صفحه 42 از 59 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 583

موضوع: شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

سلام خدمت دوستانی که در انجمن هستند
    به مقداری راهنمایی نیاز داشتم و من 25 سالمه و سربازی رفتم و الان دانشجوی ترم 7 رشته سلولی مولکولی دانشگاه شیراز هستم با معدل 14.98 و میخوام الان ibt و GRE بخونم و یه چندتا مدرک فنی مثل PCR جمع کنم . می خواستم کمی اطلاعات در زمینه ژنتیک پزشکی در امریکا و ایران به من بدید لطفا ؟ برای ارشد می خوام واسه امریکا اقدام کنم فقط درصورتیکه فاند بتونم بگیرم اگه میشه منو راهنمایی کنید و اینکه شاید نکته ای رو جا انداخته باشمو خودم ندونم ؟ البته اینم نمیدونم اینده شغلی درامدی چطوره و ایا چه در امریکا یا ایران میشه ازمایشگاه زد اگه دکتراشم بخونم ؟

Junior Member Mic آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط srotini نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناسی ژنتیک از دانشگاه شهید چمران اهواز با معدل 17/45 دارم طی 7ترم، 92/12/26 فارغ التحصیل شدم و با امتیاز استعداد درخشان وارد مقطع ارشد دانشگاه چمران شدم(ورودی93) ، یه کتاب در رابطه با بیماری MS در دست چاپ دارم ولی تا الان هیچ مقاله ای چاپ نکردم و پایان نامه ارشدم هم که از ترم دیگه استارت می خوره در رابطه با فارماکوژنومیکس بیماری MS ، چندتا ورکشاپ پژوهشکده رویان رو گذروندم و مشغول گرفتن مدارکی مثل کار با نرم افزار MATLAB و... هستم .مشغول زبان خوندن هستیم وخیلی دوس دارم مقطع دکتری را رو توی دانشگاه مگیل کانادا یا یکی از دانشگاه های خوب آمریکا ادامه بدم
    نیاز به راهنمایی دارم شدید واین که آیا شانسی دارم برای گرفتن بورس یا خیر
    لطف می کنید اگه راهنماییم کنید

چیزی که الان در رزومه شما وجود داره یه معدل کارشناسی خوبه که اگه بعد از تبدیل بالای ۳.۵ از ۴ باشه خیلی بهتون کمک میکنه.

پیشنهاد میکنم publications و نمره زبان و GRE رو هم آماده کنید تا بشه نظر داد. احتمالاً مدرک کار با MATLAB و مدارک مشابه کمک زیادی به افزایش شانس پذیرش یا دریافت فاند نمیکنند، چون اساساً کسی از شما نمیخواد برای این چیزها مدرک ارائه بدید. البته اینکه دانشش رو داشته باشید مسلماً ارزشمنده. بنابراین شاید بهتر باشه با چند تا ویدیو و tutorial در مدت زمانی بسیار کوتاه‌تر اصولش رو تا حدی‌که نیاز دارید یاد بگیرید و بقیه وقتتون رو بذارید روی تکمیل رزومه‌.

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط onilawow نمایش پست ها
    با سلام
    ایا برای دکتری ژنتیک در امریکا gre subject هم لازم هست؟یا فقط gre general کافی هست؟با تشکر
    همونطور که mkan توضیح دادند بستگی به دانشگاه داره و اغلب توصیه میشه.
    فقط خواستم این رو اضافه کنم که در اکثر موارد ضروری نیست و همون general کافیه. اگه هنوز دانشگاه رو انتخاب نکردید پیشنهاد میکنم بذارید آخر سر اگه وقت اضافه آوردید subject بدید.

به مقداری راهنمایی نیاز داشتم و من 25 سالمه و سربازی رفتم و الان دانشجوی ترم 7 رشته سلولی مولکولی دانشگاه شیراز هستم با معدل 14.98 و میخوام الان ibt و GRE بخونم و یه چندتا مدرک فنی مثل PCR جمع کنم . می خواستم کمی اطلاعات در زمینه ژنتیک پزشکی در امریکا و ایران به من بدید لطفا ؟ برای ارشد می خوام واسه امریکا اقدام کنم فقط درصورتیکه فاند بتونم بگیرم اگه میشه منو راهنمایی کنید و اینکه شاید نکته ای رو جا انداخته باشمو خودم ندونم ؟ البته اینم نمیدونم اینده شغلی درامدی چطوره و ایا چه در امریکا یا ایران میشه ازمایشگاه زد اگه دکتراشم بخونم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Genetics-Shahid Chamran university of Ahvaz

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط Mic نمایش پست ها
    چیزی که الان در رزومه شما وجود داره یه معدل کارشناسی خوبه که اگه بعد از تبدیل بالای ۳.۵ از ۴ باشه خیلی بهتون کمک میکنه.

پیشنهاد میکنم publications و نمره زبان و GRE رو هم آماده کنید تا بشه نظر داد. احتمالاً مدرک کار با MATLAB و مدارک مشابه کمک زیادی به افزایش شانس پذیرش یا دریافت فاند نمیکنند، چون اساساً کسی از شما نمیخواد برای این چیزها مدرک ارائه بدید. البته اینکه دانشش رو داشته باشید مسلماً ارزشمنده. بنابراین شاید بهتر باشه با چند تا ویدیو و tutorial در مدت زمانی بسیار کوتاه‌تر اصولش رو تا حدی‌که نیاز دارید یاد بگیرید و بقیه وقتتون رو بذارید روی تکمیل رزومه‌.
    ممنون که راهنمایی کردید ولی بازم چند تا سوال اول
    این که دانشجوی استعداد درخشان هستم و چاپ کتاب به دردم نمی خوره؟!!
    همین جور که گفتید دارم روی زبان کار می کنم که نمرات خوبی بگیرم.
    ولی تمام اساتید ما میگن یاد گیری نرم افزارهای مربوط به بیوانفورماتیک خیلی مهمه من خیلی روی بیوانفورماتیک سرمایه گذاری کردم و خیلی هم وارد شدم
    چندتا طرح تو ذهنم دارم و فعلا دارم دنبال اساتید می گردم به نظرتون این مسیری رو که دارم میرم خوبه یا نه؟ رو مقاله چاپ کردن هم دارم کار می کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط srotini نمایش پست ها
    ممنون که راهنمایی کردید ولی بازم چند تا سوال اول
    این که دانشجوی استعداد درخشان هستم و چاپ کتاب به دردم نمی خوره؟!!
    همین جور که گفتید دارم روی زبان کار می کنم که نمرات خوبی بگیرم.
    ولی تمام اساتید ما میگن یاد گیری نرم افزارهای مربوط به بیوانفورماتیک خیلی مهمه من خیلی روی بیوانفورماتیک سرمایه گذاری کردم و خیلی هم وارد شدم
    چندتا طرح تو ذهنم دارم و فعلا دارم دنبال اساتید می گردم به نظرتون این مسیری رو که دارم میرم خوبه یا نه؟ رو مقاله چاپ کردن هم دارم کار می کنم
    چاپ کتاب مسلماً تاثیر مثبت داره. فقط باید این رو اضافه کنم که ممکنه استادی تصمیم بگیره در مصاحبه ازتون بپرسه این کتاب چه مطالب جدیدی برای ارائه داره. اگه کتابتون مرتبط با زمینه تحقیقاتیشون باشه ممکنه سوالات تخصصی هم بپرسند (از روی کنجکاوی، نه برای اذیت کردن.) بنابراین خودتون رو برای سوالاتی از این دست آماده کنید.

فکر نمیکنم دانشجوی استعداد درخشان بودن تاثیر قابل توجهی در پذیرش یا دریافت فاند داشته باشه. یکی از دلایلش اینه که دانشجویان سایر کشورها هرچقدر هم که تلاش کنند به عنوان "استعداد درخشان" شناخته نمیشند، بنابراین متاسفانه معیار خوبی برای مقایسه و ارزیابی دانشجوها محسوب نمی‌شه. با این حال در شرایط خاص که رقابت بسیار نزدیک هست هر امتیازی میتونه تعیین کننده باشه!

بنده هم عرض کردم که یادگیری کار با این نرم‌افزارها ارزشمنده، اما مجبور نیستید در کلاس یا کارگاه خاصی شرکت کنید تا براتون certificate چاپ بکنند. اگه میتونید کار با نرم‌افزارهای بیو انفورماتیک رو راحت‌تر و سریع‌تر در خونه یاد بگیرید همین کار رو بکنید. در ضمن احتمالاً برای گرفتن بخشی از نمره پایان‌نامه نیاز به شرکت در همایش و چاپ مقاله دارید. سعی کنید وقت زیادی رو صرف همایش‌های داخلی و مقالات فارسی نکنید چون فقط به درد نمره پایان‌نامه میخوره و کمک زیادی به پروسه پذیرشتون نمیکنه. مقاله(ها) رو هم بعد از دفاع فرصت دارید بنویسید.

در کل نمره GRE، زبان، معدل، و سابقه کار پژوهشی (مقاله) بیشترین تاثیر رو در پذیرش و فاند دارند. با این حال بعضی دانشگاه‌ها/دپارتمان‌ها روی موارد خاصی تاکید بیشتری دارند. برای مثال یک دانشگاه نمره وربال و کوانت GRE بالای 150 میخواد و بدون داشتن مقاله هم پذیرش میده در حالیکه جای دیگه‌ای مینیمم برای GRE تعیین نکرده اما شرطش داشتن مقاله است (این در مورد آمریکاست؛ تا جاییکه اطلاع دارم برای کانادا بیشتر معدل مطرح هست.) همین راه رو ادامه بدید! کار راحتی نیست اما امیدوارم نتیجه خوبی بگیرید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Genetics-Shahid Chamran university of Ahvaz

Smile پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط Mic نمایش پست ها
    چاپ کتاب مسلماً تاثیر مثبت داره. فقط باید این رو اضافه کنم که ممکنه استادی تصمیم بگیره در مصاحبه ازتون بپرسه این کتاب چه مطالب جدیدی برای ارائه داره. اگه کتابتون مرتبط با زمینه تحقیقاتیشون باشه ممکنه سوالات تخصصی هم بپرسند (از روی کنجکاوی، نه برای اذیت کردن.) بنابراین خودتون رو برای سوالاتی از این دست آماده کنید.

فکر نمیکنم دانشجوی استعداد درخشان بودن تاثیر قابل توجهی در پذیرش یا دریافت فاند داشته باشه. یکی از دلایلش اینه که دانشجویان سایر کشورها هرچقدر هم که تلاش کنند به عنوان "استعداد درخشان" شناخته نمیشند، بنابراین متاسفانه معیار خوبی برای مقایسه و ارزیابی دانشجوها محسوب نمی‌شه. با این حال در شرایط خاص که رقابت بسیار نزدیک هست هر امتیازی میتونه تعیین کننده باشه!

بنده هم عرض کردم که یادگیری کار با این نرم‌افزارها ارزشمنده، اما مجبور نیستید در کلاس یا کارگاه خاصی شرکت کنید تا براتون certificate چاپ بکنند. اگه میتونید کار با نرم‌افزارهای بیو انفورماتیک رو راحت‌تر و سریع‌تر در خونه یاد بگیرید همین کار رو بکنید. در ضمن احتمالاً برای گرفتن بخشی از نمره پایان‌نامه نیاز به شرکت در همایش و چاپ مقاله دارید. سعی کنید وقت زیادی رو صرف همایش‌های داخلی و مقالات فارسی نکنید چون فقط به درد نمره پایان‌نامه میخوره و کمک زیادی به پروسه پذیرشتون نمیکنه. مقاله(ها) رو هم بعد از دفاع فرصت دارید بنویسید.

در کل نمره GRE، زبان، معدل، و سابقه کار پژوهشی (مقاله) بیشترین تاثیر رو در پذیرش و فاند دارند. با این حال بعضی دانشگاه‌ها/دپارتمان‌ها روی موارد خاصی تاکید بیشتری دارند. برای مثال یک دانشگاه نمره وربال و کوانت GRE بالای 150 میخواد و بدون داشتن مقاله هم پذیرش میده در حالیکه جای دیگه‌ای مینیمم برای GRE تعیین نکرده اما شرطش داشتن مقاله است (این در مورد آمریکاست؛ تا جاییکه اطلاع دارم برای کانادا بیشتر معدل مطرح هست.) همین راه رو ادامه بدید! کار راحتی نیست اما امیدوارم نتیجه خوبی بگیرید.
    واقعا از راهنمایی هاتون ممنون خیلی چیزا رو برام روشن کردید

نقل قول نوشته اصلی توسط sobehravesh نمایش پست ها
    می خواستم کمی اطلاعات در زمینه ژنتیک پزشکی در امریکا و ایران به من بدید لطفا ؟
    سلام،
    این مورد خیلی کلی هست. من اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم که در اختیارتون بذارم اما پیشنهاد میکنم مشخص کنید دقیقاً چه اطلاعاتی میخواین (بازار کار، شرایط پذیرش، مهارت‌های لازم، و...). مطالب کلی رو میتونید در ویکی‌پدیا و یا با جستجو در اینترنت پیدا کنید: http://en.wikipedia.org/wiki/Medical_genetics

نقل قول نوشته اصلی توسط sobehravesh نمایش پست ها
    برای ارشد می خوام واسه امریکا اقدام کنم فقط درصورتیکه فاند بتونم بگیرم اگه میشه منو راهنمایی کنید
    اگه با مراحل کار آشنا نیستید به صفحه اول فروم برید و انجمن‌های مرتبط با هدفتون (زبان، GRE، تحصیل در آمریکا و...) رو مطالعه کنید: http://www.applyabroad.org/forum
    ویکی سایت هم خیلی از مطالب رو جمع بندی کرده که میتونه باعث صرفه‌جویی در وقتتون بشه (البته در نظر داشته باشید که برخی مطالبش به روز نیست!): http://www.applyabroad.org/wiki/index.php

قبول دارم که سوال پرسیدن و منتظر موندن برای جواب‌های اختصاصی بسیار راحت‌تر از search کردن هست، اما در هر حال پیدا کردن مطالب با جستجو در اینترنت یکی از مهارت‌هاییه که قطعاً برای ادامه تحصیل در آمریکا (و حتی در ایران) بهش نیاز خواهید داشت. از اونجاییکه این سایت بطور اختصاصی به تحصیل در خارج از کشور میپردازه خیلی از مطالب مرتبط رو میتونید در همین سایت پیدا کنید.
    سیستم جستجوی اینجا قوی نیست. بنابراین پیشنهاد می‌کنم با گوگل در مطالب سایت سرچ کنید:
    کد:
    https://www.google.com/search?q="Medical+Genetics"+site%3Aapplyabroad.org https://www.google.com/search?q="ژنتیک+پزشکی"+site%3Aapplyabroad.org
    ویرایش توسط Mic : December 7th, 2014 در ساعت 12:02 AM دلیل: ایراد نگارشی

من بعد از مدتها اومدم اینجا سر زدم..... می بینم تاپیکی که زدم..... مورد استقبال بچه های زیست شناسی بوده
    امیدوارم حداقل تونسته به چند نفر کمک کنه.....

دوستان به شدت به مشورتتون نیاز دارم

من الان 32 ساله هستم
    ارشد بیوسیستماتیک از دانشگاه تهران دارم
    رتبنه کارشناسی ارشدم 3 بود... و متاسفانه به خاطر مشورت بدی که گرفتم.. رشته مورد علاقم.. یعنی فیزیولوژی را انتخاب نکردم.. و مستقیم رشته ای را انتخاب کردم که ازش متنفر بودم.. یعنی بیوسیستماتیک.. برای همین بدون هیچ انگیزه ای دو سال ارشد را خوندم.. با هر سختی بود تمومش کردم

ولی متاسفانه چند سال دچار بیماری شدید افسردگی شدم که زندگیمو به طور کامل مختل کرد... و خیلی ازش ضربه خوردم.... که یکی از علت هاش تنفر از رشتم بود
    الان می خوام می خوام دوباره برگردم به مسیر عادی زندگیم.... واقعا" نیاز به مشورت دوستان دارم..... آیا با وجود این شرایط شانسی هنوز برای گرفتن پذیرش دارم؟
    من علاقه اصلیم به نوروساینش و فیزیولزی مغز هست.. با وجود تغییر رشته و با وجود این وقفه ای که توی تحصیلم پیش اومده.. شانسی برای گرفتن پذیرش وجود داره؟
    به راه پر ستاره می کشانی ام ..فراتر از ستاره می نشانی ام ...نگاه کن ...من از ستاره سوختم ...لبالب از ستارگان تب شدم ...چو ماهیان سرخ رنگ ساده دل ....ستاره چین برکه های شب شدم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)