صفحه 44 از 59 نخستنخست ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 583

موضوع: شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط keivanpro نمایش پست ها
    ممنون دوست خوبم..... به خاطر اون جمله قشنگی هم که نوشتی تشکر مضاعف
    مشکل من اون وقفه ای هست که تو کار علمی برام پیش اومده.... تو این مدت من مدت زیادیش را تو کار آزاد بودم....حقیقتش اینه که ما بچه هایی که کار علمی کردیم.. به محیط دانشگاه وابسته ایم.... الان هم من تا حد زیادی به همین خاطر می خوام برگردم... ولی تا اونجایی که می دونم وقفه تو کار علمی تاثیر منفی زیادی تو پروسه اپلای داره.... تو این مدت هم هیچ مدرکی که بگم کار علمی کردم ندارم.....
    و مشکل دوم رشته ارشد من هیچ ارتباطی به رشته ای که می خوام اپلای کنم نداره....برای همین حتی حاضرم از طریق مدرک لیسانس بیولوزی یک بار دیگه برای ارشد نورساینس اپلای کنم....
    حالا با توجه به این شرایط شما یا بقیه دوستان چقدر شانس برای پذیرش می بینید؟ آیا برای ارشد هم داشتن مقاله مرتبط الزامیه؟
    سلام؛
    نشد نداره، نداشتن مقاله و نداشتن مدرک مرتبط و فاصله گرفتن از درس و ... میتونن راه رو براتون سختتر بکنن ولی نشد نداره، فقط لازمه ش اینه که به همون نسبت تلاشتون رو زیادتر کنید.

موفق باشید جناب.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

با سلام
    من دانشجوی لیسانس میکروب ترم ۶ ام۰ می خوام برای ارشد یا دکترا از آمریکا یا کانادا فول فاند بگیرم۰
    معدلم ۱۷/۷ .مقاله ای ندارم .زبانم هم خوبه اما مدرکی هنوز نگرفتم.
    می خواستم بدونم می تونم به گرفتن فاند برای ارشد امیدوار باشم.یا بشینم ارشد رو اینجا بخونم؟
    اگه قرار باشه ارشد رو اینجا بخونم؛ کدوم رشته بهتره؟(راستش حقیقتا نمیدونم واقعا کدوم رشته برام بهتره و اگه کسی تجربش رو در اختیارم بزاره واقعا ممنون میشم)
    و وزارت علوم بهتره یا وزارت بهداشت؟
    ممنون!

Junior Member Mic آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra4208 نمایش پست ها
    با سلام
    من دانشجوی لیسانس میکروب ترم ۶ ام۰ می خوام برای ارشد یا دکترا از آمریکا یا کانادا فول فاند بگیرم۰
    می خواستم بدونم می تونم به گرفتن فاند برای ارشد امیدوار باشم.یا بشینم ارشد رو اینجا بخونم؟
    اگه قرار باشه ارشد رو اینجا بخونم؛ کدوم رشته بهتره؟(راستش حقیقتا نمیدونم واقعا کدوم رشته برام بهتره و اگه کسی تجربش رو در اختیارم بزاره واقعا ممنون میشم)
    ممنون!
    به نظر من اگه نمیتونید قبل از ارشد رزومه‌تون رو قوی‌تر کنید شانس زیادی ندارید. معدلتون خوبه اما چون فاند ارشد (یا PhD مستقیم) خیلی رقابتیه به سابقه کار تحقیقاتی، نمره زبان و GRE خوب هم نیاز دارید. شاید بد نباشه تاپیک‌های مربوط به کشورهای دیگه (غیر از آمریکا و کانادا) رو هم بخونید و ببینید شانستون در کجا بیشتر هست.
    اگه به رشته‌ای که دارید میخونید علاقه دارید همین رو ادامه بدید!

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra4208 نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون!
    در پذیرش مقطع ارشد به همون معدلتون نگاه میکنن. کسی انتظار خاصی از یه دانشجوی لیسانس برای داشتن مقاله و تحقیقات نداره. اما اگر شما یه مقداری سابقه پژوهش برای خودت جور کنی از همه جلو میفتی. در مورد رشته های علوم پایه تفاوت چندانی شاید نباشه از نظر شانس پذیرش. بستگی داره که بعدش بخواید چه کار بکنید. به همین دلیل فکر میکنم دنبال علاقتون برید بهتره.
    اگر میخوایید بعدا برای phd از یه دانشگاه خوب در امریکای شمالی پذیرش بگیرید، توصیه من اینه که اول برای یه مستر ریسرچ بیسد در همون کشورها (و اگه نشد اروپا) اقدام کنید. این رشته ها دارای کورسهای کمی هستن و کار اصلی تحقیقات و پایان نامه هست. (همون طوری که میخوایید) و اگر بتونید از توشون مقااله در بیارید خیلی خوب میشه. به رزومه استادایی که بهتون پذیرش میدن دقت کنید. ببینید دانشجوهاشون مقاله دارن یا نه. دنبال استادایی برید که دانشجوهاشون مقاله دارن. اون وقت امید هست که شما هم در پایان مستر چند تا مقاله تولید کنید.

Junior Member aytak1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    biochemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط Sahinaz نمایش پست ها

دوست عزیز سلام
    در صورت امکان اطلاعات بیشتری در مورد رشته مورد علاقه و رزومه و کشور یا کشورهای مورد نظرتون در اختیار قرار بدید.
    ممنون
    من دانشجوی ترم دوم بیوشیمی هستم. کشور خاصی هم مدنظرم نیس اروپایی یا امریکایی..

سلام دوستان. من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد بیوشیمی هستم . دوست دارم در یکی از کشورهای انگلیسی زبان دکتری در رشته خودم بخونم . چه طور میتونم پذیرش بگیرم؟؟؟؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh7795 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد بیوشیمی هستم . دوست دارم در یکی از کشورهای انگلیسی زبان دکتری در رشته خودم بخونم . چه طور میتونم پذیرش بگیرم؟؟؟؟
    دوست عزیز در امریکا، کانادا و استرالیا دانشگاه های زیادی هستند که در زیرمجموعه علوم پزشکی و برخی علوم بیومدیکال برای رشته بیوشیمی دانشجوی دکترا می پذیرند. شما می تونید با مراجعه به سایت دانشگاه ها از شرایط پذیرش و حتی بورسیه ها مطلع بشین. ولی بطور کلی داشتن مدرک زبان با نمره مدنظردانشگاه، داشتن مقالات ISI و همچنین معدل خوب (برای برخی دانشگاه ها) از معیارهای اصلی گرفتن پذیرش و بورسیه محسوب می شن.

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    کسی اطلاع داره کدوم یک از رشته های زیست شناسی ( بیوشیمی ، ژنتیک و ...) بازار کار بهتری تو کانادا دارنند؟ و اینکه بازار کارشون ایا قابل مقایسه با رشته هایی مثل علوم ازمایشگاهی هست؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط seliya نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    کسی اطلاع داره کدوم یک از رشته های زیست شناسی ( بیوشیمی ، ژنتیک و ...) بازار کار بهتری تو کانادا دارنند؟ و اینکه بازار کارشون ایا قابل مقایسه با رشته هایی مثل علوم ازمایشگاهی هست؟
    دوست عزیز با ادامه تحصیل در تک رشته ها شما عمدتا وارد کارهای تحقیقاتی می شوید ولی با داشتن مدرک دکترای علوم آزمایشگاهی امکان وارد شدن به امور تشخیصی هم وجود دارد. به نظر من برای دریافت اطلاعات بیشتر سوالتون رو در قسمت مربوط به کار در کانادا یا تحصیل در کانادا مطرح کنید. موفق باشيد.

با معدل 15.95 دیپلم و 10.5 پیش میشه برای کارشناسی زیست شناسی از یکی از دانشگاه های امریکا پذیرش گرفت؟
    من دبیرستان ریاضی فیزیک خوندم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)