صفحه 45 از 59 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 583

موضوع: شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

سلام دوستان
    من کارشناس ارشد بیوشیمی هستم. دوستان کسی میدونه با ارشد بیوشیمی میشه در یکی از رشته های پزشکی پذیرش گرفت؟ و چند سال طول میکشه که تموم بشه؟

Junior Member inglorious آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Microbiolgy - Azad University

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط ayliin نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناس ارشد بیوشیمی هستم. دوستان کسی میدونه با ارشد بیوشیمی میشه در یکی از رشته های پزشکی پذیرش گرفت؟ و چند سال طول میکشه که تموم بشه؟
    با سلام. آیا منظورتون از رشته های پزشکی، علوم پایه پزشکی هستن (مثلا ایمونولوژی، بیوشیمی، فیزیولوژی، میکروبیولوژی، سلولی مولکولی و ...)؟ اگه منظورتون اینه که واضحه میشه برای PhD ادامه داد و حدود چهار-پنج سال طول میکشه.

اما اگر منظورتون از پزشکی، خود دوره MD هستش، باید بگم این یک مورد پر از ریسکه. چون حداقل در مورد کشور کانادا میدونم 95% ظرفیت های پزشکی عمومی (همون دکترای حرفه ای- MD) رو به ساکنین خود کانادا اختصاص میدن و تنها 5% رو به خارجی ها و درخواست کنندگان بین المللی. گذشته از این، دکترای حرفه ای یا همون MD در ایران تقریباً معادل همون Masters تلقی میشه و به نظر کار جالب و معقولی نیست که با داشتن یک ارشد، دانشجو بره و MD بگیره. بر فرض محال اگه لیسانس و ارشد شما رو هم بپذیرن و شما را وارد این دوره کنن، باز احتمالا باید حدود 3 تا 4 سال بخونید چون خیلی از دروس پزشکی رو پاس نکرده اید. لیسانس و ارشد بیوشیمی شما رو شاید معادل همون دوره علوم پایه خود رشته پزشکی در نظر بگیرن و از فیزیوپات شما رو رجیستر کنن. این مساله چیزیه که در دانشکده مورد نظر بحث میشه. اگه منظورتون چنین حالتی هستش، حتماً قبل از اقدام با منشی های دانشکده پزشکی در دانشگاه مورد نظرتون مکاتبه کنید یا با مسئول خود برنامه رشته پزشکی و شرایطو بگین تا بهتر راهنمایی کنن که میشه اینکارو کرد یا نه. موفق باشی

Junior Member

سلام به همگی
    من در حال حاضر باید برای انتخاب رشته ی کارشناسی ارشد اقدام کنم و خیلی دوست دارم که برای مقطع دکترا برای یکی از دانشگاه های آمریکا یا کانادا در صورت وجود فول فاند اقدام کنم. می خواستم بدونم رنک دانشگاه مقطع ارشد چه قدر می تونه مهم باشه؟ به طور مثال بین دانشگاه الزهرا که تهران واقع شده ولی رنک خوبی نداره ( و من هم ترجیح می دم تهران بمونم ) و دانشگاه شهرستان ها که رنک بهتری دارند کدومش رو باید انتخاب کرد؟
    و سوال دومم اینه که اگه بخوام برای دکترا ژنتیک مولکولی بخونم ولی ارشد رشته م بیوشیمی یا زیست سلولی مولکولی باشه مشکلی ایجاد می شه؟ ( منظورم به غیر مرتبط بودن رشته ی ارشد و دکتراست )

سلام
    نمیدونم جای درستی سوالمو مطرح میکنم یا نه.کسی اطلاع داره در کشورهای دیگه هم مثل ایرانه که فقط پی اچ دی های پزشکی حق تاسیس ازمایشگاه دارن یا اینکه اونجا فرق میکنه. ممنون میشم هر کسی اطلاعات موثقی داره راهنمایی کنه چون واسه انتخاب رشته واسه اپلای شدیدا نیاز دارم

سلام دوستان
    من لیسانس سلولی و فوق ژنتیک از یکی از دانشگاه های تهران دارم(دو دانشگاه متفاوت) هر دو سراسری و روزانه با معدل های 17.28 و 17.78, یک مقاله ISI در رابطه با رشته م و دیگر هیچ!چهار سالم سابقه ی تدریس زیست و شیمی در دبیرستان اکه قابل عنوان کردن جایی باشه. دارم برای IELTS می خونم که انشالا مرداد امتحان بدم و با توجه به ضعف رایتینگ به 7 فکر می کنم. به GRE هم فکر می کنم که تو وربالش و رایتینگش مشکل دارم و نمره ی جالبی فکر نمی کنم بگیرم. برای فوق پایان نامه م رو اصلا دوست نداشتم ولی به دلیل کمبود امکانات روش کار کردم و برای دکترا میخام روی موضوع مورد علاقه م کار کنم یعنی دانشگاه ها یا مراکز تحقیقاتی محدودا. الان به نظر شما با این رزومه ی خالی جایی فول فاند اونم (پولم در حد تقریبا صفر!) به من پذیرش میدن؟ پارسال قبل از دفاع و بدون مقاله یک جا اقدام کردم که برای مصاحبه هم قبول نکردن و خیلی رو روحیه م اثر منفی گذاشت با وجود این که میدونم رزومه م خیلی ضعیفه
    .به دلایلی هم بشدت تحت فشارم که امسال برم.

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط shapol46 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس سلولی و فوق ژنتیک از یکی از دانشگاه های تهران دارم(دو دانشگاه متفاوت) هر دو سراسری و روزانه با معدل های 17.28 و 17.78, یک مقاله ISI در رابطه با رشته م و دیگر هیچ!چهار سالم سابقه ی تدریس زیست و شیمی در دبیرستان اکه قابل عنوان کردن جایی باشه. دارم برای IELTS می خونم که انشالا مرداد امتحان بدم و با توجه به ضعف رایتینگ به 7 فکر می کنم. به GRE هم فکر می کنم که تو وربالش و رایتینگش مشکل دارم و نمره ی جالبی فکر نمی کنم بگیرم. برای فوق پایان نامه م رو اصلا دوست نداشتم ولی به دلیل کمبود امکانات روش کار کردم و برای دکترا میخام روی موضوع مورد علاقه م کار کنم یعنی دانشگاه ها یا مراکز تحقیقاتی محدودا. الان به نظر شما با این رزومه ی خالی جایی فول فاند اونم (پولم در حد تقریبا صفر!) به من پذیرش میدن؟ پارسال قبل از دفاع و بدون مقاله یک جا اقدام کردم که برای مصاحبه هم قبول نکردن و خیلی رو روحیه م اثر منفی گذاشت با وجود این که میدونم رزومه م خیلی ضعیفه
    .به دلایلی هم بشدت تحت فشارم که امسال برم.

با تشکر
    اینطور که من میبینم شما اتفاقا رزومه مناسبی دارید. معدلتون که خیلی خوبه. مقاله ای که دارید البته اگر در ارتباط با رشته ای باشد که میخواهید اپلای کنید خیلی تاثیر گذاره. به نظر من اگر بتونید آیلتس یا تافل با نمره بالا بگیرید شانس بالایی برای دریافت پذیرش همراه با فاند دارید.
    موفق باشید
    ...Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران - دانشگاه گیلان

باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت دوستان گرامی.لطفاوخواهشاراهنمایی کنید.(برام خیلی مهمه)

1- رشته لیسانس - نام دانشگاه - معدل نهایی - سال فارغ التحصیلی

میکروبیولوژی ازادلاهیجان 19.3 خرداد 94

2- رشته ومقطع موردنظربرای اپلای: ارشدژنتیک پزشکی
    3- کشورموردنظربرای اپلای: کانادا

4- نمره زبان: ندارم.درحال گذراندن دوره IELTS هستم.(حداقل 6.5)
    5- نمره GRE یا GMAT : ندارم

6- مقالات ژورنالی وکنفرانسی: ندارم
    7- نکات دیگررزومه: شاگرداول دانشگاه - فعالیت دریک پروژه ازمایشگاهی درتابستان جاری

8- نکته مهم: متقاضی FULL FUND یا SCHOLARSHIP

باشرایط فوق امکان گرفتن پذیرش ازدانشگاههای کاناداوجودداره؟ اگر بلی، بهترین دانشگاه وشهرباتوجه به بازارکاربعدازتحصیل؟
    ممنون میشم دوستان باتجربه کمک کنند.

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون میشم پاسخ من رو بدید چون خیلی ضروری هست مرسی

من کارشناسی بیوتکنولوژی هستم از دانشگاه آزاد متاسفانه با معدل 14.84
    مقاله ندارم اما کارگاه های مربوط به رشته رو گذروندم و مدرکش رو دارم
    زبان هم آخرای دوره تافل هستم و به زودی امتحان میدم و مشکلی ندارم

میخواستم برای دانشگاه کانادا در رشته خودم پذیرش بگیرم آیا شانسی برای من هست؟ چون مقدمات سفر رو دارم ولی از شرایط میترسم

ممنون

Junior Member inglorious آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Microbiolgy - Azad University

نقل قول نوشته اصلی توسط ozai نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم پاسخ من رو بدید چون خیلی ضروری هست مرسی

من کارشناسی بیوتکنولوژی هستم از دانشگاه آزاد متاسفانه با معدل 14.84
    مقاله ندارم اما کارگاه های مربوط به رشته رو گذروندم و مدرکش رو دارم
    زبان هم آخرای دوره تافل هستم و به زودی امتحان میدم و مشکلی ندارم

میخواستم برای دانشگاه کانادا در رشته خودم پذیرش بگیرم آیا شانسی برای من هست؟ چون مقدمات سفر رو دارم ولی از شرایط میترسم

ممنون
    سلام. با توجه به معدلتون، تصور نمیکنم برای دانشگاه های معمولی کانادا هم بیشتر از 10% شانس داشته باشید. پذیرش از دانشگاه هایی کانادایی به دانشجویان خارجی در رشته های علوم پایه عموماً نیاز به فاند داره و بدون این فاند پذیرش هم نمیدن معمولا. در نتیجه معدل شما برای متقاعد کردن استاد/دپارتمان کافی نیست. میشه گفت در 90 درصد موارد، دانشگاه های کانادایی معدل بالای 15 در 60 واحد آخر رو لازم دارن تا پرونده شمارو پررسی کنن و این 15 حداقل هست و تضمین کننده نیست. متاسفانه مقاله هم ندارید. احتمالاً شنیدین که پوزیشن و فاند برای ارشد در کانادا به نسبت کمتر از دکترا هست. بر فرض اگر نمره تافل بالای 95/آیلتس بالای 7 هم داشته باشید، باز مقاله و کار پژوهشی نیست در رزومه شما و این شانس شما رو کم میکنه با توجه به معدلتون.

من ندیدم به فاند اشاره کنید. در موارد نادری دیدم که استاد ممکنه موافقت کنه با شما اما بگه فاند نداره یا نمیتونه به شما فاند بده به هر جهت. در این مورد، سیستم به این صورت هست که پذیرش شما بدون فاند خواهد بود و شمارو موظف میکنن تا مبلغ شهریه و زندگی سالیانه رو به حساب دانشگاه واریز کنید و دانشگاه قسمت مربوط به هزینه زندگی رو به صورت ماهیانه به شما برمیگردونه بعد از ورود شما به کانادا. اما باز هم میگم این مساله پذیرش دادن در رشته های ما خیلی به فاند بستگی داره و در اکثر موارد فاند نباشه، پذیرش هم نمیدن.

اگر مساله مالی و فاند براتون مهم نیست، با معدل فعلی خودتون میتونید یا ارشد رو در ایران بخونید یا اینکه به سمت اروپا و دانشگاه های کم هزینه برین. مثلا دانشگاه های آلمان، بلژیک و فرانسه که شهریه های کمی دارن معمولا (حتی به نظر میاد برخی از دانشگاه های فنلاند و نروژ هم شهریه های کمی دارن). سراغ دارم با معدل محدوده 14 پذیرش گرفتن از دانشگاه های نسبتاً خوب (دانشگاه های زیر 500 در رنکینگ) آلمان و بلژیک.

با سلام من دانشجوی زیست شناسی جانوری هستم در مقطع کارشناسی میخواستم بدونم چه رشته و گرایشی در ارشد بخونم که احتمال پذیرشش برای دانشگاه های آمریکا و کانادا بیشتر باشه.لطفا پاسخ بدید خیلی برام مهمه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)