صفحه 41 از 59 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 583

موضوع: شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

خیلی ممنون .. من که خدامه اما واتسون

فول فاند دانشگاه های فوق العاده خوب هم میشه ؟

من بسیار علاقه دارم اما ترسم از اخرشه
    که کار واقعا پیدا میشه
    میشه کاری کرد یا نه ؟
    من به خودم اعتماد دارم
    اما به احتمالات اعتماد ندارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط jfemmawatson نمایش پست ها
    خیلی ممنون .. من که خدامه اما واتسون

فول فاند دانشگاه های فوق العاده خوب هم میشه ؟

من بسیار علاقه دارم اما ترسم از اخرشه
    که کار واقعا پیدا میشه
    میشه کاری کرد یا نه ؟
    من به خودم اعتماد دارم
    اما به احتمالات اعتماد ندارم

مگه نمیگی هاروارد تو ذهنته...بنظرت فارغ التحصیل هاروارد بیکار می مونه..اونجا بهت کار ساختن رو یاد میدن ن کار کردن!!!!!!!!
    حالا رزومه اتم بنویس بهتر بشه حرف زد..

Junior Member Mic آواتار ها

سلام

میخواستم بدونم رشته ی زیست مولکولی رشته ی خوبی است ؟
    100 در 100 من نمیخوام تو ایران بمونم

اما برای بورسیه شدن هم نیاز به فول فاند دارم هم اینکه ازا لان دارم برنامه ریزی میکنم تا توی دانشگاه هاروارد بورس بشم

به نظر شما امکانش هست ؟

در مورد سوال اول باید بگم بستگی به علایق و استعدادهای شما داره. این مقاله ویکی رو بخونید و ببینید خوشتون میاد یا نه:

http://en.wikipedia.org/wiki/Molecular_biology

ورود به هاروارد غیر ممکن نیست. اینکه رتبه تاپ کنکور بشید هم غیر ممکن نیست. اما هردوشون سخت هستند. ورود به هاروارد به مراتب سخت‌تره.

با اقدامات زیر میتونید شانستون رو برای پذیرش در دانشگاه‌های خوب افزایش بدید:

- یک رشته رو آگاهانه و با درنظر گرفتن علایق و استعدادهاتون انتخاب کنید
    - عاشق اون رشته بشید!
    - تحقیقات آزمایشگاهی «ارزشمند» انجام بدید
    - نتیجه تحقیقاتتون رو در journal های «معتبر» چاپ کنید
    - در کنفرانس‌های «معتبر» شرکت کنید
    - نمرات خوب (بالای ۱۶) بگیرید
    - به زبان کشور مقصد تسلط پیدا کنید
    - با اساتید دانشگاه مقصد در ارتباط باشید

براتون آرزوی موفقیت دارم.

فول فاند برای فوق هم میشه یا فقط برای دکترا امکان داره ؟

Member blueearth آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست

فول فاند برای فوق هم میشه یا فقط برای دکترا امکان داره ؟
    بله برای فوق هم امکان داره
    فراموش نکنید برای امریکا شما به امتحان GRE هم نیاز دارید
    یه چیزی رو هم از من بشنوید همیشه جاهای تاپ رفتن و درس خودن موفقیت به همراه نمیاره شما اگر اگر داشنجوی پرتلاشی باشید و یه دااشنگاه خوب نه عالی قبول بشید به مراتب موفق تر هستید تا اینکه توی داشنگاهی درس بخونید که همه توی اون رشته نخبه های مملکتی اند

Junior Member FaezehKa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bachelor's degree in Microbiology from Azad Uni

سلام دوستان

من حدود پنج سال پیش لیسانس بیولوژی سلولی مولکولی با گرایش میکروبیولوژی، از دانشگاه آزاد شهریار با معدل 17.78 گرفتم و حدود سه سال سابقه کار در شرکتهای مهندسی پزشکی و سه ماه کارآموزی در آزمایشگاه تشخیص طبی دارم. متاسفانه مقاله ای هم ندارم.
    دارم برای آیلتس میخونم و فکرکنم بتونم نمره 6.5 تا 7 بیارم. زبان فرانسه هم چند ترم خوندم و اگه لازم باشه میتونم ادامه بدم و مدرک بگیرم.
    مشتاقم از آمریکا یا کانادا و اگر نشد از اروپا، برای ارشد، فاند بگیرم. واقعا نیاز دارم که فاند بالایی بگیرم. نمیدونم چطور رزومه مو قوی تر کنم تا فاند بالایی بگیرم؟؟؟؟
    (ترجیح میدم امریکا رو کنار بگذارم اگر حتما همه دانشگاه ها GRE میخوان)
    و نمیدونم که برای ارشد چه رشته ای رو انتخاب کنم.
    بنظرتون کدام رشته از نظر بازار کار و پیشرفت بهتره؟ میکروبیولوژی، بیوتکنولوژِی، بیولوژی سلولی مولکولی و یا ... ؟؟؟

Junior Member Mic آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط FaezehKa نمایش پست ها
    سلام دوستان

من حدود پنج سال پیش لیسانس بیولوژی سلولی مولکولی با گرایش میکروبیولوژی، از دانشگاه آزاد شهریار با معدل 17.78 گرفتم و حدود سه سال سابقه کار در شرکتهای مهندسی پزشکی و سه ماه کارآموزی در آزمایشگاه تشخیص طبی دارم. متاسفانه مقاله ای هم ندارم.
    دارم برای آیلتس میخونم و فکرکنم بتونم نمره 6.5 تا 7 بیارم. زبان فرانسه هم چند ترم خوندم و اگه لازم باشه میتونم ادامه بدم و مدرک بگیرم.
    مشتاقم از آمریکا یا کانادا و اگر نشد از اروپا، برای ارشد، فاند بگیرم. واقعا نیاز دارم که فاند بالایی بگیرم. نمیدونم چطور رزومه مو قوی تر کنم تا فاند بالایی بگیرم؟؟؟؟
    (ترجیح میدم امریکا رو کنار بگذارم اگر حتما همه دانشگاه ها GRE میخوان)
    معیار دانشگاه ها فرق داره. اما بطور کلی پیشنهاد میکنم روی زبان وقت بذارید. نمره خوب در آیلتس/تافل تنها یک بخش قضیه است. شما باید بتونید طوری با اساتید و کادر پذیرش ارتباط برقرار کنید که متقاعد بشند شایستگی دریافت فاند رو دارید. متاسفانه بدون GRE شانستون برای آمریکا کم میشه حتی اگه دانشگاه GRE نخواد.

نقل قول نوشته اصلی توسط FaezehKa نمایش پست ها
    و نمیدونم که برای ارشد چه رشته ای رو انتخاب کنم.
    بنظرتون کدام رشته از نظر بازار کار و پیشرفت بهتره؟ میکروبیولوژی، بیوتکنولوژِی، بیولوژی سلولی مولکولی و یا ... ؟؟؟
    هیچکدومشون "بهتر" نیستند! باید ببینید شما توی کدوم بهترید. به نظر من در حال حاضر فرصت های شغلی بیشتری برای biotechnology وجود داره اما همین مساله باعث شده خیلی ها جذب این رشته بشند و رقابت رو شدیدتر کنند. توصیه میکنم زیاد نگران بازار کار نباشید و رشته رو بر اساس علایق و استعدادهاتون انتخاب کنید. توی هر رشته ای تاپ باشید براتون کار پیدا میشه و میتونید پیشرفت کنید. در ضمن رشته ها رو نمیشه به این راحتی مقایسه کرد. مثلا همین رشته خودتون (microbiology) شاخه های مختلفی داره: صنعتی، پزشکی، غذایی، کشاورزی، محیطی و.... یا بر اساس microorganism: باکتری‌شناسی، ویروس‌شناسی، قارچ‌شناسی و.... ببینید کدوم بیشتر براتون جذابیت داره و میتونید توش موفق بشید، همون رو انتخاب کنید. رزومه‌تون که نشون میده بیشتر در زمینه medical microbiology کار کردید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Genetics-Shahid Chamran university of Ahvaz

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

سلام دوستان
    من کارشناسی ژنتیک از دانشگاه شهید چمران اهواز با معدل 17/45 دارم طی 7ترم، 92/12/26 فارغ التحصیل شدم و با امتیاز استعداد درخشان وارد مقطع ارشد دانشگاه چمران شدم(ورودی93) ، یه کتاب در رابطه با بیماری MS در دست چاپ دارم ولی تا الان هیچ مقاله ای چاپ نکردم و پایان نامه ارشدم هم که از ترم دیگه استارت می خوره در رابطه با فارماکوژنومیکس بیماری MS ، چندتا ورکشاپ پژوهشکده رویان رو گذروندم و مشغول گرفتن مدارکی مثل کار با نرم افزار MATLAB و... هستم .مشغول زبان خوندن هستیم وخیلی دوس دارم مقطع دکتری را رو توی دانشگاه مگیل کانادا یا یکی از دانشگاه های خوب آمریکا ادامه بدم
    نیاز به راهنمایی دارم شدید واین که آیا شانسی دارم برای گرفتن بورس یا خیر
    لطف می کنید اگه راهنماییم کنید

Junior Member

با سلام
    ایا برای دکتری ژنتیک در امریکا gre subject هم لازم هست؟یا فقط gre general کافی هست؟با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط onilawow نمایش پست ها
    با سلام
    ایا برای دکتری ژنتیک در امریکا gre subject هم لازم هست؟یا فقط gre general کافی هست؟با تشکر
    سلام
    کاملن بستگی به دانشگاهی که انتخاب کردین داره بنابراین در سایت دانشگاه مورد نظرتون در دپارتمان مربوطه جواب سوالتون رو خواهید گرفت
    به طور کلی سابجکت میزان دانش شمارو در رشته مورد نظر به اونها نشون میده چرا که اونا از سطح امتحان کاملن باخبرن در واقع یه جوراستاندارد سازی افراد در دانش مورد نظره پس کلن فکر میکنم امتحانوبدین بهتره
    موفق باشین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)