صفحه 37 از 59 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 583

موضوع: شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

Member asiyasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Genetics

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط vuw نمایش پست ها
    سلام. ارشد بیولوژی دریا شهید بهشتی با معدل 18/40 و سه تا مقاله انگلیسی دارم . یه پوستر و یه سخنرانی هردو بین المللی. آیلتس 6/5 . پروژه م هیستوپاتولوژی یه نماتود روی نوعی ماهی بوده. کار پژوهشی هم انجام دادم. پارسال از دانشگاه کانتربری و دانشگاه اوکلند نیوزیلند برای دکترا پذیرش گرفتم ولی اسکولارشیپ نتونستم بگیرم. اراسموس هم شرکت کردم امسال ریجکت شدم. چون جی آر ای ندارم امریکا نمی تونم فعلا اپلای کنم ( در واقع میترسم تا من جی ار ای بگیرم اعتبار ایلتسم سر برسه ... میشه نظرتون رو بگید که رو کدوم کشورها سرمایه گذاری کنم زودتر نتیجه میگیرم؟ مثلا استرالیا یا اروپا؟ یا هر نظر انتقادی یا پیشنهادی برای شرایط من به نظرتون می رسه میتونه دلگرم کننده یا آگاه کننده باشه. ممنون
    سلام دوست عزیز... ببینید شما چون برای دکترا اپلای میکنید احتمال فاندتون با این شرایط خیلی خیلی بالاست. به نظر شخصی من گرفتن پذیرش با فاند از آمریکا و کانادا راحتتر و محتمل تر از اروپا هست. علتشم احتمالا تعداد زیاد دانشگاه های اوجا هست. من جای شما بودم، مینشستم برای جی ار ای 2 ماه میخوندم. چون به هر حال زمان اپلای نوامبر و دسامبر و ماکسیسمم جانویه هست و شما زودتر نمیتونید از نمره آیتس تون استفاده کنید. پس بهتره تا اون موقع جی ار ای بدید. روزی 7 ساعت جی ار ای و بیشتر رو ریاضی و رایتینگ تمرکز کنید. وربال در حدود 146 خوبه. روزی 1.5 لعت هم کافیه. اما با جعبه لایتنر و منظم!!! الانم که جی ار ای کامپیوتری هست و تا 2 هفته جواب میدن. با این کارا شما میتونید چند تا آمریکا و چند تا اروپا و چندتا کانادا اپلای کنید. در ضمن همه تخم مرغ هاتونو تو یه سبد نچینید. همه دانشگاه ها رو خفن انتخاب نکنید. دانشگاه معمولی هم اپلای کنید.
    نظر شخصی: استرالیا شرایط زندگی بدی داره چون لایه ازون اونجا پاره شده و خیلی خطرناکه. بهتره نرید :دی.

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

سلام دوستان
    من لیسانس زیست گیاهی از دانشگاه شهید بهشتی دارم معدلم 16/09 هست الان دانشجوی ارشد تربیت مدرس هستم ترم3 معدلم 17/30 هست منتها نمی خوام ادامه بدم می خوام برای phD directبرای آمریکا اقدام کنم به نظرتون میتونم با لیسانسم پذیرش به همراه فاند بگیرم توی رشته های مرتبط زیست گیاهی مثل فیزیولوژِی گیاهی.
    هنوز آزمون زبان ندادم اما زبانم زیاد بد نیست.
    ممنون میشم اگر کسی در این رابطه بتونه کمکم کنه.

Junior Member

سلام
    امروز که 19مرداد93 هست. من تا 22مرداد فرصت برای انتخاب رشته دارم.
    به زیست شناسی سلولی مولکولی علاقه دارم. ولی بین گرایشا خیلی مررد شدم.
    توروخدا اگه اطلاع دارید کمکم کنین

من اولش بنظرم رسید میکروبیولوژی پژوهشی تره و انتخابم اون بود
    بعد تو نت خوندم که بیوتکنولوژی و ژنتیک، جدیدتر هستن و جای پژوهش بیشتر و اینا
    یکم فک کردم دیدم ژنتیک هم میتونه خوب باشه

" الان میخام بدونم دانشجوهای بیوتکنولوژی و ژنتیک واقعا درساشون چطوریه؟ چی میخونن؟ کارای آزمایشگاهی کم دارن یا زیاد؟ چه کارای آزمایشگاهی انجام میدن؟"

مثلا تصویری که من از ژنتیک با توجه به دروس دبیرستان دارم بیشتر مسئله هاشه

ضمنا مد نظرم هست که کدوم گرایش برای ادامه تحصیل در خارج از کشور مناسب تره?????

لطفا کمکم کنید.
    من عجله دارم برای انتخاب رشته

Junior Member

من ژنتیک چمران اهواز قبول میشم
    بیوتکنولوژی رو الزهرا تهران قبول میشم
    و میکروبیولوژی دانشگاه اصفهان

این که میگن تو رشته زیست شناسی با دانشجوهای برتر که شاگرد اول باشن و امتیازایی داشته باشن ، از خارج خودشون مکاتبه میکنن، ربطی داره که دانشگاه کجا باشه؟؟؟؟؟؟
    حتما تهران یا اصفهان باشه؟
    تو دانشگاهی مث چمران هم اینجوری هست یا نه؟
    لطفا جواب بدید

Member asiyasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Genetics

نقل قول نوشته اصلی توسط GEMgirl نمایش پست ها
    سلام
    امروز که 19مرداد93 هست. من تا 22مرداد فرصت برای انتخاب رشته دارم.
    به زیست شناسی سلولی مولکولی علاقه دارم. ولی بین گرایشا خیلی مررد شدم.
    توروخدا اگه اطلاع دارید کمکم کنین

من اولش بنظرم رسید میکروبیولوژی پژوهشی تره و انتخابم اون بود
    بعد تو نت خوندم که بیوتکنولوژی و ژنتیک، جدیدتر هستن و جای پژوهش بیشتر و اینا
    یکم فک کردم دیدم ژنتیک هم میتونه خوب باشه

" الان میخام بدونم دانشجوهای بیوتکنولوژی و ژنتیک واقعا درساشون چطوریه؟ چی میخونن؟ کارای آزمایشگاهی کم دارن یا زیاد؟ چه کارای آزمایشگاهی انجام میدن؟"

مثلا تصویری که من از ژنتیک با توجه به دروس دبیرستان دارم بیشتر مسئله هاشه

ضمنا مد نظرم هست که کدوم گرایش برای ادامه تحصیل در خارج از کشور مناسب تره?????

لطفا کمکم کنید.
    من عجله دارم برای انتخاب رشته
    سلام دوست عزیز. با آرزوی موفقیت برای شما. ببینید تو ح لیسانس رشته های زیست شناسی عمومی، زیست شناسی سلولی مولکولی و ژنتیک تنها توی 10 واحد باهم فرق دارن. حالا اگر تفاوت دانشگاه ها رو هم در نظر بگیرید بازم تو یه بازه 10-12 واحذدی متفاوتن. مثلا عمومیا جنین شناسی دارد و باف که سلولی و ژنتیک ندارن ولی به طرز جالبی این دروس به صورت اختیاری تو دانشگاه ها ارایه میشه و شما میتونید بدون توجه به گرایشتون هرچی دوست داشتید بردارید. من خودم تو شیراز خوندم. دانشگاه بدی نیست. تمامی استادهام هم تحصیل کرده خارج بودن جز یکی دو نفر. دانشگاه شیراز یه خوبی که داره اینه که سطح فکری اساتید بالا هست! این خیلی مهمه. البته در سالهای اخیر با توجه به ظرفیت پذیرشی که باز کردن خیلی رتبه های بالا میان تو این رشته ها و آدمای خفن کم شدن، ام به هر حال بد نیست. در ضمن این مساله رو که شما میری تو دانشگاه میپری تحقیق میکنی کامل از ذهنت پاک کن. شما فقط واحدهایآزمایشگاهی روتین داری که همه گرایش های زیست شناسی دارن. (باکتری شناسی-میکروب 1-میکروب 2-سلولی-بیوشیمی1-بیوشیمی2-فیزیولوژی و ...)شما میری و تازه شروع میکنی پایه های زیست شناسی رو یاد بگیری. و ترم 5-6 اگر خودت زرنگ باشی میتونی درخواست کنی برات پایان نامه تعریف کنن استادا یا اینکه بشی وردست یکی کار کنی که اسمت تو مقاله اش باشه.در مورد گرایش میکروب هم بگم که درسهاش یکم متفاوته. کاملا بسته به روحیه و علاقت داره. من اصلا با میکوب و باکتری و درسهاش خوب نبودم و دوست نداشتم اینو بخونم.
    به نظر شخصی: میکروب زمینه کاری محدود داره. از این جهت که شما بیشتر تو فیلد میکرووب کار میکنی اما رشته های دیگه دستت تو پژوهش باز تره. اما بازم میگم تو لیساسن فرق چندانی ندارن. با زیست و ژنتیکو بیوتک کلا میتونی بری خارج. یعنی با همش میتونی بری.

Member asiyasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Genetics

نقل قول نوشته اصلی توسط GEMgirl نمایش پست ها
    من ژنتیک چمران اهواز قبول میشم
    بیوتکنولوژی رو الزهرا تهران قبول میشم
    و میکروبیولوژی دانشگاه اصفهان

این که میگن تو رشته زیست شناسی با دانشجوهای برتر که شاگرد اول باشن و امتیازایی داشته باشن ، از خارج خودشون مکاتبه میکنن، ربطی داره که دانشگاه کجا باشه؟؟؟؟؟؟
    حتما تهران یا اصفهان باشه؟
    تو دانشگاهی مث چمران هم اینجوری هست یا نه؟
    لطفا جواب بدید
    این چیزی که میگ
    ید رو نشنیدم مگ
    ر اینکه یکی المپیادی خفن باشه و کلا عالی باشه و شناسایی بشه. شم نگران اینجاش نباش. اگر یه دانشگاه خوب، با معدل خوب، با نمره زبان های خوب و مقاله باشی، خیلی جاها میگیرنت. همونطور که گفتم من شیراز خوندم و الان از دانشگاه پوردو که ممتاز هست پذیرش با فاند دارم.

Member asiyasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Genetics

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliarabzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس زیست گیاهی از دانشگاه شهید بهشتی دارم معدلم 16/09 هست الان دانشجوی ارشد تربیت مدرس هستم ترم3 معدلم 17/30 هست منتها نمی خوام ادامه بدم می خوام برای phD directبرای آمریکا اقدام کنم به نظرتون میتونم با لیسانسم پذیرش به همراه فاند بگیرم توی رشته های مرتبط زیست گیاهی مثل فیزیولوژِی گیاهی.
    هنوز آزمون زبان ندادم اما زبانم زیاد بد نیست.
    ممنون میشم اگر کسی در این رابطه بتونه کمکم کنه.
    سلام دوست عزیز. بنده از وضعیت پذیرش گیاهی خبر ندارم. به نظرم اگر دانشگاه معمولی انتخاب کنید چرا که نه! شانس دارید. اما سعی کن نمره زبانت شامل تافل و جی ار ای واقعا خوب باشه! برای دکتری هم مقاله خیی خوبه. سعی کن جور کنی. مثل بری یه مدت یه جا داوطلبانه کار کنی و وردست بچه ها باشی تا آخر اسمت بره تو مقاله شون. البته مراحل دیگخه هم مهمه. مثلا استاد وب پیدا کنی و اون ازت خوشش بیاد و تو ولش نکنی و پیگیر باشی :دی
    با آرزوی موفقیت

ApplyAbroad Senior Veteran

درود

دوستان عزیز محبت کنین قبل از ارسال پست قوانین فروم رو مطالعه بفرمایید. ارسال های خارج از ارتباط با عنوان تاپیک و اهداف فروم مغایر با قوانین فروم است.

با سپاس
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member

سلاممن لیسانس زیست شناسی سلولی و مولکولی هستممیخواهم ارشد در ایران بخوانم و برای دکترا برم یه کشور دیگه ( ترجیحا کانادا )سوالم اینه که برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کانادا، ارشد ژنتیک مولکولی وزارت علوم با ارزشتر و معتبر تره یا ارشد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت؟؟؟کلا میخواهم بدونم برای اونا مدرک وزارت علوم معتبرتره یا وزارت بهداشت؟؟؟ممنون از راهنمایی.

Junior Member

سلام

میشه کسی که کارشناسی علوم سلولی مولکولی هست، برای دکتری مستقیم ژنتیک پذیرش بگیره؟
    اگه میشه،، باعث کمتر شدن شانس پذیرش نمیشه؟؟

سوال دیگه اینکه: اگه فرد قصد بازگشت بعد از تحصیل رو داشته باشه، این باعث کمتر شدن شانس پذیرشش نمیشه؟
    یا این اهمیتی برای اونا نداره؟

ممنون میشم از پاسختون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)