صفحه 15 از 59 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 583

موضوع: شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط gigabyte2052 نمایش پست ها
    ممنون از شما ودکتر عرفان عزیز که به من خیلی کمک می کنید من همیشه سعی میکنم تو هر زمینه ای مشورت کنم تا به یک نتیجه قاطع و خوب برسم

یعنی واقعا اینقدر ثبت کردن مدرک تو امریکا سخته؟؟ خوب من تو این 7 سال که دارم میخونم از همون موقع شروع می کنم اماده شدن واسه usmle راستی اینطور که شما گفتید بهتره همون انگلستان که میخوام زندگی کنم همونجا واسه تخصص پذیرش بگیرم؟ انگستان هم usmle داره؟

اینطور که معلومه من با دامپزشکی به ارزو ها م نمیرسم حتی با تخصص تو علوم پایه به قول یک دوست مون

نظرتون در مورد داروسازی چیه ؟ فک کنم کلی کاره پژوهشی بشه انجام داد؟
    ولی پزشکی رو بیشتر ترجیح میدم

یک جمع بندی کنید دوستان تا ما یک کاری کنیم بلاخره(بعد از 40 و اندی روز سردرگمی)
    حرف دوستتون کاملا درسته.
    انگلیس usmle نداره. اونجا امتحان plab داره و ورود بهش به مراتب سخت تر از امریکاست.
    این طور هم فکر نکن که usmle یه امتحانه که میدی و یه چیزی قبول میشی. این امتحان رو که دادی فقط یه مدرک بهت میدن که باهاش اپلای کنی و قضیه تازه شروع شده.
    شما که میخوای در آینده تو انگلیس زندگی کنی بهترین کار اینه که از اول اونجا پزشکی بخونی. دورش 4 سالست و بعدش هم میتونی وارد کار کلینیک بشی و یا ریسرچ. چرا اینکار رو نمیکنی؟؟

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

شما تخصص نمیگیرید در علوم پایه و phd میتونید بگیرید اینها با هم متفاوته و تخصص بیشتر کار کلینیکی و phd بیشتر کار پژوهشی هست
    اینکه چقدر سخت رو دکتر عرفان بهتر براتون توضیح میدن اما انگلستان هم حتما امتحانات مشابهی داره اما اسمش usmle نیست ولی 100% بهتره ادم هر جا میخواد زندگی کنه همونجا درشو بخونه تو اینجور رشته ها
    داروسازی زود تر به ثمر مینشینه و اینو بدون تو همه اینها میشه کار پژوهشی کرد خیلی از پزشکهای عمومی هستن که کلی کار پژوهشی کردن و موفقن و کلا هیچ رشته ای نیست که نشه این کارو کرد
    اما در مورد دارو بیشتر تو تخصص هاش خیلی پژوهش محور میشه
    اما من یه نکته رو بگم
    شما سربازی رفتی خوب الان بخوای بری 1.5-2 سال طرح خیلی سخته+ اینکه 1 سال هم پشت کنکور بمونی و اینکه میخوای بری خارج از ایران و .....
    حدود 10 سال باید وقت بگذاری تا تازه بشی پزشک عمومی در ایران(اگه سربازی رفته باشی با 30-40 میلیون مدارک پزشکی رو ازاد میکنن بدون طرح اما تا اون موقع خدا میدونه چقدر میخوان بگیرن)
    دیگه بقیش با خودته حساب کتاب کن
    اما من اگه 100 % میخواستم از ایران برم سعی میکردم رشته های سبک تر بخونم مخصوصا مهندسی
    پزشکی خودش راهی بس طولانیه حالا خارج رفتن هم باز این پروسه رو طولانی تر میکنه.
    ویرایش توسط dental.persian : October 18th, 2011 در ساعت 09:48 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    حرف دوستتون کاملا درسته.
    انگلیس usmle نداره. اونجا امتحان plab داره و ورود بهش به مراتب سخت تر از امریکاست.
    این طور هم فکر نکن که usmle یه امتحانه که میدی و یه چیزی قبول میشی. این امتحان رو که دادی فقط یه مدرک بهت میدن که باهاش اپلای کنی و قضیه تازه شروع شده.
    شما که میخوای در آینده تو انگلیس زندگی کنی بهترین کار اینه که از اول اونجا پزشکی بخونی. دورش 4 سالست و بعدش هم میتونی وارد کار کلینیک بشی و یا ریسرچ. چرا اینکار رو نمیکنی؟؟
    بخاطر شرایط اقتصادی .......
    در مورده usmle تحقیق کردم میدونم از استپ ها ش خبر دارم میدونم ک شاید ویزا ندن و رشته های تخصصی خوب رو پذیرش نمیکنن مگه سوپر استار باشی من اطفال میخوام که گویا اونجا سوپر استار نیست

من تازه در شرو ع راهم سربازی که معافم بخاطر مشکلات قلبی

نمیدونم واقعا اینطور که میگید من الان 18 سالمه یک سال پشت کنکور 19 سال 7 سال پزشکی 1.5 طرح منطقه فوق محروم میشه28-29 سالمه تازه از عمومی فارغ التصیل میشم فک کنم تو موقع طرح بشه استپ 1و2 رو داد ؟

دلم میخواد دور دامپزشکی و حداقل امسال خطه بکشم ....
    واسه دارو یا پزشکی بخونم شما بودین واسه رسیدن به اون خواسته ها که گفتم کدوم مناسب تره؟
    اگه نتونستم قبول شم ساله دیگه میرم دام

شما تخصص نمیگیرید در علوم پایه و phd میتونید بگیرید اینها با هم متفاوته و تخصص بیشتر کار کلینیکی و phd بیشتر کار پژوهشی هست
    منظورتون دام کوچک دام بزرگ...... ایناس؟ زیاد جالب نیستن فک کنم .... علاقه زیادی هم بهش ندارم

اما من اگه 100 % میخواستم از ایران برم سعی میکردم رشته های سبک تر بخونم مخصوصا مهندسی
    اینو که 100% دیگه مطئنم که رشته های مهندسی واسه اونور بهتره و کوتاه تر ه ولی بسوزه پدره علاقه واین درس ریاضیات و این که از کوچیکی هی بگن اقا دکتر

دیگه اگه بخوام برم ثبت نام تا فردا بیشتر وقت نیست پس این بحث به یک نتیجه برسونیم بد نیست
    ویرایش توسط gigabyte2052 : October 18th, 2011 در ساعت 10:37 PM

phd علوم پایه منظور رشته ای مثل ژنتیک و بیوشیمی و ایمونولوژی و...
    خوب پس با این حساب شما به نظر من جا داری برای تلاش و کار و حالا برای کنکور بخون و در کنارش یه تحقیقاتی هم بکن که گزینه بهتری رو انتخاب کنی
    سنت خوبه برای شروع
    اینکه من کدومو انتخاب میکردم بستگی داره به توانایی های من شما تو هر دوش میتونید موفق شید
    شما خودت رو باید بشناسی که تو کدوم میتونی موفق شی تو این جور رشته ها علاقه خیلی مهمه پس هیچ کس نمیتونه بهت خط بده.

آره میشینم واسه کنکور میخونم تو این مدت هم به علایقم پی میبرم اگه کنکور هم نتونستم موفق بشم که انشالله میشم میرم دامپزشکی
    در هر صورت ممنون امیدوارم تصمیم خوبی گرفته باشم الهی به امید تو
    خداکنه تصمیم درستی گرفته باشم
    فقط نمیدونم یک لحظه چرا ته دلم خالی شد
    ویرایش توسط gigabyte2052 : October 19th, 2011 در ساعت 12:06 AM

Junior Member mitra63 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی جانوری. فردوسی مشهد

نقل قول نوشته اصلی توسط mitra63 نمایش پست ها
    وست عزیزپول که مهمه
    من فعلا برای یک دانشگاه دولتی امریکا میخوام اقدام کنم
    حالا میخوام با gre یالا و چند تا کار و مقالمه کمی مدل رو جبران کنم
    به نظرتون بین دو رشته بیتکنولوژی و زیست شناسی سولولی و مولکولی در امریکا:
    1- کدوم رشته کار آیی بهتر و بازار کاری بهتری داره؟؟
    2- پذیرش در کدوم راحتتره؟؟
    3- میشه از یک دانشگاه برای هر دو تا رشته اپلای کرد؟
    4- یک سوال مهم تر: برای رسشته بیوتکنولوژی توی سایت همون دانشگاه نوشته برای فوق:
    Test Score Required: GRE 1000 Min
    یعنی جنرال یا سابجکت؟؟چیزی ننوشته

ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    یعنی جنرال. سابجکت اصلا کل نمره اش 900 و خورده ای هست. تازه من ندیدم تا حالا براش می نی مم گذاشته باشند. سابجکت رو نسبت به هم اپلایی هات می سنجن حتما. به نظر من بیولوژی ها بهتر از رشته های ژنتیک هستند چون تو صنعت کاربرد دارند. و جدیدترند.
    خوب پس یعنی 100 درصد سابجکت رئ هم میخواد؟؟
    چیزی ننوشته که
    گقتم بیوتکنولوژی نه ژنتیک
    بین بیوتکنولوژی و سلولی مولکولی کدوم بهتره؟؟؟

ببخشید میون کلامتون به نظر من
    بیوتکنولوژی خیلی رشته خوبیه ولی من شک دارم که اصلا سفارت امریکا برای رشته های حساس اینطوری ویزا بده!

Junior Member mitra63 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی جانوری. فردوسی مشهد

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    ببخشید میون کلامتون به نظر من
    بیوتکنولوژی خیلی رشته خوبیه ولی من شک دارم که اصلا سفارت امریکا برای رشته های حساس اینطوری ویزا بده!
    ممنون دوست عزیز
    اما من گرین کارت دارم و مهاجر هستم
    بین بیوکتنولوژی و سلولی مونده بودم

من چند ماه پیش این تاپیک را زدم چون دیدم برای رشته های زیست هیچ تاپیکی نیست الان بعد از چند ماه اومدم سر زدم دیدم خوشبختانه به درد خیلی ها خورده الان احساس خیلی خوبی دارم
    خدا شکرت

بازم اینجا خودم سوال دارم

من کارشناسی ارشد رشته بیوسیستماتیک دارم از دانشگاه تهران ولی قصد دارم در یک گرایش دیگه ( نوروساینس) برای دکترا درخواست پذیرش بدم ولی چون هیچ کار تحقیقی روی نوروساینس نکردم امکان گرفتن پذیرش برای من وجود داره؟ من قصد دارم برای یکی از دانشگاههای فرانسه درخواست پذیرش بدم
    چون مدرک لیسانس من کارشناسی زیست شناسه که همه گرایش ها را در بر می گیره به نظر شما بهتر نیست که از مدرک لیسانسم برای گرفتم پذیرش در نورساینس استفاده کنم؟ یعنی ارشدی که در ایران گرفتم را نظر نگیرم
    لطفا" کسایی که در این زمینه تجربه و اطلاعات دارند راهنماییم کنن

من حدودا" دو سال و نیمه که از ارشد فارغ االتحصیل شدم در دروه ارشد تونستم از دانشگاه فرانککفورت هم بورس بگیرم حتی یکی از اساتید راهنمای من المانی بود ولی مشکل من علاقه نداشتن به این رشته است من علاقه اصلیم کار کردن روی ساختار ژنتیکی مغزه
    از اونجایی که دانشگاههای فرانسه مجانی هستن و اجازه کار هم در فرانسه هست به نظر شما انتخاب خوبیه؟ از طرفی سابقه تحصیل در المان را دارم ولی المان تا اونجایی که می دونم شرط معدل داره من معدل لیسانسم 15.50 بود معدل دو ترم اخر لیسانسم 17.30 و معدل ارشدم 16.15
    تا اونجایی که می دونم هزینه زندگی در المان مخصوصا" اجاره خونه بالاست آیا با مدرک زبان انگلیسی به تنهایی می شه از آلمان پذیرش گرفت ( تا اونجایی که می دونم برای بورس گرفتن حتما" زبان المانی می خوان) بدون بورس هم باید زبان المانی را یاد گرفت؟
    من خودم یک مدته که دارم روی زبان فرانسه کار می کنم و از اونجایی که چند تا از دوستام امریکا رفتن و می دونم چقدر شرایط روحی بدی دارند امریکا و شرایطش با روحیه من سازگار نیست
    نکته دیگه هم باید بگم من لیسانس و ارشدم را دانشگاه ملی خوندم لیسانس دانشگاه شهرستان و ارشد دانشگاه تهران از اونجایی که علاقه ای به رشتم نداشتم و قصد تغییر گرایش داشتم مقاله ای هم ندادم چون می دونم گرایشی که می خوام شرکت کنم خیلی متفاوته و اگر مقاله هم بدم در نورساینس به درم نمی خوره
    با چند تا استاید معروف و خوب ژنتیک دانشگاه تهران هم آشنا هستم اگر برم در آزمایشگااهای دانشگاه و اونجا کنار دست اساتید ژنیک یا نورساینس کار کنم به نظر شما می تونه کمک کنه؟
    خیلی حرف زدم
    دوستان لطفا" اگر تجربه ای دارید این زمینه راهنماییم کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)