صفحه 9 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 303

موضوع: (FH Fachhochschule (University of Applied Sciences و تفاوت آن با University

Member l0st_l0rd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

پیش فرض پاسخ : Universities of Applied Sciences in Germany

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    یک مطلب دیگه در مورد دانشگاه های علمی کاربردی :

مدرک لیسانس مهندسی این دانشگاه ها برای بازار کار معتبر تر از دانشگاه های Universität هست. علتش هم این هست که لیسانس در این دانشگاه ها 5 سال هست و یک سال آخر اینترن شیپ در یک کمپانی. و در آخر مدرکی که به شما تعلق می گیره Dipl-Ing (دیپلما اینگنیر) محسوب میشه که از Ing خالی معتبر تر هست. و شما در صورت ادامه تحصیل تا دوره ی دکتری این Dipl رو در کنار تایتل اسمتون یدک می کشید و مثلا PhD.Dipl میشید. و هر کسی این تایتل رو ببینه متوجه میشه که شما تئوری محض نخوندین و دست به آچارتون هم خوبه.

دانشگاه های علمی کاربردی معمولا دوره های لیسانسشون بیشتر از فوق هست و در چند سال اخیر کم کم دارن به تعداد دوره های فوق لیسانس اضافه می کنن. و این هم بخاطر نیاز صنعت هست که به تخصص های بالاتر نیاز داره. و کمبود نیروی کار متخصص در آلمان بخاطر بالا رفتن میانگین سن باعث شده که اکثر دوره های فوق لیسانس به زبان انگلیسی برگزار بشه تا بتونن نیروی کار متخصص خارجی رو جذب کنن.

طبق گفته ی یکی از اساتید، توی جلساتی که با نماینده های وزارت دارند، بحث بر سر اینکه این دانشگاه ها چیزی کمتر از بقیه ندارند داغ هست و احتمال تغییر این سیستم در ده سال آینده هست. یعنی ممکنه کلا همه دانشگاه ها رو یکی کنند و یا به HS ها هم اجازه برگزاری دوره های دکتری بدن. ( مثل همون کاری که در مورد تلفیق FH و HS ها کردن)

توی اروپا نظر مردم نسبت به ادامه تحصیل با ایران متفاوت هست و معمولا کسانی بیشتر از لیسانس می خونن که واقعا عاشق علم هستن. چون در صورت داشتن شغل درآمد لیسانس و مستر انقدر با هم تفاوت نداره و حقوق شما بیشتر بستگی به کاری داره که انجام میدید.

سعی کنید بیشتر روی رشته ای که می خواید در اون ادامه تحصیل بدید تحقیق کنید. منظورم اینه که ببینید بازار کار رشته تون چه جوریه و درصورتی که میخواید تا دکتری بخونید ببینید چه موضوع هایی مربوط به رشته شما در دوره دکتری ارایه میشه.

به نظر من این مهمتره که شما رشته ی بدرد بخور با بازار کار خوب در یک دانشگاه با رنک خیلی بیخود خونده باشید تا اینکه یک رشته که بازار کار نداره توی یک دانشگاه با بهترین رنک بخونید.

از تمام کسانی که خارج از ایران تحصیل می کنند هم اگر بپرسید بهتون میگن که رنکینگ تنها برای ما ایرانیها و هندی ها مهم هست.
    یه توضیحاتی هم من دوست داشتم بدم
    1- diplom-Ing دیگه داره از سیستم آموزش آلمانی حذف میشه پس قضیه اش منتفی هستش
    2- معمولا از لحاظ اعتبار علمی چندان مناسب نیستند
    3- دوستان من که FH خوندن اینجا و دنبال کار هستند بهمن می گن که اولویت رو اینجا می دن به universitat
    4- اینها همه دیده های من در اینجا هستش و ممکنه مصداق نداشته باشه
    5- دانشگاه های علمی کاربردی آخن و کارلسروهه مستثنی هستند
    6- بدلیل تعداد احد کمتر در فوق لیسانس پروفسور ها چندان مایل به گرفتن دانشجوی FH برای Ph.D نیستند
    7- اینترنشیپ در universitat هم هست و من دارم براش اقدام می کنم و مختص FH نیست
    8- رنکینگ طبق گفته دوستمون مهم نیست اما FH و Universitat مهمه از نظر من برای بازار کار و Ph.D پس در موردش دقت کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط l0st_l0rd نمایش پست ها
    3- دوستان من که FH خوندن اینجا و دنبال کار هستند بهمن می گن که اولویت رو اینجا می دن به universitat
    6- بدلیل تعداد احد کمتر در فوق لیسانس پروفسور ها چندان مایل به گرفتن دانشجوی FH برای Ph.D نیستند
    8- رنکینگ طبق گفته دوستمون مهم نیست اما FH و Universitat مهمه از نظر من برای بازار کار و Ph.D پس در موردش دقت کنید
    ممنون از نظرتون
    فقط میخواستم بدونم برای مورد 1 رفرنسی دارید؟؟

ضمنا مورد 6 هم درست نیست. تعداد واحدها شدیدا کنترل میشه و در صورت کمتر بودن اجازه صادر کردن مدرک مستر به دانشگاه داده نمیشه. اما ممکنه تایتل دروس کلاسیک نباشه و کاربردی باشه و انتخاب رشته های مختلف رو محدود میکنه و خیلی تخصصی تر باید دنبال موضوع دکتری بگردید.
    حداقل 3 تا از پذیرفته شده های سالهای قبل از HS ما دارن PhD با فاند می خونن : فرایبورگ، بایرث و یکی دیگه اتریش

در مورد بازار کار هم اکثر فارغ التحصیلای سالهای قبل کار پیدا کردن. ( هیچ کدوم ایرانی نبودن)
    کسانی هم که کار پیدا نکردن، دلشون نمیخواست آلمان بمونن و برگشتن کشور خودشون.
    من هنوز دارم اینترنشیپ میگذرونم و با اینکه توی یک HS (به قول از ما بهترون ها) خیلی خیلی در پیت دارم درس میخونم، 2 تا پشنهاد کار دارم.
    ویرایش توسط oranus : May 7th, 2012 در ساعت 01:00 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    ممنون از نظرتون
    فقط میخواستم بدونم برای مورد 1 رفرنسی دارید؟؟

ضمنا مورد 6 هم درست نیست. تعداد واحدها شدیدا کنترل میشه و در صورت کمتر بودن اجازه صادر کردن مدرک مستر به دانشگاه داده نمیشه. اما ممکنه تایتل دروس کلاسیک نباشه و کاربردی باشه و انتخاب رشته های مختلف رو محدود میکنه و خیلی تخصصی تر باید دنبال موضوع دکتری بگردید.
    حداقل 3 تا از پذیرفته شده های سالهای قبل از HS ما دارن PhD با فاند می خونن : فرایبورگ، بایرث و یکی دیگه اتریش

در مورد بازار کار هم اکثر فارغ التحصیلای سالهای قبل کار پیدا کردن. ( هیچ کدوم ایرانی نبودن)
    کسانی هم که کار پیدا نکردن، دلشون نمیخواست آلمان بمونن و برگشتن کشور خودشون.
    من هنوز دارم اینترنشیپ میگذرونم و با اینکه توی یک HS (به قول از ما بهترون ها) خیلی خیلی در پیت دارم درس میخونم، 2 تا پشنهاد کار دارم.

شما کدوم FH هستید و رشتتون؟
    یعنی کلن شما راضی هستین؟
    چه بخواین اونور بمونید واسه کار،چه برگردید ایران و چه بخواین PHD اونورا بخوانید مشکل ندارین؟
    ویرایش توسط mehbang : May 7th, 2012 در ساعت 04:49 PM

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط l0st_l0rd نمایش پست ها
    تعداد واحد ها دقیقا یکی هستش. من هم باید عین بقیه 120 واحد پاس کنم. از فارغ التحصیلان سابق رشته و دانشگاهی که من تحصیل میکنم ( HTW Berlin, Conrem) خیلی هاشون برای دکترا پذیرش و بورسیه گرفتند از امریکا نیوزیلند المان و...
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    تعداد واحد ها دقیقا یکی هستش. من هم باید عین بقیه 120 واحد پاس کنم. از فارغ التحصیلان سابق رشته و دانشگاهی که من تحصیل میکنم ( HTW Berlin, Conrem) خیلی هاشون برای دکترا پذیرش و بورسیه گرفتند از امریکا نیوزیلند المان و...

سلامdexoey جان

از daad که سرچ میکردم یه سری از fhها همین جوری که میگی 120واحدی بودن ولی چن تایی هم کم تر دیدم (اگه اشتباه نکنم 80)

من از همون اول ذهنم سمتfh بود چون تئوری خالص نیستن. و منم از فرمول ودرسای تئوری که در عمل ازش لذت نبری خوشم نمیاد.ولی آینده اش که دستم برای انتخابای احتمالی آینده باز باشه مهم ئه.البته هنوز که پذیرشی از fh نیومده واسم.ولی میخوام مطمئن شم که گرفتم مستر از fh kiel و fh aachen منو واسه کار یا ادامه درس محدود نمیکنه؟

و اینکه شما میدونی چه جوری میشه شانسمو بدونم واسه این دو تا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehbang نمایش پست ها
    سلامdexoey جان

از daad که سرچ میکردم یه سری از fhها همین جوری که میگی 120واحدی بودن ولی چن تایی هم کم تر دیدم (اگه اشتباه نکنم 80)

من از همون اول ذهنم سمتfh بود چون تئوری خالص نیستن. و منم از فرمول ودرسای تئوری که در عمل ازش لذت نبری خوشم نمیاد.ولی آینده اش که دستم برای انتخابای احتمالی آینده باز باشه مهم ئه.البته هنوز که پذیرشی از fh نیومده واسم.ولی میخوام مطمئن شم که گرفتم مستر از fh kiel و fh aachen منو واسه کار یا ادامه درس محدود نمیکنه؟

اونها مستر های 1 سال و نیمه هستن که دوستان تو پست های قبلی گفتن که تو ایران ارزشیابی نمیشن. Universität ها هم از این مستر ها دارن.
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

دوستان عزیز، لطف بفرمایید با کلام مناسبتری اقدام به ارسال پست نمایید. بسیار طبیعیست که کسانی مخالف این نوع از دانشگاهها باشند و بالعکس. سعی بفرمایید با دلایل منطقی نقطه نظراتتان را اثبات کنید.

از این پس پستهایی با کلام نامناسب با جدیت بیشتر حذف خواهند شد و کاربران خاطی با محرومیت مواجه خواهند شد.

با تشکر
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط mehbang نمایش پست ها
    سلامdexoey جان

باور کنید این دیدی که ما ایرانیها نسبت به همه چیز داریم اینجا کاملا منسوخه! من با خیلی از المانی های پیرامون این قضیه بحث کردم. خیلیهاشون در تاپ ترین Universität ها ( اونی) مشغول به تحصیل بودن و جزو نفرات برتر دوره خودشون بودن! از هر کدومشون پرسیدم که ایا سطح هخشوله ها نسبت به اونی ها پایین تره یا نه همشون با تعجب بهم نگاه میکردن و میگفتن " خیر. هخشوله ها برای رشته های فنی و ورود به بازار کار طراحی شدند". این جواب بین تمامشون مشترک بود! با تحصیل در هخشوله ها چه برای کار کردن و چه برای ادامه تحصیل دکترا هیچ مشکلی ندارید فقط باید معدلتون نسبت به اونی ها بالاتر باشه.

براشون اپلای کنید انشالله که شانستون خوبه و قبول میشید
    ویرایش توسط daniyal_arj : May 10th, 2012 در ساعت 07:27 PM
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون می شم دوستانی که اطلاعاتی دارند و یا تجربه مشابه بهم کمک کنند:

اگر کسی دیپلم از هنرستان در رشته برق و الکترونیک داشته باشه آیا می تونه برای این Fachhochschule ها اپلای کنه؟
    در صورت گرفتن پذیرش مدارکی که باید به سفارت داد برای ویزا چی هستش؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-Isfahan University of Technology

امروز نامه پذیرش از FH Aachen برای ترم پاییز 2012 برای من اومد. من فکر می کنم این دانشگاه جزو دانشگاه های معتبر بین FH ها هستش چون تا همین 2 سال پیش صنعتی شریف هم باهاش دوره مشترک داشت. احتمال اینکه این که این دانشگاه رو انتخاب کنم خیلی زیاده. مراکز تحقیقاتی آخن در زمینه انرژی بسیار قوی هستن.