صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 50

موضوع: داستان پذیرش گرفتن از آمریکا - از ابتدا تا انتها

پیش فرض پاسخ : داستان پذیرش گرفتن از آمریکا - از ابتدا تا انتها

این داستان بنک استیتمنت چیه اونوقت؟ من همه چیم تقریباً حاضره غیر این. من فول فاند میخوام بازم باید بنک استیتمنت داشته باشم؟
    well begun is half done

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hasanali نمایش پست ها
    این داستان بنک استیتمنت چیه اونوقت؟ من همه چیم تقریباً حاضره غیر این. من فول فاند میخوام بازم باید بنک استیتمنت داشته باشم؟
    Bank Statement برای کسانی است که فاند ندارند و باید به سفارت نشون بدند که استطاعت مالی برای گذراندن حداقل یک سال را دارند. بعضی از دانشگاه ها قبل از اینکه به شما پذیرش بدند و I-20 را صادر کنند از شما این را می خواهند. بعضی دیگر فقط یک فرم تعهد برای توانایی مالی رو پر کنید کافی هست براشون. در هر دو حالت شما به سفارت باید Bank Statement ارائه بدید. بدیهی است اگر فول فاند باشید نیازی به آن نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    Bank Statement برای کسانی است که فاند ندارند و باید به سفارت نشون بدند که استطاعت مالی برای گذراندن حداقل یک سال را دارند. بعضی از دانشگاه ها قبل از اینکه به شما پذیرش بدند و I-20 را صادر کنند از شما این را می خواهند. بعضی دیگر فقط یک فرم تعهد برای توانایی مالی رو پر کنید کافی هست براشون. در هر دو حالت شما به سفارت باید Bank Statement ارائه بدید. بدیهی است اگر فول فاند باشید نیازی به آن نیست.
    یک کمی سوال بدیهی هستش اما خوب اگر من استطاعت مالی رو نشون بدم به اون دانشگاه، شانس گرفتن فول فاند رو از اون دانشگاه دارم؟ یا اصلاً ربطی ندارن به هم؟
    well begun is half done

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    Salaam,

I’ve compiled what I’ve already posted to the group and also my answers to the various questions I received in my mailbox and gathered them in a single file for easy reference (Back from Nicosia.zip). I’ve tried to provide a helpful reference (that is by no means complete or comprehensive). There may be some typos or grammatical errors that have slipped my eyes. I apologize for them if any. Making this file completely perfect and error-free (if possible at all) would have taken me too much time and I wanted to make this available as soon as possible. Hope it helps.

I’ve also attached some files (Apply.zip and Visaprep.zip) that I’ve found useful and informative. While appreciating their unknown authors for their useful advice and info, I assume no responsibility for whatever is written in there. What’s in there (and also in my file) is only for your information. Rules change all the time. It’s your responsibility to research what you read or hear anywhere independently and make sure through the US government websites that what you read or hear is valid and current.

If you find anything that is not mentioned here or is not already answered by other ApplyAbroad members or need clarification on what I’ve written, you may ask me (electricengineer83@yahoo.com). However, it may take some time till you get a reply. In the meantime, putting this file on ApplyAbroad forum would mean that I’ll no longer be available on the forum or group nor for personal inquiries or consultations (at least in the near future). I’m sorry but I’m getting more and more buried under my studies and research here and can hardly spend time on Emails.

Wish you all an enjoyable stay and successful study in the US (or wherever).

Mehrad

و ما توفيقي الا بالله عليه توكلت و اليه انيب . In God we trust
    Salaam,

I just wanted to clarify one point about my file "Back from Nicosia". You CANNOT enter Cyprus from the Northern part (Turkish part). The government of Cyprus (the Greek part where you go for your visa interview) considers that illegal and if they find that you have entered from the Northern part, for example through Ercan airport, they might arrest you. That means you should enter Cyprus only through Larnaca airport. There are other ports of entry in Greek part of Cyprus (like Paphos or Limassol), but they are not applicable to Iranians we usually fly to Cyprus not through cruise or ferry..

I might revise my file at a later time and put a new revision here. But I felt this clarification would be helpful.

Mehrad

پیش فرض پاسخ : تمامی سوالات در مورد ویزای F1

سلام
    دوستانی که می تونند کمک کند لطفا به هم جواب بدند. من دوستم که خودش آمریکاست، قرار شده برای Fellow Ship دندانپزشکی برای من اقدام کنه، من تازه فارق التحصیل شدم و تافل ۱۱۰ دارم، نسبتا نمراهای خوبی دارم. من مدارک و براش ماه March ارسال کردم اون به من طرف هایی May گفت که دانشگاه اوکی داده ولی الان بهش میگم I 20 من کی به دستم میرسه میگه دست State Department هست اونها هنوز صادر نکردن ولی من هر چی توی اینترنت گشتم تمام دانشگاها خودشون صادر میکنند و زبطی State Department نداره میخواستم بدونم وقتی مدارک رو میفرستیم عادی هست که این همه طول بکشه با توجه به اینکه من نه Fund میخواهم نه برای دکترا اقدام کرذم

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : تمامی سوالات در مورد ویزای F1

نقل قول نوشته اصلی توسط Warhawk2142 نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که می تونند کمک کند لطفا به هم جواب بدند. من دوستم که خودش آمریکاست، قرار شده برای Fellow Ship دندانپزشکی برای من اقدام کنه، من تازه فارق التحصیل شدم و تافل ۱۱۰ دارم، نسبتا نمراهای خوبی دارم. من مدارک و براش ماه March ارسال کردم اون به من طرف هایی May گفت که دانشگاه اوکی داده ولی الان بهش میگم I 20 من کی به دستم میرسه میگه دست State Department هست اونها هنوز صادر نکردن ولی من هر چی توی اینترنت گشتم تمام دانشگاها خودشون صادر میکنند و زبطی State Department نداره میخواستم بدونم وقتی مدارک رو میفرستیم عادی هست که این همه طول بکشه با توجه به اینکه من نه Fund میخواهم نه برای دکترا اقدام کرذم
    چیزی که من از صحبت‌های شما متوجه میشم اینه که مورد شما ویزای J1 هست نه ویزای F1 . فرم I-20 مربوط به ویزای F1 هست. در مورد ویزای J1 برای شما فرم DS-2019 صادر میشه که صدور اون مثل فرم I-20 نیست که مستقیما از طریق دانشگاه باشه. مؤسسات خاصی‌ هستن که با وزارت خارجه کار می‌کنن و اون موسسات کار صدور فرم DS-2019 رو انجام میدن. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای J1 اینجا رو ببینید.

http://travel.state.gov/visa/temp/ty...pes_1267.html/

http://j1visa.state.gov/basics/
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

درود
    آمریکا واسه پذیرش حتما نمره GRE میخواد ؟ یا IELTS هم قبوله؟
    چندتا دانشگاه که شخصی با فوق دیپلم با معدل حدود 13 و نمره آیلتس6 رو در رشته کامپیوتر قبول کنه معرفی کنید ممنون میشم.
    دانشگاهی هست که application fee نداشته باشه؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها
    درود
    آمریکا واسه پذیرش حتما نمره GRE میخواد ؟ یا IELTS هم قبوله؟
    چندتا دانشگاه که شخصی با فوق دیپلم با معدل حدود 13 و نمره آیلتس6 رو در رشته کامپیوتر قبول کنه معرفی کنید ممنون میشم.
    دانشگاهی هست که application fee نداشته باشه؟
    قضیه GRE و IELTS دو تا بحث جدا هست و جایگزین هم نیستن. لطفا قسمت ویکی یا همین اولین پست این تاپیک رو که خودم گذشتم بخونید توضیح کافی‌ در این مورد (و خیلی‌ موارد دیگه) هست.

در مورد سوال دوم بهترین جایی‌ که میتونید سوالتون رو بپرسید تاپیک‌های مرتبط با پذیرش در مقطع لیسانس یا تاپیک‌های مرتبط با پذیرش در رشته کامپیوتر هست. یه خرده تاپیک‌های فروم رو بگردید، پیدا می‌کنید.

در مورد سوال سومتون من وبسایت دانشگاه‌های زیادی رو نگاه کردم (چه دولتی چه خصوصی)، ولی‌ اینکه اپلیکیشن فی‌ رو اصلا نگیرن ندیدم. معمولا یک گزینه دارن که اگه کسی‌ استطاعت مالی‌ نداره از پرداخت اپلیکیشن فی‌ معافش می‌کنن که اون بیشتر در مورد اقشار آسیب پذیر همونجا هست. چیزی که بیشتر دیدم اینه که برخی‌ دانشگاه‌ها اگه آنلاین اپلای کنید (به جای اپلیکیشن کاغذی) یا اگه تا قبل از تاریخ مشخصی‌ اپلای کنید یا اگه سال قبلش اپلای کرده باشید شما رو از پرداخت اپلیکیشن فی‌ معاف می‌کنن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hasanali نمایش پست ها
    یک کمی سوال بدیهی هستش اما خوب اگر من استطاعت مالی رو نشون بدم به اون دانشگاه، شانس گرفتن فول فاند رو از اون دانشگاه دارم؟ یا اصلاً ربطی ندارن به هم؟
    ربطی ندارند به هم. دانشگاه ها در ذیل شرایط ذکر می کنند که بررسی مدارک شما برای گرفتن فاند مستقل از استطاعت/نیاز شما است و نشان دادن توانایی مالی شما هیچ تاثیری بر نتیجه بررسی فاند شما نداره، چون بر اساس شایستگی فاند تعلق میگیره و نه بر اساس استطاعت/نیاز. معمولا خود دانشگاه ها مشخص می کنند رویه خودشون را که فاند بر چه اساسی تعلق میگیره و من در دانشگاه های آمریکا تا حالا هر چی دیدم همین بوده که نشان دادن توانایی مالی تاثیری بر گرفتن فاند نداره.
    در هر صورت اگر در مورد دانشگاهی شک دارید می تونید از سایتشون استفاده کنید و/یا از خودشون بپرسید.
    موفق باشید
    inactive account

ApplyAbroad Veteran

دوستان گرامی،

این تاپیک به دلیل مطرح شدن مباحث کلی و همچنین وجود تاپیک های مشابه و تخصصی تر برای طرح سوال ها بسته میشه. لطفا پیش ار پرسیدن سوال ابتدا موضوع مورد نظرتون رو ویکی جستجو کنید و سپس در صورت نیافتن موضوع، از تاپیک های تخصصی تر در زمینه مشابه مورد سوال خود استفاده کنید. از جمله این تاپیک ها و انجمن های جایگزین این تاپیک، انجمن GRE و تافل، تاپیک مربوط به Bank Statement و همچنین انجمن گرفتن پذیرش از دانشگاه ها میتونه باشه.

همچنین، پست اول این تاپیک با اطلاعات تکمیلی به مراتب به روز خواهد شد.

ممنونم از همکاری شما
    مدیریت انجمن آمریکا
    ویرایش توسط milad1988 : August 27th, 2012 در ساعت 08:07 AM

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)