صفحه 30 از 59 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 583

موضوع: شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

ببخشید ، آخه به من گفته بودن فقط از زیست جانوری و عمومی میشه متقاضی ارشد ژنتیک باشی ، و از زیست گیاهی خیر ؟

برا همین دچار شک شدم . این حرف صحت داره ؟

با شرمندگی . متشکر

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط valeh93 نمایش پست ها
    ببخشید ، آخه به من گفته بودن فقط از زیست جانوری و عمومی میشه متقاضی ارشد ژنتیک باشی ، و از زیست گیاهی خیر ؟

برا همین دچار شک شدم . این حرف صحت داره ؟

با شرمندگی . متشکر
    برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم هیچ نیازی به ارتباط بین رشته لیسانس و فوق نیست. مثلا کسی که لیسانس ادبیات داره میتونه برای فوق ریاضی اسم بنویسه!
    برای خارج هم، همین قدر که زیست شناسی خوندید و توش چند واحد ژنتیک و یا بیوشیمی پاس کردید براشون کافیه.
    وزارت بهداشت هم که فقط رشته ژنتیک انسانی رو ارائه میده، یه کم محدود تر عمل میکنه. با این حال کلیه گرایش های زیست شناسی رو مجاز به شرکت در ازمون ژنتیک انسانی دونسته. به صفحه 24 لینک زیر مراجعه کنید:
    http://www.sanjeshp.ir/arshad_92/pages/Rahnama92.pdf

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بيوتكنولو‍ژي

سلام دوستان
    خیلی وبسایت خوب و مفیدی هست واقعا.
    من تو یه دوراهی گیر کردم که ممنون میشم کمکم کنبد.(شابد سوال خیلی ها باشه)
    خانمم از کره جنوبی بورس گرفته برای دکتری بیوتکنولوژی و خودم فوق لیسانسم رو از هند گرفتم با معدل 1st class و بیشتر ذوست دارم تو اروپا یا کانادا ادامه بدم .
    حالا شما از این دو حالت که خدمتتون میگم کدام رو پیشنهاد میدین.
    1- دکتری در کره بخونم (حالا با بورس کامل یا نیمه کامل یا حتی یا هزینه ی خودم)
    2- یک فوق لیسانس دیگه بخونم تو اروپا یا کانادا یه هزینه ی خودم که بعد یتونم بورس بگیرم برای دکتری همونجا؟
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژنتیک/آزاد تهران پزشکی

سلام به همگی
    ممکنه یه نفر منو راهنمایی کنه که برای اپلای PhD ژنتیک مولکولی/پزشکی دانشگاه تورنتو GRE میخوان یا نه!! تو این دوتا لینک دوتا چیز مختلف نوشته
    http://www.sgs.utoronto.ca/prospecti...-Genetics.aspx
    http://www.moleculargenetics.utoront...n-requirements
    لطفاً زودتر پاسخ بدید خیلی مهمه

با سلام . یکی از بستگان ما تبعه هندوستان هستند و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی هستند و امتیاز لیسانس و ارشدشون از 100 نمره هر کدام 70 هست . آیا ایشون می تونند از امکانات بورسیه ایران برای دانشجویان خارجی استفاده کنند ؟ چه اقداماتی باید انجام بدهند ؟

با سپاس

سلام دوستان آيا يه كارشناسي زيست شناسي عمومي با معدل 17 ميتونه براي ارشد تو رشته زيست شناسي گرايش ژنتيك پذيرش بگيره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

نقل قول نوشته اصلی توسط asrinashkin نمایش پست ها
    سلام دوستان آيا يه كارشناسي زيست شناسي عمومي با معدل 17 ميتونه براي ارشد تو رشته زيست شناسي گرايش ژنتيك پذيرش بگيره؟
    بله دوست عزیز فک میکنم امکانش هس..اگه سایر شرایطتون اوکی هس ب سایت دانشگاه هایی ک قصد اپلای دارین مراجعه کنین احتمالا اونجا بیشتر توضیح دادن.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

پیام مدیریت

دوستان عزیز
    چند ارسال اخیر در مورد ادامه تحصیل در این رشته در دانشگاههای ایران به تاپیک " تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاههای ایران " منتقل شدند.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NA

سلام دوستان من ترم 3 بیوشیمی هستم میخواستم امسال کنکور بدم و ژنتیک بخونم حالا چند تا سوال دارم ازتون اگه میشه جواب بدین ممنون میشم:
    1-ژنتیک بهتره یا بیوشیمی؟؟؟

2-یه نفر بهم گفت برای آزمایشگاه زدن بیو 2 پوینت محصوب میشه و ژنتیک 1 پوینت الکی نرو ژنتیک که ضرر کردی خواستم بدونم درسته یا نه؟

3-شنیدم تو خارج از رشته های زیست مثل بیو و ژنتیک و اینا میشه رفت پزشکی و دندان خوند درسته ؟؟

اینم بگم آشنا دارم بخوام تو آزمایشگاهش کار کنم زبانم هم خوبه و موقعیت خارج رفتن هم دارم حالا شما اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazaleh03 نمایش پست ها
    سلام رشته لیسانس من زیست شناسی جانوری هست با معدل 15/92 از دانشگاه آزاد و ارشد هم فیزیولوژی جانوری همین دانشگاه میخونم میخواستم بدونم اصلا وضعیت شغلی این رشته در خارج از کشور به چه صورته؟و با این معدل و این دانشگاه میشه پذیرش گرفت؟
    سلام تقریبا شرایط مشابهی داریم. من لیسانسم را از دانشگاه تهران گرفتم با معدل ۱۴.55 ( زیست جانوری) و فوق لیسانس رو هم از دانشگاه خوارزمی در رشته فیزیولوژی جانوری گرفتم با معدل ۱۸.55 البته دو تا مقاله آی اس آی هم داشتم اون موقع (سال ۸۹ فارغ التحصیل شدم) الان دانشگاه آلبرتا دارم دکترای علوم اعصاب میخونم. با مدرک فیزیولوژی جانوری میتونی واسه فیزیولوژی انسانی و دکترای علوم اعصاب و حتی اگه پروژه پایان نامه مرتبط با سایکولوژی داشته باشی میتونی تو این رشته ادامه تحصیل بدی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)