صفحه 13 از 59 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 583

موضوع: شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

سلام و تشكر واسه سايت و توجهى كه ميكنيد.
    من ليسانس ژنتيك خوندم در دانشگاه آزاد تهران پزشكى. ميخوام براى ارشد واسه يكى از رشته هاى ژنتيك مولكولى، بيوتكنولوژى، بيوانفورماتيك يا انتروپولوژى در كانادا اقدام كنم و ترجيحا بورس كامل يا نيمچه بورس بگيرم. ممنون ميشم اگه جواب سوالامو ميدونين كمكم كنين:١.من ورودى ٨٥ بودم و قاعدتا بايد سال ٨٩ فارغ التحصيل ميشدم، ولى به خاطر سربازى يك درس ٣واحدى نگه داشتم و تا هنوز كه هنوزه اين واحد رو نگه داشتم.(فعلا ٥ساله شدم و ممكنه ٥.٥ يا ٦ساله هم بشم). آيا براى دانشگاه هاى كانادا يا اروپا طول دوره ليسانس مهمه؟ و اگر آره، اگر در رزومم ذكر كنم بخاطر سربازى طول كشيده تاثيرى داره؟
    ٢.من مقاله اى به صورت گروهى دارم به عنوان نويسنده سوم، كه بصورت پوستر در واشينگتن آمريكا ارائه شده. اون همايش ISI بوده، و سوالم اينه كه ISI در مورد پوستر هم صدق ميكنه؟
    ٣.معدل كلم ١٥.٩٤ هست و اگر اون ٣واحدى كه نگه داشتمو ١٩.٥ بگيرم ميشم ١٦. اگر اينطور نشه و معدل كلم مثلا ١٥.٩٨ بشه، اونوقت دانشگاه هايى كه حداقل معدل ١٦ ميخوان قبولم نميكنن؟ يا به چيزاى ديگه هم مثل CV و كارگاه(٤/٥ تاكارگاه رفتم و Certificate دارم) و مقاله هم نگاه ميكنن، و اگر خوب بود بررسى ميكنن؟

Junior Member mitra63 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی جانوری. فردوسی مشهد

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

سلام
    اینجا هر کی میاد پست میزنه همه یا معدل بالا دارند .....یا کارگاه شرکت کردند..........یا مقاله و ترجمه دادند
    من هیچ کدوم رو نداره
    لیسانس زیست شناسی از دانشگاه فرودسی با معدل 11.99
    رزیدنت امریکا شدم و از اونجایی که در امریکا دو ترم اخر براشون مهمه ّباید بگم که گند زدم.........چون استاد گیاهی ام با من لج افتاد و 4 واحد من رو انداخت..اون هم ترم اخر
    چند سوال دارم:
    1- با این معدل من ایا امکان پذیرش من در مقطع ارشد هست یا خیر؟
    2- من فعلا در ایرانم. اگه دربتونم کارگاه های علمی شرکت کنم و مدرک بگیرم خوبه؟؟
    یا تو ارایه مقاله چی؟
    3- اگه نمره تافل و GRE رو بالا بگیرم چه طور//؟
    4- در اخر من هنوز انتخاب رشته نکردم و بین بیوتکنولوژی و ژنتیک موندم
    ممنون از راهنماییتون
    در ضمن احتمال خیلی زیاد میرم ایالت تگزاس/ دالاس
    ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mitra63 نمایش پست ها
    سلام
    اینجا هر کی میاد پست میزنه همه یا معدل بالا دارند .....یا کارگاه شرکت کردند..........یا مقاله و ترجمه دادند
    من هیچ کدوم رو نداره
    رزیدنت امریکا شدم و از اونجایی که در امریکا دو ترم اخر براشون مهمه ّباید بگم که گند زدم.........چون استاد گیاهی ام با من لج افتاد و 4 واحد من رو انداخت..اون هم ترم اخر
    چند سوال دارم:
    یا تو ارایه مقاله چی؟
    ممنون از راهنماییتون
    ممنون
    1-متاسفانه اکثر دانشگاههای دنیا برای بررسی مدارک اپلیکیشن شرط معدل دارن و اگر معدلتون از حدی کمتر باشه (معمولا 3 از 4) مدارک رو بررسی نمیکنن. شما باید دانشگاههای امریکا رو بگردی ببینی میتونی تو دانشگاههای با رنک پایین جایی پیدا کنی که با معدل شما مشکلی نداشته باشن. ویا شرط معدل نداشته باشن.
    2-قطعا خوبه ولی معدل کم رو توجیه نمیکنه. یعنی اگه دانشگاهی شرط معدل نداشته باشه و حاضر بشه مدارک شما رو بررسی کنه ، اونوقت این موارد کمک کنندس.
    3-باز هم خوبه ولی چاره ساز معدل کم نیس. البته ممکنه در صورتی که gre subject با نمره بالا داشه باشی معدل کم رو توجیه کنه،البته به شرطی که معدل (حد اقل 14) رو به عنوان شرط بررسی مدارک در نظر نگیرن.
    4-در این مورد نظری نمیدم. به علایق خودتون و بازارکاریش در آینده فکر کنید. هر کدوم گرایشهای مختلف دارن.

لطفا به تاپیک زیر در مورد معدل هم مراجعه کنید.اطلاعاتی که لازم دارید توش هست:
    http://www.applyabroad.org/forum/for...p?173-معدل
    ویرایش توسط erfan1985 : September 13th, 2011 در ساعت 06:41 PM

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    1-متاسفانه اکثر دانشگاههای دنیا برای بررسی مدارک اپلیکیشن شرط معدل دارن و اگر معدلتون از حدی کمتر باشه (معمولا 3 از 4) مدارک رو بررسی نمیکنن. شما باید دانشگاههای امریکا رو بگردی ببینی میتونی تو دانشگاههای با رنک پایین جایی پیدا کنی که با معدل شما مشکلی نداشته باشن. ویا شرط معدل نداشته باشن.
    2-قطعا خوبه ولی معدل کم رو توجیه نمیکنه. یعنی اگه دانشگاهی شرط معدل نداشته باشه و حاضر بشه مدارک شما رو بررسی کنه ، اونوقت این موارد کمک کنندس.
    3-باز هم خوبه ولی چاره ساز معدل کم نیس. البته ممکنه در صورتی که gre subject با نمره بالا داشه باشی معدل کم رو توجیه کنه،البته به شرطی که معدل (حد اقل 14) رو به عنوان شرط بررسی مدارک در نظر نگیرن.
    4-در این مورد نظری نمیدم. به علایق خودتون و بازارکاریش در آینده فکر کنید. هر کدوم گرایشهای مختلف دارن.

لطفا به تاپیک زیر در مورد معدل هم مراجعه کنید.اطلاعاتی که لازم دارید توش هست:
    http://www.applyabroad.org/forum/for...p?173-معدل
    ممنون از پاسختون
    ی سوال ذهنم رو مشغول کرده
    شرایط پذیرش در دانشگاه با منی که گرین کارت دارم و کسی که از ایران میخواد فقط به عنوان دانشجو بیاد یکیه؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

ممنون از پاسختون
    ی سوال ذهنم رو مشغول کرده
    شرایط پذیرش در دانشگاه با منی که گرین کارت دارم و کسی که از ایران میخواد فقط به عنوان دانشجو بیاد یکیه؟؟
    بستگی به رشته و دانشگاه داره. مثلا برای ورود به رشته های بالینی ( تو گرایش شما مشاور ژنتیک رو مثال میزنم) برخی از دانشگاهها فقط به افراد سیتیزن پذیرش میدن ( اون هم نه همه، بلکه یه عده ای از دانشگاهها). ولی در مورد بقیه رشته ها تفاوتی وجود نداره.
    تفاوت اصلی در میزان شهریه ای هست که باید پرداخت کنید ونیز فاندی که به شما خواهند داد. در پذیرش چندان فرقی نیست. مگر اینکه مثلا یه استادی دوس داشته باشه صرفا با یه دانشجوی آمریکایی الاصل کار کنه!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    genetic azad tonekabon

سلام
    من دنبال دانشگاهایی تو نروژ هستم که ارشد ژنتیک و مرتبط با اونو داشته باشه سوالم اینه که فرق دوره هایی که با عنوان (course) ارائه میشه با programmes of study و master course چیه؟
    و شرایط گذروندن cours ؟ ببخشید اگه سوالم ناشیانس

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط se2deh نمایش پست ها
    سلام و تشكر واسه سايت و توجهى كه ميكنيد.
    من ليسانس ژنتيك خوندم در دانشگاه آزاد تهران پزشكى. ميخوام براى ارشد واسه يكى از رشته هاى ژنتيك مولكولى، بيوتكنولوژى، بيوانفورماتيك يا انتروپولوژى در كانادا اقدام كنم و ترجيحا بورس كامل يا نيمچه بورس بگيرم. ممنون ميشم اگه جواب سوالامو ميدونين كمكم كنين:١.من ورودى ٨٥ بودم و قاعدتا بايد سال ٨٩ فارغ التحصيل ميشدم، ولى به خاطر سربازى يك درس ٣واحدى نگه داشتم و تا هنوز كه هنوزه اين واحد رو نگه داشتم.(فعلا ٥ساله شدم و ممكنه ٥.٥ يا ٦ساله هم بشم). آيا براى دانشگاه هاى كانادا يا اروپا طول دوره ليسانس مهمه؟ و اگر آره، اگر در رزومم ذكر كنم بخاطر سربازى طول كشيده تاثيرى داره؟
    ٢.من مقاله اى به صورت گروهى دارم به عنوان نويسنده سوم، كه بصورت پوستر در واشينگتن آمريكا ارائه شده. اون همايش ISI بوده، و سوالم اينه كه ISI در مورد پوستر هم صدق ميكنه؟
    ٣.معدل كلم ١٥.٩٤ هست و اگر اون ٣واحدى كه نگه داشتمو ١٩.٥ بگيرم ميشم ١٦. اگر اينطور نشه و معدل كلم مثلا ١٥.٩٨ بشه، اونوقت دانشگاه هايى كه حداقل معدل ١٦ ميخوان قبولم نميكنن؟ يا به چيزاى ديگه هم مثل CV و كارگاه(٤/٥ تاكارگاه رفتم و Certificate دارم) و مقاله هم نگاه ميكنن، و اگر خوب بود بررسى ميكنن؟
    دانشگاه های کانادا نسبت به معدل خیلی حساستر از دانشگاه های دیگه هستن. برای همین شما از این نظر ممکنه یکم امتیازی کمی کسب کنید.
    در مورد مدت زمان مشکلی نیست و اصلاً لازم نیست شما ذکر کنید که چرا بیشتر از 4 سال طول کشیده.
    اگر پوستر شما در مجموعه مقالات چاپ شده باشه، بله ISI محسوب میشه.
    هیچ دانشگاهی تک بعدی به رزومنه شما نگاه نمی کنه و همه شرایط و در نظر می گیره، اما بعضی از پارامترها ممکنه این جوری نباشه، مثل نمره زبان، GRE یا معدل. این ها همه بسته به سیاست دانشگاه داره و نمیشه یک حکم کلی داد

به نظر من شما اگه می خواید فاند بگیرید نباید روی یک کشور خاص زوم کنید. چون موقعیت هایی که همراه با فاند هستند همین طوری کم هستند، حالا اگر شما با انتخاب یک یا دو کشور بخواید کمترش هم بکنید خوب شانس فاند هم پایین میاد.
    حتماً رو گزینه های دانشگاه های اروپا و استرالیا هم سرمایه گذاری کنید.

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

سلام
    من هیچ کدوم رو نداره
    چند سوال دارم:
    یا تو ارایه مقاله چی؟
    ممنون از راهنماییتون
    ممنون
    شما اگر مشکل مالی نداشته باشید می تونید پذیرش بگرید، البته نه دانشگاه های خیلی تاپ، اما اگر بتونید هزینه ها و پوشش بدید دانشگاه های خیلی خوب و خوب هم میتونید پذیرش بگیرید. یکی از مهمترین مسائل همین پوله

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    شما اگر مشکل مالی نداشته باشید می تونید پذیرش بگرید، البته نه دانشگاه های خیلی تاپ، اما اگر بتونید هزینه ها و پوشش بدید دانشگاه های خیلی خوب و خوب هم میتونید پذیرش بگیرید. یکی از مهمترین مسائل همین پوله
    دوست عزیزپول که مهمه
    من فعلا برای یک دانشگاه دولتی امریکا میخوام اقدام کنم
    حالا میخوام با gre یالا و چند تا کار و مقالمه کمی مدل رو جبران کنم
    به نظرتون بین دو رشته بیتکنولوژی و زیست شناسی سولولی و مولکولی در امریکا:
    1- کدوم رشته کار آیی بهتر و بازار کاری بهتری داره؟؟
    2- پذیرش در کدوم راحتتره؟؟
    3- میشه از یک دانشگاه برای هر دو تا رشته اپلای کرد؟
    4- یک سوال مهم تر: برای رسشته بیوتکنولوژی توی سایت همون دانشگاه نوشته برای فوق:
    Test Score Required: GRE 1000 Min
    یعنی جنرال یا سابجکت؟؟چیزی ننوشته

ممنون
    ویرایش توسط mitra63 : October 17th, 2011 در ساعت 02:02 PM

سلام دوستان خلاصه میگم

من امسال دکترای حرفه ای دامپزشکی قبول شدم واقعا یک چند مدته درگیر اینم که برم ثبت نام کنم یا نه من اگه دکترای عمومی رو ایجا بگیرم واسه امریکا میتوند واسه phd علوم پایه یا تحقیقاتی اپلای کنم ؟
    کسی بوده که موفق شده باشه؟

یا اگه این رشته خوب نیست بازار کارش بشینم واسه ساله دیگه واسه پزشکی یا داروسازی بخونم ممنون فقط فوری جواب بدین چون وقت زیادی برا ثبت نام نمونده من به رشته دامپزشکی علاقه دارم اما یک خورده کمتر از دامپزشکی به پزشکی علاقه دارم اما خیلی طول میکشه حداقل 7سال عمومی +2سال طرح+4سال تخصص+1 سال عقب موندن ولی دامپزشکی 6سال عمومی+4سال تخصص

دوستان خواهش میکنم کمکم کنید چطور رشته ای شما راضی هستین؟
    من یک جدولی درست کردم بنظر شما کدومش بهتره
    دامپزشکی
    علاقه:9/10
    مدت تحصیلات:6سال
    مدت طرح خدمت:0سال
    مدت زمان تخصص:4 سال
    سن من در زمان فارغ تحصیلی:28سال
    ------------------------------------
    پزشکی
    علاقه:9.5/10
    مدت تحصیلات 8 سال با حساب یک سال پشت کنکور بودن
    مدت طرح خدمت:1.5 سال