صفحه 2 از 59 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 583

موضوع: شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط raheleh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان زيست شناس
    من فارغ التحصيل رشته زيست سلولي-مولكولي در مقطع فوقم. خيلي دوست دارم از كانادا براي مقطع دكترا تو همين رشته بورس بگيرم. ولي نميدونم بايد از كجا شروع كنم. ممنون ميشم اگه كسي اطلاعاتي در اين مورد دارد به بگه...
    برای اینکه بدانید از کجا شروع کنید لطفا مطالب این سایت را کامل و دقیق مطالعه فر مایید
    با تشکر
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

سلام به همه

من ليسانس ميكروبيولوزي هستم با معدل 17.5 از دانشگاه آزاد .تافل هم تا 2 ماه آينده شركت ميكنم
    مي خوام واسه دانشگاهاي كانادا اقدام كنم .همين رشته .كسي ميتونه راهنمائيم كنه امتحاناي Gre سخت اند؟ واسه UBC شانسي دارم؟
    خواهش ميكنم راهنمائيم كنيد.........راستي من حتمأ ميخوام فاند هم داشته باشم . آيا ميشه فول فاند شد؟ نمرهاي تافل و Greبالا باشه
    احتمال فول فاند هست؟

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaar نمایش پست ها
    سلام به همه

من ليسانس ميكروبيولوزي هستم با معدل 17.5 از دانشگاه آزاد .تافل هم تا 2 ماه آينده شركت ميكنم
    مي خوام واسه دانشگاهاي كانادا اقدام كنم .همين رشته .كسي ميتونه راهنمائيم كنه امتحاناي Gre سخت اند؟ واسه UBC شانسي دارم؟
    خواهش ميكنم راهنمائيم كنيد.........راستي من حتمأ ميخوام فاند هم داشته باشم . آيا ميشه فول فاند شد؟ نمرهاي تافل و Greبالا باشه
    احتمال فول فاند هست؟
    سلام
    شما معدل لیسانس خوبی دارین. این خب مهمه اما یادتون باشه تو رشته های علوم زیستی کسی ایران و دانشگاههای ایران رو زیاد نمی شناسه. پس این یه مشکلیه. اما خیلی ها هستند که فول فاند می شن. GRE رو اگه بخوای نمره بالای 1200 بگیری باید حسابی درس بخونی. تافل هم همینطور. اما کار نشد نداره، با نمره تافل خوب و مقاله آی.اس.آی فاند هم می شه گرفت .
    موفق باشید.
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

Junior Member

كسي اينجا هست كه واسه ميكروبيلوژي اقدامي كرده باشه كه از تجربه ي
    اون بشه استفاده كرد؟

من اكثر نمره هاي اختصاصيم 20 هست اونايي هم كه 20 نيست بالاي 18 هست
    به نمره دروس اختصاصي توجه ميكنند؟
    ویرایش توسط Royal2009 : May 4th, 2010 در ساعت 02:28 PM

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

با سلام اگه میشه من رو راهنمایی کنید . خانومه من لیسانس زیست شناسی گیاهی با معدل 13.9 از دانشگاه سراسری هست و میخواد برای ارشد برای یکی از رشته های میکروبیولوژی پزشکی، ژنتیک، ایمونولوژِی ، بیوتکنولوژی و هماتولوژی افدام کنه اما خودمون موندیم که حالا که داریم این همه هزینه میکنیم کدومش می ارزه که توش ادامه تحصیل بده شماها چه پیشنهادی به ما میکنین.در ضمن ما میخوایم برای سوئد و انگلیس اقدام کنیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی سلولی مولکولی

سلام.من ورودی جدید(88) کارشناسی رشته ی زیست شناسی گرایش سلولی مولکولیم.در حال حاضر هیچ علاقه ای بهش ندارم...آخه من فکر میکنم آینده ی شغلی مناسبی نداره (حداقل تو ایران)..همونطوری که خودتون میدونین متاسفانه تو کشورمون به علوم پایه زیاد اهمیتی نمیدن! ....نمیدونم شایدم دارم اشتباه میکنم...برای همین انگیزه ی خاصی برای ادامه ندارم.از دوستان با تجربه خواهش میکنم راهنماییم کنید....

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

سلام
    نمره های بالای شما نکته مثبتی است،اما کافی نیست.به چاپ مقاله در ژورنال های معتبر ونمره زبان و GRE هم توجه جدی داشته باشید.
    راستی ،گرفتن نمره 20 در دروس اختصاصی کار سختی است. لطفا بفرمایید در کدوم دانشگاه درس خواند ه اید ؟و چطوراکثرا20 شدید؟ تا بقیه هم از تجربیات شما استفاده کنند . چون به نظر من، دانشگاههای ایران(حداقل اونهایی که من دیدم) از نظر ارزیابی و نحوه امتحان گیری در سطح استانداردی نیستند و گرفتن نمره20 واقعا کار مشکلی است.
    موفق باشید

كسي اينجا هست كه واسه ميكروبيلوژي اقدامي كرده باشه كه از تجربه ي
    اون بشه استفاده كرد؟

من اكثر نمره هاي اختصاصيم 20 هست اونايي هم كه 20 نيست بالاي 18 هست
    به نمره دروس اختصاصي توجه ميكنند؟
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    سلام
    نمره های بالای شما نکته مثبتی است،اما کافی نیست.به چاپ مقاله در ژورنال های معتبر ونمره زبان و GRE هم توجه جدی داشته باشید.
    راستی ،گرفتن نمره 20 در دروس اختصاصی کار سختی است. لطفا بفرمایید در کدوم دانشگاه درس خواند ه اید ؟و چطوراکثرا20 شدید؟ تا بقیه هم از تجربیات شما استفاده کنند . چون به نظر من، دانشگاههای ایران(حداقل اونهایی که من دیدم) از نظر ارزیابی و نحوه امتحان گیری در سطح استانداردی نیستند و گرفتن نمره20 واقعا کار مشکلی است.
    موفق باشید

سلام
    درسته سخته كسي از دروس اختصاصيش نمره ي 20 بگيره.ولي تحته شرايطي ميشه اين كه درسي كه ميخوني
    واقعأ دوست داشته باشي كه در اين صورت درس خوندن و سر كلاس رفتن يه جورايي برات ميشه تفريح .از بيشتر ياد گرفتن خسته نميشي من در طول ترم درسايي را كه دوست داشتم دائم ميخوندم البته بگم واسه نمره نميخوندم واسه اين ميخوندم كه برام لذت بخش بود دلم ميخواست دانشم در اين زمينه خيلي زياد بشه كه خب 20 هم دنبالش بود .
    واسه همين درسي مثل تاريخو بعد از 3 بار حذف كردن 15 شدم, دوسش نداشتم..

اينو به اونايي بگم كه قصد ادامه تحصيل دارن ولي رشتشونو دوست ندارن به نظر من 2 راه دارن يا علاقمند بشن يا تغيير رشته بدن.به زور درس خوندن آدمو با سرعته نور پير مي كنه از زندگي لذت ببريد.من آزاد شهر قدس بودم ....

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

با سلام
    لطفا شرایط علمی خود مانند معدل،نمره زبان و مقاله و.. را بفرمایید.
    با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط manitor نمایش پست ها
    من پزشک عمومی هستمو میتونم زیست شناسی پذیرش بگیرم کانادا

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

سلام
    درسته سخته كسي از دروس اختصاصيش نمره ي 20 بگيره.ولي تحته شرايطي ميشه اين كه درسي كه ميخوني
    واقعأ دوست داشته باشي كه در اين صورت درس خوندن و سر كلاس رفتن يه جورايي برات ميشه تفريح .از بيشتر ياد گرفتن خسته نميشي من در طول ترم درسايي را كه دوست داشتم دائم ميخوندم البته بگم واسه نمره نميخوندم واسه اين ميخوندم كه برام لذت بخش بود دلم ميخواست دانشم در اين زمينه خيلي زياد بشه كه خب 20 هم دنبالش بود .
    واسه همين درسي مثل تاريخو بعد از 3 بار حذف كردن 15 شدم, دوسش نداشتم..

اينو به اونايي بگم كه قصد ادامه تحصيل دارن ولي رشتشونو دوست ندارن به نظر من 2 راه دارن يا علاقمند بشن يا تغيير رشته بدن.به زور درس خوندن آدمو با سرعته نور پير مي كنه از زندگي لذت ببريد.من آزاد شهر قدس بودم ....
    البته یه نکته مهمی که وجود داره اینه که اکثر دانشگاههای اروپایی و همچنین امریکایی سطح دانشگاههای ایران و فرقشون و میدونن و میدونن مثلا رنج نمره توی دانشگاه آزاد در چه حدیه و در مورد دانشگاه دولتی چطوریه؟اکثر کسایی که من توی این سایت باهاشون آشنا شدم و آزاد درس خوندن معدلاشون خیلی بالاست ولی اکثر بچه های سراسری بیشترشون حداکثر معدلشون 15 است.خوب این یه چیزیه که برای اکثر دانشگاهها قابل تشخیصه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)