویی و... دارید.
    - معمولا (نه همیشه) یک ترم اینترنشیپ یا کارآموزی (Praktikum) دارید که در یک شرکت مشغول به کار میشید و به شما حقوقی معادل ماهیانه 500 تا 1000 یورو بسته به شرکتی که ازش پذیرش گرفتید بهتون تعلق میگیره که کلی از هزینه هاتون رو کاور میکنه.
    - تز رو معمولا با شرکت ها انجام میدید و باز هم مثل اینترنشیپ بهتون حقوق میدن.
    - وقتی دو ترم یعنی حدود 1 سال رو در بازار کار بعنوان اینترن یا تز مشغول باشید، شانس استخدام شما خیلی بالا میره و اگر خودتون رو خوب نشون بدید معمولا در همون شرکت جذب میشید.

اما همونطور که هر چیزی حسن داره یک سری کاستی ها هم داره:
    - پیدا کردن اینترن شیپ و یا تز در شرکتها یک پروسه استرسی و سختی هست و تقریبا مثل اپلای کردن برای کار هست. فرستادن مدارک و دعوت شدن برای مصاحبه و .... با اینکه دانشگاه معمولا به شما کمک میکنه برای پیدا کردن جای مناسب ولی به هر حال این شما هستید که مسوول پیدا کردن اینترنشیپ و تز هستید نه کس دیگه.
    - سطح علمی بعضی از HS ها نسبت به Universität ها و یا حتی بعضی HS های دیگه پایین تر هست و پذیرش گرفتن ازشون آسونتر هست ( البته پذیرش گرفتن از HS کارلسروهه یک جورایی محال شده انقدر سطح علمیش رفته بالا) این آسون بودن پذیرش یک مشکلی رو ایجاد می کنه و اون اینه که همکلاسیهاتون معمولا سطح علمیشون پایین هست و بعضی وقتها دیگه خیلی سوالات سطحی و بچه گانه می پرسن که رو اعصاب راه میرن...
    اما به هر حال اینجا اساتید همه پروفسور هستند و اگر شما کلاس براتون کافی نیست برای مطالعه و تحقیق بیشتر راه براتون باز هست و امکانات هم در اختیار شما قرار میگیره. منتها مثل Universität کسی با چوب بالای سرتون نایستاده که اگر کلی ریپورت ندید و کلی کتابهای قطور رو نخونید نتونید نمره خوب بگیرید و درستون رو پاس کنید.
    با یکمی فشار آوردن به خودتون میتونید با بهترین معدل فارغ التحصیل بشید و این میشه کلیدی برای پذیرش در دوره دکتری.

اما این دیدگاه معمولا با اومدن به آلمان برای همه عوض میشه و شاید اگر موقعیت شغلی مناسب براتون پیش بیاد کلا ادامه تحصیل در دوره دکتری رو بی خیال بشید. چون چهار سال با حقوق نهایتا 1500 یورو زندگی کردن، در حالیکه میتونید با همون فوق لیسانس 3000 یورو بگیرید انتخاب سختیه.

امیدوارم اطلاعاتم بهتون کمک کرده باشه.
    برای همه آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم اون دوستمون هم یاد بگیرن که بدون توهین به دیگران نظرشون بگن.
    ویرایش توسط oranus : April 29th, 2012 در ساعت 09:50 PM

خیلی خیلی ممنون oranus جان
    من کل فروم برای اطلاعات راجع به اینFH ها زیرو رو کردم
    این جارو هم خواندم تا قبل پست شما هیچی دسگیرم نشد که هیچ،بیشتر جوش آوردم

من از یه یونی آلمان پذیرش دارم ولی رشته هایی که می خوامو فقط تو FH ها پیدا کردم
    1.اگه ویزام اکی شه و بعد پذیرش یکی ازینا بیاد میشه اونور تغییر داد؟( فک کنم رشته ام خاص حساب شه)-Energy system FH Aachen
    2.چه جوری می توانم شانسمو برآورد کنم؟
    3.(اینو صفحه قبل پرسیده بودم کسی جواب نداد) من واسه FH Kiel سه ماه میشه فرستادم یونس اسیست ولی هنوز نفرستادن به کیل .

نقل قول نوشته اصلی توسط mehbang نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون oranus جان
    من کل فروم برای اطلاعات راجع به اینFH ها زیرو رو کردم
    این جارو هم خواندم تا قبل پست شما هیچی دسگیرم نشد که هیچ،بیشتر جوش آوردم

من از یه یونی آلمان پذیرش دارم ولی رشته هایی که می خوامو فقط تو FH ها پیدا کردم
    1.اگه ویزام اکی شه و بعد پذیرش یکی ازینا بیاد میشه اونور تغییر داد؟( فک کنم رشته ام خاص حساب شه)-Energy system FH Aachen
    2.چه جوری می توانم شانسمو برآورد کنم؟
    3.(اینو صفحه قبل پرسیده بودم کسی جواب نداد) من واسه FH Kiel سه ماه میشه فرستادم یونس اسیست ولی هنوز نفرستادن به کیل .
    جواب 1 و 2 رو نمی دونم.

3 . از اون متن ایمیلی که توی صفحه پیش گذاشته بودین اینجوری به نظر میرسه که هنوز تا ددلاین این رشته فرصت زیاد هست و اینها هنوز دارن اپلیکیشن میگیرن و هنوز معیارهاشون رو دقیقا مشخص نکردن برای ارزیابی. زیاد عجیب نیست، الان آخر اپریل هست و تا اکتبر خیلی مونده. پس باید منتظر بمونید.
    در مورد غلط املای هم باید بگم که آلمانی ها چون کلمات مشابه انگلیسی دارن که دیکته ی متفاوتی داره، معمولا غلط املایی توی انگلیسی زیاد دارن. در ضمن یونی اسیست یک منشی ساده ست که ممکنه حتی لیسانس هم نباشه و غلط املاییش نباید معیار شما برای سطح علمی دانشگاه باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    جواب 1 و 2 رو نمی دونم.

3 . از اون متن ایمیلی که توی صفحه پیش گذاشته بودین اینجوری به نظر میرسه که هنوز تا ددلاین این رشته فرصت زیاد هست و اینها هنوز دارن اپلیکیشن میگیرن و هنوز معیارهاشون رو دقیقا مشخص نکردن برای ارزیابی. زیاد عجیب نیست، الان آخر اپریل هست و تا اکتبر خیلی مونده. پس باید منتظر بمونید.
    در مورد غلط املای هم باید بگم که آلمانی ها چون کلمات مشابه انگلیسی دارن که دیکته ی متفاوتی داره، معمولا غلط املایی توی انگلیسی زیاد دارن. در ضمن یونی اسیست یک منشی ساده ست که ممکنه حتی لیسانس هم نباشه و غلط املاییش نباید معیار شما برای سطح علمی دانشگاه باشه.

بازم ممنون
    والا اون ایمیل پر غلط و اینفرمال از طرف کوردیناتور کیل بود
    من قبل فرستادن مدارکم با خود کوردیناتو چک کردم که چیا باس بفرستم واسه ترم زمستان.چون کل سایتو گشتم چیزی پیدا نکردم.
    اونم یه لینکی داد که نمیدانم از کجای سایت بود اصن.
    من که مدارکمو فرستادم ولی کلن این FH با این چیزایی که پیش آمد منو به شک انداخته.

واقعن مرسی آمدین این تاپیک .من روزی چن بار اینجارو رفرش میکردم به امید اینکه کسی چیزی بگه.
    اگه هم لینکی دارین که میتونم اطلاعات بیشتری از FH ها توش پیدا کنم لطفن بگین.

یک مطلب دیگه در مورد دانشگاه های علمی کاربردی :

مدرک لیسانس مهندسی این دانشگاه ها برای بازار کار معتبر تر از دانشگاه های Universität هست. علتش هم این هست که لیسانس در این دانشگاه ها 5 سال هست و یک سال آخر اینترن شیپ در یک کمپانی. و در آخر مدرکی که به شما تعلق می گیره Dipl-Ing (دیپلما اینگنیر) محسوب میشه که از Ing خالی معتبر تر هست. و شما در صورت ادامه تحصیل تا دوره ی دکتری این Dipl رو در کنار تایتل اسمتون یدک می کشید و مثلا PhD.Dipl میشید. و هر کسی این تایتل رو ببینه متوجه میشه که شما تئوری محض نخوندین و دست به آچارتون هم خوبه.

دانشگاه های علمی کاربردی معمولا دوره های لیسانسشون بیشتر از فوق هست و در چند سال اخیر کم کم دارن به تعداد دوره های فوق لیسانس اضافه می کنن. و این هم بخاطر نیاز صنعت هست که به تخصص های بالاتر نیاز داره. و کمبود نیروی کار متخصص در آلمان بخاطر بالا رفتن میانگین سن باعث شده که اکثر دوره های فوق لیسانس به زبان انگلیسی برگزار بشه تا بتونن نیروی کار متخصص خارجی رو جذب کنن.

طبق گفته ی یکی از اساتید، توی جلساتی که با نماینده های وزارت دارند، بحث بر سر اینکه این دانشگاه ها چیزی کمتر از بقیه ندارند داغ هست و احتمال تغییر این سیستم در ده سال آینده هست. یعنی ممکنه کلا همه دانشگاه ها رو یکی کنند و یا به HS ها هم اجازه برگزاری دوره های دکتری بدن. ( مثل همون کاری که در مورد تلفیق FH و HS ها کردن)

توی اروپا نظر مردم نسبت به ادامه تحصیل با ایران متفاوت هست و معمولا کسانی بیشتر از لیسانس می خونن که واقعا عاشق علم هستن. چون در صورت داشتن شغل درآمد لیسانس و مستر انقدر با هم تفاوت نداره و حقوق شما بیشتر بستگی به کاری داره که انجام میدید.

سعی کنید بیشتر روی رشته ای که می خواید در اون ادامه تحصیل بدید تحقیق کنید. منظورم اینه که ببینید بازار کار رشته تون چه جوریه و درصورتی که میخواید تا دکتری بخونید ببینید چه موضوع هایی مربوط به رشته شما در دوره دکتری ارایه میشه.

به نظر من این مهمتره که شما رشته ی بدرد بخور با بازار کار خوب در یک دانشگاه با رنک خیلی بیخود خونده باشید تا اینکه یک رشته که بازار کار نداره توی یک دانشگاه با بهترین رنک بخونید.

از تمام کسانی که خارج از ایران تحصیل می کنند هم اگر بپرسید بهتون میگن که رنکینگ تنها برای ما ایرانیها و هندی ها مهم هست.
    ویرایش توسط oranus : April 30th, 2012 در ساعت 01:32 PM