صفحه 14 از 59 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 583

موضوع: شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط gigabyte2052 نمایش پست ها
    سلام دوستان خلاصه میگم

من امسال دکترای حرفه ای دامپزشکی قبول شدم واقعا یک چند مدته درگیر اینم که برم ثبت نام کنم یا نه من اگه دکترای عمومی رو ایجا بگیرم واسه امریکا میتوند واسه phd علوم پایه یا تحقیقاتی اپلای کنم ؟
    کسی بوده که موفق شده باشه؟

یا اگه این رشته خوب نیست بازار کارش بشینم واسه ساله دیگه واسه پزشکی یا داروسازی بخونم ممنون فقط فوری جواب بدین چون وقت زیادی برا ثبت نام نمونده من به رشته دامپزشکی علاقه دارم اما یک خورده کمتر از دامپزشکی به پزشکی علاقه دارم اما خیلی طول میکشه حداقل 7سال عمومی +2سال طرح+4سال تخصص+1 سال عقب موندن ولی دامپزشکی 6سال عمومی+4سال تخصص

دوستان خواهش میکنم کمکم کنید چطور رشته ای شما راضی هستین؟
    من یک جدولی درست کردم بنظر شما کدومش بهتره
    دامپزشکی
    علاقه:9/10
    مدت تحصیلات:6سال
    مدت طرح خدمت:0سال
    مدت زمان تخصص:4 سال
    سن من در زمان فارغ تحصیلی:28سال
    ------------------------------------
    پزشکی
    علاقه:9.5/10
    مدت تحصیلات 8 سال با حساب یک سال پشت کنکور بودن
    مدت طرح خدمت:1.5 سال
    مدت زمان تخصص:4سال
    سن من در زمان فارغ تحصیلی:32سال
    --------------------------------------------
    داروسازی
    مدت تحصیلات 7 سال حساب یک سال پشت کنکور بودن
    مدت زمان تخصص:نیازی به تخصص نیست به اون صورت
    سن من در زمان فارغ تحصیلی:26سال
    بله،phd در امریکا بعد از دامپزشکی شدنیه.
    به نظرم همون دام رو که قبول شدی برو. عمرت رو هدر نده پشت کنکور. خیلی چیز خاصی با رشته های دیگه بدست نمیاری. در مورد بازار کار زیاد ازش تعریف نمیکنن. البته این به عوامل مختلفی بستگی داره.
    به نظرم اگه شما میخوای با تحصیل در مدت کوتاه به درامد بالا برسي، بهتره به رشته هایی مث فیزیوتراپی و دندونپزشکی فکر کنی. نه پزشکی و دارو.

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

سلام دوستان خلاصه میگم

من امسال دکترای حرفه ای دامپزشکی قبول شدم واقعا یک چند مدته درگیر اینم که برم ثبت نام کنم یا نه من اگه دکترای عمومی رو ایجا بگیرم واسه امریکا میتوند واسه phd علوم پایه یا تحقیقاتی اپلای کنم ؟
    کسی بوده که موفق شده باشه؟

یا اگه این رشته خوب نیست بازار کارش بشینم واسه ساله دیگه واسه پزشکی یا داروسازی بخونم ممنون فقط فوری جواب بدین چون وقت زیادی برا ثبت نام نمونده من به رشته دامپزشکی علاقه دارم اما یک خورده کمتر از دامپزشکی به پزشکی علاقه دارم اما خیلی طول میکشه حداقل 7سال عمومی +2سال طرح+4سال تخصص+1 سال عقب موندن ولی دامپزشکی 6سال عمومی+4سال تخصص

دوستان خواهش میکنم کمکم کنید چطور رشته ای شما راضی هستین؟
    من یک جدولی درست کردم بنظر شما کدومش بهتره
    دامپزشکی
    علاقه:9/10
    مدت تحصیلات:6سال
    مدت طرح خدمت:0سال
    مدت زمان تخصص:4 سال
    سن من در زمان فارغ تحصیلی:28سال
    ------------------------------------
    پزشکی
    مدت تحصیلات 8 سال با حساب یک سال پشت کنکور بودن
    مدت زمان تخصص:4سال
    سن من در زمان فارغ تحصیلی:32سال
    --------------------------------------------
    داروسازی
    مدت تحصیلات 7 سال حساب یک سال پشت کنکور بودن
    مدت زمان تخصص:نیازی به تخصص نیست به اون صورت
    سن من در زمان فارغ تحصیلی:26سال
    سلام
    من بر خلاف دکتر عرفان به شما پزشکی رو توصیه میکنم از لحاظ چیزی که به دست میارید با تخصص پزشکی اصلا قابل مقایسه نیست با متخصص دامپزشکی مدت طرح رو هم شما 2 سال در نظر بگیر و تاره تخصص خوندن خودش تعهد داره بین 3-8 سال البته یه کم بالا پایین داره
    اما راجع به بازار کار علوم پایه در امریکا شاید کلا شرایط متفاوت باشه
    البته شما تو هر رشته ای اگه پشت کار داشته باشی موفق میشی
    ویرایش توسط dental.persian : October 18th, 2011 در ساعت 12:44 AM

خوب من أكه بخوام تخصصو تو امريكا بخونم بعد usmlبازم تعهد دارم? اخه من قصد دارم بعد دوره عمومي از ايران برم و دوس دارم اطفال بخونم بعد هم واسه زندكي برم انكلستان يا بشينم دارم سازي بخونم واسه phd pharmبرم امريكا و باز بيام انكليس واسه زندكي بنظرتون تفكرم درسته? الان خيلي انرظي كرفتم واسه ساله ديكه نشتن فقط راهنمايي كنيد منو ممنون ميشم :x

Junior Member mitra63 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی جانوری. فردوسی مشهد

نقل قول نوشته اصلی توسط mitra63 نمایش پست ها
    سلام
    اینجا هر کی میاد پست میزنه همه یا معدل بالا دارند .....یا کارگاه شرکت کردند..........یا مقاله و ترجمه دادند
    من هیچ کدوم رو نداره
    لیسانس زیست شناسی از دانشگاه فرودسی با معدل 11.99
    رزیدنت امریکا شدم و از اونجایی که در امریکا دو ترم اخر براشون مهمه ّباید بگم که گند زدم.........چون استاد گیاهی ام با من لج افتاد و 4 واحد من رو انداخت..اون هم ترم اخر
    چند سوال دارم:
    1- با این معدل من ایا امکان پذیرش من در مقطع ارشد هست یا خیر؟
    2- من فعلا در ایرانم. اگه دربتونم کارگاه های علمی شرکت کنم و مدرک بگیرم خوبه؟؟
    یا تو ارایه مقاله چی؟
    3- اگه نمره تافل و GRE رو بالا بگیرم چه طور//؟
    4- در اخر من هنوز انتخاب رشته نکردم و بین بیوتکنولوژی و ژنتیک موندم
    ممنون از راهنماییتون
    در ضمن احتمال خیلی زیاد میرم ایالت تگزاس/ دالاس
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    شما اگر مشکل مالی نداشته باشید می تونید پذیرش بگرید، البته نه دانشگاه های خیلی تاپ، اما اگر بتونید هزینه ها و پوشش بدید دانشگاه های خیلی خوب و خوب هم میتونید پذیرش بگیرید. یکی از مهمترین مسائل همین پوله
    وست عزیزپول که مهمه
    من فعلا برای یک دانشگاه دولتی امریکا میخوام اقدام کنم
    حالا میخوام با gre یالا و چند تا کار و مقالمه کمی مدل رو جبران کنم
    به نظرتون بین دو رشته بیتکنولوژی و زیست شناسی سولولی و مولکولی در امریکا:
    1- کدوم رشته کار آیی بهتر و بازار کاری بهتری داره؟؟
    2- پذیرش در کدوم راحتتره؟؟
    3- میشه از یک دانشگاه برای هر دو تا رشته اپلای کرد؟
    4- یک سوال مهم تر: برای رسشته بیوتکنولوژی توی سایت همون دانشگاه نوشته برای فوق:
    Test Score Required: GRE 1000 Min
    یعنی جنرال یا سابجکت؟؟چیزی ننوشته

ممنون

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط mitra63 نمایش پست ها
    وست عزیزپول که مهمه
    من فعلا برای یک دانشگاه دولتی امریکا میخوام اقدام کنم
    حالا میخوام با gre یالا و چند تا کار و مقالمه کمی مدل رو جبران کنم
    به نظرتون بین دو رشته بیتکنولوژی و زیست شناسی سولولی و مولکولی در امریکا:
    1- کدوم رشته کار آیی بهتر و بازار کاری بهتری داره؟؟
    2- پذیرش در کدوم راحتتره؟؟
    3- میشه از یک دانشگاه برای هر دو تا رشته اپلای کرد؟
    4- یک سوال مهم تر: برای رسشته بیوتکنولوژی توی سایت همون دانشگاه نوشته برای فوق:
    Test Score Required: GRE 1000 Min
    یعنی جنرال یا سابجکت؟؟چیزی ننوشته

ممنون
    یعنی جنرال. سابجکت اصلا کل نمره اش 900 و خورده ای هست. تازه من ندیدم تا حالا براش می نی مم گذاشته باشند. سابجکت رو نسبت به هم اپلایی هات می سنجن حتما. به نظر من بیولوژی ها بهتر از رشته های ژنتیک هستند چون تو صنعت کاربرد دارند. و جدیدترند.

خوب من أكه بخوام تخصصو تو امريكا بخونم بعد usmlبازم تعهد دارم? اخه من قصد دارم بعد دوره عمومي از ايران برم و دوس دارم اطفال بخونم بعد هم واسه زندكي برم انكلستان يا بشينم دارم سازي بخونم واسه phd pharmبرم امريكا و باز بيام انكليس واسه زندكي بنظرتون تفكرم درسته? الان خيلي انرظي كرفتم واسه ساله ديكه نشتن فقط راهنمايي كنيد منو ممنون ميشم :x
    کلا شما چرا میخوای لقمه رو دور سرت بچرخونی تخصص در امریکا خوندن خودش یه پروسه سنگینه
    حالا بعدش بری انگلیس؟!! خوب از اول برو اونور . کلا تفکرتون درست نیست
    در پاسخ به سوالتون هم باید بگم نه در امریکا خوندن تعهدی نداره
    اما اینو بدون امکان داره 2-3 سال طول بکشه وارد تخصص امریکا بشی
    این تصمیمی هست که خودت باید بگیری اما اگه هدفت 100 % از ایران رفتنه و باز اگه 100% میخوای علوم پایه بخونی و اونقدر شرایط کاری و مالی برات مهم نیست همین دام رو بخون و سعی کن برای علوم پایه بری
    اما اگه میخوای ایران بمونی یا حتما میخوای پزشک بشی و ... خوب صبر کن
    دارو هم گزینه خوبی هست
    این تصمیمی هست که شخصا باید بگیری اما اینکه بیای تخصص دام رو با پزشکی یا دارو مقایسه کنی کلا اشتباهه!
    تخصصص های دام بیشتر جنبه اکادمیک دارن ولی تخصص پطشکی یه دنیای دیگه است ولی اگه ادم بنا باشه علوم پایه بخونه خوب از طریق دام راحت تره و اینکه یک سال هم پشت کنکور نمیمونی.

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    کلا شما چرا میخوای لقمه رو دور سرت بچرخونی تخصص در امریکا خوندن خودش یه پروسه سنگینه
    حالا بعدش بری انگلیس؟!! خوب از اول برو اونور . کلا تفکرتون درست نیست
    در پاسخ به سوالتون هم باید بگم نه در امریکا خوندن تعهدی نداره
    اما اینو بدون امکان داره 2-3 سال طول بکشه وارد تخصص امریکا بشی
    این تصمیمی هست که خودت باید بگیری اما اگه هدفت 100 % از ایران رفتنه و باز اگه 100% میخوای علوم پایه بخونی و اونقدر شرایط کاری و مالی برات مهم نیست همین دام رو بخون و سعی کن برای علوم پایه بری
    اما اگه میخوای ایران بمونی یا حتما میخوای پزشک بشی و ... خوب صبر کن
    دارو هم گزینه خوبی هست
    این تصمیمی هست که شخصا باید بگیری اما اینکه بیای تخصص دام رو با پزشکی یا دارو مقایسه کنی کلا اشتباهه!
    تخصصص های دام بیشتر جنبه اکادمیک دارن ولی تخصص پطشکی یه دنیای دیگه است ولی اگه ادم بنا باشه علوم پایه بخونه خوب از طریق دام راحت تره و اینکه یک سال هم پشت کنکور نمیمونی.
    .
    به هر حال من توصیم اینه که ایشون که هنوز تصمیم قطعی نگرفته همین دام رو فعلا بره تا بعد ببینه چی پیش میاد. شاید اصلا سال دیگه همین دام رو هم قبول نشد. کسی چه میدونه دنیا چه شکلیه اون موقع.
    ممکنه تخصص پزشکی، دام ، دارو و یا هر رشته دیگه ای آینده خوب یا بد داشته باشه. به نظر من الان ایشون بهتره به اینده مقطع عمومیش فکر کنه. مگه چند درصد از فارغ التحصیلهای پزشکی ، دام، دارو و ... متخصص میشن و یا phd میگیرن؟ اصلا این دوست ما از کجا میدونه که 7-8 سال دیگه باز حوصله داره درس بخونه یا نه؟
    متاسفانه هر کی پزشکی قبول میشه به این امید میره دانشگاه که تخصص بگیره .استثتنا داره ولی نادره. البته ظرفیت تخصص محدوده و هر سال تعداد معدودی قبول میشن. در واقع نیاز جامعه ما به پزشک عمومی بیشتره و به همین دلیل پزشکهای عمومی باید تعدادشون بارها بیشتر از متخصص باشه. بر همین مبنا هم تعداد ظرفیتهای ورودی عمومی و تخصص تنظیم شده. اگر این دوست ما به پزشکی فکر میکنه باید اون روز رو هم در نظرش باشه که یه پزشک عمومی باقی مونده و با همون داره کار میکنه.
    و این نکته هم مهمه که اگه شما قراره 80 سال عمر کنی، واقعا حیفه یک سالشو پشت کنکور بگذرونی. اونم در شرایطی که الان یه رشته ای قبول شدی که فکر میکنی بهش علاقه مندی. اصولا این کنکور واسه کشور های جهان سومی مثل ماست. به جای اینکه تمرکزت رو رو کنکور بذاری، انرژیتو صرف خوندن اون رشته ای که تو دانشگاه قبول شدی بکن. چون در اینده با اون رشته کار خواهی داشت نه با اراجیف کنکور.
    ویرایش توسط erfan1985 : October 18th, 2011 در ساعت 06:07 PM

این تصمیمی هست که خودت باید بگیری اما اگه هدفت 100 % از ایران رفتنه
    من قصدم واسه رفتن 100% درصد ه اما علوم پایه معلوم نیست کار پژوهشی زیاد دوست دارم از بالینی هم زیاد بدم نمیاد اما برام بازار کار و شرایط مالی هم خیلی مهمه

به هر حال من توصیم اینه که ایشون که هنوز تصمیم قطعی نگرفته همین دام رو فعلا بره تا بعد ببینه چی پیش میاد. شاید اصلا سال دیگه همین دام رو هم قبول نشد. کسی چه میدونه دنیا چه شکلیه اون موقع.
    خوب اگه من برم فرضا آخر ترم 1 پشیمون شدم بعد نمیگید 5 ماه میمونه تا کنکور؟ اگه از الان بخونم 9 ماه مونده؟
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اقا من هدف مو میگم شما منو راهنمایی کنید واسه بهش رسیدن چیکار کنم
    هدف من تو زندگی تموم کردن یک دکترای عمومی در ایران و در طی سپری کردن دوره عمومی تلاش برای گرفتن مدارک زبان و انتشار چند مقاله سپس بورس شدن در یکی از دانشگاه های انگلیسی زبان خوب در بلاد کفر بعد گرفتن تخصصص در یکی از رشته های نون و آبدار و مشغول کار شدن در آزمایشگاه یا بیمارستان کشوری هم که دوست دارم زندگی کنم انگلستان اما گفتم برم امریکا تخصص بگیرم که همه دنیا قبول داشته باشن الان من همه چی و بصورت کامل شرح دادم از شما با تجربه های عزیز در این رشته ها تقاضای راهنمایی کامل رو دارم
    پیشاپیش ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    .
    و این نکته هم مهمه که اگه شما قراره 80 سال عمر کنی، واقعا حیفه یک سالشو پشت کنکور بگذرونی. اونم در شرایطی که الان یه رشته ای قبول شدی که فکر میکنی بهش علاقه مندی. اصولا این کنکور واسه کشور های جهان سومی مثل ماست. به جای اینکه تمرکزت رو رو کنکور بذاری، انرژیتو صرف خوندن اون رشته ای که تو دانشگاه قبول شدی بکن. چون در اینده با اون رشته کار خواهی داشت نه با اراجیف کنکور.
    اما باید در نظر گرفت که اگه ایشون مثلا میخواست تو امریکا پزشک یشه ایا اسون تر از اینور میتونست ؟ خوب نه اونجا هم این سختی ها رو داره دیگه
    اگه 100% هم میخوای بری دوست عزیز سعی کن از پزشکی دوری کنی چون رجیستر کردن مدارک پزشکی خیلی سخته و مثلا usmle ها رو پاس کردن خیلی سخته + اینکه ریسک ویزا هم هست
    اینکه کار پژوهشی هم دوست داری باز خوب نشون میده به نکته مثبته برای اینکه دام بخونی
    اما شرایط کاری و مالی خوب اگه میخوای پزشک شدن و متخصص شدن در امریکا خیلی سطح بالاتری برات درست میکنه تا علوم پایه و .....
    نتنها در ایران هم اختلاف زیادی هست در همه جای دنیا و حتی امریکا که اینقدر پژوهش جایگاه خوبی داره بازم موقعیت پزشک متخصص چند برابر یه پژوهشگر حتی تو زمینه های مهندسی هست چه برسه به علوم پایه.
    اما زیاد به این مسایل فکر نکن سعی کن خودتو بشناسی چون واقعا همون طور که دکتر عرفان گفتن خیلی هم نمیشه روش حساب کرد و معلوم نیست شما بازم اون موقع انگیزه کافی داشته باشی.
    راستی من تجربه خودمو هم میگم اونم اینه که موفق شدن و جا افتادن از لحاظ شغلی اینقدر تو گزوه های پزشکی سخته که وقتی هم بهش برسی دیگه برات مهم نیست چون خیلی زحمت داره و به نظره من اگه فقط انگیزه این باشه وسطش ادم میبره
    باید یه علاقه شدید به پزشک شدن داشته باشی وگرنه اون پولی هم که هر چقدر زیاد بخواد به دست بیاری بعد از 10-15 سال اونقدری هم مهم نیست
    ویرایش توسط dental.persian : October 18th, 2011 در ساعت 08:38 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    اما باید در نظر گرفت که اگه ایشون مثلا میخواست تو امریکا پزشک یشه ایا اسون تر از اینور میتونست ؟ خوب نه اونجا هم این سختی ها رو داره دیگه
    اگه 100% هم میخوای بری دوست عزیز سعی کن از پزشکی دوری کنی چون رجیستر کردن مدارک پزشکی خیلی سخته و مثلا usmle ها رو پاس کردن خیلی سخته + اینکه ریسک ویزا هم هست
    اینکه کار پژوهشی هم دوست داری باز خوب نشون میده به نکته مثبته برای اینکه دام بخونی
    اما شرایط کاری و مالی خوب اگه میخوای پزشک شدن و متخصص شدن در امریکا خیلی سطح بالاتری برات درست میکنه تا علوم پایه و .....
    نتنها در ایران هم اختلاف زیادی هست در همه جای دنیا و حتی امریکا که اینقدر پژوهش جایگاه خوبی داره بازم موقعیت پزشک متخصص چند برابر یه پژوهشگر حتی تو زمینه های مهندسی هست چه برسه به علوم پایه.
    اما زیاد به این مسایل فکر نکن سعی کن خودتو بشناسی چون واقعا همون طور که دکتر عرفان گفتن خیلی هم نمیشه روش حساب کرد و معلوم نیست شما بازم اون موقع انگیزه کافی داشته باشی.
    ممنون از شما ودکتر عرفان عزیز که به من خیلی کمک می کنید من همیشه سعی میکنم تو هر زمینه ای مشورت کنم تا به یک نتیجه قاطع و خوب برسم

یعنی واقعا اینقدر ثبت کردن مدرک تو امریکا سخته؟؟ خوب من تو این 7 سال که دارم میخونم از همون موقع شروع می کنم اماده شدن واسه usmle راستی اینطور که شما گفتید بهتره همون انگلستان که میخوام زندگی کنم همونجا واسه تخصص پذیرش بگیرم؟ انگستان هم usmle داره؟

اینطور که معلومه من با دامپزشکی به ارزو ها م نمیرسم حتی با تخصص تو علوم پایه به قول یک دوست مون
    اگر تغییر رشته بدم یکسال از عمرم تلف شده، در جواب بهش گفتم اگه تغییر رشته ندم تمام عمرم تلف شده
    نظرتون در مورد داروسازی چیه ؟ فک کنم کلی کاره پژوهشی بشه انجام داد؟
    ولی پزشکی رو بیشتر ترجیح میدم

یک جمع بندی کنید دوستان تا ما یک کاری کنیم بلاخره(بعد از 40 و اندی روز سردرگمی)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)